Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 236
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Относно акумулаторите - няма такова нещо като "сух" акумулатор. Има необслужваеми, които са същите като обслужваемите, само че капсуловани, т.е. не може да им се долее електролит/дестилирана вода. Колкото до избора на подходящ акумулатор - зависи от конкректния двигател. Колкото по-голям обем/повече цилиндри - толкова по-голям стартов ток и по-голям капацитет трябва. Най-лесно е да напишете battery finder в гугъл и да отворите сайта на някой производител, където според марката и модела на автомобила да ви препоръча правилната батерия. Като видите характеристиките ѝ ще знаете какво да търсите.

# 361
  • Мнения: 3 732
В деня преди Бъдни вечер станах на 5000 км и си го считам за половин годинка прохождане.
Има ли някакви поверия/суеверия за изминатите км?

Гордея се с мен си и исках да се похваля. Сама жена съм, нищо не разбираща и за мен е голяма победа.

Някои от пишещите тук са столетници, че и повече. Благодаря им, че пишат и имат сили, нерви и търпение да помагат на неориентирани новаци като мен!

# 362
  • София
  • Мнения: 4 547
Поверия не знам да има, но нищо не пречи да си направиш някакъв подарък. Пък след още толкова километри и време иди ѝ смени маслото на колата Simple Smile

# 363
  • Мнения: 9 633
Направи си подарък - ароматизатор борче Joy

# 364
  • Мнения: 3 732
Направила съм си - днес го видях. Вече имам и червено на задния калник, след жълтото отпред. И двете не знам как да се появили.
Тъмносиньото на другия заден калник беше на "любимата" ми задна при паркиране. Добре, че беше товарен бус.

И с ароматизаторите - смях. В Кауфланд за 0,79 лв ароматизатор като картата на България. Реших да видя на какво мирише България - на сапун ми мирише.

# 365
  • Мнения: 9 633
Е пак добре, че не е на тоалетна, както ни изобразяват... Иначе пак добре, че имаш само драскотини Simple Smile

# 366
  • София
  • Мнения: 18 685
То е страшен ароматизатор за тия пари.Бегай.

Как са се появила одрала си някой то  е ясно.

# 367
  • Мнения: 9 633
За жълтото не се притеснявай, най-вероятно е стена, колона или евентуално бакшиш Grinning

# 368
  • София
  • Мнения: 18 685
Или некое ламбо примерно.Simple SmileSimple Smile

# 369
  • Мнения: 3 732
Аз че се удрям се, удрям се, но не мисля, че всички петна по бронята съм ги направила аз.

Първа кола ми е и не виждам смисъл от пълно каско. То било към 400 лв и можело да се разсрочи. За какво ми е като аз към виновна за щетите по нея?
Евентуално каско за кражба щото не е често срещан модел - към 100 лв?

Колебая се ...

# 370
  • Мнения: 9 633
Според мен няма смисъл да ги оправяш тези неща. А колкото до каското - може да се бъркам, но то си важи дори и ти да си си виновна за щетата.

# 371
  • Мнения: 3 732
Не, няма да оправям петната и драскотините. Нека си стоят, не ми пречат.

# 372
  • София
  • Мнения: 18 685
При каското няма значение вина.На теб не ти пречат,но тия дето си ги одрала и махнала боята може и да им пречи колата да им е на  канче.
Трябва да се внимава.

# 373
  • Мнения: 896
Аз че се удрям се, удрям се, но не мисля, че всички петна по бронята съм ги направила аз.

Първа кола ми е и не виждам смисъл от пълно каско. То било към 400 лв и можело да се разсрочи. За какво ми е като аз към виновна за щетите по нея?
Евентуално каско за кражба щото не е често срещан модел - към 100 лв?

Колебая се ...

Точно де. Удряш се в стълб чупиш преден фар и броня. Ако нямаш каско си свиркаш и си оправяш сама щетите. Ако  имаш завеждат ти щетата и ти я плащат. При смяна на чистачка съм пукала предно стъкло. Автомобила имаше каско и ми го смениха без да плащам нищо.

# 374
  • Мнения: 1 005
Здравейте и Честита Нова 2019 Година на всички съфорумници ! Питането ми е следното - задължително ли е да слагам добавка към горивото сега за зимния сезон или е по-скоро препоръчително, т.е. нещо и без което може ? Ако е задължително моля, препоръчайте някаква добавка, която да съчетава качество с разумна цена. И на последно място, като една жена мога ли и аз да я сложа, ако "да" за какво трябва да внимавам, или трябва да ходя в сервиз ? (идея нямам Animal See No Evil) Автомобил - Пежо 206, Дизел, 2004г., Обем на двигателя -1.9, Максимална мощност на двигателя - 66 к.с.

Общи условия

Активация на акаунт