НТБГ

  • 29 362
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, майки на новоприетите в НТБГ гимназисти! Синът ми е приет в НТБГ  - паралелката Банково дело с АЕ! Той е много доволен и ентусиазиран, разбира се и леко притеснен от всички новости, които го очакват Simple Smile. Ако има мами на други дечица в паралелката на сина ми, а и не само, както и родители на ученици от по-горните класове, ще се радвам да си имаме тема тук, за да споделяме мнения, радости и неволи от новото житейско преживяване, което ни очаква от септември Simple Smile Благодаря на всички!

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 15:41 от Фран

# 1
  • България
  • Мнения: 240
Avi с колко бал ви приеха?

# 2
  • Мнения: 12
Извинявам се за късния отговор. С нал 400

# 3
  • България
  • Мнения: 240
Браво! Казаха ли ви вече учебниците

# 4
  • Мнения: 12
Не, нямам никаква информация за учебниците...изобщо, освен униформите, нищо друго не сме купували. Не зная и класната коя ще е...зайци сме във всичко Simple Smile

# 5
  • България
  • Мнения: 240
Еми заслужена почивка и после на есен с нови сили

# 6
  • Мнения: 12
И вие ли сте приети в гимназията?

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте! Знам, че е против правилата да си имам акаунт тук, но наистина много исках да разбера повече за училището, в което ще уча и се сетих за този сайт, аз сега ще съм осми клас именно в НТБГ. Ще бъда с електронна търговия и английски, тъй като предишните теми са дооста старички, може ли да ми дадете мнение за училището и дали някое дете се е записал в тази паралелка? Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, дъщеря ми също е приета ЕТ с Английски, но и аз не намирам кой знае каква информация Sad. И да ви попитам нещо, когато я записах ми казаха, че Трябва да дадем 60лв. за училището, само дето не ми обясниха за какво са, някой нещо да знае по въпроса?

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми също е приета ЕТ с Английски, но и аз не намирам кой знае каква информация Sad. И да ви попитам нещо, когато я записах ми казаха, че Трябва да дадем 60лв. за училището, само дето не ми обясниха за какво са, някой нещо да знае по въпроса?
, за охрана и някакви такива неща :Р, честно да си призная не разбрах много.

# 10
  • Мнения: 12
Здравейте, на нас ни обясниха, че парите се събират за охрана и за издаването на електронни карти /беджове/, които ще се ползват при влизане и излизане. Предполагам ще ги раздадат, когато започнат училище Blush

# 11
  • Мнения: 6
Здравейте, моят син също е приет банково дело с АЕ /но в частната паралелка/. Направил е фб група на НТБГ 2018/2019 именно с цел запознаване на бъдещите гимназисти. При интерес може да се включи и вашето.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
bnikolovaNikiGogo, моля те, разясни за частната паралелка. Разлики в обучението, критерии за прием, такса..

# 13
  • Мнения: 6
bnikolovaNikiGogo, моля те, разясни за частната паралелка. Разлики в обучението, критерии за прием, такса..

Здравейте,
В сградата  на НТБГ се помещава Частна гимназия по банково дело, търговия и финанси. Същата ползва аналогично базата на НТБГ, обучението е по същия учебен план. Общо взето само финансирането е различно - т.е НТБГ е държавно, а ЧПГ е чрез сключен договор. Цената на обучение е 3500 лв/година платима в началото на учебната година. Паралелката е само една - банково дело с английски език.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 310
Моят син е приет в паралелката Икономическа информатика и беше много доволен, защото това беше първото му желание. Дано да остане доволен от избора си до края на обучението си. Очаквам информация на сайта за литературата за четене, но такава все още няма.
Успех на всички "зайци"!

# 15
  • Мнения: 113
Здравейте! Аз съм бивша възпитаничка на гимназията (випуск 2017). Мога да отговоря на евентуални въпроси, ако имате такива.

Също, тази тема ме подсети, че вкъщи имам зимна и лятна униформа, пълни комплекти, носени най-вече върху други дрехи (знам как звучи, ще видите как се носят..). Повечето от артикулите не са обличани изобщо. Продават се, ако някой проявява интерес ще проверя какъв размер са, ще снимам и ще дам цена.

# 16
  • България
  • Мнения: 240
Каква паралелка сте била?

# 17
  • Мнения: 113
Каква паралелка сте била?

Търговия с ФЕ. Вече не съществува, доколкото разбрах Smiley Което е жалко, беше си съвсем окей паралелка и учителите ни (с малки изключения) винаги са били на ниво, за разлика от тези на паралелките след нашата (примерно ние бяхме Д клас, от нас нататък беше трагедия по някаква причина).

# 18
  • България
  • Мнения: 240
Жалко! За съжаление това е повсеместен факт!

# 19
  • Мнения: 12
Вече си знаем класната - Парашкевова -  по математика Sweat Smile
На сайта на гимназията има публикувана информация за 17 септември!

# 20
  • Мнения: 113
Вече си знаем класната - Парашкевова -  по математика Sweat Smile

Парашкевова е страхотен учител. Не знам как е като класна, но като преподавател е изключително мила, търпелива, коректна и умее да всява респект. Голям пич е, ако мога така да се изразя.. Малко завиждам на детето Ви, че ще бъде с нея от началото Grinning

# 21
  • Мнения: 12
Е, много ме зарадвахте с това, което сте написала. Все по-трудно е да попаднеш на добър учител, ка то преподавател и най-вече като човек. Супер е, че имаме този късмет! Благодаря, че споделяте опита си тук. Ще ни е от полза Grinning

# 22
  • Мнения: 113
Радвам се, че съм полезна.
Като цяло, НТБГ си подбира учителите такива, че наистина да си разбират от предметите. Това е моето наблюдение. Да, сред тях има по-добри и не толкова добри педагози, но поне едно 90% са наистина кадърни и, ако детето има интерес към предмета им, може спокойно да ги използва като ресурс.
Преди няколко години бях чела в някаква статия, че за всяко едно учителско място в НТБГ се борели нещо от сорта на 60 кандидати.. Smile

# 23
  • софия
  • Мнения: 139
Здравейте!60 те лева,които ни поискаха,се дават по 30 на срок и са за поддържане на базата,това ни обясниха.
Моят син е с банково дело с руски.

# 24
  • Мнения: 30
Моята дъщеря е приета електронна търговия с класен ръководител Недялка Диева. Още е рано за впечатления. Надявам се на добро ниво на дисциплина и образование.

# 25
  • Мнения: 12
Може ли, ако имате впечатление, да споделите мнение за учителката по английски Шишкова. Синът ми е леко притеснен след първата среща Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4
Здравейте!60 те лева,които ни поискаха,се дават по 30 на срок и са за поддържане на базата,това ни обясниха.
Моят син е с банково дело с руски.

и аз съм в тази паралелка. със синът ви сме съученици хах Joy

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте. Темата е от миналата година, но знам че ще има заинтересовани. Аз съм ученик в НТБГ от достатъчно дълго време. Репутацията на училището лежи на стари лаври, никак не е “елитно”. Булшинството са  типичните “батки”, пред сградата почти всеки ден има линейка, патрулка, а понякога и лице на МВР в самата гимназия. Често има проблеми с ученици под въздействието на опияти (амфети, трева, алкохол).
Сега малко и за учебния процес. Ако имате амбиции детето ви да научи език, няма как това да стане. Аз лично за годините, които съм там съм сменила 5 преподавателя по немски език. За другите предмети, честно казано нищо особено, има какво да се желае.
Единственото хубаво в тази гимназия е самата база. Искам да Ви кажа само да обмислите добре какво ще напишете на първо желание.

