Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 328
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 290
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Никой ли не е продавал стара кола скоро - да сподели как да направим привлекателна обявата за свестни купувачи.

Де-ба и БМВ-то. Каквато колата, такива и купувачите. Бракувай го и го пускай за части. Ако продаваш умно ще изкараш повече от пазарната цена.

Няма как да бракувам кола или да я разпърчетосам -
 със здрав двигател и техника и по-здрав от 50% и от по-новите с 5 г. коли около мен.

Двигателя  надживя ламарините за съжаление.   

Минавам преглед и нормално - законно и при двигателя изгорелите газове сакато за много по нова кола.


# 1 291
  • Мнения: 9 648
Иска се медицинско за книжката, да.

# 1 292
  • Мнения: 4 239
Да се изкажа за книжката - ако подменяте само нея поради изтичане срока на валидност, подайте си заявлението поне месец преди да стане невалидна, със съответното медицинско за категорията в КАТ. В момента в паспортните е лудница от живеещи в чужбина българи, които си подновяват и паспортите. А в КАТ може да си поискате Златен талон, ако 5 години не сте имали нарушения. Има полза от златния талон - наложиха ми по-малка глоба за едно нарушение Simple Smile и сега съм със син. /Това ме подсети да си проверя дали са минали 5г.и отново да си поискам златен /

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 06:07 от tetka_the_best

# 1 293
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Имате пък не знаете  че се изсикват 6 години/шест/ без никакви нарушения за златен талон!
-  вкл. и 6 години  без глоба от общинска полиция за вдигане от паяк - или фиш за неправилно паркиране.
Много шофьори не вземат златния талон заради  последното изискване.



# 1 294
  • Мнения: X
По скоро не вземат, защото не им трябва златен талон.

# 1 295
  • Мнения: 4 239
Имате пък не знаете  че се изсикват 6 години/шест/ без никакви нарушения за златен талон!
-  вкл. и 6 години  без глоба от общинска полиция за вдигане от паяк - или фиш за неправилно паркиране.
Много шофьори не вземат златния талон заради  последното изискване.




За шест години ли беше изискването? Благодаря за уточнението, забравила съм. ИмаХ златен, но превиших разрешената скорост и в момента  съм със син. Това пак не пречи да си проверя преди колко време ми беше нарушението Simple Smile

# 1 296
  • Мнения: 1 427
Като стана дума за талоните... изкарах книжка края на 2017 година и съответно талона ми е с 26 точки, сега в края на 2019 ли мога да го подменя с такъв с пълния набор точки? И за смяна на талона ще ми трябват ли някакви документи или само настоящия талон?

# 1 297
  • Мнения: 1 970
Като стана дума за талоните... изкарах книжка края на 2017 година и съответно талона ми е с 26 точки, сега в края на 2019 ли мога да го подменя с такъв с пълния набор точки? И за смяна на талона ще ми трябват ли някакви документи или само настоящия талон?

Не, защо ще го сменяте?
Доколкото ми е известно, талон се сменя ( физически, картончето), ако е унищожен - повреден, изпран или изгубен или откраднат... Тогава ще ходите до КАТ. Точките се възстановяват в полицейската система и е свързано с определен срок след нарушението, не с механични отметки или дупки или каквото и да било в талона. Той си стои във Вас.
Ако КАТ изисква подмяна на талона за д а Ви възстанови точките, ще ги призная за достойни за златния скункс.
Докато се изисква талон, че отдавна се обсъжда как такова малоумие има само в БГ на континента....

# 1 298
  • Мнения: 4 239
Начинаещите шофьори получават в началото талон с по-малко точки. mimeto98, нямам отговор на въпроса ти. А книжката ти с какъв срок на валидност е?

# 1 299
  • Мнения: 3 044
Няма нужда да се сменя. Автоматично си стават 39 след 2 години.

# 1 300
  • Мнения: 1 427
StefanB, начинаещ шофьор съм, не че имам нарушения и затова питам за подмяна. В настоящия талон е задраскано числото 39 и с химикал са написали 26. Чувала съм, че след 2 години, май беше, ти дават пълния брой точки, ако нямаш нарушения. И се зачудих дали трябва да сменям талона.


tetka_the_best, книжката ми е с 10 годишна валидност.

FlameV, благодаря ти.

# 1 301
  • Мнения: 4 936
няма нужда да  ходите  КАТ за да проверявате за глоби - вижте онлайн на сайта им - с номера на книжката и ЕГН май беше и може да се плаща директно

# 1 302
  • Мнения: 896
Там не е 100% сигурно.

# 1 303
  • Мнения: 1 006
Сигурно е, просто ги качват със забавяне и може да излезе че си глобен  в един по-късен момент, поради това трябва да се проверяваш често. Лошото е, че като ти излезе на сайта, че имаш нарушение не можеш да разбереш какво точно е то, освен ако не е  за превишена скорост, документите за което  се обозначават с индекс "К"

# 1 304
  • Мнения: 4 239
Идвам да се похваля, че пак съм със златен талон от вчера. В КАТ София процедурата беше следната : от автомата ми избраха номерче (полицай подпомага избора на услугите, та не можах да разгледам менюто), но смяна на талон и издаване на златен се извършва на 31 гише. Като ти дойде реда, подаваш въпросното номерче, личната карта, шофьорска книжка и талон. Проверяват дали имате право на златен, след което ви дават да попълните едно заявление и плащате на касата 4+1 лв. На това гише не видях ПОС терминал, така че левчето такса за банката май е неизбежно Simple Smile Бях там преди обед и свърших работа за около половин час.

Общи условия

Активация на акаунт