Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 356
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз съм като теб /на принципа съм има проблем - има майстор/, нека всяка жаба да си знае гьола, не си правя експерименти. Колата ми е стара и очукана, но технически е на светлинни години от доста по-млади коли. В момента, в който усетя че има проблем я вкарвам в сервиз, карам нон-стоп и доста, за 2018 имам навъртяни 40000км. Изоставила ме е веднъж, като ми се прецака имобилайзера. На всяка смяна на масло, казвам да се проверява ходовата част и всичко останало. Масло капчица не доливам, няма майстор, който да е погледнал колата и да не спомене добра дума за двигателя. Почти целогодишно карам със зимна течност в чистачките /лятото на път за морето ми се случи да са запушени дюзите/, ами като спирах за кафе със шише с пулверизатор си пръсках стъклото и го чистех. Зимата като имам лед по стъклата пръскам с чист спирт и изобщо не се занимавам със стъргане почти.

# 496
  • Мнения: 1 184
Деси така се гледа кола ако искаш да ти служи на теб а не ти да и робуваш на нея.

# 497
  • Мнения: 4 403
Може ли да дадете мнение за Голф 5, двигател 1.6 fsi ?

# 498
  • Мнения: 1 184
Всичкото кола от сорта на Голф само за градско. Иначе на дълъг път 300+ км , 5 души и с багаж.
..ми мъка ще е.

# 499
  • Мнения: 4 403
Благодаря ти за бързия отговор. Карам основно на къси разстояния, 400 км/г-д на месец.
И се колебая за вид гориво, затова търся информация за този конкретен двигател.

(опция 2 - хонда сивик, 1.8.)

# 500
  • Мнения: 3 682
Благодаря ти за бързия отговор. Карам основно на къси разстояния, 400 км/г-д на месец.
И се колебая за вид гориво, затова търся информация за този конкретен двигател.

(опция 2 - хонда сивик, 1.8.)
Сивика е на светлинни години пред Голфа.

# 501
  • Мнения: 4 403
Предполагам Simple Smile
Фаворит ми е. Но е с 1 500 лв нагоре като сума.. което означава, ако купя сега (сега се налага), да обслужвам след..месец, да кажем..

# 502
  • Мнения: X
Не е нужно да обслужиш колата веднага. Направи го в най-кратки срокове.

# 503
  • Мнения: 3 682
Предполагам Simple Smile
Фаворит ми е. Но е с 1 500 лв нагоре като сума.. което означава, ако купя сега (сега се налага), да обслужвам след..месец, да кажем..
Нормално е да е по-скъп, сама се сети защо.

# 504
  • Мнения: 3 732
Лучия, купуването на кола не е като да си купуваш хляб - не е всекидневно. Голям разход е, да, но ако колата е безпроблемна, ще я ползваш поне няколко години. Безмислено и супер глупаво е да направиш компромис да купиш нещо евтино, което не ти харесва.

Надявам се, че не е толкова спешно да купиш веднага кола.

# 505
  • Мнения: 5 059
Хора,при рязък завой(от място да речем,правя обратен) се чува едно ТРОП  някъде от дясно.Тъп звук,не звънтящ,еднократно.
От няколко дена е така,какво може да е?
Иначе,при шофиране и минаване през дупки не се чува.
Скоро няма да мога да ида при майстор.Той моя няма да може и да ме приеме в идните дни...

# 506
  • София
  • Мнения: 6 308
Много вероятно, биелетка. Шарнир?

# 507
  • Мнения: 5 059
Много вероятно, биелетка. Шарнир?

Трябва да е нещо,което е възможно да се е строшило в рамките на 2-3 месеца.Защото преди толкова ходих да я видят и сменяха шарнир и биелетка.Казаха ми,че няма друго разхлопано или тръгнало.
Но преди 2 седмици ми се случи да мина през огромна дупка(не я видях в тъмното,видях я де,но в последния момент и трябваше или да мина през нея или да блъсна колата до мен),може би тя е направила проблем.
Възможно ли е да е амортисьор,строшена пружина?

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз бях скъсала заден ляв амортисьор, чуваше се тъп звук само при преминаване през легнал полицай.

# 509
  • Мнения: 29 324
Преди няколко месеца сменях лагер, ама не тропа, по-скоро имало специфичен звук, който аз, разбира се, не чувах, щото съм жена....хахахах. Возих веднъж ММ и той веднага ме прати на сервиз, където казаха, че за малко да ме остава пътя, толкова бил зле лагера. Майсторът беше много учуден как нищо не чувам...?!?

Общи условия

Активация на акаунт