Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 287
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 896
Няма как на GPS-a да си пуснеш маршрута на дасена линия. Това в България го няма. Въвеждаш адреса на спирката/ крайната дестинация и GPS-а те води. В квартали в които рядко ходя само с GPS, a братми го ползва и до "тоалетната" да ходи.
Относно горивито, винаги гледам половината резервоар да е пълен, нищо че съм на газ. Всеки месец зареждам 20-30лв. бензин и стрелката винаги ми е около средата.  10лв. газ за мен не е срамно (това е моята граница).

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 00:14 от vanqivanova

# 721
  • София
  • Мнения: 1 578
Аз използвам безплатното приложение на Waze, показва ми всичко на пътя и ми избира най-кратките маршрути. Много хора в София го използват, защото докато карам забелязвам по картата и другите потребители, а и винаги е отбелязано къде има полицаи, камери, катастрофи, затворени пътища - това всичкото се отбелязва от потребителите. А за горивото - за по-малко от 10лв никога не съм слагала, срам ме е определено. Не стига, че се возя за без пари, ами и за под 10лв. Винаги газ зареждам до горе и като знам колко ми харчи колата, за най- сигурно зареждам догоре на всеки изминати 250-280км. Дори да ми свърши газта и да не съм си направила хубаво сметката, винаги гледам да имам поне половин резервоар бензин.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
10лв ми се струва ок за газ като някакъв минимум.
Аз съм само на бензин и винаги пълня резервоара, като измина 350-400км отново и така. Не напълня ли резервоара душата ми не е спокойна, но това си е мой дефект.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 578
Ами това с газта за 10лв много зависи и как караш колата, съответно и колко разход ще ти дава и съответно за колко км ще ти стигнат. Но аз лично 10лв зареждам единствено и само когато съм много притеснена финансово, най-често преди заплата и гледам просто да изкарам още 1-2 дни, че на бензин еи ламя 😅

# 724
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Моята е на бензин, никога не оставям горивото да падне под половината. Зареждам между 30 и 50 лева, с честота 7-10 дни, в зависимост колко съм карала.

Относно непознати маршрути - ползвай си телефона за навигация. Има най-различни безплатни приложения - свали си и ги тествай.

# 725
  • Мнения: 896
Google trafic мисля е най-доброто. Само трябва да ти е включен интернета и си засичат колко време седиш в задръствания и т.н. и ти прави най-оптималния маршрут.

# 726
  • Мнения: 9 645
Зуки, голям филм Simple Smile Какви са тези тъпи инструкции - следвай 604 и завий при пазара, ахаххаха. Не сме 95-та. Казват ти адрес, сетваш си го на мапса и си караш. Аз лично също харесвам Waze - показва ти полиция, катастрофи и прочие. Според мен няма срамна сума за зареждане, ако щеш и 5 лв. си зареди, никой не го бърка. Мапса ме дразни, защото по три пъти на ден ми изкарва notifications какъв е трафика в моята area, от сорта на Light traffic in your area, up to 20 minutes delay. Ако за него 20 минути закъснение е light traffic ...

# 727
  • София
  • Мнения: 6 308
и винаги пълня резервоара, като измина 350-400км отново и така. Не напълня ли резервоара душата ми не е спокойна, но това си е мой дефект.
А, що да е дефект. И аз кат видя половин или малко по-долу, пълня до дупка. Simple Smile
Е, големичък ми е резервоара, та и финансовото изражение е такова, ама така съм свикнал. Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз хич им нямам доверие на тия навигации. Обикновено предварително си проучвам маршрута, за да ми е по-спокойно. Вчера си свалих някаква навигация, основно извънградско мисля да я ползвам, ама да видим дали ще върши работа. За горивото гледам да е някъде над първото деление на скалата. На екрана на компютъра също ми показва колко остава до зареждане, но нещо напоследък ми се струва, че не показва както трябва. Не знам на какъв принцип я дава тая информация.

# 729
  • Мнения: 3 732
Имам проблем - тече ми антифриза.
Тия дни като взема заплата ще ходя на сервиз. Страх ме е какво и колко ще е.

Миналия месец по това време като ходих (нали сменям сервиза), майстора видя, че нищо не разбирам и погледна течностите. Каза, че антифриза тече и ми показа. 2 - 3 дни преди това доливах от шише от стария ми сервиз - не можело да ми сипят по - малко от литър, та остатъка ми го дадоха в шише. Долях го догоре та чак преля.
Днес не знам какво ме накара да погледна антифриза (може би усета)- казанчето е почти наполовина. И вляво от него, по средата под капака всичко е мокро. Не посмях да пипна, тъкмо паркирах пред нас след работа. Но се вижда - мокро е.
Струва ми се, че тече само като карам. След като я погледнах - заключих и отидох през два блока за цигари. На връщане погледнах под нея - на асфалта няма теч.
Какво може да е и как изглежда финансово?



