Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 236
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: X
Напоследък трудно се продават само дизелите, иначе пазарът си върви добре.

# 1 261
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
На газ е. 

# 1 262
  • Мнения: X
Е46-цата ли продаваш още?

# 1 263
  • Мнения: 3 732
Лучия, Пони69, съгласна съм с вас, прави сте! Ще карам тази кола докато не издаде багажа, но искам да си изясня критериите за следваща. Няма смисъл от тема Втора кола - някои са на първа, други са на поредни коли.



# 1 264
  • Мнения: X
Правилно мислиш, защото за мен тази кола е издала багажа още преди да я вземеш. Но  защо не се ориентираш към европейска масова малолитражка вместо към екзотични японски експерименти?

# 1 265
  • Мнения: 3 732
Защото когато избирах тази, не знаех нищо. Такъв ми бил късмета...

При избиране на втората - искам да знам, да съм готова ...


Какво означава "европейска масова малолитражка"?
А и как малолитражка се връзва с пространство?

# 1 266
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995

А и как малолитражка се връзва с пространство?

Много лесно -  прочетете за   Шкода СУПЪРБ Комби 1.4 ТЦИ  2015 г.  -   място като в бус  Форд Транзит - двигател като на   смарт  мощност като на бмв 320  2005 г.
-  на задните седалки на Супърба се събират трима баскетболисти по 205 см. - 120 кг.  - а при смъкнати задни седалки простраството е  по-голямо от гарсониера в Люлин.


# 1 267
  • Мнения: 296
Хайде сега съвсем ще объркаш момичето, и без друго кара на романтични спомени и дочути от всезнаещи мъже клишета.Joy

Зуки, не се обиждаш, надявам се, но ти още не знаеш нищо. Като си избираш следващата кола, първо си изясни за какво ще я ползваш. Шофирането, само по себе си е удоволствие, но все пак колата трябва на първо място да ти върши работа. След това си определи бюджет, който няма да те събори във финансова дупка. След това търси тип кола, не определена марка и модел.

Пример: Аз живея в селски район, лоши пътища, пътувам често и до село, и до близки и далечни по-големи градове, имам бебе, мъж, родители и баба, които често возя, включително с багажа им(не всички наведнъж, за щастие) Карам (по черни пътища и из село) от 12-годишна. Мога сама да си поддържам основните неща по колата. Следователно ми трябва просторна кола, да вози приятно (бебе и баба), с не твърде скъпи части и достатъчно мощна за изпреварване извънградско. Карам Форд Мондео комби, дизел, 130 к.с. и съм доволна.
 А, и здрава предница ми трябва по принцип, но това за следващата ще си го знам Joy

Ти: Млад, неуверен шофьор; сама; в голям град с натоварено движение и малко паркоместа: не излизаш често извън града =>  трябва ти компактна, икономична кола, лесна за поддръжка, с евтини пасти и да се намират тенекии за нея по моргите. Като харесаш няколкл такива хващаш някой разбиращ, ако трябва му плащаш, и отиваш да си избираш.

# 1 268
  • Мнения: 4 396
"Малолитражка" мисля, че в случая се отнася до кубатурата, не до габаритите. Това, до колкото аз съм наясно, значи, че колата ще бъде малко по-слаба. Примерно, ще набира по-бавно. Което няма значение за теб.
Лейди Casiopea Duval например препоръчва Нисан Микра като здрава, икономична и в същото време - широка вътре.

# 1 269
  • София
  • Мнения: 4 547
Това за бавното набиране не е точно така. То зависи и от скоростната кутия. Фиат пунто, 1200 куб, 75 к.с. излита от място много бързо, Меган 1400 куб и 98 к.с. тръгва много по-бавно, но на баири държи добра скорост за разлика от фиатчето.

# 1 270
  • Мнения: 1 970
Toyota Yaris 1.3, 1.0 са малко слаби,   84 или 86 коня беше, но е с VVTI мотор , променлива геометрия и когато ти трябва мощност я развива, а когато не , е много икономична... Особено с четири врати, сравнима е с Микрата като здравина и надежност, ремонта е поносим, ако се налага и части има колкото искаш....

# 1 271
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Е46-цата ли продаваш още?

Ахъ.   
Не е в никой сайт обаче.  Омръзна ми от тъпи оферти.

# 1 272
  • Мнения: 3 732
Дидоян, защо мислиш, "че тази кола е издала багажа си, още преди да я купиш"?

Печикамъков, разгледах тази Шкода в Мобиле-то. Нищо в нея не ме грабна. Цената й е непосилна за мен, грозна е, над 100 коня ми е много - не съм сигурна в себе си, че ще я удържа.
Извини ме, но както написа Лучия, и ти си от всезнаещите мъже, които смятат, че знам и мога колкото те. Казано по друг начин - ти мислиш, че мога и знам същото като теб, а аз съм на ниво първолаче.

Моджото, защо да се обиждам като казваш истината/реалността - нищо не знам, а искам да се науча? Нямам доверен мъж до себе си затова разчитам на вас.
От критериите ти за избор - моята отговаря на първите два, а последния ми е нов и мъглив и явно той ми е проблема.
В примера ти - караш от малка и е имало кой да те учи. Аз книжка изкарах на 30+ години, нямах кой да ме учи и разчитах на бивши колеги и форума.


 

# 1 273
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Примера го дадох - само да видиш  че има чудовищно огромна лека кола с малък мотор.     

Защото писа че малитражка не ти се вързвало с голяма кола.

Просто да знаеш че има такава кола - не да я купуваш и пари да имаш!   
Не е за теб.

# 1 274
  • Мнения: 4 936
Някой скоро да е сменял шофоьорска книжка?
Моята скоро изтича и се чудя какви документи ще ми трябват и може ли да се сменя в МВР или трябва да е в КАТ?
Там ли те снимат, (ако е в КАТ)?

Общи условия

Активация на акаунт