Нежелано окосмяване при момче

  • 7 667
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7
Добър ден на всички! Аз съм момче на 15 (скоро 16) години и имам малък проблем с косъмчетата по тялото си.
Реших да пиша тук понеже ако не открия решение, то поне разбиране ще има Simple Smile.
Та проблемът ми е, че имам косъмчета по корема, гърдите и подмишниците, които ми докарват некомфорт. Лято е вече, сезонът на плажа и басейните, получил съм не една покана за басейн, но как да приема като знам, че ще ме гледат хора без блуза не е до вида на външния ми вид, защото имам хубаво и стройно тяло. Просто не мога да се примиря с факта, че имам тези косъмчета и ме докарват чак до срам. Въпросът ми е към тези, които си ги премахват-С какво го правите, колко трайна е всъщност процедурата и след време стават ли по-големи и ако да, може ли да се избегне това? Избягвам да говоря по тази тема с приятели,а с моите родители дори не си го и помислям просто не ми е приятно да споделям по тази тема. Веднъж набързо беше станало на въпрос и нашите не бяха никак съгласни с тази идея, но на мен ми е наистина доста неприятно да стоя "космат", какво да правя....

# 1
  • Мнения: 5 820
   Окосмяването е нормално. Ставаш мъж вече. Simple Smile Няма от какво да се срамуваш.

# 2
  • Мнения: 247
Пробвал съм с машинка за подстригване и за бръснене, но на мен поне ми е много грозно да съм "гол охлюв". А и мацките едва ли си умират да ги пробождаш многокртно при всеки допир, да чувстват лек волтаж. Пробвай веднъж и си прецени.

# 3
  • Мнения: 25 597
Под мишниците е задължително да си без косми в днешно време, поне така е прието в България. А и сигурно ползваш ролони против изпотяване – с косми няма как. Става бързо и лесно с най-обикновена самобръсначка по време на ежедневния душ.
За гърдите и корема – както си прецениш. Ако решиш да се обезкосмяваш и там, може да пробваш с тример за тяло или самобръсначка. Или коламаска в козметично студио. Тъкмо ще провериш можеш ли да търпиш на болка.  Laughing

# 4
  • Мнения: X
но как да приема като знам, че ще ме гледат хора без блуза не е до вида на външния ми вид, защото имам хубаво и стройно тяло.

Вярваш или не, на хората въобще не им пука, че имаш косми по гръдния кош и корема. Виж, ако имаше чифт гърди с косми по тях, щеше да привличаш вниманието.
Аз лично намирам обезкосмените мъже, които са с нормална, а не горилеста степен на окосмяване, за по-скоро противни. Или с леко неустановена ориентация, което има горе-долу същия ефект върху оценката ми за тяхната привлекателност. Със сигурност предпочитам леко окосмен пред епилиран мъж.
Никак не ми се вярва ти на 15 години да си чак толкова обрасъл. Напротив, на тази възраст по-скоро ми се струва естествено да се гордееш и фукаш с всеки косъм, защото това означава, че ставаш мъж. Не виждам защо трябва да те отвращава мъжкото ти тяло, ако не си гей.

Ако обаче все пак държиш да си като гол охлюв, знай, че бръсненето на космите, особено при мъжете, не води до добро. Първо се сгъстяват, второ се удебеляват, трето почват да бодат и четвърто (най-противното) - почват да растат враснали и с пъпки. Бръсненето в един момент става ежедневно. В пъти за предпочитане е да си стоят такива, каквито са природно.

Ако искаш да ги махаш, най-добре с кола маска. Тогава горните ефекти са по-слаби или липсват. Някои твърдят, че оредявали, макар че не ми се вярва това да става при нормален тестостерон. Кола маска се прави веднъж на 2-3 седмици според окосмяването. И трябва да чакаш да израстат повечко, не хваща на косми по 1 мм.

От хигиенни съображения обаче е силно препоръчително да се бръснеш под мишниците и в областта на гениталиите. С последното може да изчакаш, докато започнеш да правиш секс, ако все още си девствен. Иначе за гърдите и корема най-добре просто да оставиш нещата така, както са. Гарантирано никой няма да си помисли нищо лошо за теб, даже напротив.

# 5
  • Мнения: 31 648
Мислех, че темата е пусната от момиче, пък то било момче  ooooh!

Епилиран мъж като гол охлюв - отврат.

Как' Сийка, що да е задължително да си без косми под мишниците?  Laughing
Закон ли има? Ще ме набие ли някой. Какво ще стане, ако са леко наболи? Някой ще припадне ли. Ми сам да се свестява  Joy
Оня ден се прибирам. Бях навън с панталон малко под коляното. Седя си на терасата и гледам крачето епилирано, ама епилаторът оставил 5-6 косъма на всеки крак. Не знам дали да се самоубия сега, че някоя евентуално е видял петте косъма на крака ми  Laughing
Пък колежката с къса блузка и е видно, че скоро не се бръснала. Леко и бяха наболи. Но нито и дреме.
Пък и на мен не ми дреме.

