НТБГ

  • 29 363
  • 201
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 4 575
Може ли да ме ориентирате, как се стига с градски транспорт от кв. Дружба? Къде трябва да се слезе за гимназията? В колко часа започва първа смяна и колко минути е пътя от спирката до училището?
С 204, трябва да слезе на ПГМД, да мине през подлеза и до гимназията е 10 мин ходене. Първа смяна е от 7,30.

# 166
  • Мнения: 23
Здравейте! Искам да попитам, знае ли някой в 10 клас има ли производствена практика през лятото и кога? И дали е за всички специалности?

# 167
  • София
  • Мнения: 3 069
Интересувам се от училището за приятелско дете, момче и по-специално от паралелката Банково дело с АЕ и НЕ. Детето е учило немски до момента и сега в гимназията иска задължително да научи английски. Може ли да се разчита на НТБГ за научаване на английски? Какво ниво ориентировъчно се достига? Целта е да може да борави и работи свободно с езика някой ден.

# 168
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Паралелката е ИИЧЕ. Колко ще научи зависи от него.

# 169
  • София
  • Мнения: 3 069
Да, само че тази година са решили да наблегнат на втори чужд език френски при първи английски, доколкото виждам в сайта им. Горепосочената паралелка отпада.

# 170
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Вторите езици в НТБГ варират. Една година може дадена паралелка да е с втори чужд език испански, следващата година да е с френски.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 069
Да, в този случай е жалко, че годината е с втори френски. Младежът може да се разколебае малко, би предпочел втори немски или руски, които е учил до момента в 73-то. Но майка му много държи на НТБГ, та ще видим. Simple Smile

# 172
  • Мнения: 506
Всички паралелки са добри без тази застраховане
Нито учат нито нещо
11 клас ...

# 173
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Бихте ли споделили впечатления за преподавателите по немски език. До сега синът ми е учил английски, но се е насочил към Банково дело с немски.

# 174
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте, може ли някой да сподели за "Икономическа информатика"след 10кл.Какви практики имат, интересни ли са на децата специалните предмети?

# 175
  • Мнения: 211
Към родителите на 12 - класници - може ли дете да си избере да се яви на допълнителна матура по някой от предметите (например по химия)? В обикновените училища освен двете матури, които трябва да държат - БЕЛ и по профила, могат да се явяват на до 2 допълнителни матури по желание.
Какви са Ви наблюденията по отношение сериозността на учебния процес (въпросът ми е провокиран от мнения в друга група, че в 11 и 12 клас нищо не учат, даже учебници не си купували).
Много благодаря за всяко споделено мнение - вече не остана време за редене на училищата, а все още колебанията са големи.

# 176
  • София
  • Мнения: 122
Може ли да ме ориентирате, как се стига с градски транспорт от кв. Дружба? Къде трябва да се слезе за гимназията? В колко часа започва първа смяна и колко минути е пътя от спирката до училището?




Здравейте, дъщеря ми пътува с 204. Слиза на НДК или на следващата спирка, доста бързо става.

# 177
  • Мнения: 455
Припоръчвам да се слиза на следващата (срещу Елисавета Вазова). От нея, през подлеза, до училището има максимум 10на минути път пеша.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 210
Здравейте,

Дъщеря ми е приета специалност "Бизнес администрация". С голямо желание се записа, но нямаме никаква информация относно езиковата подготовка по испански. Единствено разбрахме, че има две учителки по езика и нищо повече. Ще се радвам  да споделите отзиви за преподавателите и подготовката.
Нямаме търпение да започне учебната година пълни с неизвестни и новости. Надяваме се всички да сме доволни от избора на децата си в тази така уважавана гимназия!

# 179
  • софия
  • Мнения: 56
Здравейте,

Дъщеря ми е приета специалност "Бизнес администрация". С голямо желание се записа, но нямаме никаква информация относно езиковата подготовка по испански. Единствено разбрахме, че има две учителки по езика и нищо повече. Ще се радвам  да споделите отзиви за преподавателите и подготовката.
Нямаме търпение да започне учебната година пълни с неизвестни и новости. Надяваме се всички да сме доволни от избора на децата си в тази така уважавана гимназия!


Здравейте,

Синът ми, тази година завърши 8 клас "Бизнес администрация". Започнаха със заместничка по испански, тъй като титулярката беше в дълъг болничен. Завърна се когато беше започнал вторият срок. Определено тя ги постегна, тъй като при заместничката се бяха разхайтили. Иначе програмата е почти като в езикова гимназия - много език, БЕЛ, Мат,Философия и два, три специални предмета.Като цяло 8 клас го минаха доста лежерно.Ще видим тази година как ще е. Между другото имаме целия комплект учебници за 8 клас, ако някой се интересува.
Единствено испанския се купува заедно с класа. Миналата година беше около 150лв.

Общи условия

Активация на акаунт