Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 юли 2018, 21:35 ч.

А коя книга четат в момента децата ви? - 8

• 30 785
  • 264
  •   1
Отговори
# 255
  • Велико Търново
В момента - "Граф Монте Кристо", но обемът от 700 стр. я плаши Wink На 12 год. е.

# 256
Моите четат почти само електронно и не могат да се уплашат от обем. Въпреки че и там виждат лентата отдолу - 600-700 страници, но не е същото като да хванеш огромната книга ръце. Особено малкият, ако види какви тухли е изчел, ще се смае Simple Smile

# 257
Моята дъщеря чете почти само на хартия. Не знам как смогва, защото някои от книгите са много тежки и не могат да се държат в ръка, така че ги слага на дивана и се подпира на лакти отгоре. Не се оплаква да ѝ е неудобно и издържа доста часове, но аз не бих могла. От малка мразя това разлистване на страници и подпиране на главата на лакът, от което ми изтръпват ръцете.
Аз чета само на телефон и много рядко на хартия. Само ако не е художествена литература, а нещо специализирано, от което трябва да направя справка. Ако чета художествената литература - само на телефон. Лекичък, малък и с постоянно скролване не се налага да си движиш очите нагоре и надолу по страницата, а само на ляво и на дясно по реда.
Заради това ел четците ме вбесяват и не ги ползвам - не може да се скролва, а все едно се разгръща страница и трябва да гледаш нагоре и надолу.

# 258
Моето 10 годишно хлапе изчете на един дъх книга от български автор и дори каза че му миришела на магия : "Янко и вълшебната книга"  на Ангел Вълканов. Неизвестен автор за мен поне, бил в училището и представил книгата си! 

# 259
Моята 10-годишна чете "Щастливей" на Изабел.

# 260
"Коко Карамел" на Кати Касиди.

# 261
Цитат на: vita link=topic=1047778.msg38710361#msg38710361 date=1557824220Джонатан
Моята 10-годишна чете "Щастливей" на Изабел.
И моята 9 годишна я чете, но според мен е за над 12-13 годишна възраст.

# 262
  • Sofia
В началото на май приключи с 5тата книга от поредицата "Пърси Джаксън и боговете на Олимп".
Започна Софийските магьосници (1ва и 2ра част имаме).
Очаквам доставката на следващите 5  книги от поредицата "Героите на Олимп". Така и не свикна с електронната книга, аз също смених няколко модела и всякак предпочитам хартията.
(Ето обаче колко насърчителен е пазара: първите 5 книги на Пърси бяха с ед.цена 12,90 лв., следващата поредица от 5 книги са с твърди корици и разбира се почти двойна цена 24,90 лв.)

# 263
Няма ли ги и с меки корици? Аз досега не съм виждала тези с твърди. Но нямаме всички книги де.

# 264
  • Sofia
Няма ли ги и с меки корици? Аз досега не съм виждала тези с твърди. Но нямаме всички книги де.
Не. Втората поредица от 5 книги са само с твърди корици Wink

Общи условия

Активация на акаунт