От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 109 886
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Налага се да сменим матрака включително и подматрачната рамка. И тук идват трудностите 😐. На коя марка да се спра, какво да гледам на една рамка. ММ ме е оставил да му сдъвкам цялата информация и да купува. Аз нищо не разбирам в тази сфера. Страдам от мигрена, имам ошипяване на 3_4 и 5_6 прешлен. Болките са страшни ако се схване. И всичко това се дължи на неправилна позиция на тялото по време на сън и работа. Но няма да ви се оплаквам.
Ще ви бъда благодарна за съвети и насоки, какво да гледам и чета.

# 616
  • Мнения: 4 496
Ние си сложихме рамки от Икеа, леглото ни е тяхно и като размер си съвпадаха (пък и не ми се обикаляше). Има различни видове - може да обират вибрации, да са леко потъваща - не знам как да го обясня, някак гъвкави и не стоят твърди. Може и да са за легла с механизъм за повдигане - да четеш примерно облегнат. Това, което със сигурност не препоръчвам, са твърди и абсолютно неподвижни ламели, от онези по-старите модели, които са си направо дъски. Може би стават за хора, които искат твърд матрак и много твърда основа, но и в двете ми предишни квартири бяха много гадни. Освен това лесно се измъкваха, ако някой се друсне по-силно върху леглото. После няма оправяне. Така че - да се застопоряват добре и да не са просто пъхнати в джобче на рамката.

# 617
  • Мнения: 3 321
Здравейте харесала съм си матрак Дормео Алое вера плюс. Някой дали го е ползвал и може ли да кажете дали сте доволни.

# 618
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Поръчах матрак Екон Лукс, 18см, средна твърдост (до 130кг), 160/200. Още не е дошъл. Има ли някой с такъв и какво ви е мнението? И.... Друго. Каква подматрачна рамка е подходяща за тоя двулицев, латексов матрак?

# 619
  • Мнения: 797
Лориткаа, сподели с каква твърдост е матрака?

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Средна твърдост. От 90 до 130кг. Имаше мек, до 90кг и много твърд, за хора над 130кг. Избрах средния.

# 621
  • Мнения: 1 441
От известно време търсехме матрак, като в магазини не сме ходили да пробваме, само инфо съм чела и сравнявала.
Рискувахме и взехме без да сме пробвали на Ted Bamboo relax.
По - добре не съм спала до сега! Много ни е удобен на нас.

Но най - добре е да се пробват на място матраците, да се полежи върху него, ако е нужно и по няколко пъти да се връщате, защото не винаги преценяме правилно от първия път.
Ние нямахме време да ходим да пробваме, но този път уцелихме и не се минахме.

# 622
  • Мнения: 797
Значи м се води на екон. Сподели обгръща ли те. Комфортно ли ти е?

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 689
М е мекия, поръчах F - средно твърд. На 28-ми ще дойде и ще споделя. Ама съм в чуденка каква подматрачна рамка да купя за него.

# 624
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
За Лукс само добри отзиви съм чувала. Мекият е доста мек за мен. Средният не съм пробвала, но знам, че е малко по-твърд, не прекалено. Най-твърдият бил като дъска.  Laughing И да предупредя, че латексовите матраци са тежки. 18см не е кой знае каква височина за матрак, но все пак, ако имате повдигащ механизъм, дано амортисьорите са ви ОК. Подматрачни харесвам на Геномакс.

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Бях гледала на РоЗмари, флекс се водят. Ще видя и другата марка сега. Иначе за механизъм, няма да слагам. Спалнята ми ще е от Икеа, с крачетата и няма да ползвам пространството отдолу.

# 626
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Бях гледала на РоЗмари, флекс се водят. Ще видя и другата марка сега. Иначе за механизъм, няма да слагам. Спалнята ми ще е от Икеа, с крачетата и няма да ползвам пространството отдолу.
Росмари и Геномакс е едно и също.  Laughing

# 627
  • София
  • Мнения: 402
Някой има ли скорошни наблюдения за Матрак Memory Silver, 22 см - iSLEEP ? И също така искам да попитам колко часа след разопаковане може да се ползва?

# 628
  • Мнения: 4 496
Искам да дам обратна връзка на обработените с алое вера и разни подобни тъкани. За матрака ми е рано да кажа дали ефектът е сериозен, т.е. за толкова време няма как да е задържал миризми или нещо. Но онзи ден сменях калъфките на две възглавници, едната обикновена от Юск, с обикновен плат, вече й личеше ползването и е започнала леко да поема миризми. Ще трябва да се пере. Другата е обработена с алое вера, поръчана към матрака, като чисто нова е и мирише на свежо. И двете са извадени за ползване по едно и също време, калъфките им са сменяни еднакво - на 5-7 дни.

# 629
  • Мнения: 3 321
Здравейте. Харесах си Матрак 160x200 GOLD S70 DREAMZONE в Jusk. Някой има ли впечатление от него или от матраците който предлага Jusk.

Общи условия

Активация на акаунт