УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 350
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 906
Съгласна съм, че трябва да се избира дали искаме или не първите дни да се взимат бебетата. Аз също бях след секцио, раздвижиха ме чак на следващия ден и добре че точно тогава някой се грижеше за тях, защото като ми дадоха двете бебета на 2-3 ден такъв „купон“ ми спрятаха, че изобщо нямаше да се справя по-рано, ако ми ги бяха донесли. Пък да не говоря за вечерта, както единия не искаше да яде, другия ревеше, тотално щях да полудея, както и момичетата в стаята.

# 601
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Това да остават бебетата през нощта при майките не е лошо. Само че аз раждах секцио, като ме свалиха в стаята - всичко те боли, едвам се наместваш да легнеш и изведнъж жената до теб и оставят бебето за през нощта и то не спира да реве. Дали можеш да мигнеш изобщо. Според мен това трябва да се уточнява още на рецепция или преди да те свалят в стая.
За тази цел се доплаща за самостоятелна стая. А и някои жени все пак искат да си кърмят децата. Как да стане като не са при тях. И аз бях зле след раждането, но гледах бързо да вляза в час и да започна да си обслужвам детето. Бебето на жената до мен също много плачеше

# 602
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
След секцио едва ли веднага ще дават бебето на майката. То и в други болници е така. Едва след като я раздвижат и започне да става сама й оставят детето.
Което ме подсеща са ви питам. След секцио веднага ли свалят в стая или родилката остава известно време в интензивно отделение? Има вероятност този път да ме оперират и искам да знам  горе-долу за какво става въпрос, че много ме плаши оперативното раждане.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 13:17 от Мария

# 603
  • Мнения: 906
Мен ме държаха 2 часа в реанимация, след което ме закараха в стаята вече.

# 604
  • Мнения: 684
Родих на 1.10 и съм изключително доволна от доктор Йорданов. За мен той е най-добрият лекар там. Обръща ти внимание държи се много мило и най-вече си разбира от работата.Условията бяха чудесни винаги ми обръщаха внимание. Хигиената е на ниво Акушерки сестри винаги отговаряха на въпросите ми. Носиха ми мляко когато поискам. Защото исках дс кърмян, но не ми достигаше.Др Светлина ми помогна много с кърменето. Честно да ви кажа едва дочаквах да стана 12, че да вземат бебето след секциото се чувстваш като парцал едва може да се изправиш и 300 зора взимах бебето.. единствено което може да се подобри е да идват да сменят памперса когато ги повикаш или да оставят памперси в стаята

# 605
  • Мнения: 503
Да, прекрасно е, че ще е по желание на родилката. А това, че другото бебе ще плаче - нормално. Все пак не е хотел и не сме на почивка. Който иска ще си плати за самостоятелна стая и няма да му пречат чужди бебета.

# 606
  • Мнения: 4 087
Аз пък и след двете раждания много бързо се раздвижих , за часове буквално и не ме свърташе без децата........а все пак там не си отишъл на хотел, че да чакаш тишина и спокойствие. Има вариант, ако толкова държиш на това да се плати самостоятелна стая.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Аз предния път с такова чудо бях в стаята, че бебешкия плач беше музика за ушите направо.
Но това са рисковете - не платих за самостоятелна стая и си изтърпях съквартирантката.

# 608
  • Бургас
  • Мнения: 449
Да, прекрасно е, че ще е по желание на родилката. А това, че другото бебе ще плаче - нормално. Все пак не е хотел и не сме на почивка. Който иска ще си плати за самостоятелна стая и няма да му пречат чужди бебета.
Най-точният коментар! Браво!

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 145
Сега ще ме убиете с камъни ама за какво ги правите тези деца щом ще искате да си почивате 🤔. Колкото по-рано влезете в релси и се грижите за бебето, толкова по-добре и за двама ви. Не разбирам това желание след раждане да си "откраднете" още 3 дни, за да се грижи някой друг за нещо, което сте чакали уж с нетърпение 9 месеца

# 610
  • Мнения: 503
Сега ще ме убиете с камъни ама за какво ги правите тези деца щом ще искате да си почивате 🤔. Колкото по-рано влезете в релси и се грижите за бебето, толкова по-добре и за двама ви. Не разбирам това желание след раждане да си "откраднете" още 3 дни, за да се грижи някой друг за нещо, което сте чакали уж с нетърпение 9 месеца
Някой хора наистина се възстановяват трудно след раждане. Не можем да се поставим на мястото на всички, а и не сме длъжни. Хубаво е че има избор. Аз също нямах търпение да се грижа за дечицата си и миг не исках да прекарвам без тях, но не всеки е така.

# 611
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Поздавявам екипа на Девата за адекватната реакция ! Чак ми трудно да повярвам, че болница в България ще се съобрази с желанията на пациентите си Simple Smile Дано изпълнят обещаното и има повече положителни примери !
Колкото до коментарите след това - престоят в болница след операция или естествено раждане трудно може да се нарече "почивка" с или без бебе до теб почти 24 часа в денонощието. Но за протокола да кажа, че след първото си раждане имах изключително трудно възстановяване и първите 48 часа много трудно се грижих за себе си, какво остава за бебе. Даваха ми я за кърмене на често след като мина раздвижването и това беше всичко, което можех да направя на този етап, защото при всеки опит за ставане ми прилошаваше. Та, всеки гледа от собствената си камбанария и за някои е непонятно защо въобще правим деца, пък после искаме "да си почиваме" от тях  doh

# 612
  • Мнения: 175
Да, прекрасно е, че ще е по желание на родилката. А това, че другото бебе ще плаче - нормално. Все пак не е хотел и не сме на почивка. Който иска ще си плати за самостоятелна стая и няма да му пречат чужди бебета.
Много точно казано!
Адмирации към ръководството на болницата за адекватно решение! 👏

# 613
  • Мнения: 194
Момичета, дали в Дева Мария ако всичко е наред при желание на майката поставят бебето върху корема на мама веднага след раждането?

# 614
  • Мнения: 503
Момичета, дали в Дева Мария ако всичко е наред при желание на майката поставят бебето върху корема на мама веднага след раждането?
На мен ми ги сложиха и двата пъти. 2016 и 2019. Ако сте с избор на лекар говорете с него, а когато раждате и с акушерките.

Общи условия

Активация на акаунт