Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 356
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 19 296
За моята кола купувахме електронна и имаше проблем със системата. Винетката не стана валидна веднага, както беше зададено. Ако пак стане така, човекът има друг ангажимент и не може да чака 1-2 дена.
Ако може някой да ми отговори конкретно на питането. Дали е нужно касовата бележка да е в шофьора по закон след смяната на хартиените винетки? Преди беше задължително, но сега като са в системата, дали е нужно?

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 14:43 от Дъждец

# 1 351
  • Мнения: 1 006
А1 също продават винетки и отнема 3 минути. Ако и офис на А1 няма, може да му снимате касовата бележка и да я пратите като снимка. След това на касовата бележка се прави и още едно хартиено копие, което се държи при документите на колата, защото мастилото на касовия бон с времето избледнява и става нечетливо. Според мен купувай и смело пращай. Иначе какъв ти е другия вариант ....

Редактирам с отговор на въпроса :
чл. 10а, ал.5 Закон за пътищата -  Длъжностните лица, осъществяващи контрол по изпълнение на задължението за заплащане на пътна такса по чл. 10, ал. 1, т. 1, нямат право да изискват от собствениците или ползвателите на пътното превозно средство да представят издадената им електронна винетка или доказателства за извършеното плащане.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 14:22 от metome

# 1 352
  • Мнения: 19 296
Сърдечно ти благодаря! Значи ще купувам.
Извинявайте за разводняването на темата.

# 1 353
  • Мнения: 3 044
Мда, в сайта също пише, че ако купиш винетка онлайн, трябва време, за да мине преводът на парите, демек не може да си караш веднага

# 1 354
  • Мнения: 9 655
Хм.. странно, аз си купих онлайн от сайта на А1, веднага ми пратиха месидж, че винетката е активирана успешно. Изобщо не съм се замисляла, че трябва да чакам някакви дни...

# 1 355
  • Мнения: 3 682
Хм.. странно, аз си купих онлайн от сайта на А1, веднага ми пратиха месидж, че винетката е активирана успешно. Изобщо не съм се замисляла, че трябва да чакам някакви дни...
Винетката започва да важи от момента на закупуването/плащането.
За всякакви въпроси, свързани с автомобилите можете да се допитвате до мен.

# 1 356
  • Мнения: 4 239
Хм.. странно, аз си купих онлайн от сайта на А1, веднага ми пратиха месидж, че винетката е активирана успешно. Изобщо не съм се замисляла, че трябва да чакам някакви дни...
Процедирах по същия начин, закупих месечна. Освен СМС, получих и мейл, който си разпечатах за всеки случай /да си седи в колата, че не я карам само аз /, ама това е защото повече вярвам на хартията, че какъвто съм карък, все се скапва техниката около мен . Пет дни преди изтичането получих напомнителен СМС и мейл да си закупя нова, ако искам. Важеше от същия ден на покупката.

# 1 357
  • Мнения: 9 655
И аз имах мейл, който сега нещо не мога да намеря, за да разпечатам, след като прочетох в темата, че трябвало да се носи доказателство за плащане. Аман. Реших, че вече сме се отървали от хартиените бумаги! Ще показвам смс-а Grinning

# 1 358
  • Мнения: 4 239
По - горе писаха, че не е необходимо.

# 1 359
  • Мнения: 9 655
Оф, аз съм прочела "имат право да изискват", моя грешка Simple Smile

# 1 360
  • Мнения: 644
Средата на юни купувах, през сайта - изписа ми, че е валидна от часа в който я закупих.
Направих си и справка на сайта по рег№ на автомобила и ми излезе, че има валидна винетка.
Какво чакане, какви доказателства?
/заплатих в 7:30 - в 7:40 потеглих, минах покрай дост тол патрули и проблем нямах/

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 19:23 от joging

# 1 361
  • Мнения: 969
Вчера купих винетка онлайн... няма никакви проблеми и разправии! 5 мин след плащането я проверих дали е активна и беше. Какви бележки, какви мейли????

# 1 362
  • София
  • Мнения: 5 334
Аз купих на приятел едногодишна електронна винетка. Буквално 30 сек по-късно проверихме в сайта и излезе, че автомобилът има валидна винетка. Така че всичко е супер лесно и бързо.

# 1 363
  • Мнения: 4 239
Не се карайте за това, че съм обяснила, какво се е случило при покупката ми онлайн през сайта на А1. Обясних защо Аз съм си разпечатала получения мейл - не карам само аз колата, за да мога да отварям на пътя поща или да показвам СМС.
Освен това, преди да я купя по новините предупреждаваха, че за един ден нямало да може да се купуват винетки и хората, на които ще им трябва, да си купят по - рано. Не разбрах причината - отстраняване на бъг ли, що ли, но както не гледам редовно новини... Знам, че не е еко, но принтих 1 лист.
Освен това, близък с инвалидна винетка е имал проблем, та вече и той си я има разпечатана.

# 1 364
  • Мнения: 3 044
Аз лично визирах ето това

Общи условия

Активация на акаунт