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте, синът ми е приет на първо класиране в НТБГ, моля за мнения за училището. Как е нивото на изучаване на езика, дисциплина и т. н. На второ класиране най вероятно ще го приемат В Джон Атанасов-компютърни мрежи.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 058
Привет, виждам, че темата е позамряла. Но, имам въпрос. Харесах две паралелки: Електронна търговия и Икономическа информатика. Може ли малко повече информация за тях: Как са преподавателите, коя е по-добре според вас? Въобще каквото може да кажете за училището, ще е добре дошло.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 310
Здравейте, получих лично съобщение от потребител SantaMonika. Тя е забранила получаване на лични съобщения. Моля да ги разреши, за да мога да и отговоря.

# 31
  • Мнения: 58
Здравейте, получих лично съобщение от потребител SantaMonika. Тя е забранила получаване на лични съобщения. Моля да ги разреши, за да мога да и отговоря.

мисля, че го оправих.

# 32
  • Мнения: 23
Случайно някой да знае имената на фирмите, които осигуряват летните униформи на децата в НТБГ? Изгубила съм им контактите Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 2 044
Случайно някой да знае имената на фирмите, които осигуряват летните униформи на децата в НТБГ? Изгубила съм им контактите Sad
Малко късно виждам темата,намерихте ли координатите на фирмата или да ги пусна? Smile

Последна редакция: сб, 03 окт 2020, 22:09 от danielad

# 34
  • Мнения: 23
Не съм ги намерила, ще съм благодарна, ако ги пуснете!:)

# 35
  • Мнения: 4 513
Фирма Рима спорт
Тел.02-9733079
Бул. Проф. Цветан Лазаров 18
www.rimasport.eu
rimasport@mail.bg

Това имам аз.

# 36
  • Мнения: 23
Много благодаря!

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте, намерих темата но виждам че е стара. Някой може ли да сподели повче информация за  гимназията.Тази година буквално до броени дни ще трябва да кандидатсваме а не мога да намеря много информация за училището в интернет.Чудим се как да подредим НТБГ и НФСГ - виждам че има разлика в изучването на език межди двете както и квоти ( от което заключавам че НФСГ е по-момичешко училище ) ако мога така да се изразя Simple Smile...от друга страна виждам че май НТБГ се влиза с по-висок бал и явно е по-предпочитано училище , но пък и малкото коментари и мнения които намирам са негативни за НТБГ . Моля помогнете с актуална информация за двете училища , ще ви бъда много благодарна.

# 38
  • Мнения: 162
И моето момче се е насочило към НТБГ или НФСГ. Дано стигнат точките, де...  Гледахте ли в групата за Неелитните училища? Там основно положителни отзиви има.

# 39
  • Мнения: 4 513
Моят син завършва 8 клас сега, Банково дело с френски език. Не са имали проблеми с дисциплината (колкото са били присъствено), учителката по ФЕ намирам за добра.
Втория срок общият успех на сина ми спадна; честно казано смятам, че се дължи предимно на по-малко старание от негова страна.
Ако трябва да съм откровена, нямам много впечатления, тъй като много малко предмети се изучават в 8 клас. Основният език се изучава по 18 часа седмично, втори език няма в 8 кл. Децата в класа са добри, поне от сина ми (който обаче много-много не споделя) не съм чула за ученици, които създават главоболия.
Надявам се в 9 клас да се стегне това моето и да си повиши успеха.

# 40
  • Мнения: 162
McKitty , Благодаря за споделеното мнение!
А знаете ли в 9 клас какъв ще бъде 2рия чужд език? По Ваше мнение ДО добре ли беше организирано? И когато са присъствено-носят ли униформите / какво включват те, всъщност, че гледах снимки на деца със сини блузки, други с бели ризи...?

# 41
  • Мнения: 4 513
Да, това е важно. Ако се запишете в НТБГ, си пригответе поне 150 лв за униформи. Поръчват се в деня, в който се запишете, без значение на кое класиране. Най-важни са сините тениски (поне 2), защото не могат да се купят от обикновените магазини. Другата уникална дреха е лилава риза, която още не е обличал (само на някакви официални мероприятия ще я слагат), както и един пуловер без ръкави, който също купихме и никога не е обличал. Има и вратовръзка към лилавата риза.
Иначе другото - бяла риза (поръчах си я заедно с другите неща, глади се много лесно 😁), късите сини панталони и дългите черни панталони можете да си купите отвсякъде. Специално черен дълъг панталон не можахме да изберем в пробната в училище, защото моят син е слаб и нищо не му беше ок. Купихме най-обикновени черни панталони от Уайкики.
Късият син панталон е специфичен, но може да се замени с друг, стига цветът да е същия.
Униформа се носи всеки ден, вие си преценявате тениската или бяла риза, къс или дълъг панталон.
А, имат и поларен суичър към униформата, аз го купих и него.
Относно онлайн обучението, нямам сериозни забележки. Имаха и домашни, и контролни, и изпитвания, рядко са пропускали някакъв час. Пропуснаха няколко часа по френски, защото учителката се разболя и трудно намериха заместник. Но като цяло мисля, че мина ок.

# 42
  • Мнения: 7 640
Само положителни неща мога да напиша за НТБГ. Завършвам 9ти клас 😁.
Не се изхвърляйте прекалено за униформи - черни НЕСКЪСАНИ къси и дълги дънки или панталони са напълно приети, блузите тип ЛаКоста са удобни на децата, а обикновена бяла риза върши работа. Суитчъри и панталони имам неносени вкъщи, не бих посъветвала да купувате.
Успехи на желаещите

# 43
  • Мнения: 162
McKitty, PolarFox,
Много ви благодаря! А по въпроса за втория език? Доколкото разбрах предварително се знае само 1вия, а другия е изненада в 9 клас...
Ох, остава и да влезе сега моето момче Laughing

# 44
  • Мнения: 4 513
Честно да ти кажа, не помня с какъв втори език е сина ми. 😂 Мисля, че е английски. Иначе е ясен още в началото.

# 45
  • Мнения: 7 640
Вторият език се избира от училището в края на 8ми клас, а не от учениците. Комбинират английски с френски, немски с испански, т. е. неходните езици.
Така беше до миналата година. Де факто не знаеш кой ще въде вторият език при записването. Но са два часа седмично едва ли е особено важно 😉

# 46
  • София
  • Мнения: 1 522
Мили майки, това че първата година се учи език 18 часа седмично, означава ли, че след това в 9 клас учат разказвателни предмети на чужд език ☺️

# 47
  • Мнения: 7 640
Мили майки, това че първата година се учи език 18 часа седмично, означава ли, че след това в 9 клас учат разказвателни предмети на чужд език ☺️

не, това е профилирана финансова гимнзия, специалните предмети идват в 10кл, а в 9ти се подготвят. Разказвателните в 9ти покриват и материала от 8ми в непрофилираните училища.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 522
PolarFox, Благодаря Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 726
След като е профилирана училище трябва ли Медицинско свидетелство при кандидатстване?

