Дневникът - тема 94 - Да отслабнем всички заедно!

  • 52 011
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 10 011
Дези, готова съм! Днес бях на детски рожден ден, хапнах разни сладки работи, домашно правени и много вкусни. Бях го планирала и ми дойде много добре.
Утре съм на линия без проблем. Hands Thumbsup Ще ме коригираш, ако бъркам някъде.

И ти мен! Hug

# 511
  • София
  • Мнения: 1 270
Момичета какъв е този билдърския режим ?

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз не съм много наясно, ама си го представям като редовно хранене с повече протеини. Кат за мен и с мазнини Joy
План за днес:
закуска - дюканска палачинка (яйце с овесени ядки), намазано с ГХИ и овче сирене, кафе (това вече го изядох Simple Smile )

обяд - лаврак на фурна с домати и краставици за гарнитура
вечеря - 3 яйца, бъркани с 3 лъжици извара, гарнитура домати и краставици с конопено семе, 1 праскова и 3 сини сливи за десерт
В движение ще решавам дали ще има следобедна закуска. (Имам банан и фъстъчено масло, ама се правя, че ги няма).
Дези, как ти се вижда?

# 513
  • Мнения: 10 011
Точно редовно хранене с повече протеини и малко вгх.

Таня, идеално ти е менюто, точно такова меню ми беше предписано като възможност.
Само плодовете премести от вечерята, да са преди следобедната тренировка. Вечер вгх са само от зеленчуци. Плодове не.
Но това, ако искаш де. Peace

Дюканската палачинка е с трици, не с овесени ядки, там вгх не се ядат (освен от зеленчуци).
Но при нас овес може.

Моето меню в контекст на двигателния режим (иначе не дава смисъл):
бърнър, глутамин, "кардио" на гладно (20км, дълго бягане на гладно нееее)
след тичането: протеин, глутамин, BCAA
закуска: 50гр овесени ядки с гореща вода и канела, 1 варено яйце

Ще спра плодовете до 3 дни преди състезанието (половин маратон на 1.09., цял на 15.09.), искам да изчистя каквото може.
Останалото хранене не съм го организирала. Вчера се върнах от море, след малко отивам да пазарувам. То е ясно, че ще купя броколи и пилешки гърди. hahaha

Сега се чудя дали да не си преместя поста в Спортния подфорум в Трансформиращите дневници, че май е по-подходяща за там.

Амбър, ще пусна менютата днес по някое време...
Общо взето се храниш 4-5 пъти, протеин задължително на основните хранения, шепа вгх на закуска и обяд (елда, овес, кафяв ориз, батат, редакция: и киноа, забравих я), или само на едно от двете, вечер към месото само зеленчук.
Плодове, ядки, ядкови масла, като междинно хранене или пред/след-тренировъчно. Тук мненията се разминават- някои препоръчват плод до 15.00 най-късно, други до 17.00. Един казва, че може спокойно до 2 банана на ден (при моето натоварване), друг ми казва да не докосвам банан, ако имам да чистя....тук вече е индивидуално, предполагам. Иска се самонаблюдение.

Това всичко за предположение, че тренираш 90 и повече мин. на ден. Т.е. това са препоръки конкретно към мен, и има и разминаване в мненията на съветниците.
Разминават се към протеин, към калории ("не брой бееее!"(билдър, инструктор) "Повече от 1600 не! От мен да мине, 1600 яж." (жена, професионален боксьор, треньор)
Разминават се като визия ("на ти торта, защо ти толкова слаба!" "Вгх ротация веднага! 150-100-50-0. Не се лигави! Crazy)
Разминават се към протеин- "до 90гр на ден, вечер не повече от 150гр месо", "до 120гр протеин, не бой се!"
А де?
Как беше поговорката, "Много баби, калпаво дЕти"? Имаше нещо такова. Laughing

Апропо, на морето и двата пъти (Пелопонес и Крит) видях много стройни жени с хубави крака от различни държави и на различни възрасти- рускини, германки, гъркини, унгарки, чехкини, испанки. Рядко някой пълен. Нормални деца, без затлъстяване.