# 6
  • Мнения: 25 597
Как' Сийка, що да е задължително да си без косми под мишниците?  Laughing
Закон ли има? Ще ме набие ли някой. Какво ще стане, ако са леко наболи? Някой ще припадне ли. Ми сам да се свестява  Joy


Не, просто децата на ССФ ще му се подиграват в училище, а майките им ще го разнасят из форума.
Изрично споменах за ролоните. Не знам как се нанася такова нещо на космата подмишница. А защо ролон ли? Ами... Питай ползващите градски транспорт и работещите на закрито да ти обяснят.  Laughing

# 7
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Мъже, които се обезкосмяват... не е секси картинка изобщо. Както са ти написали - за да поддържаш по-лесно хигиена, можеш да премахнеш или скъсиш с машинка окосмяването под мишниците и в областта на гениталиите, но повече от това изобщо не е необходимо, напротив.

След някоя друга година ще осъзнаеш, че жените (сега все още сте деца) предпочитат мъже, а не конкуренция пред огледалото.

# 8
  • Мнения: 31 648
Как' Сийка, що да е задължително да си без косми под мишниците?  Laughing
Закон ли има? Ще ме набие ли някой. Какво ще стане, ако са леко наболи? Някой ще припадне ли. Ми сам да се свестява  Joy


Не, просто децата на ССФ ще му се подиграват в училище, а майките им ще го разнасят из форума.
Изрично споменах за ролоните. Не знам как се нанася такова нещо на космата подмишница. А защо ролон ли? Ами... Питай ползващите градски транспорт и работещите на закрито да ти обяснят.  Laughing

Е, ако имаш предвид 10 сантиметрови косми е ясно, че от ролон няма смисъл  Laughing
Иначе да, децата са жестоки и се подиграват за щяло и не щяло.
Ако сега никой нищо не му казва, да не се бръсне, защото може да станат по-дебели.

# 9
  • Мнения: 25 597
Спокойно, няма да станат по-дебели. Стига с тези градски легенди.  Grinning

# 10
  • Мнения: X
Е, де, от бръсненето загрубяват космите и почват да врастват при по-чувствителна и нежна кожа. Особено при нормалните мъжки нива на тестостерон. То затова е цялата индустрия с афтършейфите.

# 11
  • Мнения: 25 597
Точно при бръснене не врастват. Това става при епилиране и коламаска.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
А защо се появяват едни пъпки по лицето след бръснене, ако не ползват подходящ автършейф?
При всички случаи след няколко бръснения почва здраво да боде. Знам го, защото преди да почна да си скубя мишниците, ги бръснех и бяха заприличали точно на мъжка брада. И пъпки ми излизаха. Гадно беше.

При всички случаи обезкосмяването на гърдите и корема на 15-годишна възраст е напълно излишно и според мен изглежда гейско.

# 13
  • Мнения: 25 597
А защо се появяват едни пъпки по лицето след бръснене, ако не ползват подходящ автършейф?

Защото се нарушава целостта на кожата и ако не се дезинфекцира, ще се възпали. Ето ти и пъпка.  Simple Smile
То ако афтършейвът предотвратяваше врастването, нямаше сума ти жени да се жулят с всякакви скрабове и какво ли не, за да го предотвратят.

# 14
  • Мнения: 31 648
Како Сийке, на мен пък при бръснене са ми враствали.
При епилиране по-малко. Изключително рядко.

# 15
  • Мнения: 7
Благодар на всички за отговорите. Разбрах от мненията Ви, че цялата тази "омраза" (или срам) така да го нарека към косъмчетата е предизвикана от това, че буквално всички мои връстници (момчета) се бръснат по всички тези области и съответно ми се подиграват за това, че аз не съм. Не съм гей даже напротив имам си приятелка и не сме правили секс (все още Grinning) за това и не съм си и давал зор да се бръсна в областта на генеталиите, въпреки че скоро май ще ми се наложи. Проблемът е, че там предполагам схемата е по-различна от другите места понеже кожата не е еднаква или се заблуждавам?

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Според мен е достатъчно да ги скъсиш с машинка, т.е. да не е съвсем без хич. Но все пак ти си решаваш.

Кажи на тези твои приятели, които се подиграват и изглеждат като голи охлюви, че са пундьовци. Няма нищо мъжко в това да си бръснеш краката.

# 17
  • Мнения: X
Става със съвсем обикновена бръсначка. Има си интимна козметика. Няма нищо притеснително и срамно.
Не виждам приятелите на сина ми да се обезкосмяват по видимите части. Явно е въпрос на среда. Ако толкова те притесняват, обръсни ги. Ама ще се увеличат и ще загрубеят.

