Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 032
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 975
  • Варна
  • Мнения: 36 471
На мен ми предстои смяна на кола и ще карам точно като теб - градско, с минимални излизания извън града. Спряла съм се на средно голяма кола, не баш калинка, не и като комбито, което карам сега. Японка, 90 коня, бензин, 4 врати. Поносим данък, не голям разход. И не съм я избрала понеже "подхожда на жена", а защото съм преценила, че точно това ми е нужно. Сега карам 130 коня дизел, от време на време се качвам на 150 коня бензин, така че имам поглед и върху тях. Време е да кажа довиждане на дизела и голямата кола.

# 976
# 977
  • Варна
  • Мнения: 36 471
За мен ли е въпросът? Nissan note.

# 978
  • Мнения: 2 998
  Да. Понеже написа 90 коня и веднага се сетих за Маздата. Забравила съм, че Ноута има такъв двигател, хем го бях гледала преди време.

# 979
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Много ми е легнал на сърце. Да видим кога ще го докопам, че преди това имам други неща да оправям, по-належащи. Надявам се до края на годината да се нареди всичко както го мисля.

# 980
  • Мнения: 1 184
Здравейте, аз идвам с един навярно смешен въпрос за вас, но не разбирам от коли , а ми предстои да си купувам. Това, което не мога да преценя, е колко к.с. трябва да е колата - ще я използвам главно в София и веднъж на месец и половина за пътуване София-Плевен. Може ли да ме посъветсвате?

Щом ще е главно градско в София , като силен привърженик на автоматика..... за градско препоръчвам автоматик. За кончетата ...100 - 150 макс , мисля са достатъчни.

# 981
  • Мнения: 2 998
Много ми е легнал на сърце. Да видим кога ще го докопам, че преди това имам други неща да оправям, по-належащи. Надявам се до края на годината да се нареди всичко както го мисля.
Надявам се знаеш, че вече не се предлага в Европа (ако искаш да купуваш нов)? Миналата година имаха големи намаления в Нисан България и сигурно са се разпродали, но може да е останала някоя бройка на склад.

# 982
  • Варна
  • Мнения: 36 471
А, да бе, нов, как не. Бюджетът ми е скромен, а и това е "работна" кола. Не ми трябва нов.

# 983
  • Мнения: 2 998
Нещо съм се объркала, че в момента караш сравнително нова кола и за това предположиш, че ще искаш от магазина. Simple Smile Peace

# 984
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Въпросът ми може да не е точно за тази тема, но се надявам да дадете акъл. Имате ли опит с коли под наем? Другия месец ще пътуваме за Италия и сме решили да наемем кола докато сме там, но от вчера се ровя по сайтове и съм в лек шок. То кредитни карти, депозити... A какво е excess и защо искат 3000 евро налични по картата? Как да намаля разходите? Какво покритие е удачно? Изобщо всякакви съвети ще са ми от полза.

# 985
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
А, да бе, нов, как не. Бюджетът ми е скромен, а и това е "работна" кола. Не ми трябва нов.

Нисан Ноут е прекрасен - хем е висок като  ван 158 см. - хем е къс като малка количка.
Данъците вече са според евро сертификата.  
Ако имаш пари за 2011-2012 Нисан Ноут бензин с фабрична газ ГПЛ - с евро 5 двигател е -
   ще е перфектно всичко.  

А и не знам защо много шофьори  се притесняват от данъка...от тази година Гр.отговорност е на потресаващи цени.
Много често с 200% по-висока е Гр.отговорност от данък мпс за същия!

Във Варна данъка за 1.5 л. - 105 коня Ноут  2012 г. с евро 5 ти е  две вноски по около 60-63 лв.
- Гр.отговорност 2019 г. за същия с варненска рег. с шофьор с 10 г. стаж е около 250 лв. или две вноски по около 125 лв.



# 986
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Не ме притесняват данъците, нито гражданската, те са си неизбежни разходи. Като е решил човек да има кола, ще си ги плаща. На мен сега данъкът ми е около 150 лв, а гражданската ми е почти двойна - 270.

# 987
  • Мнения: 28 874
И при мен са така горе-долу. Миналата година даже данъкът беше повече, но сега намаля малко с новите изчисления.

# 988
  • София
  • Мнения: 6 308
Не ме притесняват данъците, нито гражданската, те са си неизбежни разходи. Като е решил човек да има кола, ще си ги плаща. На мен сега данъкът ми е около 150 лв, а гражданската ми е почти двойна - 270.
Тамън да кажа, че веднъж и аз да мина по-тънко от теб, ма погледнах и греда. Stuck Out Tongue
Нищо, другият път. Simple Smile
И при мен са така горе-долу. Миналата година даже данъкът беше повече, но сега намаля малко с новите изчисления.
А, как намалява? Нещо съм пропуснал тоз момент. Simple Smile

# 989
  • Мнения: 2 998
За новите коли с евро 5 и 6, които са над 100 коня намалява.

Общи условия

Активация на акаунт