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 13:20 от Deziderata

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Дези, благодаря за подробното обяснение.
Ти си втората, която ми препоръчва плодовете вечер да ги преместя през деня. Обаче вечер ми се яде десерт (сигурно просто така свикнах). Ще пробвам, разбира се, мен такива неща ме заинтригуват.
Дюканската палачинка е с трици, да. Ама аз на моята така и казвам Simple Smile
Калории няма да броя.
Ако мислиш, че в другата тема е по-подходящо да пишем, да не досаждаме на всички тук, съм за.
Тренировката за днес е направена. Много добре ми дойде. Ама с моите 20 Мин съм на светлинни години от трениращите по 90 Мин и нагоре Joy

# 515
  • Мнения: 7 737
Ееее, хайде сега да ви търсим по другите теми 😜
Пишете тук моля, и аз мисля да се позавърна към дюки- палачинката и пържолата с краставица. Риба не мога да си измисля откъде да обядвам.

# 516
  • Мнения: 1 541
Може ли някой да ми прати линк към Фейсбук темата? Бих искала да се включа  Embarassed

# 517
  • Мнения: 2 695
Може ли някой да ми прати линк към Фейсбук темата? Бих искала да се включа  Embarassed
Заповядай
https://www.facebook.com/groups/1033585013456157/?ref=bookmarks

Само се представи с ника си от тук Yum

# 518
  • Мнения: 1 541
Може ли някой да ми прати линк към Фейсбук темата? Бих искала да се включа  Embarassed
Заповядай
https://www.facebook.com/groups/1033585013456157/?ref=bookmarks

Само се представи с ника си от тук Yum

За съжаление това съдържание не е на разположение в момента
Последвали сте връзка, която може би е остаряла или е видима само за аудитория, към която не принадлежите.

Изписва ми това Sad

Може би някой трябва да ме добави през фейса...

# 519
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Deziderata, за мен беше много полезна с поста си не се мести в друга група Simple Smile И аз вечно се чудя как да се храня Simple Smile

# 520
  • Мнения: 10 011
Herzen, pvacheva, няма да се местя тогава.  Peace

Ще си допълня храната довечера, за да не пускам 100 поста на ден.

# 521
  • Мнения: 5 508
NoMe, групата е скрита и няма как да се присъединим, без някой админ да ни е в приятели.

На мен ми пристигнаха ластиците. Във вторник сме с колежката на смяна и ще мога да отида да ги взема. Преди години (да се разбира преди 7-8) бях изваяла хубаво бедро и крак (по моите критерии де) с такива, но останаха в някоя от квартирите в университета. Сега ги взех колкото да се раздвижвам след работа пред телевизора, защото нямам нерви и желание за други тренировки, хихи Simple Smile
С килцата съм си все така. МЦ ме тормози този път и съм адски подута ... Ще видим до края на седмицата дали ще има подобрение.

# 522
  • Мнения: X
Може ли някой да ми прати линк към Фейсбук темата? Бих искала да се включа  Embarassed
Заповядай
https://www.facebook.com/groups/1033585013456157/?ref=bookmarks

Само се представи с ника си от тук Yum

За съжаление това съдържание не е на разположение в момента
Последвали сте връзка, която може би е остаряла или е видима само за аудитория, към която не принадлежите.

Изписва ми това Sad

Може би някой трябва да ме добави през фейса...

Ако искаш да се намерим през фейса и ще те добавя.

# 523
  • Мнения: 2 695
NoMe, групата е скрита и няма как да се присъединим, без някой админ да ни е в приятели.
Да, разбрах, че не се вижда. Писах на Марена, а и  всеки от вас, който иска да се присъедини да ни пише или на мен, или на ТиЛи лично съобщение с профила си от фейсбук, за да ви присъединим към групата.

# 524
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И така отчет за вчера. Менюто вече го писах, добавям вариациите. Следобедна закуска: филийка Вита с масло, слайс шунка и парче гауда, 1/2 банан с фъстъчено масло. След вечеря блокче черен шоколад (заместих плодовете с него Simple Smile ).
Фитнеспал каза:
Калории: 1818
Мазнини 60%, протеин 26%, въглехидрати 14%
Общи въглехидрати: 63 грама
Идеално по моите критерии. Без да искам съм уцелила макросите, явно съм достатъчно свикнала и без мерки се справям.
Килограми днес: 52,700 гр.
Мерки също си взех вчера.
Броим ги за начало.
Днес ми дойде, но този път не съм подута. Подрани ми с 3 дни, което не ми хареса особено, но ще го преживея Simple Smile. Тренировка няма да има, ще има чистене, изпращане и посрещане на гости. Храната ще я пиша утре.
Дези, ти си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт