Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 026
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 924
Аз не знам какво означава. Ще кажеш ли?
Това звучи като вица за конете които щели да се надбягват, а магарето си мислело, че ще си ги мерят.

# 436
  • Мнения: 8 889
А на мен твоето ми звучи като тъп отговор.

# 437
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
И аз незнам какво означава. Явно няма и да стане ясно тук, а ще трябва да го гугълна.

# 438
  • София
  • Мнения: 6 308
Преди W е нискотемпературен вискозитет, а след, високотемпературен.
Аз явно карам космически кораб, след като попрочетох. Simple Smile Карам все с едно масло и не сменям лятното със зимно. Laughing Така вика производителя на каруцата. Simple Smile И сменям на 15, а не на 10К, пак заради инфото от производителя.
Чистачките ми ще почват 4-та година. Не съм имал грижи. Е, на кучи студ и на дълъг път, с по-висока скорост, няма спасение, може да помръзнат.
И на мен ми замръзнаха дюзите тази година. Съвсем изключих, хвана студ, тръгнах на път и се озъбих. Simple Smile  Шибнах 1 кило концентрат в казанчето и станаха нещата, ма бавничко. Simple Smile

# 439
  • Мнения: 3 732
Онзи, да беше споделил, ако помниш, каква марка са тия неземни чистачки...



Сутринта отключвам (с едно като дистанционно с копчета - имобилайзер ли се казва?; не вкарвам ключа в ключалката). Изписка, присветна, дърпам вратата - не се отваря. Пробвах другата предна - и тя не се отваря. Задните се отваряха та ползвах тях за вход докато правех сутрешната гимнастика с метличката и стъргалото за стъклата.
Ако и те откажат, какво да правя?



# 440
  • Варна
  • Мнения: 36 471
През багажника. Аз съм го правила.

# 441
  • Мнения: 3 732
И аз ще успея предвид размерите ми, но няма ли нормален начин да вляза през МОЯТА врата?

В Кауфланд продават някакъв размразител, но не знам за какво.
Никакви такива модерни изгъзици не ползвам.
Тя е все на открито, а и стара и необгрижвана.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 19:16 от Plava luda lutka

# 442
  • Мнения: 6 924
И аз незнам какво означава. Явно няма и да стане ясно тук, а ще трябва да го гугълна.

Първото е вискозитет при зимни температури, второто е при нормална работна температура на двигателя. 5W или 10W няма особенно значение за умерения климатичен пояс в който е България защото температурата през зимата много рядко пада под -25 когато 10W не върши работа.

# 443
  • София
  • Мнения: 6 308
Онзи, да беше споделил, ако помниш, каква марка са тия неземни чистачки...


Отде да знам. Вървят си с колата, не съм сменял, но не съм се и сещал да надничам точно какви са.

Тя зимата ще звърши, но за всеки случай намажи уплътненията на вратите /или поне само на предните/ със силиконов или глицеринов препарат. Освен това през 2-3 дни, докат е студа, църкай в ключалките препарат против замръзване. Има на всяка бензиностанция и не са безумно скъпи.

# 444
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852

Сутринта отключвам (с едно като дистанционно с копчета - имобилайзер ли се казва?; не вкарвам ключа в ключалката). Изписка, присветна, дърпам вратата - не се отваря. Пробвах другата предна - и тя не се отваря. Задните се отваряха та ползвах тях за вход докато правех сутрешната гимнастика с метличката и стъргалото за стъклата.
Ако и те откажат, какво да правя?




Купи си WD-40 - има в Кауфланд и Фантастико със сигурност, може би и другаде. Напръскай ключалките и уплътненията. Моята ми правеше същите номера сутрин, но вече не се е случвало след като пръсках.

# 445
  • София
  • Мнения: 4 543
На соц. колите едно време си мажехме уплътненията на вратите с вазелин. На моята каляска ѝ замръзва механизма за сваляне на стъклото - електрическо е. Това ако кажете как да го напръскам ...

# 446
  • Мнения: X
Пробвай със суха тефлонова смазка Motip. Става и за ключалките, и за уплътненията, и за пантите на вратите.

# 447
  • Мнения: 28 874
И моите стъкла замръзват, просто не ги свалям...ххихихи, като се позатопли в колата, тогава се оправят.

# 448
  • София
  • Мнения: 4 543
Абе и аз така, ама като пръсна на стъклото да поизчистя прахоляка и по края чистачката събира една ивица гряз. Обикновено си отварям страничното стъкло и я забърсвам, че ме дразни. Днес така си седя на един светофар и се чудя какво ли ще си помислят другите, ако изляза от колата да си забърсвам предния джам Simple Smile, че още не се беше размразил механизмът.

# 449
  • Мнения: 3 732
Сутринта отключвам (с едно като дистанционно с копчета - имобилайзер ли се казва?; не вкарвам ключа в ключалката). Изписка, присветна, дърпам вратата - не се отваря. Пробвах другата предна - и тя не се отваря. Задните се отваряха та ползвах тях за вход докато правех сутрешната гимнастика с метличката и стъргалото за стъклата.
Ако и те откажат, какво да правя?
Купи си WD-40 - има в Кауфланд и Фантастико със сигурност, може би и другаде. Напръскай ключалките и уплътненията. Моята ми правеше същите номера сутрин, но вече не се е случвало след като пръсках.
Може ли на български женски език да ми говории/пишеш, с картинка и цена?


Дидоян, какво е Мотип? Пак с картинка и цена, ако може.

Натали, и моите стъкла замръзват. Оня, що ме доучва да карам, рече - ако пушиш, стъклото да е отворено. Върла тютюнджийка съм и не става. То скърца и дере, не се отваря моето стъкло.


Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 21:08 от Plava luda lutka

Общи условия

Активация на акаунт