Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 352
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 440
Здравейте, ползвате ли видеорегистратор и Моля дайте препоръки за качествен такъв с камера за заден парктроник. Купих си от "Илиенци", китайски за 60-70лв., но се оказа, че картата, която се купува допълнително към него е доста скъпа. Освен това работи две седмици и дотам. Искам да записва, вкл. и вечер, че пред блока ми вечно няма паркоместа и имам доста агресивни съседи, които си "пазят" места, един ми бе спуснал едната гума, че съм му паркирала на мястото, а аз не знаех, че му се "пази", т. е после съседи ми разказаха, че им е правил мизерии по колите и никой не паркира на "неговото" място. Друг ми одраска колата, а незнайно кой ми я е изритал и е хлътнала вратата откъм водача. Най- вероятно защото съм паркирала твърде близо. Но положението е такова, няма места и се пакира в една кал или пред съседните блокове, където положението е същото.

# 826
  • София
  • Мнения: 6 308
Регистратори, дал господ. Читав, под 150-200 кинта, надали.

# 827
  • Мнения: 896
Здравейте, ползвате ли видеорегистратор и Моля дайте препоръки за качествен такъв с камера за заден парктроник. Купих си от "Илиенци", китайски за 60-70лв., но се оказа, че картата, която се купува допълнително към него е доста скъпа. Освен това работи две седмици и дотам. Искам да записва, вкл. и вечер, че пред блока ми вечно няма паркоместа и имам доста агресивни съседи, които си "пазят" места, един ми бе спуснал едната гума, че съм му паркирала на мястото, а аз не знаех, че му се "пази", т. е после съседи ми разказаха, че им е правил мизерии по колите и никой не паркира на "неговото" място. Друг ми одраска колата, а незнайно кой ми я е изритал и е хлътнала вратата откъм водача. Най- вероятно защото съм паркирала твърде близо. Но положението е такова, няма места и се пакира в една кал или пред съседните блокове, където положението е същото.

Не му ли го върна ?

Animal Boar

# 828
  • Мнения: 440
vanqivanova- Не, поговорих с него, казах му, че са го видяли съседи, че ми спуска гумата и при следващ път няма да го оставя без последствия. Ако му го бях върнала, той пак щеше да ми направи нещо на колата, аз пак да отвърна и така без край. Освентова съм с малко дете и не мога да си позволя да го поставя в риск, в неизправна с нещо кола.

# 829
  • Мнения: 1 184
За начинаещи шофъори/ки не знам защо не си вземат автоматик....поне първите 2 г , докато свикнат с пътната обстановка. А не да се чудят кога съединител , първа , газ , знака ли , мигача ли..... и тия инструктори за никъв хОй не стават вече. Само да лапнат едни пари.

# 830
  • Мнения: 9 655
Е то свикнеш ли си веднъж на автоматик... Мен лично би ме домързяло тепърва да се уча на ръчна.

# 831
  • Мнения: 10 374
Никога не съм карала автоматик. Не ми пречи, може би защото не съм опитала. Според мен, точно в първите месеци е добре да караш на ръчни скорости, за да усетиш колата. Казват, че автоматика е удобен, но ограничава.

# 832
  • Мнения: 29 324
Е то свикнеш ли си веднъж на автоматик... Мен лично би ме домързяло тепърва да се уча на ръчна.

Че що да не си караш автоматик? Малко са по-скъпи и горят повече, ама пък удобството.... Whistling Peace

Поли, с какво те ограничава?!?  newsm78

# 833
  • Мнения: 9 655
Е да де, като си почнеш на автоматик не виждам защо да се минава на ръчна, т.е. няма да имам желание определно да се уча.

# 834
  • Мнения: 1 184

Поли, с какво те ограничава?!?  newsm78

Това и аз се зачудих ????

Ограничава те да не се мотаеш на светофара 10 сек докато включиш първа при 15 - 20 сек зелен сигнал , да подадеш газ и същевременно да отпуснеш съединителя без това да доведе до въртене на гуми и да влезеш в багажника на предният , да не изпадаш в тих ужас ако си спрял на наклон и трябва да потеглиш без да нагънеш бронята на тоя отзад.

# 835
  • Мнения: 1 427
Колата на ММ е автоматик, моята ръчна. Вече почти си ги разменихме. Аз съм шофьор от година и малко. Определено ми е по- лесно, по- приятно и по- спокойно за каране автоматика. Кофтито в нашия случай е че е двуврата, та ще я сменям с друг автоматик.

ММ единствено държеше да си изкарам курса на кола с ръчни скорости.

# 836
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
За млад шофьор ок автоматик, но този млад шофьор, свикнал веднъж на такава кола, няма да се качи на друга. Ето това ограничава- имаш книжка от 5 години, ама си карал само автоматик, за мен това не е добър шофьор. Трябва да можеш да караш еднакво добре ръчна, автоматик, дизел, бензин, за да се наречеш шофьор. Понеже книжката кола не кара.

# 837
  • Мнения: X
Автоматът е удобен само за изпреварване - намачкваш газта и се изстрелваш, не се чудиш на 3-та ли да свалиш, на 2-ра ли ... Ръчната кутия дава много повече контрол над автомобила.

# 838
  • Мнения: 1 184
И как си ги измисляте такива...направо не знам. Намачкваш газта и те изстрелва само при мерцедеса с т.н. кик даун....те хамериканците са много глупави че карат коли по 5000 кубика автоматик. Не си контролират колите....ебаси и глупаците.

# 839
  • Мнения: 8 939
Как 10 секунди да включил на първа на светофара? На курса го правих за 4 секунди, имаше светофари, които ги отброяват,сега сигурно за 1-2.

Общи условия

Активация на акаунт