1 ЕГ Варна

  • 68 327
  • 800
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 201
Имам две познати деца в различни паралелки, но не знам какво им е профилирането, а и до следващата година може да се сменят учителите. И двете деца са много доволни - едната учителка е завършила в Германия и е с отличен немски и използва различни технологии.  Другата е млада (Желязкова) и е за първа година в подготве, но е учила в Първа и много се грижи за децата.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 640
Здравейте дами, със бъдеща гимназистка съм и предстои редене на желанията.
На сайта на училището видях бланки за избор на профил след 10 клас. Дотогава децата имат ли допълнителни часове по избраните първоначално профили? Да разбирам, че ако примерно си избрал биология, но промениш интереса впоследствие е възможна смяната на профил?

# 212
  • Варна
  • Мнения: 3 245
ЛюбОff това се отнася за сегашните 10 класници. Новите гимназисти избират профила още при кандидатстване. Преди позволяваха прехвърляне от един профил в друг, но не е правило и не е сигурно, че ще е възможно.

# 213
  • Мнения: 3 874
Любофф, по новия закон НЕ.
До преди 2 г бяха обявени само първи и втори профил затова в 10 клас избират.

И в Първа ли една класна имат в подготве и после продължават в 9ти с

# 214
  • Варна
  • Мнения: 640
Даа, подозирах, ама надежда..
Ще бъде странно, но май профилите ще преоритезират гимназията.
И сега един от тъпите въпроси : защо да изберем първа пред пета (за немските паралелки)? Знам, че не трябва, но местоположението ми влияе.
А дъщеря ми отговори така - заради престижа. Господи, това фактор ли е?

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 08:23 от ЛюбОff

# 215
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Първа винаги е била пред Пета по ДЗИ (май само една година имаше изключение). Има и повече лауреати от олимпиади не само по езиците. Това са обективни измерители, има и  субективни предпочитания без да ги омаловажавам, разбира се. На мен много ми допада едносменният режим например.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 08:51 от Ясмина

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Първа е ЕГ, а Пета не е - води се с преподаване на ЧЕ, съответно не се изучават разказвателни на ЧЕ, нямат майчин говорящ в 8 кл за т.нар. Б урок, докато в 1ЕГ всичко това е налично. А и от информация на бивши съученици на сина ми, които сега учат  в Пета, мога да споделя, че летвата на изискванията относно покриване на усвоеността в материала в 1 ЕГ е далеч по-висока отколкото в Пета, съответно - придобитите знания. ДО в 1 ЕГ за АЕ протече много организирано.

# 217
  • Мнения: 5 246
Не разбирам, защо трябва тези профили да се избират още в края на 7 клас, до 11 толкова вода ще изтече...Радвам се, че нашият випуск ще избират такъв след 10 клас. Пък и защо да не може децата да си сменят желанието, то така или иначе на него етап е взето неосъзнато.

Аз нямам какво друго да кажа - 1 ЕГ си е 1 ЕГ.

# 218
  • Мнения: 3 874
Учителите на подгответата са едни и същи и после в 9 клас ги поемат нови учители по езика или всеки випуск си има учител, който го извежда до 12 клас?
За нас да изберем сега профил е по-добре, защото в 10 клас не се знае какво ще предложат и отделно ако има много желаещи за даден профил започва една луда надпревара за оценки и представяне на НВО

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 11:14 от Mama TAZ

# 219
  • Варна
  • Мнения: 201
Здравейте дами, със бъдеща гимназистка съм и предстои редене на желанията.
На сайта на училището видях бланки за избор на профил след 10 клас. Дотогава децата имат ли допълнителни часове по избраните първоначално профили? Да разбирам, че ако примерно си избрал биология, но промениш интереса впоследствие е възможна смяната на профил?

Профилите могат да се сменят в 10. клас. Сегашните 10-ти класове също бяха с профили при приема, но им дадоха възможност да си променят профилите без някакви ограничения и хубавото е, че няма да си сменят паралелките.

Вечният спор Първа или Пета - резултатите на двете трудно могат да се съпоставят (5 класа в Първа срещу 3 в Пета) - за немския е добре да гледате олимпиади и ДЗИ. За съжаление няма подробна информация на страницата на гимназията за резултатите от ДЗИ по предмети, но 35 пълни шестици (14 по англиски и 13 по немски) никак не са малко. Всяко училище си има плюсовете и минусите и си намира децата.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 11:30 от schwester

# 220
  • Мнения: 3 874
Кои предмети учат на немски?

# 221
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Mama Taz, да,  една е класната по език в 8 клас /подготве по нашему Simple Smile/, след това вече са други преподаватели.
И след като почти свърши годината, да похваля и нашата класна,  Manzhelka Wink Държа ги здраво през цялото време,  за разлика от БЕЛ,  по който предмет считам за изгубена цялата година. Такъв ни е бил късмета.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Mama Taz, да,  една е класната по език в 8 клас /подготве по нашему Simple Smile/, след това вече са други преподаватели.
И след като почти свърши годината, да похваля и нашата класна,  Manzhelka Wink Държа ги здраво през цялото време,  за разлика от БЕЛ,  по който предмет считам за изгубена цялата година. Такъв ни е бил късмета.

Откраднахте ни вие бивша класна, ама ви е простено. Страхотна е тя! Но да знаете, че и другите учители по АЕ си ги бива. За БЕЛ, лошо, но ние сме при друг учител и госпожата също е страхотна! Миналата година събираше децата, класирани за областен по БЕЛ и ги консултираше допълнително. А ако не е тайна, защо вашата преподавателка не ви хареса? Питам, защото нашата учителка по БЕЛ е казала, че догодина ще са с друг преподавател. Ако искаш, може и на лични.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 19:45 от Manzhelka

# 223
  • Варна
  • Мнения: 201
Кои предмети учат на немски?

география, история, химия , биология (различна е комбинацията през годините)

# 224
  • Мнения: 3 874
Пак съм аз .. може ли да ми кажете кои паралелки Д, Е, Ж, З, И с какъв профил са..
А ако някой знае и кои ще са класните на подгответата ..
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт