Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 012
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Пловдив
  • Мнения: 13 377
tetka_the_best, много ми хареса конкретиката ти на поста. Hands Plus1

# 1 126
  • Мнения: 3 621
tetka_the_best, еее..обхвана ме носталгия по трабанта на дядо ми Simple Smile Колко години и километри служи вярно, ех..
А знаеш ли какво пише в упътването на Трабанта? Че колата е изчислена така, че след 60 000 км всички агрегати се амортизират напълно Simple Smile

# 1 127
  • Мнения: X
Карам Голф 4, ММ има Сеат Леон, потвърждавам, че са ниски. Правили сме ремонт на картерите и двамата по няколко пъти, особено ММ, хем внимава адски много и не ги паркираме по тротоари. Просто масово са си такива.
Въпреки това нямам забележки относно двете коли, малко скърцат отвътре елементите, ама пък са ни доста икономични. Извънградско колата на ММ харчи между 5 и 6/100, дизел. Но това при нормално каране, което при него е рядкост. 😄

# 1 128
  • Мнения: 10 251
Толкова ги мразехме тия соц коли и гледахме да се отървем от тях, не мога да ви разбера носталгията.
След толкова хвалба за Дъстъра го търсих из нета да го видя, верно представителен изглежда. Ама пак не бих се ориентирала към румънска кола

# 1 129
  • Мнения: 3 621
Новият Дъстър 2019 г. е съвсем друго измерение и като двигатели и  като външност и като интериор.  
Всичко му е перфектно.
А Дачичия комби -  както я нарекоха по-горе е  Дачия МЦВ - тя няма нищо общо с новият Дъстър!  
МЦВ си е най-обикновен работен автомобил за фирми и такси - абсолютна дърващина е.
Като цяло не харесвам въобще Дачия...
- но новият Дъстър сякаш не е техен!...надминаха себе си!   
Нещо  като на Нисан луксозното подразделение Инфинити.
Образно казано де!
Дачия ли караш? Да сравняваш която и да е Дачия, която си е нискобюджетен автомобил отвсякъде, при това произведен в Румъния с Инфинити... безумно е, явно никога не си се качвал в Инфинити. Големия ми син кара Инфинити EX35, върха на сладоледа е, макар да е 10-годишна кола.

# 1 130
  • Мнения: 3 044
Толкова ги мразехме тия соц коли и гледахме да се отървем от тях, не мога да ви разбера носталгията.
Носталгията е свързана със спомени.. 100 часа пътуване до море, всяка събота и неделя на Витоша, когато ме заведоха в Копривщица, в Етъра, на Шипка... Все съпроводени от касетки с рок ен рол от 50те (на дядо ми любимата музика). Дядо още го пази трабантчето. Не е в движение, но си седи в гаража - гледа си го чат пат Simple Smile

# 1 131
  • Мнения: 10 251
И ние имахме по едно време един автопарк пред блока. Докато навиеме баща ми да го разкара ... голям зор беше

# 1 132
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Новият Дъстър 2019 г. е съвсем друго измерение и като двигатели и  като външност и като интериор.  
Всичко му е перфектно.
А Дачичия комби -  както я нарекоха по-горе е  Дачия МЦВ - тя няма нищо общо с новият Дъстър!  
МЦВ си е най-обикновен работен автомобил за фирми и такси - абсолютна дърващина е.
Като цяло не харесвам въобще Дачия...
- но новият Дъстър сякаш не е техен!...надминаха себе си!   
Нещо  като на Нисан луксозното подразделение Инфинити.
Образно казано де!
Дачия ли караш? Да сравняваш която и да е Дачия, която си е нискобюджетен автомобил отвсякъде, при това произведен в Румъния с Инфинити... безумно е, явно никога не си се качвал в Инфинити. Големия ми син кара Инфинити EX35, върха на сладоледа е, макар да е 10-годишна кола.

Не - Москвич 8-ак! 

Не ти си сбъдват гаданията нито за моято кола - нито къде съм се "качвал".

Разбираш от Дачия и Инфинити  - колкото от квантова физика.

Мога да пиша много за Инфинити.
 Но няма смисъл за кон с капаци - хал хабер си нямаш от днешният автомобилен свят!

# 1 133
  • Мнения: 4 239
За Дачията се шегуваме с НеуДачията Simple Smile  Впечатленията са ми от едно служебно комби, в което се возих един път и от едно такси - мисля, че беше Логан. В таксито трябваше да преместим дясната седалка максимум назад заради здравословен проблем на спътника ми /трябваше да го придружа до болница и обратно/. Аз зад него се наложи да седя в поза полушпагат, като дясното ми коляно беше притиснато между нормално изправената облегалка и кората на вратата. За половин час пътуване имах чувството, че крака ми ще посинее. На прибиране нацелихме такси тип въшка като външни габарити - за моя огромна изненада И аз пътувах удобно. Май Сузуки беше колата, не помня.
YouDontOwnMe Разгледах сега Dacia Sandero Stepway
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=115546158577 … &slink=aku8bz
От тази обява виждам, че въпросното разстояние между седалките е като при Логана, така че категорично отпада. Багажника ми изглежда приличен де.
Печикамъков, Дачия Дъстър е в категория джип и не е в моите параметри за основно градска кола. Хвърлих едно око на Мерцедес - А-класата. Не държа на махагон по таблото Simple Smile По спомени тази серия имаха някакви проблеми с ходовата част и ги изтегляха за поправка. Как са цените на частите?

# 1 134
  • Мнения: 1 184
tetka_the_best , ако ще вземаш мерцедес , само не А и Б класа. Отзивите не са никак добри а подръжката си е х 2 на сходна по параметри кола.