# 50
  • Мнения: 7 640
След като е профилирана училище трябва ли Медицинско свидетелство при кандидатстване?
да, обикновено го издава личният лекар

# 51
  • Мнения: 4 513
Разказвателните предмети не се учат на чужд език, за съжаление. Поне в нашия профил - не. Мисля, че има такава идея, но засега е нереализирана. И въобще езиковата подготовка е заложена основно в 8 клас, но затова пък - усилено. Моят съвет е, ако децата ви влязат в това училище, да не изпускате контрола върху това как си пише домашните по език и как учи в 8 клас. Ако детето даде всичко от себе си, има голям шанс да научи много.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 522
Можете ли да ми помогнете да намеря къде в сайта има програма със специалните предмети, които се изучават в различните специалности 😇

Завършила съм НТБГ, но преди години и специалностите са съвсем различни. Тогава и  8 клас с интензивно изучаване на език нямаше, а имаше по-скоро интензивно часове като счетоводство, микро и макро икономика и други специални предмети 😇

# 53
# 54
  • София
  • Мнения: 1 522
PolarFox, отново благодаря 😇

# 55
  • София
  • Мнения: 1 044
Дъщеря ми завършва 9 клас, специалност "Електронна търговия" с английски език. Ето линк към 2 мои мнения за НТБГ в друга тема.

https://bg-mam.ma/p/1237628/42934090
https://bg-mam.ma/p/1237628/42943806

НТБГ и беше първо желание. Тя не е академичен тип като сестра си, много е прагматична, търговец по душа и НТБГ и лепна съвсем на място. Единственото, на което много държах е, да избере специалност с първи език английски, тъй като не и се получи научаването му в периода преди гимназията. За това подреди 3 специалности - ел.търговия, банково дело и икономическа информатика. Ако специалност "Оперативно счетоводство" не беше с първи език руски, щяхме нея да изберем. Много и харесва училището и се чувства прекрасно там.

Моя приятелка е шеф на човешки ресурси на голяма компания. Идват при тях на стаж деца от гимназията и е с прекрасни впечатления от подготовката им. Една девойка даже е избрала да започне при тях като оперативен счетоводител и междувременно да следва задочно УНСС. След 4-5 години като завърши може направо тийм-лидер да стане и вече ще е натрупала 4 години стаж. Приятелката ми сподели, че ръководството на НТБГ е много силно в networking-а  - работят с фирми, привличат ги за спонсори, уреждат стажове за децата, провеждат различни събития, панаири и т.н.

НТБГ не би била добър избор, единствено ако на детето в някакъв момент му "прищрака", че иска да учи медицина например или нещо, за което се изисква хорариум по дадени предмети, тъй като в НТБГ във втория гимназиален етап се учат основно специалните предмети. Това основно за чуждите университети се отнася, защото предполагам българските ще направят всичко възможно да не изпуснат студентите и ще признават всичко.

# 56
  • Мнения: 7 640
PolarFox, отново благодаря 😇
Важното е да намерите, каквото търсите във всеки смисъл

# 57
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Дъщеря ми завърши 8 клас в НТБГ,  паралелка икономическа информатика с АЕ ( 1-во желание). Вторият език от 9 клас ще бъде испански.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 044
За униформите и аз да споделя-белите ризи сме си ги избрали ние,отиде в мола и си хареса материя и модел,не съм ги взимала от фирмата със суитчърите.Сините тениски хич не са любими на моят и си кара нон стоп с белите ризи  и суитчър като беше студено,а сега последните дни даже и с други блузи.8 клас само е по-строго ,после охлабват нещата откъм униформи.Елече не сме взимали,като ги снимаха по телевизията ги бяха инструктирали или бели ризи с елечета или суитчърите да си сложат.Панталони по същият начин  обикновени черни дънки ,от Зара си купи,после и къси си взе -да нямат емблеми и скъсано само.Панталони и панталонки не сме поръчвали от техните,не ни харесаха.

# 59
  • София
  • Мнения: 284
А девойките с какви униформи са? Поли, панталони?

# 60
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Има летни и зимни униформи. Летните са са тениска и тъмносиня пола до коляното или панталон, зимните са с повече разнообразие. При записването има възможност да се видят, премерят и закупят униформи.

# 61
  • Мнения: 750
Някой да се похвали, че вече е записал детето си в гимназията за новата учебна година? Веднага ли трябва да заявим униформа?

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 16:07 от Deina

# 62
  • Мнения: 162
Ние планираме утре записването. Доколкото разбрах в момента се избира, мери и заявява, а се получават 2-3 дни преди 15 септември.

Deina, Вашето дете в коя паралелка е прието?

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 16:09 от mama Irinka

# 63
  • Мнения: 750
Deina, Вашето дете в коя паралелка е прието?
Банково дело АЕ

# 64
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Униформи могат да се взимат и в дните на записването. Дъщеря ми ходи днес да си купи допълнително някои неща.

# 65
  • Мнения: 7 640
Не се ентусиазирайте прекалено с униформите, наистина Sunglasses

# 66
  • Мнения: 269
Здравейте, ще се радвам да се присъединя към вас. Сина ми е приет в паралелка Електронна търговия с РЕ. Днес отиваме да се запишем.Дано има късмет тук.

PolarFox , да разбирам ли, че децата не носят униформите . Защото в старото училище въобще не ги пускаха да влязат  без униформа.

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 09:13 от milenag

# 67
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Носят ги в нормално учебно време, но с година и половина ДО - не.

# 68
  • Мнения: 269
Носят ги в нормално учебно време, но с година и половина ДО - не.

Ааааа.... за ДО е ясно. Имах предвид присъствено.

# 69
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Носят горните дрехи - тениски, ризи, надолу си ходят с черни дънки. Някой път слагат личен суитчер или пуловер, но го свалят и остават по униформена тениска или риза. Важно е да имат елемент от униформата, защото им правят проверки. На официални събития задължително са в униформи, включително на 15 септември.

# 70
  • Мнения: 269
Носят горните дрехи - тениски, ризи, надолу си ходят с черни дънки. Някой път слагат личен суитчер или пуловер, но го свалят и остават по униформена тениска или риза. Важно е да имат елемент от униформата, защото им правят проверки. На официални събития задължително са в униформи, включително на 15 септември.

Благодаря.

# 71
  • Мнения: 162
И аз записах младежа. Много добре беше организирано всичко, още повече, че предварително бях разпечатала и попълнила документите и стана много бързо. След това леко изненадващо за мен олекнах с 60лв за Училищното настоятелство / в старото училище давах 20/ и после униформи - уж не се увличах, ама пак 210лв отидоха... И на връщане му казвам на детето, че съм назад с 270лв, а той "Не, мамо! Ти инвестираш в мен" Laughing

# 72
  • Мнения: 4 513
Аха, и аз миналата година така му говорех на моя, както и че чакам възвращаемост. 😆

# 73
  • Мнения: 421
Моята наесен ще е 12 клас. Парите за настоятелството НЕ СА задължителни.

# 74
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Моята наесен ще е 12 клас. Парите за настоятелството НЕ СА задължителни.

В коя специалност? Как протече 11 клас в учебна година с ДО? Имаха ли стажове?

# 75
  • Мнения: 421
Банково дело с АЕ. Ами как да протече - предполагам както всяко ДО - някои учители много съвестни, други не толкоз, трети никакви ги нямаше. Като цяло нивото на преподаване не съответства на претенциите на училището. Имаха един стаж в Райфайзен банк, където преди всичко шредираха документи..

# 76
  • Мнения: 162
Maria_P , предположих, че не е задължително, но така ме подхванаха "... има много бедни деца, с част от парите ги подпомагаме, някои са останали без родители заради Ковид..."  и нямаше как...

# 77
  • Мнения: 7 640
Maria_P , предположих, че не е задължително, но така ме подхванаха "... има много бедни деца, с част от парите ги подпомагаме, някои са останали без родители заради Ковид..."  и нямаше как...
Не съжалявайте. Нямате идея какви казуси съществуват, а може би това е единственото училище за което знам, че действително съдействат на реално нуждаещи се.
Учудвам се, че в Софийска гимназия от горния сегмент има ученици в социалното дъно. Много тъжно и страшно. Disappointed

# 78
  • Мнения: 269
Здравейте, вчера се записахме. Бяха много любезни и бързи. Сина ми е възхитен от отношението и много ентусиазиран .А за униформите какво да кажа- ми то само на блузата с къс ръкав и  вратовръзката има лого. Другото не е никава униформа.

# 79
  • Мнения: 6
Здравейте!
Бих искала да попитам родителите на по-големите деца чрез какво платформа се осъществява онлайн обучението? Дали се използват Office акаунтите от министерството? Ако може някой по-подробно да обясни

# 80
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте!
Бих искала да попитам родителите на по-големите деца чрез какво платформа се осъществява онлайн обучението? Дали се използват Office акаунтите от министерството? Ако може някой по-подробно да обясни
През Школо

# 81
  • Мнения: 6
Здравейте!
Бих искала да попитам родителите на по-големите деца чрез какво платформа се осъществява онлайн обучението? Дали се използват Office акаунтите от министерството? Ако може някой по-подробно да обясни
През Школо

Как така през Школо? Домашните отново през Школо ли се пращат или се изпращат по имейл на учителя?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте!
Бих искала да попитам родителите на по-големите деца чрез какво платформа се осъществява онлайн обучението? Дали се използват Office акаунтите от министерството? Ако може някой по-подробно да обясни
През Школо

Как така през Школо? Домашните отново през Школо ли се пращат или се изпращат по имейл на учителя?
да през Школо,няма проблем.Споделят се на акаунта на учителя.Не е лошо Школото.По български държеше на нейният имейл да се изпращат.Всеки има различни предпочитания.

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте, мами!
Неусетно мина лятото и идва време за училище вече! Синът ми е вече много развълнуван и вече няма търпение да започва училище. Обаче имаме сериозни тревоги на тема униформи! Може ли някой, който е минал вече през тези вълнения да ни сподели дали може на училище да се носи дългият панталон от зимната униформа заедно с тениската от лятната? Ние много много не харесваме тези бермуди, а пък сега, когато е топло не искаме да си носим ризата.

Благодаря предварително Simple Smile

# 84
  • Мнения: 7 640
Разбира се 😊

# 85
  • Мнения: 6
Наистина се радвам! Тази тема ни е едната от по-притеснителните. Моят тийнейджър е претенциозен към облеклото си и това му е болна тема. Като цяло сега се притесняваме как ще минат нещата с новото училище. Те повечето деца се запознаха и са си допаднали, но разбира се, на нас родителите ни е притеснено как ще протече. Четем много хубави отзиви за училището и начинът на обучение там попринцип! Надяваме се, че всичко ще си е наред.

Благодаря Ви и на Вас, мами, че публикувате актуална информация тук и помагате на невежите като нас в това "нова приключение" - гимназията! Simple Smile

# 86
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Надявам се тази година да ходят повече присъствено, защото миналата година я изкараха вкъщи и униформите си стояха прибрани.

# 87
  • Мнения: 4 513
И аз изпадам в ужас при мисълта за пореден срок в онлайн обучение.
Аск_, не се тревожете, всичко ще ви е чудесно. Само да ходят на училище децата, за да имат време да се опознаят и сприятелят.

# 88
  • Мнения: 162
А дали ще направят родителска среща преди 15 септември?

Снимката за ученическа карта с униформа ли трябва да е, че някъде из форумите мернах такава информация, а ми се струва безумно.

# 89
  • Мнения: 421
Здравейте, мами!
Неусетно мина лятото и идва време за училище вече! Синът ми е вече много развълнуван и вече няма търпение да започва училище. Обаче имаме сериозни тревоги на тема униформи! Може ли някой, който е минал вече през тези вълнения да ни сподели дали може на училище да се носи дългият панталон от зимната униформа заедно с тениската от лятната? Ние много много не харесваме тези бермуди, а пък сега, когато е топло не искаме да си носим ризата.

Благодаря предварително Simple Smile

Всъщност ходят с черни дънки. Само да не са скъсани.

# 90
  • Мнения: 6
А дали ще направят родителска среща преди 15 септември?

Снимката за ученическа карта с униформа ли трябва да е, че някъде из форумите мернах такава информация, а ми се струва безумно.
Да, и аз знам нещо подобно. Но все пак, в  това училище са на почит униформите и училището си държи на тях!

А за родителската среща мисля, че ще е след 15 септември Smiley

# 91
  • Мнения: 4 513
Моят син миналата година там ги снимаха, в училище, съответно с униформи. Същата снимка трябваше да послужи и за бадж, който и до този момент не са раздали.

# 92
  • Мнения: 162
Публикуваха информация, че ще се проведе родителска среща за 8 клас на 13.09 /понеделник/ от 18ч.

# 93
  • Мнения: 269
Публикуваха информация, че ще се проведе родителска среща за 8 клас на 13.09 /понеделник/ от 18ч.

Пише, родителската среща ще е на 27,09 от 18,00ч

Кажете ми, моля, на първия учебен ден как ги искат облечени-с риза , с тениска с лого или няма значение.

# 94
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
С лятната униформа.

# 95
  • Мнения: 4 513
Тениската с логото и бермудите, но ако ще му е хладно на детето, по-добре с дълъг черен панталон (ако е момче, де, не знам дамските униформи какви са) и суичър върху тениската.

# 96
  • Мнения: 269
Благодаря за отговорите. Въпроса беше по - скоро дали ги искат с официално облекло като за откриване на учебната година.

# 97
  • Мнения: 4 513
Не. Както сме писали по-горе - с лятната форма.

# 98
  • Мнения: 162
Имам молба към някоя майка на дете, което вече учи там да снима първата страница на ученическата лична карта, за да видя какво трябва да се попълни /район, община.../
Благодаря предварително!

# 99
  • Мнения: 234
Здравейте, коя е фирмата за блузите с къс ръкав от лятната униформа- налага се да поръчам онлайн, но не откривам информация на сайта? Различни са от основната с панталоните,ризите и т.н.

# 100
  • Мнения: 162
Здравейте, коя е фирмата за блузите с къс ръкав от лятната униформа- налага се да поръчам онлайн, но не откривам информация на сайта? Различни са от основната с панталоните,ризите и т.н.

http://www.rimasport.eu/

# 101
  • Мнения: 234
Здравейте, коя е фирмата за блузите с къс ръкав от лятната униформа- налага се да поръчам онлайн, но не откривам информация на сайта? Различни са от основната с панталоните,ризите и т.н.

http://www.rimasport.eu/
Много благодаря! Здрава и успешна година на всички!

# 102
  • Мнения: 234
Здравейте отново. Във връзка с дистанционното обучение в момента на осми клас искам да споделя огромното си разочарование от преподавателите по математика и БЕЛ, които въобще не си дават труд да влизат в часовете- свободни часове имат и по двата предмета. Бихте ли споделили и вашите впечатления и дали може да се направи нещо.

# 103
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Учителите да не са болни? Колко пропуснати часове имат? Класната питахте ли?

# 104
  • Мнения: 162
bagira_s , на моят осмокласник си влизат учителите и по БЕЛ, и по МАТ. Провеждат си часовете.

# 105
  • Мнения: 234
bagira_s , на моят осмокласник си влизат учителите и по БЕЛ, и по МАТ. Провеждат си часовете.
Странно защо при моя нямат- Банково дело с чужд език е. Поне езикът и предметите по специалността са ок- всичко е точно, но с математиката и БЕЛ изостават на дистанционното- въобще не се провеждат.

# 106
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
При нас има БЕЛ ,но няма МАТ.Предполагам преподавателя отсъства.

# 107
  • Мнения: 4 513
Хм, при нас пък няма история (9 кл банково дело), още от присъственото.

# 108
  • София
  • Мнения: 284
В разписанието на часовете в Школо си пише, когато ще имат свободен час. Тази седмица си влизат всички учители. Аз съм доволна от комуникацията в Школо, всичко е точно и навременно.

# 109
  • Мнения: 96
Здравейтее. И нас ни интересува у-щето за догодина. По- специално банковото дело с немски. В 8-ми клас се учат 18ч. език. На какво мнение сте за гимназията? Какво е нивото и на другите учители - по БЕЛ, математика, философия, разказвателните и специалните предмети?

# 110
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте отново. Във връзка с дистанционното обучение в момента на осми клас искам да споделя огромното си разочарование от преподавателите по математика и БЕЛ, които въобще не си дават труд да влизат в часовете- свободни часове имат и по двата предмета. Бихте ли споделили и вашите впечатления и дали може да се направи нещо.
Кои са госпожите по БЕЛ и математика?Има си часове иначе,влизат всички без тези болните.А може и друго да е станало-да имат присъствени часове в училище въпросните госпожи и да пропускат онлайна,така по математика трябваше да правят входно,но друга учителка им пусна задачите ,защото тяхната тръгнала към училище.Сега всички класове като са онлайн и ще се нормализират нещата.
По история им беше болна ,но вчера имаха.

# 111
  • Мнения: 234
danielad, г-жа Канчелова и г-жа Иванова. Втора седмица- определени класове ги карантираха по- рано.Нямаше да повдигам въпрос и не е голяма драма, но точно защото училището още от самото начало ми прави впечатление за перфектна организация, изчерпателна и навременна информация на сайта за всичко, eзик учат по учебниците на езиковите и доста интензивно, тестове и всичко е идеално. Банково дело без математика обаче няма как.

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 23:20 от bagira_s

# 112
  • Мнения: 96
Здравейтее. И нас ни интересува у-щето за догодина. По- специално банковото дело с немски. В 8-ми клас се учат 18ч. език. На какво мнение сте за гимназията? Какво е нивото и на другите учители - по БЕЛ, математика, философия, разказвателните и специалните предмети?

# 113
  • София
  • Мнения: 2 044
Гледахте ли снощи в 120 мин. по бтв нашата директорка? https://btvplus.bg/produkt/predavaniya/35534/120-minuti/120-minuti-24-10-2021-g В началото ,към 20 мин.Самата тя миналата година се разболя от ковид и едвам я спасиха.

# 114
  • Мнения: 6
Здравейтее. И нас ни интересува у-щето за догодина. По- специално банковото дело с немски. В 8-ми клас се учат 18ч. език. На какво мнение сте за гимназията? Какво е нивото и на другите учители - по БЕЛ, математика, философия, разказвателните и специалните предмети?

Здравейте!
Моят син е 8 клас в електронната търговия. За сега си учим езика, много сме доволни от госпожата по чужд език! Другите учители също са много високо квалифицирани. Единствено лично съм недоволна от носенето на униформите. Признавам, първите две седмици всичко си беше както трябва, но децата явно видяха от големите, че може да мине номера без униформа и не ги носят вече. Слагат си ризата или тениската и отгоре пуловер или суитчърт. Определено съм разочарована от контрола на униформите, при положение, че толкова много пари се хвърлиха за неща, които уж бяха много важни.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейтее. И нас ни интересува у-щето за догодина. По- специално банковото дело с немски. В 8-ми клас се учат 18ч. език. На какво мнение сте за гимназията? Какво е нивото и на другите учители - по БЕЛ, математика, философия, разказвателните и специалните предмети?

Здравейте!
Моят син е 8 клас в електронната търговия. За сега си учим езика, много сме доволни от госпожата по чужд език! Другите учители също са много високо квалифицирани. Единствено лично съм недоволна от носенето на униформите. Признавам, първите две седмици всичко си беше както трябва, но децата явно видяха от големите, че може да мине номера без униформа и не ги носят вече. Слагат си ризата или тениската и отгоре пуловер или суитчърт. Определено съм разочарована от контрола на униформите, при положение, че толкова много пари се хвърлиха за неща, които уж бяха много важни.
Панталоните са много грозни,пуловерите и те.Купихме само летните тениски и суитчъра.Ризи той си избра от хубава материя,дънки черни изчистени пак си купи няколко чифта.Ходи всеки ден с риза или тениската.Пак си е униформен.Контрола как да го правят хората-те се не подлежат на контрол децата.А униформите по-срого само 8 клас и на празниците.

# 116
  • Мнения: 96
Някой има ли актуална информация за нивото на училището и учителите?

# 117
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Да, аз имам. Мога да говаря за класа на дъщеря ми, точно мина РС. Преподавателите са страхотни, децата ги харесват, нивото е високо, дисциплината също. Комуникацията с учители и администрация е бърза и точна.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 044
Аз съм с 10-класничка. Потвърждавам казаното от gadamer за НТБГ по отношение на преподавателите, децата, цялостната атмосфера и комуникацията с ръководството. Тази година започнаха и специалните предмети - обща теория на икономиката и основи на счетоводството, имат учебно-тренировъчни фирми и учат на практика как се прави бизнес. Имаше панаир на учебно-тренировъчните фирми и беше страхотно вълнение. Вторият срок бяха на стаж организиран от гимназията по европейски проект и децата са много доволни. Моята дъщеря чака с нетърпение следващите две години, когато ще се учат повече специални предмети.

# 119
  • Мнения: 164
Здравейте,

моля за Вашата помощ.
Интересувам се от кандидатстване в училището след 7-ми клас.
Спокойна ли е средата, обучението на ниво ли е, спазва ли се дисциплина?
Интересува ме и информация относно успеваемостта по езика. Детето проявавя интерес към Испански. Виждам, че има Бизнес Администрация с този език. Имате ли директни впечатления от тази паралелка? Научават ли езика?
Ще се раздвам на мнения.
Благодаря.

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 16:33 от cutrem

# 120
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Учителката по испански Даниела Георгиева е много готина. Дъщеря ми има при нея испански език, иначе е класна на паралелката бизнес администрация. Аз по-назад писах, че съм с много хубави впечатления от гимназията, от обучението, смятам, че учат неща, които ще са им полезни за цял живот. Дъщеря ми попадна в много силен клас и много си харесва съучениците, учителите. За това какъв ще е класът е на късмет до голяма степен. Но и други класове са силни.

# 121
  • Мнения: 164
Учителката по испански Даниела Георгиева е много готина. Дъщеря ми има при нея испански език, иначе е класна на паралелката бизнес администрация. Аз по-назад писах, че съм с много хубави впечатления от гимназията, от обучението, смятам, че учат неща, които ще са им полезни за цял живот. Дъщеря ми попадна в много силен клас и много си харесва съучениците, учителите. За това какъв ще е класът е на късмет до голяма степен. Но и други класове са силни.

Много благодаря!
Надявам се да попадне в спокойна среда, преди всичко.
В сегашното училище е в най-проблемния клас и 7 години е пълна мъка.
Радвам се, че училището е добро и поддържа дисциплина и добри знания. Очакваме резултатите и ще действаме 🙂

# 122
  • Мнения: 46
Здравейте,

Някой да има отзиви за нивото на немския език ?
Очаквах да пуснат и ден на отворените врати, но засега не виждам.
Изобщо, къде мога да разбера повече актуална информация за НТБГ ? Само тази ли е темата тук ?

# 123
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте, синът ми завършва 8кл. .Паралелка с немски език. Случиха на невероятна учителка.Нивото на немския поне в 8 кл. Е доста добро.

# 124
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Това е темата. Аз лично многократно съм казвала само добри неща. Преди 2 години бях разпитвала приятели и познати с опит в гимназията и тогава взехме решение на база техните отлични отзиви.

# 125
  • Мнения: 46
Добре, има добри отзиви, което най-важното. А така актуалната напоследък тема за ограниченията след завършване, хорариуми и т.н. ? Според мен има доста неясноти и вероятно ще има и още промени. Доколко да се притесняваме от това, се чудя ? Лично мое мнение е, че с професионален профил ще се обогатиш, а не ще се ограничиш ...

# 126
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Говори се, че ограничения има за някои специалности в Холандия, които изискват хорариум по мат и физика за инженерни специалности, като ТУ Делфт, както и за ETH Цюрих. Но ако детето е профил история и география в профилирано училище, също не би имало хорариум по мат и физика за там. За много други направления не съм прочела на този етап да има ограничение. Където липсва хорариум, университетите дават възможност за изпити, проверих за Еразъм. Така или иначе дъщеря ми няма интерес към Холандия, Германия и Швейцария, нито към инженерни специалности.
 Ако ще се чувствате по-спокойна или не знаете какво ще иска детето след 5 години, заложете на профилирано училище.

# 127
  • Мнения: 46
Говори се, че ограничения има за някои специалности в Холандия, които изискват хорариум по мат и физика за инженерни специалности, като ТУ Делфт, както и за ETH Цюрих. Но ако детето е профил история и география в профилирано училище, също не би имало хорариум по мат и физика за там. За много други направления не съм прочела на този етап да има ограничение. Където липсва хорариум, университетите дават възможност за изпити, проверих за Еразъм. Така или иначе дъщеря ми няма интерес към Холандия, Германия и Швейцария, нито към инженерни специалности.
 Ако ще се чувствате по-спокойна или не знаете какво ще иска детето след 5 години, заложете на профилирано училище.

Благодаря, Gadamer!

А ако подходим обратно, от НТБГ накъде, освен очевидното УНСС ?  Какви интересни опции съществуват ?
Не съм стигнала до дълбоки проучвания, признавам си Simple Smile

# 128
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
След НТБГ логичен избор е направление икономика. Дъщеря ми има интерес към икономика и бизнес, съответно проучваме университети, което предлагат  това. В България предполагам, че УНСС, СУ, АУБГ са такива опции. В Холандия също има, точно за Еразъм проверявах, но т.к не е фокус тази държава, няма да задълбочавам. Великобритания е опция, но много зависи от цените на обучението. Дъщеря ми я влече към Италия или Испания. Щатите са също вариант със стипендия.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 044
Дъщеря ми също се е насочила към бизнес специалности, няма интерес към инженерство, медицина и природни науки, където се изисква специфичен хорариум. Няма интерес и към правото. Проучваме Холандия и Италия. За Холандия в академичен университет ще и се наложи да държи изпит по математика, за да докаже знания. За Италия ще и се наложи да държи САТ (говоря за Бокони). В момента проучваме и Университета на Болоня, в който има бизнес специалности на английски език. В България опциите са УНСС, СУ и АУБГ.
Понеже е специалност електронна търговия сега в 11 и 12 клас ще учат доста програмиране и не знам дали няма да се запали към нещо свързано с ай-ти, но ще го мислим. Ще си намери най-доброто място, в това съм сигурна.

# 130
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
И моята дъщеря е така. Само да кажа, че в момента близко дете от АК с профил "Софтуер и хардуер" трябва да държи изпит по мат за Холандия, въпреки, че е от профилирано училище.

От настоящия 12 клас в НТБГ знам за едно момиче, което е прието в Бокони, даже с отстъпка в таксата. АУБГ и магистратура навън също е добра опция.

# 131
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте, дъщеря ми иска да учи Електронна търговия с английски език.
Би трябвало да има бал, за да влезе, чакаме да видим.
Моля, кажете повече за тази специалност...как са часовете по английски език? Какво точно учат съврзано със сайтове? Какви са практиките? Всичко ни е интересно...

# 132
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Не съм запозната конкретно с електронната търговия.

Иначе преди малко по БТВ даваха децата от НТБГ, които спечелиха европейската олимпиада по статистика.

# 133
  • Мнения: 95
Здравейте, приети сме в паралелката Икономическо развитие. Моля за вашите мнения.

# 134
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Икономическа информатика имате предвид, сигурно?

До 10 клас съвпада програмата на всички паралелки.

# 135
  • Мнения: 95
Икономическа информатика имате предвид, сигурно?
.
До 10 клас съвпада програмата на всички паралелки.

Да, точно, без да исках я обърках

# 136
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте, дъщеря ми приета Електронна търговия с английски по първо желание. Има ли някой с нея?
Освен заявление, свидетелство за завършен 7 клас и медицинското трябва ли друго нещо да носим при записване?

# 137
  • Мнения: 49
Здравейте,  моята дъщеря е приета Банково дело с АЕ, мисля утре да отида да я запиша, до колкото разбрах ако няма навършени 14 години може и без нея, знаете ли нещо по въпроса и задължително ли се плащат нещата от унифоирмата, които иска, при записването?

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 14:26 от P.Sh.

# 138
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Не е задължително детето да присъства при записването, нито да купите униформите тогава. Но двете фирми, които предлагат летните и зимни униформи са на място в гимназията в дните покрай класиранията и можете да измерите, и да купите на място, иначе трябва да поръчвате по телефон и да си ги взимате от техните магазини.

# 139
  • Мнения: 49
gadamer Благодаря много!

# 140
  • Мнения: 46
Моята дъщеря също е по първо желание Електронна търговия с АЕ.
Заявлението на място ли се попълва или го има някъде ?
За униформите, ако купим сега, сигурни ли сме , че купуваме правилното, преди да имаме някакви инструкции или това си е практика  и няма кой да ни даде инструкции ?

# 141
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Няма инструкции, има елементи на униформата, фирмите са на място и обясняват - пола, панталон или къси панталони, тениски, ризи и прочие, всичко се продава.

# 142
  • Мнения: 49
Моята дъщеря също е по първо желание Електронна търговия с АЕ.
Заявлението на място ли се попълва или го има някъде ?
За униформите, ако купим сега, сигурни ли сме , че купуваме правилното, преди да имаме някакви инструкции или това си е практика  и няма кой да ни даде инструкции ?
Днес записах дъщеря ми. За протокола без нея и без никакъв проблем:relaxed:. Нищо не съм купила или поръчала предварително и мисля, че така е редно, предвид, че може да се купи от магазин, да се премери и да не се затрупваме с неща, които няма да се носят. Разбира се от фирмата има хора и може да го направите веднага. Бивши възпитаници ме убедиха, че носенето на униформата се свежда до носене на един елемент от нея, бяла риза или тениска и т.н. Всички документи може да изтеглите от сайта на училището, за да не губите време за попълване, а и да го направите на комп.(има ги и в PDF i DOC), ако ви е по-удобно, разбира се там също ги дават. За настоятелството парите могат да се дадат също сега или когато прецените, може и на две вноски.
Успех на децата!

# 143
  • Мнения: 46
Моята дъщеря също е по първо желание Електронна търговия с АЕ.
Заявлението на място ли се попълва или го има някъде ?
За униформите, ако купим сега, сигурни ли сме , че купуваме правилното, преди да имаме някакви инструкции или това си е практика  и няма кой да ни даде инструкции ?
Днес записах дъщеря ми. За протокола без нея и без никакъв проблем:relaxed:. Нищо не съм купила или поръчала предварително и мисля, че така е редно, предвид, че може да се купи от магазин, да се премери и да не се затрупваме с неща, които няма да се носят. Разбира се от фирмата има хора и може да го направите веднага. Бивши възпитаници ме убедиха, че носенето на униформата се свежда до носене на един елемент от нея, бяла риза или тениска и т.н. Всички документи може да изтеглите от сайта на училището, за да не губите време за попълване, а и да го направите на комп.(има ги и в PDF i DOC), ако ви е по-удобно, разбира се там също ги дават. За настоятелството парите могат да се дадат също сега или когато прецените, може и на две вноски.
Успех на децата!

