Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 279
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 732
Има ли друг начин освен клаксон да сигнализираш този пред теб?

Карам си аз по пътя на 108 и 82 от Дика/ОМЗ към Кукуш. Там е промишлена зона, а пътя е криволичещ, има и леко изкачване.
Карам си аз бавно, пред мен на пътя  излиза бял товарен бус. Спрях да го изчакам и видях, че отзад не е затворен. Зачудих се дали да свирна. Той караше бавно - пред него имаше багер. Щеше да помисли, че го подканям да бърза.
Двулентов е пътя, не посмях да вляза в насрещното защото наближихме Кукуш (тези на него са с предимство). Буса зави надясно, аз наляво и нищо не сторих. Можех ли?

# 316
  • София
  • Мнения: 18 695
Да му присветнеш с фаровете.

# 317
  • Мнения: 3 732
Оф ...
Така и не схванах как ...

От всичките копчета и видове фарове знам само основните. Срам ме е от мен си.

# 318
  • Мнения: 8 933
Не ти знам колата, но обикновено е левия лост на волана, издърпваш го към теб веднъж за светване на дългите и веснъж за изгасяне, бързо става, дано ме разбра.
За тия неща има клипчета в ютуб, намери си и гледай.

# 319
  • Мнения: 3 732
Защо разхода ми на гориво не се влияе от включването на климатика? Мислех, че ще се налага по - скоро да зареждам, но изминатите км на газ са същите. Странно ми е!


Как да я накарам по - бързо да превключва на газ? Карам я на кратки разстояния и хабя повече бензин. Обикновено превключва малко преди да пристигна.

Радиото ...
Моето го наследих с нея, но е с аудио касети.
Какви видове има и какви цени са?
Веднъж един приятел ме вози и сам си избираше коя песен да пусне. Не обърнах внимание каква марка е.


# 320
  • Мнения: 8 933
Купи си трансмитер и си слушай каквато музика си качиш на флашка. Моят е за 12 лв и върши чудесна работа.

# 321
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Този трансмитер  как функционира? Звукът от него ли излиза или се свързва по някакъв начин с тонколоните в колата? Ако е първото, не се ли намалява качеството?

# 322
  • Мнения: 8 933
Свързва се на радио честота, на която няма радио станция.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Има съвсем бюджетни плейъри напоследък, аз си взех едно Сони от продавалник, за около 50 лв и съм много доволна.

Аз лично не съм доволна от трансмитера. Няколко ползвах, но не се свързваха читаво към честотата на радиото. Сложих тоя плейър, има слот за флашка и държа 2-3 флашки с различна музика в колата.

# 324
  • Мнения: 5 059
Защо разхода ми на гориво не се влияе от включването на климатика? Мислех, че ще се налага по - скоро да зареждам, но изминатите км на газ са същите. Странно ми е!


Как да я накарам по - бързо да превключва на газ? Карам я на кратки разстояния и хабя повече бензин. Обикновено превключва малко преди да пристигна.

Радиото ...
Моето го наследих с нея, но е с аудио касети.
Какви видове има и какви цени са?
Веднъж един приятел ме вози и сам си избираше коя песен да пусне. Не обърнах внимание каква марка е.



Разхода се влияе,но не е фрапиращо много.
Особено ако караш на газ,,с по-малък резервоар,разликата от без климатик до с климатик е не повече от левче гориво.

Не знам какъв е принципът при теб,но моята превключва на газ когато оборотите се вдигнат до 3000.Иначе казано-може точно да съм я запалила,като подам повечко газ,дори на едно място,превключва Simple Smile
То така или иначе не е хубаво веднага да прехвърляш.Има си причина да е така направено.

Радио панели има ,както каза HighSpeed,и по 50 лв.По-добре си вземи такъв,вместо трансмитер.Мал шанс е да случиш на читав и наистина качеството на звука не е толкова добро.

# 325
  • Мнения: 8 933
Много хора ми казват, че не успяват да свържат трансмитера хубаво. Аз купих два за двете коли и на двете коли се чува точно, както от радиото или диска.
На точната честота ли го свързвате?
Такъв е моят.

# 326
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Трансмитера е удачен, ако караш само в един определен регион и си намерил свободна честота. Често ми се случваше да отида до съседен град и на влизане да хване някое радио на съседна честота. Помага, ако се свали антената на колата. Simple Smile
Лутке, това твое старо радио/касетофон няма ли една дупка AUX? С нея и стар смартфон или мп3 плеър можеш да си решиш проблема.
Алтернативи имаш много - от usb вход за радиото до ново радио (там също са много опциите, от порядъка на 25-30 лв от али през 200-300 лв за Pioneer или 1000 за мултимедийна система с навигация)

# 327
  • Мнения: 8 933
Трансмитерът го ползвам, когато карам извън града, най-често по магистралите. На честота 108.0 ми е запаметен и не мърда.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 5 131
ХЕЛП!!! Ситуацията е от преди час и може би това е първия проблем, който колата ми прави от както я имам от година и половина. VW Polo 1.4 tdi 2007 година.
Паркирам си аз в един паркинг на задна с 1 км/1 и волан леко завит надясно. И изведнъж ми блокира волана. На таблото светна тази лампа:
Изгасих колата и я запалих наново. Воланът се оправи, ламата я нямаше, НО:
    километражът и часовникът се занулиха
    изчезнаха запаметените станции на радиото
    имах диск вътре, който сам излезе и сам се прибра
    колата се оказа заключена
Може и още неща да са станали, но само това забелязах. Прибрах се до вкъщи със страх да не се заключи воланът отново докато съм на пътя. Какво може да е станало и каква сума да си подготвя за сервиз?

# 329
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Акумулатора е за зареждане и хидравликата за доливане на хидравлично масло.

Само че след доливане на масло хидравликата се нуждае от обезвъздушаване.

Струва ми се че утре няма да запалиш въобще!

Волана волана няма как да се заключи на запален двигател - ако угасне тогава може.

Общи условия

Активация на акаунт