Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 020
  • 2 907
  •   2
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 896
Здравейте, един бърз въпрос от мен. Изгоря ми крушката на късата светлина на левия фар на Опел Корса Д. Не мога да поставя новата в самото гнездо на фара. Има ли някаква тънкост?
Благодаря!

Няма тънкост, ако не можеш сама, обади се на приятел.
"Ако ви изгори крушката на път е невъзможно да си я смените без да си разглобите фасадата около фара.Хитро нали!"  от тук:
https://www.youtube.com/watch?v=5FDjlE56xNk
Сменихме я със голям зор без да сваляме фара и без да влиза в сервиз. За десните светлини се сваляло въздушния филтър, а за Мерцедес А класа чух, че било нужно да се сваля акумулатора Rolling Eyes
Скрит текст:
И за да е още по-прекрасен деня, това се случи точно, когато тук в чужбина има четири почивни дни и не можеш да намериш сервиз, то пък ако случайно в събота намериш, ще ти дадат термин за следващата седмица
На А клас акомулатора е под шофьорската седалка.

# 1 201
  • Мнения: 4 239
Vion, викали сте Неволята... Simple Smile Радвам се, че сте се справили.
Vanqivanova, пише се "акУмулатор"

# 1 202
  • Мнения: 1 355
Стори ми се, че А клас каза, но не споря. Толкова ми пушеше главата... . Живея сама, в чужбина, четири дни празници бяха, а без кола не става.

# 1 203
  • Мнения: 3 044
Аз да ви се похваля. Последно се спрях на Мазда 2, 2004 год, 1.4, 76 кс. Отидоха майсторите - разгледаха я, никакви забележки, никакви грешки на компютъра като я закачиха, няма ръжда, двигателят е чуден по техни думи, качиха я на подемник - само съединителят е за смяна. Та.. Това ще е колата. При тях в сервиза е, за да я обслужат, а аз ще мисля кога да ходя до Хасково да я купя официално хахах. Оказа се, че на най-добрият ми приятел майсторите, които от бебе го познават, са с някакъв договор с автокъщата и им оправят вносовете. Та като отишли там и казали, че искат Мазда 2 за тях си, от автокъщата отговорили "имаме 5 тук, ама само една като за вас"... Знаят си кви боклуци продават..

# 1 204
  • Мнения: 9 569
Да поразбудя темата с въпрос Simple Smile
Каква маркировка е това до пешеходната пътека?

(за тънката, червена, леко поизтрита лента става въпрос)

# 1 205
  • Мнения: 2 998
Прилича на велоалея.

# 1 206
  • Мнения: 1 003
Да поразбудя темата с въпрос Simple Smile
Каква маркировка е това до пешеходната пътека?

(за тънката, червена, леко поизтрита лента става въпрос)

Велосипедна пътека
Велосипедната пътека се очертава с две прекъснати успоредни линии напречно на оста на пътя, състоящи се от квадрати със страна и разстояние между квадратите по 0,50 m. Велосипедна пътека се очертава само като продължение на велосипедна алея

# 1 207
  • Мнения: 1 970
Привет! Nerd
В момента съм в процес на търсене на VW Tiguan (някъде към 2008-9та), автоматик, бензин, от Германия. Някой да кара Тигуанче? Интересно ми е да чуя вашето мнение за колата; плюсове и минуси; проблеми, които сте имали; някои тънкости?

Карах, 6 години, преди 2 години я сменихме с новия Тигуан.
Беше 2009, 2.0 TSI мотора, 170 к.с. бензин. Купихме я на 24.000 от човек в БГ, беше й първият собственик, спешно заминаваше за чужбина и беше на зор да я продаде веднага.
Ние я продадохме на около 100.000 км., по- скоро я върнахме в Порше, когато излезе новата и взешме дизел, Р лайн, 150 коня 2.0 кубика.
Беше "спорт и стил" изпълнение, с подсилената защита, 4*4 разбира се, с асистент за спускане (оф роуд изпълнението), сега са серийно, тогава са били опция.
Добра кола, вози твърдо, по Ваг-овски, оригиналното окачване изкара 90 хиляди - наложи се смяна на предните макферсони.
Имаше проблем с един от кондензаторите на един цилиндър, Порше смениха половината запалителна уредба докато стигнат до проблема, щото компютъра им казвал системата за корекция, не и детайла...   Порше, кво да ги правиш....И Ваг...
Иначе е висок ГоУф. Върви много, тя беше с нормалния автомат, не DSG, каквато е на новата.Без никакви забележки по реактивността, под 10 е ускорението, има мощност и пълна с 5 човека и багаж, катери навсякъде, не мръдва на мокро и сняг с хубави гуми...
Малко е тесничка отзад, но въпроса е с какво сравняваш....
Радиуса на завой е голям, обаче, не е измислено....
Определено новата е класа над нея, по-широка, по-малък радиус, куп екстри са серийни при нея вече, но и старата е добра, като за ВАГ....

