Възтановяване на обезцветена коса

  • 1 409
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, обезцветих косата си на половина преди 2 месеца за да направя така желаното от мен омбре ,но така и не се получи ,защото фризьорката бе явно доста некадърна.. косата ми за мое щастие е гъста и нямам кое знае какви вреди ,като скъсани кичури и т.н . Просто е доста суха , къса се и съм с къса коса и това не ми допада , тъй като искам да порастне Simple Smile Спряла съм се на kerastase resistance therapiste 3 - 4 . Вие какво мислине за серията и какво бихте ми препоръчали за възтановяване ?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 835
В момента има нова серия на Керастаз, за възстановяване и въобще отглеждане на дълга коса - Extentioniste. Маската е много хубава. На Redken серията Extreme също. На Матрикс Re-bond трите стъпки са супер също.

# 2
  • Мнения: 13
В момента има нова серия на Керастаз, за възстановяване и въобще отглеждане на дълга коса - Extentioniste. Маската е много хубава. На Redken серията Extreme също. На Матрикс Re-bond трите стъпки са супер също.


Благодаря много ! Ще започна от Керастаз !

# 3
  • Мнения: 13
А да попитам, 3те стъпки на matrix ще навредят ли на червения цвят с който съм в момента ? Има ли лимит на ползване , в смисъл тлябва ли да си дам почивка от продуктите и на керастаз и на matrix ?

# 4
  • Мнения: X
Моята коса години беше черна, обезцветих я след което се изтощи и само с домшни маски я посъвзех. Правех смес от масла и тривитаминол.

# 5
  • Мнения: 18 551
Моята коса от почти черна беше обезцветена за да стане светло червено омбре. Стана както исках,чуден цвят,уникален. Косата изглеждаше добре за месец два и после стана като метла. Отрязях всичко,като ми направиха едни накълцани некадърни етажи за да се махне изгорялото. Още като форма на нищо не прилича,обаче не режа,защато пускам и е почти до кръста. Махна се изтощеното и останах с доста по-малко коса. Бях се депресирала направо. Моята коса е гъста и обемна,и понася доста,обаче този път беше суха и много увредена. Оправи се с Абсолют рипеър липидиум на лореал маската. Много мазах и домашни маски-зехнин,мас кокос,стимулант на Икаров. За 2 месеца буквално тази маска ме спаси и ми преобрази косата. Краищата трябва да ги отрежеш. Сега косата си ми е същата. Порастна и се възстанови. Към омрбе скоро няма да посегна. Макар много да ми се иска русо. В момента поддържам кестеняво-червен цвят какъвто исках,получи се и без обезцветяване с постепенно наслагване на боята хубав цвят.

# 6
  • Мнения: 13
И аз се отказах от русото ,защото с него косата изглеждаше доста по - зле от колкото е и минах на червено . А за домашните маски и тях правя , любими са ми ! Но в последно време се колебая дали да слагам алкохол в тях ,мисля си,че допълнително ми изсушава косата ,а знам ,че алкохол се добавя за да измиеш по лесно маслата .

# 7
  • Мнения: 516
Купи си кокосово масло и стой с него 2 часа преди да си измиеш косата всеки път преди къпане. Simple Smile Ще ти хареса ефекта, буркана е към 10-12 лв. Скъси си косата и си прави и домашни маски със зехтин, яйца, кисело мляко,каквото имаш. Мен ми помогнаха и таблетките Геритамин. 20 са, пиеш по 1 на ден. Опаковката е към 3-4 лв.

# 8
  • Мнения: 13
Няма как за в момента да я скъся , няма повече на къде . Стига ми до раменете . Направих грешката да я обезветя след като я пострижа къса,  защото цената на така прословутото омбре ,която ми обяви фризьорката за къса коса бе 140 лева ... и си казах по- добре на къса от колкото да дам 200 300 лева за омбре .. после разбрах ,че явно само при нея са такива цените.

# 9
  • Мнения: 516
140 лв за къса коса?! Имах коса до кръста до скоро и миналата година за обезцветяване + БОЯ на ЦЯЛА КОСА ми взеха 80 лв...Преди месец за био боя (био боите не са хич евтини, и доста щадят косата и до колкото разбрах са на билкова основа) на цялата коса ми взеха само 50 лв, а косата ми пак не е къса...Скъсих я само с 4-5 пръста. Твоята фризьорка явно много на сериозно се е взела. Не стига, че ти е съсипала косата, ами и ти е свалила кожата от гърба. Защо не потърсиш ''зелен'' салон? Аз посещавам такъв. Всичките им продукти са био и щадят косъма, а и със сигурност могат да ти поръчат много добри продукти за възстановяване. Моята фризьорка ми поръча ампули на Amethyste и в началото нямаше кой знае какъв ефект, но след това се забелязваше огромна разлика. 12 ампули бяха, за общо 40 лв. След като измиеш косата с шампоан и балсам, изсипваш ампулата в една чашка с 2 пръста вода, разбъркваш и намазваш по косата, стоиш 15 минути и отмиваш само с вода. Доволна съм и от серията на Пантен за възстановяване на косата, а и изобщо не са скъпи. Ако се сетя още някой хубав продукт, от който съм доволна, ще пиша пак.

# 10
  • Мнения: 13
Така или иначе се отказах от омбрето и намерих салона с професионалисти,който да се грижат за червеният цвят Simple Smile Да също мисля за ампулки , спряла съм се на kerastase fusio dose за възтановяване, но малко соленичко излизат ...

# 11
  • Мнения: 18 551
И на мен около 80.лв за омбре+ изсветляващ продукт,маска,сушене,че и прическа даже. Тия са прекалили.

Общи условия

Активация на акаунт