Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 045
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 167
Виждам, че имаш интерес да научиш нещо Плава. Може и от форума да извлечеш някаква информация, но защо не вземеш да си купиш някой учебник или друга литература и да се запознаеш с устройството на автомобила. Щом те влече и искаш да има приемственост в семейството, може дори да отидеш да учиш нещо свързано с автомобилите.

# 586
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 791
Знаете ли колко нормално изкарва батерията на дистанционното за кола? Карам БМВ Х1 дизел, на три години, 23000 км, практически ново. Завчера, след като бях за гаранционна поддръжка, при тръгването ми излезе съобщение, което в момента не разбрах, но свързах с това, че нещо са правили за поддръжката. Пише: электронный ключ заменить акумул. БМВ не е благоволило да преведе инструкциите на български, има руско, английско, и още няколко езика. Сложила съм руски.
Вероятно иска смяна на батерията, но ми се струва че за толкова малко време и на толкова километри, е рано. Освен това, надписът е след като оставих колата няколко часа в сервиза на Бавария ауто. Може ли нещо да са ми сменили и да са ми сложили стара батерия? Или да са ми прекодирали старо дистанционно и да са ми го дали?

# 587
  • Мнения: 3 623
Километрите нямат значение за батерията на дистанционното, обикновено издържа малко повече от година. Явно трябва да я смениш. Консуматив е и не е скъпа.

# 588
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 791
Километрите нямат значение за батерията на дистанционното, обикновено издържа малко повече от година. Явно трябва да я смениш. Консуматив е и не е скъпа.
Благодаря! Порових се из нета, много не намерих, имаше едно мнение, където пишеше че издържали 5 години. За това се усъмних, защото съобщението се появи на излизане от сервиза.

# 589
  • Мнения: 3 623
Километрите нямат значение за батерията на дистанционното, обикновено издържа малко повече от година. Явно трябва да я смениш. Консуматив е и не е скъпа.
Благодаря! Порових се из нета, много не намерих, имаше едно мнение, където пишеше че издържали 5 години. За това се усъмних, защото съобщението се появи на излизане от сервиза.
Зависи какъв модел е батерията, обикновено слагат литиево-йонни, но размера също е важен, важно е и колко пъти на ден отключваш и заключваш колата. Някои може и да издържат ДО 5 години, но това не важи за всички. Ако толкова ти се свидят 2-3 лв за батерия, да взема да ти изпратя аз една?

# 590
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 791
Километрите нямат значение за батерията на дистанционното, обикновено издържа малко повече от година. Явно трябва да я смениш. Консуматив е и не е скъпа.
Благодаря! Порових се из нета, много не намерих, имаше едно мнение, където пишеше че издържали 5 години. За това се усъмних, защото съобщението се появи на излизане от сервиза.
Зависи какъв модел е батерията, обикновено слагат литиево-йонни, но размера също е важен, важно е и колко пъти на ден отключваш и заключваш колата. Някои може и да издържат ДО 5 години, но това не важи за всички. Ако толкова ти се свидят 2-3 лв за батерия, да взема да ти изпратя аз една?
Е, не е там въпроса. Защо надписа ми се появи точно в момента, като тръгнах от сервиза им? И ако е имало проблем с батерията, защо не ми казаха те?
Обадих се днес в сервиза, казаха ми, че трябва да отида там и струвало 10 лева. Не е съвсем дребна сума, разбира се няма да фалирам от това, но продължавам да изпитвам дълбоки подозрения към сервиза им.
Като сменяха гумите първия път, привикаха ме и ми показаха един пирон - забит, ау, трябва да лепим гумата. И си добавиха нещо отгоре към сумата за смяната. Втория път ми слагаха някакви тежести за балансиране - няма да повярваш, излезе ми смяната плюс тежестите излезе 160 лева. Ами не им вярвам вече. Гледат да те доят, както могат, шмекеруват, и аз съм очевидно добра жертва.

# 591
  • Мнения: 3 623
Зависи какъв модел е батерията, обикновено слагат литиево-йонни, но размера също е важен, важно е и колко пъти на ден отключваш и заключваш колата. Някои може и да издържат ДО 5 години, но това не важи за всички. Ако толкова ти се свидят 2-3 лв за батерия, да взема да ти изпратя аз една?
Е, не е там въпроса. Защо надписа ми се появи точно в момента, като тръгнах от сервиза им? И ако е имало проблем с батерията, защо не ми казаха те?
Обадих се днес в сервиза, казаха ми, че трябва да отида там и струвало 10 лева. Не е съвсем дребна сума, разбира се няма да фалирам от това, но продължавам да изпитвам дълбоки подозрения към сервиза им.
Като сменяха гумите първия път, привикаха ме и ми показаха един пирон - забит, ау, трябва да лепим гумата. И си добавиха нещо отгоре към сумата за смяната. Втория път ми слагаха някакви тежести за балансиране - няма да повярваш, излезе ми смяната плюс тежестите излезе 160 лева. Ами не им вярвам вече. Гледат да те доят, както могат, шмекеруват, и аз съм очевидно добра жертва.
Неспасяем случай си, не може да си купиш ново BMW и да очакваш поддръжката му да е евтина. В официалните сервизи цените на частите и услугите са минимум двойни, сравнено с магазинната мрежа и другите сервизи. Щом за теб 10 лв са пари, значи BMW не е твоята марка. Я сподели колко ти взимат за смяна на маслото на двигателя...300 или повече?

# 592
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Добре де, на гаранционна кола и гумите ли е задължително в представителния сервиз?

Иначе за батерия на дистанционно в едно часовникарско ателие (щот нямаше наблизо удобен обект, в който да продават батерии) ми поискаха 10 кинта, аз се опулих и отказах. После ходих до техномаркет и си купих батерията за 2,50. Това е положението. А иначе колата беше купена на старо и това дистанционно съм го ползвала 6-7 години, преди мен, господ знае колко.

Manekena, жената не е за парите, просто никой не обича да го правят на маймуна. А като си вързан с някакви идиоти, на които си наринал сума ти пари, е още по-гадно усещането.

В такива "фирмени" сервизи, винаги е надута цената на услугите, все тая на коя марка.

# 593
  • Мнения: 2 998
Добре де, на гаранционна кола и гумите ли е задължително в представителния сервиз?
Не е задължително. има си оторизирани сервизи за всяка марка. Ние ползваме такъв, защото ни е наблизо, иначе трябва да се разкарваме до другия край на София.
Да допълня, ако е само за смяна на гуми, не би трябвало да има ограничение къде ще отидеш.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 18:24 от bubbata

# 594
  • Мнения: 3 732
Бях обещала да пиша за жичкаджията.

Затегна някакви връзки, но не е сигурен, че това е проблема. Каза, че ако фаровете пак светят ама не светят ми е нужен електричар. Препоръча ми някакъв на Любляна, веднага след светофара на Околовръстното като идваш от Младост и ме предупреди, че колата остава там докато не я направят. Каза, че няма нужда да ходя сега. Ако има проблем с фаровете, тогава.

За радиото каза, че е възможно проблема да е в радиото. И аз така предполагам. Кой ползва Пайнер с касетки? Само аз...

П. П.
Ще ми се в детайли да пиша да се посмеете , но съм уморена ...

# 595
  • Мнения: 1 184
Защо надписа ми се появи точно в момента, като тръгнах от сервиза им? И ако е имало проблем с батерията, защо не ми казаха те?


Не защитавам никой , но ако е чиста случайност ? Дошло и е време на батерията...толкова. Не се вкарвай във филми. Щом парите не са проблем сменяй представителният сервиз...палиш каляската и в някой друг град...Пловдив не е далеко от София...тъкмо и малко разходка ще удариш.

# 596
  • Мнения: 3 623
Защо надписа ми се появи точно в момента, като тръгнах от сервиза им? И ако е имало проблем с батерията, защо не ми казаха те?

Не защитавам никой , но ако е чиста случайност ? Дошло и е време на батерията...толкова. Не се вкарвай във филми. Щом парите не са проблем сменяй представителният сервиз...палиш каляската и в някой друг град...Пловдив не е далеко от София...тъкмо и малко разходка ще удариш.
Страхувам се, че са проблем, щом за нея 10 лв са пари.

# 597
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 791

Manekena, жената не е за парите, просто никой не обича да го правят на маймуна. А като си вързан с някакви идиоти, на които си наринал сума ти пари, е още по-гадно усещането.

В такива "фирмени" сервизи, винаги е надута цената на услугите, все тая на коя марка.
Както казва Веси1, ето за това става дума. Не е проблем, ако наистина ти предоставят услугата и тя е нужна. Но никой не иска да се чувства прецакан, и да ти вземат пари за нищо. Парите, ако си ги печелиш от заплата, не ти се ще да ги даваш на такива хитреци.
За мен, доверието към една фирма се изгражда на почтеността и качеството на услугите й, а не на това, да гледа да те изработи и да ти вземе парите за нищо. Не върви за марка, която се води премиум, при това немска.
Аз имах двата модела тойота РАВ4 по-рано, там сервиза беше точен, след изтичане на гаранцията предлагаха отстъпки за следгаранционно обслужване, всичко беше наред, цените бяха съпоставими с цените на други места.
Но очевидно трябва да разбираш повече от поддръжка на колата, за да не ти надуват цените или да правят ремонти, които не са особено нужни.

# 598
  • Мнения: 3 623

Manekena, жената не е за парите, просто никой не обича да го правят на маймуна. А като си вързан с някакви идиоти, на които си наринал сума ти пари, е още по-гадно усещането.

В такива "фирмени" сервизи, винаги е надута цената на услугите, все тая на коя марка.
Както казва Веси1, ето за това става дума. Не е проблем, ако наистина ти предоставят услугата и тя е нужна. Но никой не иска да се чувства прецакан, и да ти вземат пари за нищо. Парите, ако си ги печелиш от заплата, не ти се ще да ги даваш на такива хитреци.
За мен, доверието към една фирма се изгражда на почтеността и качеството на услугите й, а не на това, да гледа да те изработи и да ти вземе парите за нищо. Не върви за марка, която се води премиум, при това немска.
Аз имах двата модела тойота РАВ4 по-рано, там сервиза беше точен, след изтичане на гаранцията предлагаха отстъпки за следгаранционно обслужване, всичко беше наред, цените бяха съпоставими с цените на други места.
Но очевидно трябва да разбираш повече от поддръжка на колата, за да не ти надуват цените или да правят ремонти, които не са особено нужни.
Защо не можете да разберете, че на скъпата кола поддръжката не е евтина? Не са я лъгали, тя не харесва цените им, но те са такива за всичките им клиенти. Който иска ремонт в оторизиран сервиз - плаща колкото му кажат.

# 599
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ти пак не разбра какъв точно е проблема, ама не мога повече да обяснявам.

Общи условия

Активация на акаунт