Срокове за детски, майчинство,еднократна помощ

  • 5 529
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 845
Е, май ще трябва да си извадя дебитна карта/не ми се смейте, че малко изоставам от цивилизацията-досега не ми се е налагало да ползвам подобна/.Така ми се вижда най-просто.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: marissha
Е, май ще трябва да си извадя дебитна карта/не ми се смейте, че малко изоставам от цивилизацията-досега не ми се е налагало да ползвам подобна/.Така ми се вижда най-просто.


ами ти си посочваш, банка и банкова сметка - те не проверяват чия е - така че може и на таткото

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Za da napraviat prevoda osven nomera na bankovata smetka i koda na bankata koiato e izdala debitnata karta se pise i imeto na pritegatelia i. Zatova e po-dobre da si izvadis debitna karta na tvoe ime da ne te motaiat. Socialni grigi rabotiat s DZI bank i crez neia prevoda e nai-barz, no moges da si izvadis i na druga banka. Triabva da imas nomera na bankovata smetka kato podavas dokumentite.
Molbite za ednokratna pomost i detski triabva da podades licno. Hubavo e niakoi da proveri kakvi dokumnti iskat ot vasta slugba /po adres ot licna karta na maikata/. Napravi si kopia na vsicki dokumenti koito ti iskat predvaritelno. Ste ti iskat dokumet ot obstinata 4e si nesemeina zadalgitelno.

# 18
  • Мнения: 1 800
ОТНОСНО ЕДНОКР.ПОМОЩ:подават се следните док. в служба Соц.подпомагане по местоживеене,А НЕ в местоработата:
1.акт за раждане на детето
2.л.к. на майката
3.акт за раждане на друго по-голямо дете/евентуално/
4.удост. от служба ГРАО от общината-там пише колко деца е родила жената,има значение за размера на помощта.
За 2004г. еднокр.помощ за раждане е 200лв и НЕ ЗАВИСИ от доходите на сем./както при дет.доб./,т.е. всеки има право да ги получи.
ОТНОСНО МАЙЧИНСТВОТО:135 дни /т.е. дните с болничен лист/ майката получава 90% от заплатата си,а след това подава молба пред работод. за да получава майчинските в продължение на 2г.Всяка година тази сума е различна -за 2004 е 120 лв.Чува се за 150 през 2005,но това се решава с бюджета на НОИ. Всичко това се отнася за осигурените майчета.
ОТНОСНО ДЕТСКИТЕ ДОБАВКИ:Отново док. се подават в сл. СП ,но вече зависят от доходите ,трябва да са ДО 200лв./човек:
1.Сл.бел.от местоработата на родителите с изх.номер,дата,печат
2.Актове за раждане на децата.
3.лични карти на родителите
4.Акт за гражд. брак

# 19
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: dezyg
Za da napraviat prevoda osven nomera na bankovata smetka i koda na bankata koiato e izdala debitnata karta se pise i imeto na pritegatelia i. Zatova e po-dobre da si izvadis debitna karta na tvoe ime da ne te motaiat. Socialni grigi rabotiat s DZI bank i crez neia prevoda e nai-barz, no moges da si izvadis i na druga banka. Triabva da imas nomera na bankovata smetka kato podavas dokumentite.
Molbite za ednokratna pomost i detski triabva da podades licno. Hubavo e niakoi da proveri kakvi dokumnti iskat ot vasta slugba /po adres ot licna karta na maikata/. Napravi si kopia na vsicki dokumenti koito ti iskat predvaritelno. Ste ti iskat dokumet ot obstinata 4e si nesemeina zadalgitelno.


на новите бланки за еднокр. помощ не се пише име при реквизитите на банк. с-ка  ( попълних я преди 3 седмици), а относно личното носене моято молба я занесе съпругът ми с двете лични карти - паричките вече са ми в сметката , а актовете за раждане и заповедта отиде да ми ги прибере мама с моято л.к

# 20
  • Мнения: 4 629
А може ли някой да ми каже къде се намира тази служба ГРАО? В съвета ли или някъде другаде?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: 11bobi11
А може ли някой да ми каже къде се намира тази служба ГРАО? В съвета ли или някъде другаде?

Доколкото знам там, откъдето се взема акта за раждане.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: marissha
Цитат на: 11bobi11
А може ли някой да ми каже къде се намира тази служба ГРАО? В съвета ли или някъде другаде?

Доколкото знам там, откъдето се взема акта за раждане.

 гишетата са едно до друго - поне в нашата общна

# 23
  • Мнения: 3 200
Цитат на: bibi

 гишетата са едно до друго - поне в нашата общна


В нашата са в отделни сгради, не знам защо, и аз си мислех, че е логично да са в една и съща сграда!?
Добре де, чудех се, преди в паспортите като е пишело колко деца имаш, не е трябвало да се ходи за такова свидетество сигурно, как мислите!?