И аз не бих купувала от сега много, може би само летния вариант. Но сигурни ли сме, че има от къде впоследствие да се купят на място, от магазин , а не само по поръчка ? Предполагам, че по поръчка през сайт или телефон, винаги ще може, но пък не се знае дали ще уцелим размера.

# 144
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Ако не се купят сега, после е с поръчка и се чака. Поне 2 тениски и 2 ризи може да купите, влизат в употреба. Или поне ги разгледайте на място в гимназията и ги пробвайте, за да знаете после кой размер да поръчате.

# 145
  • Мнения: 46
Ако не се купят сега, после е с поръчка и се чака. Поне 2 тениски и 2 ризи може да купите, влизат в употреба. Или поне ги разгледайте на място в гимназията и ги пробвайте, за да знаете после кой размер да поръчате.

Благодаря за съвета, наистина е така.
А на първия учебен ден не трябва ли да са изцяло в униформа ?

# 146
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Да, трябва да са с летните униформи.

# 147
  • Мнения: 49
Здравейте, дъщеря ми приета Електронна търговия с английски по първо желание. Има ли някой с нея?
Освен заявление, свидетелство за завършен 7 клас и медицинското трябва ли друго нещо да носим при записване?
Ето тук е всичко нужно!
https://www.ntbg.bg/bg/news/zapisvane-2022

# 148
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря! Нямаше нищо на сайта!

# 149
  • Мнения: 2
Здравейте. Приети сме в нтбг с електронна търговия с руски. Мнение за учителката по руски-Буюклиева. Благодаря.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 16:06 от Vanesaaa

# 150
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми приета Електронна търговия с английски по първо желание. Има ли някой с нея?
Освен заявление, свидетелство за завършен 7 клас и медицинското трябва ли друго нещо да носим при записване?
Здравейте! И  моята дъщеря е приета електронна търговия с английски език. Днес даже се записахме.

# 151
  • Мнения: 1
Здравейте! Моята дъщеря е приета в НТБГ в същата паралелка Електронна търговия с Руски език .Ще ми бъде приятно да обменим полезно инфо.

# 152
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте, да знаете, днес дъщеря ми отиде да си вземе Служебната бележка за Социалните.

# 153
  • Мнения: 2
Здравейте, да знаете, днес дъщеря ми отиде да си вземе
 Служебната бележка за Социалните.
k_punch благодаря за информацията, а искаха ли Ви картона от личния лекар.
Не съм писала досега, но благодаря на всички в групата за полезната информация. Записахме се на първо класиране в Специалност Икономическа информатика. Гледаха ни малко странно защото беше приета едната, пък записвам три деца-тризначки са.

# 154
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте, да знаете, днес дъщеря ми отиде да си вземе
 Служебната бележка за Социалните.
k_punch благодаря за информацията, а искаха ли Ви картона от личния лекар.
Не съм писала досега, но благодаря на всички в групата за полезната информация. Записахме се на първо класиране в Специалност Икономическа информатика. Гледаха ни малко странно защото беше приета едната, пък записвам три деца-тризначки са.

Не са искали сега нищо, тя сама си е написала бележката и са я изпратили за подпис, печат и изх. №.
Това с тризначките е забавно...

# 155
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Има ли дете, което да е имало желание за Електронна търговия с АЕ, но да е прието Банково дело с ФЕ?

# 156
  • Мнения: 82
Здравейте, моля за помощ от родители на деца в по-големите класове, на които вече не са им нужни униформите. Синът ми ще е осми клас в НТБГ. След записването отиде с баща си и поръчали униформа. Сега се оказва, че са поръчали само зимна (и то без суичер). Разбрахме, че трябва да започнат с лятна униформа, а поръчката направена сега може да стане за средата на октомври. Моля някой, на когото вече не са му нужни тениски, къси панталонки и суичер да помогне. Ще си ги платим.

# 157
  • Мнения: 4 513
Мирослава, едни къси тъмносини панталони, каквито и да е, ви вършат работа. В края на учебната година за моя син взехме от Декатлон! По-скоро ежедневни са и изобщо не личи, че са от спортен магазин (не са спортни шорти, а панталон до коляното). В почти всеки магазин ще намерите подобни.
За тениска ще погледна и ще ти пиша допълнително, но и да имам останали, едва ли ще е повече от 1.
Имате ли изискване да сте с тениската с логото на 15-ти или може и с ризата? Всяка една бяла риза ви върши работа, примерно Н&М, Ризървд, Уайкики... Аз съм фен на ризите, на които дългия ръкав се трансформира в къс.

# 158
  • Мнения: 82
Трябва да са с късите панталонки и тениски. Ще потърсим обикновени други панталонки, благодаря за съвета. А за тениската една ще е идеално докато станат нашите след месец Simple Smile

# 159
  • София
  • Мнения: 2 044
Трябва да са с късите панталонки и тениски. Ще потърсим обикновени други панталонки, благодаря за съвета. А за тениската една ще е идеално докато станат нашите след месец Simple Smile
Имаме чисто нова ,само изпрана М размер и две Хл.

# 160
  • Мнения: 4 513
Нашата е размер XS. Освен това вече е леко деформирана от пранета.
Който я иска, да пише.

# 161
  • Мнения: 82
Благодаря ви, намерих тениски Simple Smile

# 162
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Търся поне една тениска за момиче преди 15.09. Ако някой може да предложи, ще съм благодарна. Мога или да я платя, или да я върна, когато стане готова нашата поръчка, което, по данни на представителя на фирмата, ще стане края на септември, началото на октомври. Предварително благодаря.

# 163
  • Мнения: 49
Успех на всички през новата учебна година, на осмокласниците много късмет, да случат на  вдъхновяващи учители и добри съученици!

# 164
  • Мнения: 1 137
Може ли да ме ориентирате, как се стига с градски транспорт от кв. Дружба? Къде трябва да се слезе за гимназията? В колко часа започва първа смяна и колко минути е пътя от спирката до училището?

# 165
  • София
  • Мнения: 4 575
Може ли да ме ориентирате, как се стига с градски транспорт от кв. Дружба? Къде трябва да се слезе за гимназията? В колко часа започва първа смяна и колко минути е пътя от спирката до училището?
С 204, трябва да слезе на ПГМД, да мине през подлеза и до гимназията е 10 мин ходене. Първа смяна е от 7,30.

# 166
  • Мнения: 23
Здравейте! Искам да попитам, знае ли някой в 10 клас има ли производствена практика през лятото и кога? И дали е за всички специалности?

# 167
  • София
  • Мнения: 3 069
Интересувам се от училището за приятелско дете, момче и по-специално от паралелката Банково дело с АЕ и НЕ. Детето е учило немски до момента и сега в гимназията иска задължително да научи английски. Може ли да се разчита на НТБГ за научаване на английски? Какво ниво ориентировъчно се достига? Целта е да може да борави и работи свободно с езика някой ден.

# 168
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Паралелката е ИИЧЕ. Колко ще научи зависи от него.

# 169
  • София
  • Мнения: 3 069
Да, само че тази година са решили да наблегнат на втори чужд език френски при първи английски, доколкото виждам в сайта им. Горепосочената паралелка отпада.

# 170
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Вторите езици в НТБГ варират. Една година може дадена паралелка да е с втори чужд език испански, следващата година да е с френски.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 069
Да, в този случай е жалко, че годината е с втори френски. Младежът може да се разколебае малко, би предпочел втори немски или руски, които е учил до момента в 73-то. Но майка му много държи на НТБГ, та ще видим. Simple Smile

# 172
  • Мнения: 506
Всички паралелки са добри без тази застраховане
Нито учат нито нещо
11 клас ...

# 173
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Бихте ли споделили впечатления за преподавателите по немски език. До сега синът ми е учил английски, но се е насочил към Банково дело с немски.

