1 ЕГ Варна

  • 68 169
  • 800
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 728
https://bnr.bg/horizont/post/101371701/distancionno-obuchenie-va … las-do-22-noemvri

ДО за учениците от 6-ти до 12-ти клас във Варна до 22.11 включително. Това е казал Ст.Пасев пред БНР.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 201
И мен това ме интересува, как ще се процедира с тези деца, които желаят да учат online. И аз го обмислям сериозно и ще съм благодарна, ако се пише тук, а не по лични, за да знаем всички.

Как може да се процедира!? Формално ще учат он-лайн, но аз лично не виждам възможност това да се случи. Трябва да сме много наивни, за да повярваме, че учителите ще обучават тези, които са в час реално и още двама-трима, които са някъде вкъщи.

Не искам да се поставям на мястото на учителите и на децата, които ще са реално в клас: "Ало, Враца чуваш ли ме??? Не, защото интернетът е лош, компютърърт не сработва и т.н. От класа на сина ми дистанционно искат да бъдат само тези, които не се справят добре - все пак е по-лесно, когато камерата ти забие или нямаш точно в този момент интернет.

Всяко училище ще решава само. Почти съм сигурна какво ще решат - нашите са от безсмъртните и ще ходят другата седмица присъствено. Дано да ме опровергаят с малко здрав разум ...

# 347
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Както вероятно вече сте се досетили, аз съм за ДО поради съображения за сигурност. Но въпреки, че текущото ДО според мен е перфектно (мисля, че с изключение на ИИ и ФВС)- по всички предмети са с включени камери и микрофон и дефакто по нищо не се различава контакта от присъственото, вече стана ясно, че вариантът с единични деца на ОЕСР, а останалите в клас, няма да се получи. Получих отговор на запитването в школо как ще се организира точно в този случай и отговорът гласеше, че в часовете ще има включен лаптоп с камера към дъската, но детето няма да може да участва в часа, а по отношение на изпитвания и контролни все още не се знае. Е как тогава да избереш тази форма? Но и как да пуснеш спокойно детето си на училище, след като мерките в него са доста проформа, а в същото време има голяма вероятност заразени, но безсимптомни деца да идват на училище и да го заразят? Честно, въобще не виждам логична причина при така усложнена епидемична обстановка и работещо ДО, училищата да се отварят. В Австрия, Румъния, Белгия училищата вече са затворени, само ние още носим розовите очила. Искам удължаване на ДО поне до март, април, а ако и тогава нещата да толкова динамични, направо д си завършат онлайн. Аз съм и за пълен и продължителен локдаун де, мисля, че тогава много хора ще преосмислят поведението си. За протокола, синът ми е от много справящите се деца, учи във всякакви условия, но за мен здравето му е на първо място, а дефакто съм безсилна да променя каквото и да е. Колкото до кръшкачите, след заловен случай на преписване на дете от класа, по същият предмет вече се иска и включена втора камера (на тел), насочена към първата. Така, че учителите взимат мерки и аз приветствам това, макар че на този, на който не му се учи все ще намери начин да се скатае.

И два въпроса: Стипендиите вече няма ли да започнат да ги изплащат? И има ли шанс след 22.11 училището да попадне в удължените мерки на ДО до 30.11? От толкова заповеди, съвсем се обърках.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 201
Пише до 22.11. - едва ли ще има удължаване, но ще почакаме и ще видим.

# 349
  • Мнения: 5 241
Напълно съм съгласна с Manzhelka.

Ние имаме две предположени кой може да ни е заразил. В единият вариант е симптомен ( знаем кой е), а другият е малкото ни дете (безсимптомно), което да го е донесло от градината, където пламнаха. Всички сме под карантина... Така че, съм много доволна, че дори и малкият ни син е ДО, няма да изпусне нищо, но се надявам да бъде удължено. Изобщо, ама изобщо не е приятно. Колкото и да се опитват да го сравняват с обикновен вирус, за съжаление не знаем какви ще са последствията в дългосрочен план. А едно дете учи ли, ще го прави независимо нали е присъствено или не.

Не сме проверявали за стипендията, но не знам защо ми се върти че към декември им ги преведоха накуп миналата година.

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 19:02 от Radina

# 350
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Напълно съм съгласна с Manzhelka.

Ние имаме две предположени кой може да ни е заразил. В единият вариант е симптомен ( знаем кой е), а другият е малкото ни дете (безсимптомно), което да го е донесло от градината, където пламнаха. Всички сме под карантина... Така че, съм много доволна, че дори и малкият ни син е ДО, няма да изпусне нищо, но се надявам да бъде удължено. Изобщо, ама изобщо не е приятно. Колкото и да се опитват да го сравняват с обикновен вирус, за съжаление не знаем какви ще са последствията в дългосрочен план. А едно дете учи ли, ще го прави независимо нали е присъствено или не.

Не знаех, че сте болни, така че бързо и безпроблемно възстановяване! Свекър ми, който живее в Ст З, го изкара преди няколко седмици, получи двустранна пневмония, беше в болница и макар, че вече е изписан отдавна, все още се задъхва. Казали са му да очаква подобрение едва след 3 до 6 месеца. Така че при първо неразположение, викайте 112. Не се самолекувайте. И стискам палци всичко да е наред!
Именно защото не могат да се предвидят последиците, не искам да се срещаме с вируса.

# 351
# 352
  • Мнения: 310
Здравейте,

Имам въпрос относто обучението в гимназията ( с англ. език), децата вероятно започват от А, Б  езика- до какво ниво достигат към края на първата година? Предполагам, че почти всяко дете знае малко или много езика. Хорариумът, посочен в сайта е 648 часа, но реално не мога да се ориентирам колко бързо се напредва в материала.
И няма ли да скучаят деца, които са учили езика до този момент в частни школи?. С какви впечатления сте?

# 353
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Момичета, може ли да потвърдите, че олимпиадата по АЕ е утре от 13.30ч (защото първоначално беше гласена за сутринта)?

# 354
  • Варна
  • Мнения: 201
Никаква представа Simple Smile

# 355
  • Мнения: 310
Здравейте,

Имам въпрос отностно втори чужд език -има ли други опции освен английски/ немски като втори чужд език?

# 356
  • Мнения: 21 436

Това са заявили за следващата учебна година.

# 357
  • Мнения: 310
Благодаря!

# 358
  • Варна
  • Мнения: 201
Няма, но и не смятам, че е необходим друг втори чужд език. Вторият чужд език се учи с по-малко часове от първия и е голямо предимство да ти преподават учители, които го владеят на много високо ниво - другото би било отбиване на номера.

# 359
  • Мнения: 5 241

Това са заявили за следващата учебна година.

Само не разбирам кому е нужно в езикова тази паралелка с математика?! Има си МГ все пак.

Общи условия

Активация на акаунт