Оставяте ли бебето/детето при бабите?

  • 24 481
  • 329
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 695
Сега намирам темата и за мен е интересно да ви чета, понеже и аз се вълнувам от гледането на внуче, та затова да споделя...Баба съм на внучка на година и 3 месеца. Майка й я води у дома всяка събота, но стоят и двете, досега само внучката сме я гледали за не повече от 2-3 часа, докато дъщеря ми отиде на фризьор или маникюр. Рядко се случва да останат за спане, но на този етап не бих се съгласила да гледам детето през нощта, защото спи неспокойно и търси майка си (спят в едно легло и се гушкат). Надявам се постепенно да се увеличава времето, в което я гледаме с дядото без майката.
Съобразяваме се с изискванията, които майката има-например сега я учи да ходи на гърне и трябва често да я питаме дали има нужда от гърнето и да я слагаме на него. За храните също се съобразяваме-не даваме захар или съвсем малко нещо домашно приготвено. Детето си хапва от всичко почти, съобразяваме храната да не е пържена, другото си го хапва, обича много хляб и месо. Срещите с внучката ме зареждат положително, така че цялата седмица съм щастлива от съботната ни среща. В момента са на море и няма да се видим и ще ми бъде трудно да изкарам седмицата без да сме контактували. Мисля, че срещите на внуците с бабите са ползотворни и за тях, и за родителите.

# 316
  • Мнения: 1 985
Мериан, да ви е жива и здрава внучката и да са повече бабите, които се съобразяват с майките относно режим и хранене на бебето. Simple Smile
Моята щерка около тази възраст започнахме да я оставяме за през нощта с бабите 'и и нямаше никакъв проблем. Което ме изненада и мен, защото също спим на едно легло и се гушкаме. Даже това лято майка ми и баща ми я водиха на море за 5 дни, защото аз се върнах на работа (почти на две е). И тримата се върнаха щастливи и доволни.

# 317
  • Мнения: X
С баба и дядо като вас, които се съобразяват с изискванията на родителите са ползвотворни и приятни! Браво! С други обаче, които си мислят, че знаят всичко и че могат да гледат дете по - добре от майка му, са не само незползотворни, а и доста натоварващи.

# 318
  • София
  • Мнения: 3 695
Мериан, да ви е жива и здрава внучката и да са повече бабите, които се съобразяват с майките относно режим и хранене на бебето. Simple Smile
Моята щерка около тази възраст започнахме да я оставяме за през нощта с бабите 'и и нямаше никакъв проблем. Което ме изненада и мен, защото също спим на едно легло и се гушкаме. Даже това лято майка ми и баща ми я водиха на море за 5 дни, защото аз се върнах на работа (почти на две е). И тримата се върнаха щастливи и доволни.
Бих била много щастлива, ако през нощта се справяме с внучката без майката. Окуражаващи са думите ви, дано и при нас така стане!

# 319
  • Мнения: 1 985
Растат като гъбки, скоро сама ще почне да иска да е при баба и дядо! Simple Smile
Аз с умиление (вече и тъга) си спомням летата с моите баба и дядо, за които бях най- голямото щастие.

# 320
  • Мнения: 9 196
merian64, само по тона с който пишеш, си личи, че не си от онези 99% нахални и всезнаещи баби и искрено се радваш на детето, а не го ползваш да се самоизтъкваш. Дано повече жени взимат пример от тебе и когато им стане време за внуци да имат същата приятна нагласа.

# 321
  • София
  • Мнения: 3 695
merian64, само по тона с който пишеш, си личи, че не си от онези 99% нахални и всезнаещи баби и искрено се радваш на детето, а не го ползваш да се самоизтъкваш. Дано повече жени взимат пример от тебе и когато им стане време за внуци да имат същата приятна нагласа.
Благодаря!

# 322
  • Мнения: 15 223
merian64, само по тона с който пишеш, си личи, че не си от онези 99% нахални и всезнаещи баби и искрено се радваш на детето, а не го ползваш да се самоизтъкваш. Дано повече жени взимат пример от тебе и когато им стане време за внуци да имат същата приятна нагласа.

99%???? Сериозно???? Интересно на какво основание определи процента - статистика ли водиш или ги познаваш всичките лично?

# 323
  • Мнения: 5 105
merian64, само по тона с който пишеш, си личи, че не си от онези 99% нахални и всезнаещи баби и искрено се радваш на детето, а не го ползваш да се самоизтъкваш. Дано повече жени взимат пример от тебе и когато им стане време за внуци да имат същата приятна нагласа.
Благодаря!
Аз ти пожелавам да не се променяш Simple Smile
При нас имаше настойчиви обещания че няма са ни се месят, че няма да ни досаждат без да сме попитали/потърсили съвет или помощ, ама... Не знам дали повече от месец-два имаше благоприличие Joy

# 324
  • Мнения: 9 196
merian64, само по тона с който пишеш, си личи, че не си от онези 99% нахални и всезнаещи баби и искрено се радваш на детето, а не го ползваш да се самоизтъкваш. Дано повече жени взимат пример от тебе и когато им стане време за внуци да имат същата приятна нагласа.

