Тест за овулация - въпроси / тема 8 /

  • 67 319
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 184
Здравей, kapmeh, нямам опит с дигитални тестове, но според мен имате шанс с опит в деня на положителния тест, защото казват, че сперматозоидите ще чакат яйцеклетката. Успех!
Точно днес искам да пожелая на всички вяра и надежда, че нещата ще се получат, и много любов разбира се.
Коментирано е доста пъти, но да споделя нашата работеща смеха, дано за някого е полезно - 1 опит ден преди + тест и 1 опит ден след него. Когато видях + тест реших да пропуснем деня, тъй като бяхме правили опит предния ден.

# 151
  • Мнения: 10
Здравей, kapmeh, нямам опит с дигитални тестове, но според мен имате шанс с опит в деня на положителния тест, защото казват, че сперматозоидите ще чакат яйцеклетката. Успех!
Точно днес искам да пожелая на всички вяра и надежда, че нещата ще се получат, и много любов разбира се.
Коментирано е доста пъти, но да споделя нашата работеща смеха, дано за някого е полезно - 1 опит ден преди + тест и 1 опит ден след него. Когато видях + тест реших да пропуснем деня, тъй като бяхме правили опит предния ден.


Blagodarq za podkrepata Hug
Nadqvam se da ima razultat , no neshto mai si znam che nqma.propusnahme tochnite dva tri dni.Ot druga strana na kysno pribirashtiq mi se myj e malkata ni kalpazanka koqto e na 7 i e dosta angajirashta.Tq pyk hvana nqkakav virus s povrashtane tochno tezi dva dni . I si vikam ei tova e , cql mesec chakam testa da se usmihne i tochno v tezi dva dni.....nishto
E shte opitame pak drugiq mesec .

# 152
  • Мнения: 36

Здравейте момичета, нова съм в темата и  в тестването. Объркващ резултат е за мен, може ли някой от вас да каже мнението си относно тези тестове. На мен ми се струват положителни и шестте. Според БТ не мога да преценя има ли или още няма овулация.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 185
За мен положителен е теста от 16.09 (тогава е имало пик на LH) тези дни са за бебеправене днес, утре може би и други ден. Но има по-разбиращи от мен, изчакай те да дадат мнение Simple Smile

# 154
  • Мнения: 5 380
На мен ми е много трудно да се ориентирам, когато тестовете не са “прясно” направени. Аз имам чисто отрицателни тестове, които след като мине ден-два и изсъхнат хубаво, изглеждат като положителни. Най-добре снимай всеки тест в момнета на правенето и после с един колаж можеш да ги качиш в обща снимка.
На мен и първият тест ми изглежда положителен от 12.09.

# 155
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
На 12ти е положителен теста.Успех да сте я хванали Blush

# 156
  • Мнения: 36
Благодаря, момичета. Дано да сме успели. Аз много се обърках, защото на живо всички изглеждат еднакви, така от снимката, като се увеличи и аз виждам някаква разлика вече. Иначе се чудех, защо всеки ден са положителни и какво не е наред. Сега се чудя на БТ. Меря я  втори цикъл. Първият беше, като по учебник, с ясно изразени две фази, въпреки че е с доста ниска температура но все пак разликата в двете фази е 0,4 стотни. А този месец, вече 16-ти ден не иска да се вдигне а ако е бил пика на 12-ти, трябва вече да е минала овулация. Абе незнам, нова съм, ще се уча тепърва на техниките с БТ и тестовете.

# 157
  • Мнения: 10
Здравейте, да ви се похваля първо, вече имам кирилица.
А сега относно тестовете, и за мен са много объркващи.Действително чертите се четът едва след като тестът изсъхне.Този месец ми е първи с тестове и за това правих паралелно и дигитален , но е много скъп и не знам още колко мога да го купувам.Накрая така се обърках , че мислех че и дигиталния не отчита правилно.

# 158
  • Мнения: 232


Много тестове направих, но ми е за първи път 😁 и понеже вие сте много по-компетентни в областта от мен, да ви питам - на 17.09. е положителен нали не бъркам? Малко късно ми се струва да настъпи на 24-тия ден овулацията при положение, че цокъъ ми е на 31-вия ден плюс понякога още 2-3 дена, не мислите ли?

# 159
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Ами ако е на 24 положителен настъпва ову от 24 до 72 часа мисля не е на самия ден на плюс теста. Значи по груби сметки ову е на 25 26 ден от МЦ а той и да е 34 пак 8 дни за ЛФ, знам че трябва да е 14 до 16 дни .Може да е инцидентно пък и има много момичета забременели с късно ОВУ.

# 160
  • София
  • Мнения: 35 942
О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ или след положит. тест за О. /ако той е само един/:

# 161
  • Мнения: 10
Само да попитам , винаги ли пикът на ЛХ е е 12 или 48 часа преди овулацията или би могло овулациата да настъпи няколко часа след неговия пик?

# 162
  • София
  • Мнения: 35 942
Само да попитам , винаги ли пикът на ЛХ е е 12 или 48 часа преди овулацията или би могло овулациата да настъпи няколко часа след неговия пик?
Това е при нормален МЦ и О. - когато няма никакви проблеми и всичко с МЦ е наред.
Ако имаш, в дадения МЦ, по-високи нива на ЛХ - не е изключено О. да настъпи и по-рано.
Пукането на ДФ зависи от много фактори и един от тях е ЛХ  и точно определена негова стойност / за дадения МЦ/

# 163
  • Мнения: 36
Момичета, каква би била причината  8-ми пореден ден да се отчита положителен тест за овулация?  БТ все още не показва овулация, нито има каквито и да било симптоми за такава. Днес 18-ти ден от цикъла, от предния месец засичам БТ и тогава овулацията беше на 11 ден според БТ, целият цикъл 21 дни. Този месец за първи път правя тестове за ову и резултатът е озадачаващ за мен. На какво се дължи този постоянен пик на LH?

# 164
  • София
  • Мнения: 398
Доколкото знам възможната причина е ПКЯ. Изследвала ли си си хормоните на 3 ден от МЦ?

Общи условия

Активация на акаунт