А за газта:
В студено време гледам да имам половин резервоар бензин или половината на половината. Но в студени дни не мога да отчета разхода на газ - нямам индикатор за остатъчно количество.

Питах ви за благоприличието - да не се излагам.
Под 10 лв газ или бензин досега не съм сипвала, срам ме е.
Но тоя на бензиностанцията ме издразни. На въпроса за колко най - малко пари мога да сипя газ, ми отговори - 5 или 10 лв. Казах му за 10 да сипе.
После тръгна да ми обяснява, че имало хора, които стигат за 140 лв до морето, аз ще стигна за 40, аз какво се оплаквам? Да, така е, но аз съм пред заплата.
Подразних се на отношението и реших да се допитам до вас.




# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Зуки, не се връзвай...един не му стигат пари за яхта, на друг за колело.
Не разбирам хора, които мрънкат по разхода на колата, ! не визирам в никакъв случай теб!  /ремонти,  консумативи, гориво/, ами има кола и кола, не може да имаш възможност да си купиш кола за 20 бона примерно и да искаш да имаш моя разход годишно.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 20:02 от Десиссслава

# 731
  • Мнения: 896
И на мен ми тече от 2-3 години и едва декември видях капките под колата, но не и от къде. Ремонта е плануван за април месец, и дано устиска до тогава че май се увеличи леко теча.
Иначе казанче не се пълни никога до горе. Това е разширителен съд и ако го напълниш повече би трябвало да го изхвърли което е повече. Трябва да имаш макс и мин.

# 732
  • Мнения: X
Антифриз може да тече от маркучета, водна помпа, радиатор и т. н.
Колко срамно било да сипеш.. За газ според мен никаква сума не е срамна - това е газ все пак, не можеш като бензина /дизела да си го сипеш и да си го мъкнеш със себе си особено ако не си преценил/изчислил колко си минал, като кажеш до горе да се окаже 4.50лв - нищичко срамно няма.

За да си прецениш колко си изгорила нулирай си при всяко пълно зареждане км.

Впрочем на бутилката ти отзад би трябвало да си има индикатор.

# 733
  • Мнения: 3 732
Да, Десисслава, точно - разходите, мечтите и възможностите. Карам малолитражка японка, а си мечтая за бмв- то от рекламата на Кауфланд. Знам, че това чудовище не бих могла да го поддържам.


ВаняИванова, има min и max. За пръв път сама доливах и не знаех, че не се пълни догоре.


И друг въпрос:
От стария сервиз видях, че антифриза у син, - 60 градуса.
Да си купя ли от някъде и сама да доливам? Ще гледам същите показатели.

Също и маслото. Знам, че е 10w40. Ако си купя със същите показатели и сама налея, ще прецакам ли нещо?
Не искам да завися от майстори, лъжци, сервизи, бензиностанции ...


И ...
Не мога сама да си проверя налягането в гумите, не мога сама да си сипя бензин/газ, не мога сама да сменя спукана гума.
Как да се науча като нямам близък мъж да ми покаже?


П.П.
Алекс, нямам индикатор колко газ ми остава. Газовата ми уредба е Тимона, стара латвийска и почти никой не я прави.
Лятотото я засекох - 27 литрова бутилка свършва след изминати 320 км.

Зимата не мога да й хвана края.
До работа е 3 км. Превключва чак като се замъча да паркирам.
Миналия месец след 320 изминати км отидох и казах: Газ догоре! Доляха половината.


Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 19:26 от Зуки Су

# 734
  • Мнения: 4 403
Готин ти е новият ник, но добре, че е характерният ти стил на писане, че да те познае човек Simple Smile

Не ти и трябва да можеш да си сипваш сама бензин или газ, според мен. Затова има бензинджии на бензиностанциите.

Аз така си засичах газта - нулиране на километража след зареждане до горе. И знаех, че с пълна бутилка от 30-32 л. минавам 180-220 км . И като наближа 160, примерно, зареждах пак, за да не ми изгасне някъде по пътя.

Налягане на гуми на кола и аз не съм си мерила никога, само на колелото, но то е почти същото - отвърташ вентила, слагаш въздухо-нещото и виждаш какво показва. Според някои трябва да са 2.2, според други - 2.5. атмосфери.

Общи условия

Активация на акаунт