Всичко за косата. Тема 5

  • 60 850
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 467
много съм недоволна от боята на Olioseta, също така и от консултантката в Златна рибка в Дъ Мол. Исках да си подсиля естественият цвят който е тъмнокестеняв и тя ми даде 6.1 което било с пепелив отенък (понеже и казах че искам кафяво без червени отенъци)... в крайна сметка корените ми станаха рижави и се боядисах след това със дрогерийна боя на Лореал .. сега пък ми стана почти черна но се надявам да се поотмие Sad

# 736
  • Мнения: 1 399
Ако само корените са станали по светли, предполагам е защото първо си нанесла боята там. За небоядисвана коса/изсветляване винаги се нанася първо на дължините, а в корените се държи десетина минути. Понеже от естествената топлина на скалпа там боята хваща по-бързо и се получава описания от теб дефект. При вече боядисвана коса се процедира наобратно, защото пък третираните дължини са порьозни и хваща още по-бързо.

# 737
  • Мнения: 864
много съм недоволна от боята на Olioseta, също така и от консултантката в Златна рибка в Дъ Мол. Исках да си подсиля естественият цвят който е тъмнокестеняв и тя ми даде 6.1 което било с пепелив отенък (понеже и казах че искам кафяво без червени отенъци)... в крайна сметка корените ми станаха рижави и се боядисах след това със дрогерийна боя на Лореал .. сега пък ми стана почти черна но се надявам да се поотмие Sad

6.1 е син пепел,  който маха оранжево.  Ако искаш да махнеш червено,  ти трябва зелено във формулата.  Не знам по номерацията на олиосета кой номер е зелено,  но :Д това е начина.  А дали 6цата е правилен номер хм мииии не знам,  при лореал са доста по-тъмни и затова 6 е средно кестеняво,  5цата вече,  освен ако не се остави за макс 10 мин,  а не 20 както пише,  си върви направо към черно и чак след седмица почва да се изсветлява. Ако при олиосета 6 си е 6 и не излиза по-тъмно,  то тогава е разбираемо защо се е получило рижавеещо-6 е тъмно русо и може би ти е изсветлило косата. 

# 738
  • Мнения: 1 467
да много ми изсветли косата но както и да е, получих и ужасен сърбеж от тази боя.. което за мен бе много странно защото моят скалп хич не е чувствителен.. така че не я препоръчвам за хора с по-чувствителен скалп. А уж е безамонячна трябва да е по-щадяща.
Аз като цяло съм недоволна от боята, не само грешния цвят. Бодясивам се вече изключително рядко 1,2 пъти в годината и нали знаете как след боядисване косата е супер мека и лъскава... е след тази професионална боя не бе така. Беше ми уплетена и някак изсъхнала. За тези пари поне едни ръкавици да бяха сложили в опаковката (балсамче също нямаше)
2рото боядисване направих с Лореал Кастинг Крем Глос... еми супер си е. Мекичка коса с блясък, има си и балсам че даже и някакво друго кремче което се нанася преди боядисване, което предпазва косата.

# 739
  • Мнения: 864
Ах, гадно! Но поне сега знаеш, че не става :Д И наистина косата след боядисване е мека и загладена, защо така? И при мен се случва това.

# 740
  • Мнения: 1 467
Не знам защо се получи така, но не винаги професионалното е по-добро от дрогерийните продукти Simple Smile

# 741
  • Мнения: 864
Е тука признавам си права наистина. Между другото в този смисъл очарована съм от балсамът без отмиване на Гарниер с мед за хм 3-4 евро и не съм доволна от цимента на Керастас :Д. Е,  той не е и за моята коса де,  но този на Гарниер си е направо потвърждение на казаното по-горе.  :Д

# 742
  • Мнения: 18 551
Време е за нова тема... Но аз нама да мога днес да я пусна да знаете 😊Ако някой има желание.

# 743
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Време е за нова тема... Но аз нама да мога днес да я пусна да знаете 😊Ако някой има желание.

Аз отменям Мис Каролин и направих нова тема!

Заповядайте: http://www.bg-mamma.com/?topic=1059592.new#new

Общи условия

Активация на акаунт