1 ЕГ Варна

  • 68 477
  • 800
  •   1
Отговори
# 540
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
На РС казаха, че в Школо информацията ще я вкарат до 30.09. Не знам дали има някакво значение кой клас е детето - при дъщеря ми трябва да се смени училището и класа

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 15:56 от zaek

# 541
  • Варна
  • Мнения: 72
Моля за мнение за г-жа Таня Колева по български език.

# 542
  • Варна
  • Мнения: 201
Моля за мнение за г-жа Таня Колева по български език.

Щастливци сте с нея Simple Smile

Двете големи междучасия са абсолютно необходими - децата рядко успяват да закусят вкъщи и да чакат до 10 и 30 е прекалено. А ако имаш 8 и 9 час, не можеш да седиш гладен и трябва да хапнеш нещо за обяд.

# 543
  • Мнения: 5 250
Това с 8 и 9 час е безумие...Даже не искам да го коментирам, тази програма трябва да се поправи незабавно. Голяма част от децата имат и други задължения освен училище. И с тези часове по 45 мин. и с големите междучасия...Изкараха един работен ден в училище.

# 544
  • Мнения: 3 876
Заради многото ПП е много трудно да се освободят преподавателите по едно и също време.
Доколко подразбрах другият вариант е бил втора смяна.
Не съм оптимист, че може да се поправи, защото вероятно вече е минала през РЗИ!
Сега като се замисля в 12 клас и при нас( преди 30г) имаше яко дупки в програмата заради ПП. В определени дни си бяхме направо средна смяна от 10ч

# 545
  • Варна
  • Мнения: 640
Предпочитам сменна система пред подобен дълъг учебен ден.

# 546
  • Мнения: 3 876
Погледнах програмата - или имат по повече от 35часа, което автоматично значи дни с 8 часа, или часовете им са 7 за деня и отместени от 2 до 8ми час, не знам заради второто дали си струва да са втора смяна

# 547
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Чудила съм се, как става така че Първа и Четвърта са с по 45 мин часове, а Пета и МГ по 40, и няма проблем.

# 548
  • Мнения: 2 071
Защото не делят сграда с други училища и нямат сменен режим, което има своите плюсове и минуси 😀.

# 549
  • Мнения: 3 876
Училища на сменен режим имат право на 40мин часове,  искате и в Първа ли да са по 40' и на две смени?
За мен по-дългите часове и едната смяна са си голям плюс. Нали уж се стремим всички училища да минат на една смяна

# 550
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Не ме разбирайте погрешно, и аз предпочитам една смяна. Но нямам против 40 минутни часове. По-скоро се чудя как е регламентирано, имат право да увеличават продължителността ли? Признават се еднакво броя на часовете, а едните са 40, другите 45. Не че 5 минути са нещо, но 30 в края на деня е друго.

# 551
  • Варна
  • Мнения: 640
Сигурно съм от малцината, които нямат против сменен режим. Децата ми също са ок. Имат повече време за спорт и други интереси. В момента се прибира към 15ч., като включи някой и друг клуб, пак ще учи нощем, изтощително е.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Едносменният режим е предимство за Първа, дано не му посегнат - втората смяна е най-противното нещо. Едно време всички учихме по 45 мин, макар че нямахме повече от 6 ч, но и не учихме толкова много неща. Децата днес обаче са по-умни и по-можещи, науката се е развила и е нормално изискванията да са  се повишили. Все пак в това училище са събрани децата с най-високия диапазон балове и се предполага, че не е проблем за тях да издържат на темпото и 30 мин повече няма да ги събори. Аз лично не искам промяна, при все че в програмата на единадесетокласника има и извънкласни в клубовете към училището, които още не са започнали.

# 553
  • Мнения: 34
Здравейте! Според мен едноименният режим е по-добър вариант. Тук дъщеря ми е осми клас и сега се запознавам с режима. Не виждам нищо лошо, че започват с половин час по-късно и имат 45 минути часове. На времето часовете ни бяха по толкова и когато махнаха и съботата, направо бяхме щастливи. За сметка на това опита ми с други гимназии е доста отдавна. Голямата ми дъщеря завърши Четвърта, а синът ми сега е дванадесетокласник в МГ. И там имат нулеви часове и 8, идупки в програмата. Не се заблуждавайте, че само тук е така. В Четвърта имат твърде много допълнителни мероприятия, които им отнемат от свободното време. А в МГ, с блоковата схема, и с 8 час, се прибират вечер към 21 ч. Това значи, че целият ти ден е зает. Мисля, че администраторите се стараят да оптимизират програмата, за да се вместят в изискванията. Няма по-голямо предимство от това, че сме сами в сградата.

# 554
  • Варна
  • Мнения: 201
Според мен като противоепидемична мярка биха могли да поискат намаляване на часовете с 5 минути, а и всички междучасия могат да бъдат намалени на 5 минути (без големите)

Помислете какъв реален смисъл има от 8 и 9 час - вече си уморен и слабо концнтриран, дошъл си в 8/9 и тръгваш в 16 часа,  пътуваш поне половин час (не всички са на 5 минути от гимназията),  почиваш малко и трябва да готвиш уроци за следващия ден. Тук не включвам страничните занимания или подготовката за изпити.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 13:21 от schwester

Общи условия

Активация на акаунт