О, забравих най-важното - много харчеше, градско 12-14, извън града пак толкова, като я караше жена ми, падаше извънградското на около 8,5....
С един резервоар изкарвах около 450-500 км, сега с дизела е 650-700. Резервоарите им са по 60 литра ако не бъркам.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 15:41 от StefanB

# 1 208
  • Мнения: 9 569
Да поразбудя темата с въпрос Simple Smile
Каква маркировка е това до пешеходната пътека?

(за тънката, червена, леко поизтрита лента става въпрос)

Велосипедна пътека
Велосипедната пътека се очертава с две прекъснати успоредни линии напречно на оста на пътя, състоящи се от квадрати със страна и разстояние между квадратите по 0,50 m. Велосипедна пътека се очертава само като продължение на велосипедна алея

Мерси Grinning тогава не трябва да спирам на пешеходци нали ?

# 1 209
  • Мнения: 1 003

Мерси Grinning тогава не трябва да спирам на пешеходци нали ?
[/quote]

Трябва.

Закон за движението по пътищата

Чл. 107. Пешеходец е всеки участник в движението, който се намира на пътя извън пътно превозно средство и не извършва работа по пътя. За пешеходци се считат и лицата:
1. които бутат или теглят детска или инвалидна количка или друго пътно превозно средство без двигател и с широчина, по-малка от 1 метър;
2. които бутат велосипед, мотопед или мотоциклет;

При навлизане във велосипедна пътека, която е продължение на велосипедната алея, но се намира върху пътното платно, водачът на велосипеда би трябвало да го бута, а не да го кара.

П.С. редактирам - а, ако имате предвид "обикновен" пешеходец, т.е. такъв без колело, според мен пак трябва, макар и да пресича неправилно...иначе - ще минете през човека ли..то и без друго всеки си пресича както и където му хареса.

# 1 210
  • Мнения: 9 569
Е, разбира се, че ако пресича няма да го бутна, ама ако още не е тръгнал няма специално да му спирам. И да, имам предвид такъв без колело. Иначе забелязвам, че явно и пешеходците като мен не знаят какво е това и си го възприемат като пешеходна, тъй че внимавам Simple Smile

# 1 211
  • Мнения: 6 924
Мерси Grinning тогава не трябва да спирам на пешеходци нали ?
Човек на велосипед е водач на ППС. Човек който бута велосипед е пешеходец. И в двата случая има точка от закона. Grinning
Скрит текст:
в един хубав летен ден се наложи да давам разяснение на велосипедист който беше убеден, че е с предимство като лявостоящ на нергулирано кръстовище с маркирана велоалея.

# 1 212
  • София
  • Мнения: 5 334
StefanB, много благодаря, наистина! Взехме Тигуанката тия дни (абсолютно същата като старата ти), сега остават редовните процедури и да я подкарам. И мен ме тревожи, че харчи много, но пък е сравнително мощна кола, какво да очаквам...

# 1 213
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 050
Бях споделила, че планирам покупката на Рено Каптур. Взехме чисто нова в крайна сметка, на 5 май излезе от завода. Излезе 18 хиляди евро, дизел, 90 коня. 4 години пълна гаранция и поддръжка( масла, филтри и там каквото се прави всяка година или на всеки 20 хиляди км), отделно гаранция на гуми и застраховка всички рискове( може би означава пълно Каско).

Скрит текст:


# 1 214
  • Мнения: 28 869
Уау...красавица! Със здраве да се кара!!! Честито!

Общи условия

Активация на акаунт