# 1 135
  • Мнения: 4 239
Значи са ми правилни спомените за А-класата и въобще мерцедес не са ми били в главата за търсене, именно защото си знам, че не мога да си позволя поддръжката. Просто разглеждайки снощи дачиите и подкокоросана от коментара "за мерцедес и останалите" реших да надникна заради габаритите на А-класата.
Различните модели коли на една и съща марка "играят" различно за моите критерии. За това не казвам категорично, че примерно съм се спряла на фолксваген /щото не съм/, а ще гледам и другите какво предлагат.


tetka_the_best, еее..обхвана ме носталгия по трабанта на дядо ми Simple Smile Колко години и километри служи вярно, ех..
А знаеш ли какво пише в упътването на Трабанта? Че колата е изчислена така, че след 60 000 км всички агрегати се амортизират напълно Simple Smile
         По-голям виц не бях чувала. Първия трабант, закупен два месеца преди раждането ми различавах по звука от другите трабанти в квартала ни - все едно чувам гласа на мама Simple Smile . Продадохме го, когато бях на 17, за да ни позволят да закупим втория трабант-комби, който пък беше наш 14 години.  Упътването на Трабанта ми беше вместо букварче Simple Smile И двете коли не са се спирали зиме-лете, като на комбито бях "ортак" и аз. Що строителни материали за къща и що мебели прекара това комби не ми се коментира Simple Smile  Пък и с него спечелих първо място за майсторско управление на автомобил /второ време след първия мъж в класирането, останалите - след нас:)/ - като оса беше.
        Извинявам се за лиричното отклонение от темата, но понеже тя е и за задволанните устройства се почувствах леко засегната =)  Приемете го с чувство за хумор!
       ПП - темата ми е полезна и ви благодаря за мненията, насоките и личните впечатления, които споделяте.

# 1 136
  • Мнения: 3 621
Новият Дъстър 2019 г. е съвсем друго измерение и като двигатели и  като външност и като интериор. 
Всичко му е перфектно.
А Дачичия комби -  както я нарекоха по-горе е  Дачия МЦВ - тя няма нищо общо с новият Дъстър! 
МЦВ си е най-обикновен работен автомобил за фирми и такси - абсолютна дърващина е.
Като цяло не харесвам въобще Дачия...
- но новият Дъстър сякаш не е техен!...надминаха себе си!   
Нещо  като на Нисан луксозното подразделение Инфинити.
Образно казано де!
Дачия ли караш? Да сравняваш която и да е Дачия, която си е нискобюджетен автомобил отвсякъде, при това произведен в Румъния с Инфинити... безумно е, явно никога не си се качвал в Инфинити. Големия ми син кара Инфинити EX35, върха на сладоледа е, макар да е 10-годишна кола.
Не - Москвич 8-ак! 
Не ти си сбъдват гаданията нито за моято кола - нито къде съм се "качвал".
Разбираш от Дачия и Инфинити  - колкото от квантова физика.
Мога да пиша много за Инфинити.
 Но няма смисъл за кон с капаци - хал хабер си нямаш от днешният автомобилен свят!
Много смело е да кажеш на собственик на автокъща, че не разбира от коли. Нямам никакво намерение нито да те убеждавам в противното, нито пък да слизам на твоето ниво, защото ще ме победиш с опит. Жив и здрав, живей си в облаците, не ми пречиш.
Цитат на: tetka_the_best в ср, 17 апр 2019, 05:46
За Дачията се шегуваме с НеуДачията Simple Smile  Впечатленията са ми от едно служебно комби, в което се возих един път и от едно такси - мисля, че беше Логан. В таксито трябваше да преместим дясната седалка максимум назад заради здравословен проблем на спътника ми /трябваше да го придружа до болница и обратно/. Аз зад него се наложи да седя в поза полушпагат, като дясното ми коляно беше притиснато между нормално изправената облегалка и кората на вратата. За половин час пътуване имах чувството, че крака ми ще посинее. На прибиране нацелихме такси тип въшка като външни габарити - за моя огромна изненада И аз пътувах удобно. Май Сузуки беше колата, не помня.
YouDontOwnMe Разгледах сега Dacia Sandero Stepway
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=115546158577 … &slink=aku8bz
От тази обява виждам, че въпросното разстояние между седалките е като при Логана, така че категорично отпада. Багажника ми изглежда приличен де.
Печикамъков, Дачия Дъстър е в категория джип и не е в моите параметри за основно градска кола. Хвърлих едно око на Мерцедес - А-класата. Не държа на махагон по таблото Simple Smile По спомени тази серия имаха някакви проблеми с ходовата част и ги изтегляха за поправка. Как са цените на частите?



Мерцедес тотално се изложиха с А-класата, изключително неудобна и много чуплива кола. Цените на частите са като на Мерцедес - много скъпи. Избери си нещо друго.

# 1 137
  • Мнения: 1 184
Мерцедес си е Мерцедес , ама А и Б  класа  не е точно Мерцедес. Първата ми кола е Е класа , следващата дай боже ще е S класа.

# 1 138
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Печикамъков, Дачия Дъстър е в категория джип и не е в моите параметри за основно градска кола. Хвърлих едно око на Мерцедес - А-класата. Не държа на махагон по таблото Simple Smile По спомени тази серия имаха някакви проблеми с ходовата част и ги изтегляха за поправка. Как са цените на частите?

Не е джип!  
Градски кросоувър - повдигнато комби е!  
Кросоувър с много сносни цени на частите е.

А джиповете са съвсем други.

Мерцедес А клас и В клас и БМВ 1 са посмесището на марките.

# 1 139
  • Мнения: 4 239
Връщам се пак да гледам Дъстъра. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт