Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 283
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 732
Взех, че се вдъхнових, та нова тема пуснах https://m.bg-mamma.com/?topic=1096647


Муун Ривър, и аз като теб - вярна на Сузукито докато не издъхне. И за ниското качество на външен вид си права.
Но ... Малко хора избират такива коли. Малкото коне, малката мощност - те не са търсени сякаш. Сякаш многото коне и мощността зависят от добрия външен вид. Дали наистина е така?

# 691
  • Мнения: 9 646
Не мисля, че се карат малко минита по принцип, я колко сузукита, микри и яриси има по улиците. Просто в темата няма много фенове Simple Smile Предполагам, че не е супер качество в минитата, защото биха станали много скъпи. Който купува мини гледа и цената да е по-тънка все пак. Също така минита обикновено се взимат за града, не за някакъв дълъг път, та колко лукс да ти трябва, не е оправдано - само да се надува цената. Както беше казал преди някой - не си галя таблото всеки ден като се качвам, че толкова да ме дразни евтината пластмаса. Но пък си имат мотори, които са достатъчно мощни, поне като за мини, все пак повечето тежат под 1 тон, колко да им трябва. Не знам, това са моите женски размисли... Grinning

# 692
  • Мнения: 2 998
Значи си взела от първите нови. Simple Smile

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
На мен пък на микрите баш фаровете не ме кефят /онези кръглите/ направо ми бодат очите. Споменах, че аз съм със стара такава. Много съм доволна, и градско и извънградско я карам, за годините и мотора - 140км, които ги поддържа на магистрала са си ок. Няма го това стартово ускорение при изпреварване, но...
Някой ден като стигна да я сменям, пак ще е Нисан Micra, бензин, ръчна скоростна кутия от 2012 насам
https://m.mobile.bg/details/11550160034380199

Иначе при тази ми прескочи сърцето Heart Eyes
https://m.mobile.bg/details/11550171405580678#&gid=1&pid=16

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 00:23 от Десиссслава

# 694
  • Мнения: 4 403
Охо, ако изглежда като втората, и аз бих харесала микра Grinning

# 695
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Добре де - къде може да си продаде човек 19 годишна кола сравнително бързо - за 3-4 месеца?!

- досега където и да е пускана на цена 60% от останалите със същите екстри и състояние - само куци оферти.

# 696
  • Мнения: 4 403
Мое лично мнение - аз избягвам обяви за коли, които са на доста по-ниска цена, сравнено с други от същата марка/модел/година. За мен това означава, че колата има сериозен проблем, та да е по-евтина с хиляда-две и т.н. (примерно, голф 5 върви от 6 нагоре, има една оферта за 4.500.. ми даже не я и отворих)
Иначе - в карс.бг  се водят уж ''по-истински'' обявите
Също така лепенки ''продава се'' на самата кола. Нашия пасат така го купиха, видели го на кръстовище с надписи и се обадили.. От сайт - само 2 обаждания получихме

# 697
  • Мнения: X
Куци са офертите защото е на 60% от пазарната цена.

# 698
  • Мнения: 3 670
Куци са офертите защото е на 60% от пазарната цена.
Напротив, колкото е по-евтина колата, толкова повече хора я гледат. Щом не се е продала до сега, значи има причина. Аз от 20 години съм в бизнеса с продажба на коли и смея да твърдя, че познавам пазара.

# 699
  • Мнения: X
Нова е измамно чувство. На него не му трябва 10 кибика да я гледат, а трима-четирима и един дапя купи. Но това сигурно го знаеш щом си толкова години в бизнеса.

# 700
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Мое лично мнение - аз избягвам обяви за коли, които са на доста по-ниска цена, сравнено с други от същата марка/модел/година. За мен това означава, че колата има сериозен проблем, та да е по-евтина с хиляда-две и т.н. (примерно, голф 5 върви от 6 нагоре, има една оферта за 4.500.. ми даже не я и отворих)
Иначе - в карс.бг  се водят уж ''по-истински'' обявите
Също така лепенки ''продава се'' на самата кола. Нашия пасат така го купиха, видели го на кръстовище с надписи и се обадили.. От сайт - само 2 обаждания получихме
Точно така мисля и аз. Винаги са ми били съмнителни обяви с цени под пазарната.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Охо, ако изглежда като втората, и аз бих харесала микра Grinning

Това е дизайна на модел 2018 Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 3 732
Лучия, докъде стигна с избора? Не намалиха ли някоя Хонда Сивик?



Кои чистачки са по - добри - Мишелин (около 10 лв, червена опаковка) или Валео (13 -15 лв, опаковката е бяло и светлозелено)?
Има ли висок и нисък клас при чистачките?

Моите са купувани миналото лято за 2,50 - 3 лв от Илиенци. Гумата не прилепва плътно към стъклото и само мажат.

Размера ще го измерва със шивашки метър, но кой ще ги смени? Аз не мога.



Вратата ми пак не се отваря, влизам през другата. Миналия път не я мазах с нищо.
Подозирам, че е от влагата - предимно сама се возя и винаги ми е мокра стелката.


И малко смях:
Прибирах се от гости на роднина по тъмно. Спрях до кварталния магазин за цигари. Купих и си вървя към колата. Гледам един джип на тротоара. Зачудих се как се е качил, каква марка е. Аз от едно такова качване на тротоар си разкачих предната броня. Гледам - Фолксваген. Досрамя ме да мина отзад да видя точния модел. Но си вървя, гледам го, софийска регистрация. Подминах го, главата ми пак обърната към него. В тъмното не видях шофьора (хубав мъж ще подмина ама хубава кола - не), но той ме е забелязал. Започна да го форсира на място. Засмях се и тръгнах към моята каруца. Сигурно много се е смял като ме е видял да се качвам от другата предна врата.



Понеже ми умря циганката дето ме хвалеше ...
Возих колежка за втори път. Първия път е било края на декември, пак голям студ - по нейни думи. Тогава тя ми направи забележки - много бързо превключвам скоростите, много бавно си координирам краката - газ и съединител.  Днес ме похвали, че съм станала по - добра, защото не ми е давала акъл за нищо.
Наскоро и домашните това казаха - не съм толкова зле като в началото.
Добивам увереност, напредвам, но ... Знам, че не съм добър шофьор, имам много още да уча - устройство и поведение на колата, моето поведение на пътя не е от най - добрите. Мерак ми е да се науча, но ми е трудно понеже нямам близък мъж, на когото да вярвам. Сама жена колко може?

# 703
  • Мнения: 1 503
Може.
На леля ми книжката 17год. стоя прибрана.
Като и пратиха кола,ще не ще си припомни и се справяше сама.Абсолютно сама.Вече 10години и от ден първи не слиза от колата.
Смея да твърдя,че е доста добър шофьор.

# 704
  • София
  • Мнения: 6 308

Размера ще го измерва със шивашки метър, но кой ще ги смени? Аз не мога.

Стига глупости. Отиваш на първата по-читава бензиностанция и молиш някой от момците да ти ги свали. Намираш някои средна хубост, а на опаковката има разграфено. Налагаш твойте и гледаш. До 5мм. разлика не е фатално, повече не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт