Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 320
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 896
Идвам да се похваля, че пак съм със златен талон от вчера. В КАТ София процедурата беше следната : от автомата ми избраха номерче (полицай подпомага избора на услугите, та не можах да разгледам менюто), но смяна на талон и издаване на златен се извършва на 31 гише. Като ти дойде реда, подаваш въпросното номерче, личната карта, шофьорска книжка и талон. Проверяват дали имате право на златен, след което ви дават да попълните едно заявление и плащате на касата 4+1 лв. На това гише не видях ПОС терминал, така че левчето такса за банката май е неизбежно Simple Smile Бях там преди обед и свърших работа за около половин час.

WorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorried
Аз разбрах че вече не издават.
В понеделник ще отида, ама се чудя дали изобщо си заслужава.

# 1 306
  • Мнения: 29 321
Защо не издават.....?!? Тъкмо да се наканя да ходя и аз.....

# 1 307
  • Мнения: 896
Когато заговориха за "бонус-малус" казаха че златния талон отива в историята.
Но явно още не.

# 1 308
  • Мнения: 4 239
Идвам да се похваля, че пак съм със златен талон от вчера. В КАТ София процедурата беше следната : от автомата ми избраха номерче (полицай подпомага избора на услугите, та не можах да разгледам менюто), но смяна на талон и издаване на златен се извършва на 31 гише. Като ти дойде реда, подаваш въпросното номерче, личната карта, шофьорска книжка и талон. Проверяват дали имате право на златен, след което ви дават да попълните едно заявление и плащате на касата 4+1 лв. На това гише не видях ПОС терминал, така че левчето такса за банката май е неизбежно Simple Smile Бях там преди обед и свърших работа за около половин час.

WorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorriedWorried
Аз разбрах че вече не издават.
В понеделник ще отида, ама се чудя дали изобщо си заслужава.
Е, аз не случайно съм написала, кога съм била в КАТ. Заслужава си, защото и преди бях със златен талон, и когато направих нарушение, глобата, която ми наложиха беше по-малка, а вместо отнемане на контролни точки получих син стандартен талон.
 Правя вметката и към подменящите книжки - на гишето си казвайте, че искате златен талон, ако имате това право, че те специално няма да ви предложат и си карат на конвейр.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 08:07 от tetka_the_best

# 1 309
  • Мнения: 1 277
Здравейте! Аз имам малко шантаво питане, но все пак... Харесала съм си мигли за фарове на автомобила, та въпроса ми е -закона разрешава ли поставянето им или ще си имам проблеми с КАТ ?

# 1 310
  • Мнения: X
Няма да имаш проблем с КАТ, слагай смело.

# 1 311
  • Мнения: 10 374
Ако бях умряла преди малко, нямаше да знам за такъв аксесоар. Сега ги разгледах, ама ми се струват чисти прахосъбирачки, плюс че по-лесно ще ви запомнят катаджиите.

# 1 312
  • Мнения: X
Аз често виждам такива, предимно на VW Beetle, стоят добре на коли с кръгли фарове Simple Smile Но пък мисля, че бързо омръзват, пък и навярно се късат доста, виждала съм и проскубани мигли 😀

# 1 313
  • Мнения: 10 374
Може би в това отношение разсъждавам като мъж, но бих предпочела да си оставя колата във вида, в който са я създали дизайнерите. Бих я променяла само ако карам някаква безнадеждна бракма, върху която да се лигавя както искам

# 1 314
  • Мнения: X
Аз съм по същия начин, нямам нито един стикер или някаква друга изгъзица по колата ☺️ Иначе при мъже съм виждала най-безумните "дизайнерски тунинги", един приятел миналата година си съсипа колата с един огромен стикер "Kinder". Да го питаш защо му беше... Загрози кола, която е достатъчно красива в своя си оригинален вид.

# 1 315
  • Мнения: 10 374
Поне около мен мъжете ревниво си пазят колите, даже няма нищо излишно в тях. В моята има чадъри, пакети с кърпички, дезинфектант за ръце и подобни, техните са като излизани и все ми се карат, че ми е мръсна колата.Еми, аз я държа на един паркинг, като минат няколко коли покрай нея и е цялата в прахоляк, не я карам всяка седмица на мивка.

# 1 316
  • Мнения: 4 239
Миглите стоят много кокетно на някои коли, на мен ми харесват. Не ми се вярва да има забрана за поставянето им, освен да се аргументират, че по някакъв начин намаляват осветеността на пътя от фаровете, но това едва ли е така. В този ред на мисли по-скоро смятам, че трябва да забранят /ако не е забранено всъщност/ модата с потъмняването стъклата на стоповете. Виждала съм толкова почернени стъкла, че през деня буквално не можеш да разбереш натиска ли спирачка този пред теб или не. В мъгливо време направо са си опасни.

# 1 317
  • Мнения: X
О да, за стоповете и аз съм на същото мнение. Не знам дали има закон, който изрично го забранява, но много пъти са ми искали стоповете "назаем", за да си регистрират колата в КАТ, защото техните са затъмнени. Каквито и закони да има, човек ще намери начин да ги заобиколи стига да иска.

# 1 318
  • Мнения: 3 676
О да, за стоповете и аз съм на същото мнение. Не знам дали има закон, който изрично го забранява, но много пъти са ми искали стоповете "назаем", за да си регистрират колата в КАТ, защото техните са затъмнени. Каквито и закони да има, човек ще намери начин да ги заобиколи стига да иска.
Според закона, затъмняването на стоповете и на предните странични стъкла е забранено, забранено е и карането през деня на % от дългите светлини, но полицаите много рядко правят проблем и затова много хора си го позволяват, предимно младежи.

# 1 319
  • Мнения: 896
Всеки ден минавам 2-пъти покрай караулката на Владая.
Редовно минават автомобили с пуснати фарове за мъгла (забранени са ако няма мъгла) и не ги спират.

Общи условия

Активация на акаунт