# 18
  • Мнения: 7
Цялата тази работа с увеличаването, удебеляването, порастването на по-големи косъмчета и т.н. важи ли ако просто се скъсява самият косъм, а не се премахва напълно?

# 19
  • Мнения: 25 597
Цялата работа е градска легенда. Нищо не им се променя на космите от бръсненето, все същите са си. То, ако ставаха повече и по-дебели с бръснене, всички жени щяха да си бръснат главите, вместо да дават луди пари за шампоани, балсами и маски за подхранване на косата.  Grinning

# 20
  • Мнения: X
От бръснене косата доста се заздравява. Но, разбира се, много малко жени биха си обръснали главите.

Градска легенда е за определени жени, които принципно са гладки, и колкото и да се бръснат, повече косми не им растат. При мъжете нещата са други.

# 21
  • Мнения: 25 597
Ако ти е изгоряла косата от разни препарати, може и да се заздрави от бръснене. Ако е нормална обаче, чакай...  Laughing
Както и да е, да се върнем към темата, в която става въпрос за 15-годишно момче, а не за ССФ и нейните методи за обезкосмяване.
Най-безопасният, бърз и безболезнен метод е бръсненето. От другите – въпрос на време, финанси и поносимост на болка.

# 22
  • Мнения: X
Как' Сийке, тебе никога ли не те е дращила тридневна брада?
Същото ще стане и на корема му.
Ама пък винаги може да си ги пусне пак, хем ще е още по-расов.

# 23
  • Мнения: 25 597
Аз не коментирам корема му, а зоната под мишниците и евентуално интимната.
Но ако е за спора, защо трябва да са му тридневни космите на корема, като може да удря по една контра всеки ден под душа? Не че го карам да прави точно това, не се знае дали изобщо има нужда да се почиства там. Все пак е само на 15 години.

Младеж, съветът ми като майка на син, по-голям от теб, е да си вземеш един тример за тяло. На първо време те устройва, а и няма риск да се порежеш. С него можеш и да бръснеш, и да скъсяваш – каквото си поискаш.
Пък като пораснеш още малко и процесът на окосмяване приключи, вече ще си решиш дали, къде и как да се обезкосмяваш. Все пак зависи и какви моди ще излязат дотогава. Няма да се учудя, ако стане модерно хората да ходят силно окосмени и на кьосетата да се наложи да си татуират и рисуват косми по телата. Както е тръгнало...  Laughing

# 24
  • Мнения: 12 752
Бръсненето е най-лесно.
На твое място щях да се огранича само с подмишниците и после щях да отида на тези басеини и да огледам мъжете: имат ли окосмяване, нямат ли и кой външен вид повече ми допада. Мъжете, не момчетата.

# 25
  • Мнения: X
Бръсненето е най-лесно.
На твое място щях да се огранича само с подмишниците и после щях да отида на тези басеини и да огледам мъжете: имат ли окосмяване, нямат ли и кой външен вид повече ми допада. Мъжете, не момчетата.

И какви жени се въртят около едните и другите.

# 26
  • Мнения: 5 259
Защо трябва да го интересуват мъжете? Той се срамува от приятелите си, не от чичковците.
Каквото му диктува неговата среда, това трябва да прави. Средата на родителите му е различна, там жените избират едно, а 15-годишните момчета - друго.
И аз не харесвам голи охлюви, но сега модата е такава.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Тя средата може да му продиктува всякакви неща, къде е границата?

Реално, това решение го взима под натиск от останалите. Вместо да се опитате да го издърпате от подобна ситуация, вие го съветвате да им играе по свирката.

# 28
  • Мнения: 5 259
Първо, не виждам смисъл да го издърпвам, защото това не е нещо лошо. Да се старае да получи вниманието на противоположния пол и да прави какви ли не щуротии за целта, е силен инстинкт за младежите в пубертета и дори някой да иска, не би могъл да ги спре.

И второ, ние каквото и да му кажем, за него най-голяма тежест ще има мнението на компанията му. То не може да е крайно, защото нормата се определя от мнозинството. Така че няма значение къде е границата. Да си обръсне космите не е нещо опасно, че да мислим за граница. То е просто въпрос на мода.

Мен лично повече ме дразнят дамите с микроблейдинг, отколкото обръснатите като голи охлюви момчета.
На първо място обаче ме дразнят напомпаните устни. Жените, които се подлагат на тези разгрозяващи процедури изпитват болка, която според тях си струва да се изтърпи и плащат цена, която смятат за разумна, само и само да се направят на маймуни, защото такава е модата.
Та като се чудим къде е границата, татуираните вежди и надутите устни са отвъд нея лично за мен, но никой не е дошъл да ме пита, преди да се подложи на тази процедура, а направо си дава парите и после се радва на резултата.

