За изневярата и семейните ценности

  • 18 937
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15 619
Мине се, не мине някой и друг месец и изскокне нов мислител.
Роден сега е нужен, сегааа. И тук.

# 166
  • Мнения: X
Темата не е заключена.

# 167
  • Мнения: 15 619
Точно така.

# 168
  • Мнения: 1 121
Все едно ние трева пасем Simple Smile

Не само. И ниско растящи храсти.

# 169
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
Тук повечето теми са странно изродени, но тъй като скоро обсъждах тази тема с приятелка, ще си събера и тук мислите:
За мен варианти има няколко при дълга връзка (да кажем, 10+ години с деца, или 15-20 без деца).
1. Цветя и рози, вечни дъги и еднорози, 30+ години никой не поглежда друг и ежедневно им треперят краката от желание. Според мен това в чист вид- не е възможно. Но, във форумите всеки втори е така :Д
2. Периоди на кризи, на промени в някой от двамата, водещи до изневяра- емоционална, физическа или и двете. Оставане заедно поради преодоляване на този период (или пък с любовник/ца- някои ги устройва).
3. Горното + раздяла, защото единият не си е преглътнал егото.
4. Поява на нови тръпки, но сдържане в името на семейството. Тоест липса на изневери, но силното желание за такива и обичайно разпускане в хобита и спорт.
5. Отворени връзки- изживяването на нова тръпка не е проблем, ако се спазват определени правила. Както една позната каза- нас ни свързват светове извън секса. Защо не.


Може да съм пропуснала много варианти, има хора, които сменят сексуални наклонности и т.н., но това горе според мен са вариантите при 99% от хората. Всеки избира кое го устройва (а понякога избор няма, животът повлича).

# 170
  • Мнения: 225
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.











# 171
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.
Е, те кралете не са някакви богове...и те са хора като всички останали, със своите слабости, комплекси и недостатъци.
А изневярата не е природа, а обикновена подлост, лъжа и глупост.
Ама който го влече.....никой не може да му налее акъл и да му сложи спирачки.

# 172
  • Мнения: 522
Как ще кажете,че изневярата е природа?? Ама сериозно ли го мислите? Надявам се,че не!

# 173
  • Мнения: 3 231
Тук повечето теми са странно изродени, но тъй като скоро обсъждах тази тема с приятелка, ще си събера и тук мислите:
За мен варианти има няколко при дълга връзка (да кажем, 10+ години с деца, или 15-20 без деца).
1. Цветя и рози, вечни дъги и еднорози, 30+ години никой не поглежда друг и ежедневно им треперят краката от желание. Според мен това в чист вид- не е възможно. Но, във форумите всеки втори е така :Д
2. Периоди на кризи, на промени в някой от двамата, водещи до изневяра- емоционална, физическа или и двете. Оставане заедно поради преодоляване на този период (или пък с любовник/ца- някои ги устройва).
3. Горното + раздяла, защото единият не си е преглътнал егото.
4. Поява на нови тръпки, но сдържане в името на семейството. Тоест липса на изневери, но силното желание за такива и обичайно разпускане в хобита и спорт.
5. Отворени връзки- изживяването на нова тръпка не е проблем, ако се спазват определени правила. Както една позната каза- нас ни свързват светове извън секса. Защо не.


Може да съм пропуснала много варианти, има хора, които сменят сексуални наклонности и т.н., но това горе според мен са вариантите при 99% от хората. Всеки избира кое го устройва (а понякога избор няма, животът повлича).
Според мен масата живее  в точка 4. Аз съм изцяло в нея. Иска ми се, но изцяло съзнавам, че рисковете са неоправдани. Също така съзнавам и че нямам емоционалната издържливост да си развалям съня с такива неща. Остарявам Simple Smile И спокойствието с всеки ден се превръща във все по-голяма и по-голяма ценност Simple Smile

# 174
  • BG
  • Мнения: 892
Природа-да бе.Толкова години еволюция и пак оправдания. Ми айде тогава да се качваме пак по дърветата и да ядем банани и всеки със всеки Simple Smile)))))

# 175
  • Мнения: 18
Донякъде си е в природата ни. Науката твърди, че хомо сапиенс сме моногамни за периоди от живота, но и за цял живот.

# 176
  • BG
  • Мнения: 892
Оправдания винаги ще има когато човек не мисли и няма самоконтрол!

# 177
  • София
  • Мнения: 24 839
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.

Не се оправдаваш, че си понамирисваш лошо, а оправдаваш миризмата си, равнявайки се с кралските семейства, които изневерявали били от 1000 години. hahaha
Което е грешка.
Като нямаш финансовата възможност на кралските семейства да си платиш цената на изневярата, ако имаш грам мозък, ще си туриш безопасна на дюкяна, щото накрая, като разбере жена ти и те изрита, ще си псуваш и възпитанието, и природата, и манталитета,

# 178
  • Мнения: 330
А на мен ми е любопитно следното - колко от вас, хардкор моралистите, са попадали в ситуация, в която везните са били сериозно наклонени, но са устоявали на изкушението? И буквално имам предвид - сериозно наклонени, а не че някой си си поискал, но тя с гордо вдигната глава го отсвирила. Визирам ситуация, в която сте срещнали точно този мъж, от който ви се подкосяват краката и който ви спира дъха - и с визия, и с маниери, и с интелект. При това срещнат в точно подходящия момент - и не, няма предвид момент, в който сте били уязвими, напротив, щастливо обвързани и с ярко розови очила. Точно подходящият момент, в който случайно сте били без партньора и сте имали категоричното усещане, дори увереност, че това мимолетно преживяване ще остане само ваша тайна и никой, и никога не би разбрал за тази крачка встрани?
Адресирах въпроса си по-скоро към жените, защото като цяло - те не са така първосигнални и лесно податливи, а и далеч повече се бият в гърдите като пазители на семейните ценности.

# 179
  • BG
  • Мнения: 892
Ами при мен лично това взаимно изключваща се ситуация-няма как да обичам човекът до мен и в същото време да се увлека по някой друг, ако ще и принц на бял кон да е. Simple Smile Ако пък ми се подкосят краката-това е знак, че няма смисъл да бъда с първия. А  мимолетни преживявания не са ми по вкуса, ако ще и с холивудски актьор да е примерно.

Общи условия

Активация на акаунт