Подправки в саксии 2-ра тема

  • 66 297
  • 775
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Моята лимонова трева си я купх онлайн (не помня от къде точно обаче)  готова разсад по миналата пролет- лято.

# 181
  • Мнения: 14 917
Момичета, имам въпрос - сега купих от Билла един босилек, не зная как да го пресадя. Това са корени, изведени през дупки в саксията Flushed
Моля за помощ !

# 182
  • Мнения: X
Дано успееш да го съхраниш след пресаждането. Моят след пресаждане замина.

# 183
  • Мнения: 14 917
Аз не зная да го вадя ли от тази пластмаса, ще му скъсам корените, ако го направя. Въобще, много странно са го пакетирали. Чудя с,е ако го разрежа само , или да опитам да изрежа горната част на саксийката. Така въобще не става. Направо се смахнах, като видях как е посадено Flushed
Ти как го пресади ?

# 184
  • Мнения: X
По същия начин - изрязох старата саксия и го прехвърли в по-голяма, но изсъжна. Сега си чакам моя от семената да порасне.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Аз споменха тук, че си купих такъв босилек (и мента, и кориандър) преди няколко дни, в същата "саксийка".
Срязах я и така... ето го сега босилека. Даже ги поразделих малко стръкчетата.


# 186
  • Мнения: 14 917
Ех, Морена, обнадежди ме.
Ще действам и аз, пък каквото, такова, то ще си покаже.

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Радвам се да съм ти полезна, tays. Дано ти оцелее.
Аз ще купувам нов, ако загива, докато посевите ми станат за бране. Ползвам си го, пък и обичам просто да се завирам в него, обожавам миризмата му. Той, розмарина и мащерката са ми абсолютни фафорити!  Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 532
Ее, много хубава тема си имате тук😊 Надявам се да приемате попълнения. И аз се опитвам да отглеждам разни неща на терасата. Захванала съм си магданоз и джоджен, а на детето съм посадила в разни саксии скилидки чесън. Мъжът ми пък тази година е решил да се пробва с домати и пипер 😁 Една година гледа чери домати и детето си береше по някое друго доматче. Ще видим тази година ще излезе ли нещо 😊

# 189
  • София
  • Мнения: 15 198
Момичета, една пишман градинарка се влива във вашите редици. Simple Smile Случайно попаднах на темата и се вдъхнових и аз покрай вас да отглеждам подправки на балкона. Най-много стайни саксийни цветя съм имала, съндъче не съм имала в живота си, но от миналата седмица съм нов човек. Simple Smile
Посадих семена от босилек, мащерка, чубрица и майорана - купени от Билла. Директно ги засилих навън - то пък времето не е много прекрасно тези дни.....
Колко често трябва да ги поливам? И колко време им трябва да покарат мънички зелени листенца?

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Колко често трябва да ги поливам? И колко време им трябва да покарат мънички зелени листенца?
Докато покарат зеленко ги поддържам винаги влажни (нали знаеш, ако сложиш леща/бобче в буркан с мокър памук, как бързо покарва, но не трябва да е на сухо изобщо) - бъркам в един край да видя как е по-надолу влажността, че повърхостта лъже. Като покарат постепенно започвам все по-малко да ги поливам, че корените не трябва да са на мокро, за да не загният.
А времето е различно за различните разстения. Чубрица и майорана не съм гледала. От другите две босилекът първи тръгва.

# 191
  • In transit
  • Мнения: 11 701
Vivi, прибери ги вътре докато порастнат, студено е още според мен.
Тайс, имах такъв босилек, доста време изкара. И аз като Морена му махнах тази "саксийка" и го насях в нормална.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Vivi, прибери ги вътре докато порастнат, студено е още според мен.  ...
И според мен.

# 193
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Как се развиват посевите на темата? Simple Smile
При мен всичко е ок, с изключение на мащерката. Sad  Уж лесна, ама... Вчера сложих нови семена.
Ментата още я няма...
Междувременно и естрагон сях и той бързичко тръгна, ето го


Иначе купих някакъв Bосилек Tukmariq - семена за ядене, на принципа на чията желирал. Ама аз боднах няколко семенца за пробата и ей го, пък да видим дали е нещо различно...


А дивият ми лук цъфна.


От салвията само тоя стрък върви.


А! И тъкмо преди малко си поръчах и лимонова мащерка.  Grinning



Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 16:20 от Morena

# 194
  • София
  • Мнения: 39 717
Тази година само сминдух и чесън ще ядем 😂

Общи условия

Активация на акаунт