# 29
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Работата е там, че не момиче му е казало, че предпочита обръснати мъже, а че някакви празноглавци му се подиграват и това го кара да действа според техните разбирания.

Това освен, че създава ниско самочувствие и комплекси, утре тези същите може да му се подиграят, че не си вре игли по вените. Пак ли ще трябва да ги слуша само и само да е в крак с модата?

Моят съвет е да си намери приятели, които няма да му се подиграват.

# 30
  • Мнения: 5 259
Тези, които си врат игли по вените, не са и никога няма да са мнозинство. Така че сравнението е некоректно. Всеки младеж винаги може да си намери достатъчно голяма среда и без да е нужно да си вре игли.

И на жените с микроблейдинга никой мъж не им се е присмивал, че го нямат. Те са го видели от другите жени. В случая е същото. От конкуренцията се учиш как да си привлекателен за противоположния пол.

# 31
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Противоположният пол няма нищо общо със ситуацията, това пиша вече трети пореден пост. Момчето каза, че му се подиграват. След някоя друга година ще разбере, че повечето жени не харесват голи охлюви.

# 32
  • Мнения: 5 259
И като го разбере, какво може да му попречи да си пусне окосмяването? Това не е нещо, което като го махнеш веднъж и край.

Да пробва, да види и да си реши.

# 33
  • Мнения: 25 597
Противоположният пол няма нищо общо със ситуацията, това пиша вече трети пореден пост. Момчето каза, че му се подиграват. След някоя друга година ще разбере, че повечето жени не харесват голи охлюви.

На неговата възраст, че и по-рано, точно момичетата са тези, които най-много се подиграват заради космите на другите – било то момчета или други момичета. Даже във форума е пълно с попрезрели пубертетки на средна възраст, които продължават да съдят за хората по окосмяването им.
На момчетата не им пука особено за другите момчета, момичетата са тези, които се вълнуват от тези неща. И подигравките им могат да бъдат много жестоки.

# 34
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Съгласна съм. Лично мен не ме интересува кой къде има косми, е, ако е по някакви неестествени места или не можеш да разбереш човек ли е или маймуна, тогава не съм особено привлечена.

Дразнят ме много жените, които в последно време си пускат косми под мишниците за да докажат какви независими феминистки са. Сещам се за една реклама от последните 2-3 години, на Х&M мисля, че беше. Бяха решили, че е много важно да ни покажат колко косми има едната манекенка под мишниците. Гнус.

Тъй де, това е друга тема.

# 35
  • Мнения: 5 259
Не беше под мишниците, по краката бяха космите.

И аз първоначално се потресох от феминизма в тази проява, но после си казах, че ако успеят по тази линия да наложат мода и жените да тръгнат пак с космати крака, няма лошо. Т.е. ако се намерят толкова ентусиасти, които да искат това, значи му е било времето.

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
https://www.youtube.com/watch?v=8-RY6fWVrQ0

Космите са под мишниците.

По принцип никога не бих се погнусила от такова нещо, ако е естествено, въпреки, че едва ли има много жени в БГ, които не си премахват това окосмяване.
Гнус ме е от гордото показване на космати подмишници от луди феминистки (и не само това, като цяло третата вълна феминизъм са рядко противни същества).

# 37
  • Мнения: 5 259
Тази не я бях виждала, аз имах предвид тази:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=elDe_kHYTb8


Ужасно ми е отблъскваща и грозна, но каквато и мода да дойде, ще е различна от това, на кото ние сме свикнали да казваме красиво.

# 38
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Еха, не знаех, че Адидас са толкова SJW. Жалка история.

# 39
  • Мнения: 7
Смятам да се намеся понеже стана въпрос и за момичета. Та работата е точно обратната, че всичките ми приятели са без косми никъде и за това ми става леко некомфортно отделно и като започнат да говорят по тази тема. Момичета не ме вълнуват понеже си имам сериозна приятелка от 1 година и 7 месеца, а нея не я бъркат космите по корема и гърдите. Точно връстниците ми са проблема, може и да е от мястото в което съм израстнал, вероятно има други кътчета къде това не е толкова налице и не ги бъркат хората.

# 40
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
А защо не им набиеш шута отзад и не си намериш по-умнички приятели? Само някакви кухендери биха се подиграли с такова нещо. Не е ли по-важно ти да се чувстваш добре, както и приятелката ти да те харесва?

# 41
  • Мнения: 7
Ами като цяло Права сте, но съм свикнал с тях. По принцип се уважаваме, но има и моменти, в които се закачаме един с друг. Всъщност всичко това вече отшумя, но ми остана някак си като белег и сега не ми е приятено да свалям блуза пред хора като знам, че 90% от тях не са като мен.

Общи условия

Активация на акаунт