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Цитат на: bibi
Цитат на: dezyg
Za da napraviat prevoda osven nomera na bankovata smetka i koda na bankata koiato e izdala debitnata karta se pise i imeto na pritegatelia i. Zatova e po-dobre da si izvadis debitna karta na tvoe ime da ne te motaiat. Socialni grigi rabotiat s DZI bank i crez neia prevoda e nai-barz, no moges da si izvadis i na druga banka. Triabva da imas nomera na bankovata smetka kato podavas dokumentite.
Molbite za ednokratna pomost i detski triabva da podades licno. Hubavo e niakoi da proveri kakvi dokumnti iskat ot vasta slugba /po adres ot licna karta na maikata/. Napravi si kopia na vsicki dokumenti koito ti iskat predvaritelno. Ste ti iskat dokumet ot obstinata 4e si nesemeina zadalgitelno.


на новите бланки за еднокр. помощ не се пише име при реквизитите на банк. с-ка  ( попълних я преди 3 седмици), а относно личното носене моято молба я занесе съпругът ми с двете лични карти - паричките вече са ми в сметката , а актовете за раждане и заповедта отиде да ми ги прибере мама с моято л.к



Predpolaga se 4e maikata e dala svoiata bankova smetka.
Moge pri podavaneto na molbata da se pita dali stava po smetka na niakoi drug, no ne misli 4e ste se saglasiat.

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
marissha
napisa 4e niama brak s bastata na deteto i toi v ka4estvoto si na kakav podava dokumentite ili si dava smetkata? I maite predvid 4e v Socialni griji se hvastat za vsiaka zapetaika za da te varnat.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: dezyg
Цитат на: bibi
Цитат на: dezyg
Za da napraviat prevoda osven nomera na bankovata smetka i koda na bankata koiato e izdala debitnata karta se pise i imeto na pritegatelia i. Zatova e po-dobre da si izvadis debitna karta na tvoe ime da ne te motaiat. Socialni grigi rabotiat s DZI bank i crez neia prevoda e nai-barz, no moges da si izvadis i na druga banka. Triabva da imas nomera na bankovata smetka kato podavas dokumentite.
Molbite za ednokratna pomost i detski triabva da podades licno. Hubavo e niakoi da proveri kakvi dokumnti iskat ot vasta slugba /po adres ot licna karta na maikata/. Napravi si kopia na vsicki dokumenti koito ti iskat predvaritelno. Ste ti iskat dokumet ot obstinata 4e si nesemeina zadalgitelno.


на новите бланки за еднокр. помощ не се пише име при реквизитите на банк. с-ка  ( попълних я преди 3 седмици), а относно личното носене моято молба я занесе съпругът ми с двете лични карти - паричките вече са ми в сметката , а актовете за раждане и заповедта отиде да ми ги прибере мама с моято л.к



Predpolaga se 4e maikata e dala svoiata bankova smetka.
Moge pri podavaneto na molbata da se pita dali stava po smetka na niakoi drug, no ne misli 4e ste se saglasiat.

но не проверяват кой е титулярът, защото са казали на мъжа ми хубаво си виж цифрите щото ако я пратим другаде - после се е...... м... та с две думи

# 27
  • Мнения: 3 200
Цитат на: bibi
но не проверяват кой е титулярът, защото са казали на мъжа ми хубаво си виж цифрите щото ако я пратим другаде - после се е...... м... та с две думи


 Laughing  Laughing  Laughing защо ли не се учудвам!? Голяма глупост, ами ако наистина ги запратят по нечия чужда сметка тези пари!?

# 28
  • Мнения: 3 394
Баси от всичко което прочетох разбрах само ,че това с парите и документите е огромна главоблъсканица, пълна каша и че всяка община си работи по своему-сори ,но май това е типично за милата ни родина #Cussing out
Сега остава да попитам дали някой знае ние българчета в чужбина дали можем да вземем еднократната помощ независимо,че сме родили зад граница???
Няма само циганките да обират мангизите, я #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 29
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: Adriana
Баси от всичко което прочетох разбрах само ,че това с парите и документите е огромна главоблъсканица, пълна каша и че всяка община си работи по своему-сори ,но май това е типично за милата ни родина #Cussing out
Сега остава да попитам дали някой знае ние българчета в чужбина дали можем да вземем еднократната помощ независимо,че сме родили зад граница???
Няма само циганките да обират мангизите, я #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out


тц - не може  Sad  :
"...Помощи при отглеждане на дете, които се получават от Общинските служби за социално подпомагане:


   - Ако майката не е осигурена и живее постоянно в страната, може да получи еднократна помощ при раждане на дете, независимо от доходите на семейството. Размерът на помоща е - за първо, второ и трето дете - 200 лв., за четвърто и всяка следващо дете - 100 лв...."

копнах го от тук:
http://sgr.hit.bg/bzr.html

Общи условия

Активация на акаунт