99%???? Сериозно???? Интересно на какво основание определи процента - статистика ли водиш или ги познаваш всичките лично?

Аз и авторката на поста не познавам лично, но някои неща прозират и се виждат. От четирите въпросителни си личи, че обичаш драматизацията и ти се иска да правиш нещата ефектно, но ... никой не ти дължи обяснение, нито пък спор, когато ти се спори. Запомни го това, за времето, когато ще си в ролята на баба.

# 325
  • Мнения: 5 105
Ако детето и на Салсиша има две баби и двете са от въпросния типаж, за нея 100% от бабите са такива. Та, разбирам я защо пише 99% Joy

# 326
  • Мнения: 9 196
О, моите са толко зле, че минават 100те процента. Всяка е като за две, така че поне 200% правят.

# 327
  • Мнения: 299
Нашият син е на 7 месеца. Преди да се роди, а и след това, майка ми даваше много акъли за всяко нещо и се цупеше и сърдеше, когато и казвах, че аз ще правя всичко по друг начин - кърмя, ползвам многократни памперси за бебето, той спи при нас на "скачено"креватче, носим го в слинг и раница, а сега и захранваме по ЗВБ. Особено последното направо потресе майка ми.НО. Аз ходя по 2-3 пъти седмично за по 2-3 часа до работа и майка (живеем в една къща) страшно много ми помага. Въпреки несъгласието и с моите възгледи, гледа го чудесно, сменя многократни памперси, дори вече се хранят заедно с парченца храна. Той е щастлив с нея и си личи, че си изкарват страхотно. Тя му чете, играят, дори го изпишква в легенче, а с нея той се научи и да заспива сам в легълцето си без да го люшкат. Винаги, когато тя е при него, той е спал следобеден сън. Не знам как успя тази моя майка, сигурна съм, че не го е оставяла да плаче в креватчето. Но мисля, че именно благодарение на нея той си изгради режим да спи следобед в 14:00. Изобщо много съм и благодарна и мога да разчитам 100% на нея, въпреки че не винаги е съгласна с моите виждания и понякога дава непоискани съвети. Не мисля, че и отнемам от свободното време, защото тя работи на смени и и остава доста свободно време и за всичко останало, а си личи, че и тя чака с нетърпение срещите. Ако не беше тя, да се разнообразявам с няколко часа работа, щях да съм изперкала досега Simple Smile

# 328
  • Мнения: 17
Макар о да живеем в една къща със свекарва ми гледам да не оставям бебчо на нея , защото й нямам доверие.. Когато ми се е налагало да оставям бебчо каквото й кажа ( бебчо спи така, храни се така и т.н) тя винаги или не го прави или прави абсолютно обратната .. Дразня се абсолютно много и предпочитам да не го оставям на нея . Винаги когато тя го гледа режимът ни за сън се обърква през нощта не спи и .. просто не е за коментар .. А когато сме си в Бг (живеем в чужбина) като го оставя на мама това дете е съвсем различно и за 3 дена да го оставя и 3 дена няма да се питам " ей, к'во правят аджаба сега". Имам пълно доверие на мама.. когато е с мама даже имаме по хубав режим от предния..  когато беше на 2-3 месеца свекърва ми взимаше малкия , уж за да си почина малко , винаги ми го носеше и казваше "памперсът му е за смяна" , "май е гладен, нахрани го" ( а бяхме само на АМ) "спи му се" и какво ли още не ... И после пита съпруга ми защо снахата се цупи, не давам бебчо да го гледа ... Никой не е длъжен да ми гледа детето , но да са живи и здрави бабите та отвреме на време човек малко да си почива или поне да си свърши някоя друга работа .. 

# 329
  • Мнения: 97
Да е жива и здрава майка ми, давам ѝ бебето периодично за целия уикенд. Това ми е първо дете, нямах много опит с децата, особено бебета и майка ми даже живя у нас първите две седмици когато се роди дъщеря ми. Ако свекървата можеше да я гледа, също щях да ползвам услугите ѝ, но за съжаление не може по здравословни причини. Свекъра ми също ми помага много. Общо взето искам детето ми да има връзка с бабите и дядовците си и да не е постоянно вързана за нас с баща ѝ. Даже съм я оставяла и на приятелка да я гледа, затова може би дъщеря ми е доста общителна (което пък си е нож с две остриета). Всеки който я гледа следва моят режим на ядене и спане, затова нямам проблем.

Общи условия

Активация на акаунт