# 174
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте, може ли някой да сподели за "Икономическа информатика"след 10кл.Какви практики имат, интересни ли са на децата специалните предмети?

# 175
  • Мнения: 210
Към родителите на 12 - класници - може ли дете да си избере да се яви на допълнителна матура по някой от предметите (например по химия)? В обикновените училища освен двете матури, които трябва да държат - БЕЛ и по профила, могат да се явяват на до 2 допълнителни матури по желание.
Какви са Ви наблюденията по отношение сериозността на учебния процес (въпросът ми е провокиран от мнения в друга група, че в 11 и 12 клас нищо не учат, даже учебници не си купували).
Много благодаря за всяко споделено мнение - вече не остана време за редене на училищата, а все още колебанията са големи.

# 176
  • София
  • Мнения: 122
Може ли да ме ориентирате, как се стига с градски транспорт от кв. Дружба? Къде трябва да се слезе за гимназията? В колко часа започва първа смяна и колко минути е пътя от спирката до училището?




Здравейте, дъщеря ми пътува с 204. Слиза на НДК или на следващата спирка, доста бързо става.

# 177
  • Мнения: 455
Припоръчвам да се слиза на следващата (срещу Елисавета Вазова). От нея, през подлеза, до училището има максимум 10на минути път пеша.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 210
Здравейте,

Дъщеря ми е приета специалност "Бизнес администрация". С голямо желание се записа, но нямаме никаква информация относно езиковата подготовка по испански. Единствено разбрахме, че има две учителки по езика и нищо повече. Ще се радвам  да споделите отзиви за преподавателите и подготовката.
Нямаме търпение да започне учебната година пълни с неизвестни и новости. Надяваме се всички да сме доволни от избора на децата си в тази така уважавана гимназия!

# 179
  • софия
  • Мнения: 56
Здравейте,

Дъщеря ми е приета специалност "Бизнес администрация". С голямо желание се записа, но нямаме никаква информация относно езиковата подготовка по испански. Единствено разбрахме, че има две учителки по езика и нищо повече. Ще се радвам  да споделите отзиви за преподавателите и подготовката.
Нямаме търпение да започне учебната година пълни с неизвестни и новости. Надяваме се всички да сме доволни от избора на децата си в тази така уважавана гимназия!


Здравейте,

Синът ми, тази година завърши 8 клас "Бизнес администрация". Започнаха със заместничка по испански, тъй като титулярката беше в дълъг болничен. Завърна се когато беше започнал вторият срок. Определено тя ги постегна, тъй като при заместничката се бяха разхайтили. Иначе програмата е почти като в езикова гимназия - много език, БЕЛ, Мат,Философия и два, три специални предмета.Като цяло 8 клас го минаха доста лежерно.Ще видим тази година как ще е. Между другото имаме целия комплект учебници за 8 клас, ако някой се интересува.
Единствено испанския се купува заедно с класа. Миналата година беше около 150лв.

# 180
  • Sofia
  • Мнения: 210
Unoraya,

Много благодаря за мнението! А как се казва въпросната госпожата и заместничката?
За предложението за учебниците също благодаря, но вече закупих въпросните учебници без испанския!
Надявам се децата да нямат вече липсващи учители, за да могат  да изучат езика. Желая успех на всички деца!

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 22:47 от Sashy

# 181
  • софия
  • Мнения: 56
Sashy,

Заместничката е Бъдева, а титулярката - Стоянова. Успех и късмет през учебната година Simple Smile

# 182
  • Мнения: 5
Здравейте!
Синът на моя приятелка е приет в паралелка Икономическа информатика с АЕ и искаше да знае малко повече информация относно специалните предмети. Какво учат? Насочени са повече към програмиране, информатика или? Доволни ли сте от изучаването на езика? Моля за мнение дали има съществена разлика между Електронна търговия и Икономическа информатика, ако някой има наблюдения.

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 210
https://www.ntbg.bg/bg/page/tipovi-i-uchilishtni-uchebni-planove-za-2022-2023

Това е линка с учебните планове по специалности

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 210
Здравейте, някой да знае как се получават стипендиите за успех - по банков път или в брой? Питам, за да знам дали да изваждам дебитна карта на дъщеря ми.

# 185
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Здравейте, някой да знае как се получават стипендиите за успех - по банков път или в брой? Питам, за да знам дали да изваждам дебитна карта на дъщеря ми.

По сметка ни казаха при записването.

# 186
  • Мнения: 4 513
Направете карта. 👍

# 187
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Темата малко се пораздвижи. Бихте ли споделили впечатления за училището като цяло? Синът ми ще е 8 клас Икономическа информатика АЕ/ФЕ. С коя смяна се започва?

# 188
  • Мнения: 1 525
Темата малко се пораздвижи. Бихте ли споделили впечатления за училището като цяло? Синът ми ще е 8 клас Икономическа информатика АЕ/ФЕ. С коя смяна се започва?

Привет, и моят син ще е в същия клас. Аз разбрах, че ще започнат първа смяна от 7:30. Ако не съм разбрала добре, моля някой да ме коригира.

Успех на децата! 🌻

# 189
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте,мисля, че 8 клас започва първа смяна.Училището е добро и дисциплина и преподаване. И моя син ще е в същата паралелка. Имам и по-голям син, който сега ще е 10 клас,  но друга специалност

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 210
При записването ми обясниха, че 8,9 и част от 10 клас започват всяка година първа смяна 7.30- 13.10 ч. Втори срок са следобяд 13.30-19.10.

# 191
  • софия
  • Мнения: 56
Здравейте, стипендиите се превеждат по банка, така че трябва да направите сметки на децата.Започват 8-ми клас с първа смяна- 7:30.За децата ,които живеят много далече ( извън София) има толеранс 15 мин. закъснение,като се подава някакъв формуляр.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 210
От минали години разбирам, че на 15.09. се събират не само учениците, но и родителите им. По ваши наблюдения дава ли се подробна информация за учебния процес и  носили ли сте цветя на класните ръководители?

# 193
  • София
  • Мнения: 19
Привет и от мен. Синът ми е приет Банково дело с АЕ/ФЕ. Виждам, че учебниците са обявени на сайта, но ми се щеше да изчакам родителската среща и тогава да купувам. Някой купувал ли вече? 15ти наближава, а инфо за РД няма още...

Sashy, в какъв смисъл и родителите се събират на 15ти?

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 210
Привет и от мен. Синът ми е приет Банково дело с АЕ/ФЕ. Виждам, че учебниците са обявени на сайта, но ми се щеше да изчакам родителската среща и тогава да купувам. Някой купувал ли вече? 15ти наближава, а инфо за РД няма още...

Sashy, в какъв смисъл и родителите се събират на 15ти?

Аз закупих всички учебници без тези които ще се поръчват колективно.
Надявам се утре на сайта да се даде информация, подобна на миналогодишната.

Родителските срещи пак по информация от минали години са към края на месеца.

# 195
  • Мнения: 4 513
От минали години разбирам, че на 15.09. се събират не само учениците, но и родителите им. По ваши наблюдения дава ли се подробна информация за учебния процес и  носили ли сте цветя на класните ръководители?

Сигурно имаш предвид за 8-класник/чка, нали? Само тогава се допускат родители. Моят син влезе 8 клас насред пандемията и родителите бяхме допуснати да ги придружим само до портата, така че не мога да съм много полезна. А, ето, Саши е пуснала скрийншот на обявлението, просто следвайте инструкциите. 👍
Но ученикът трябва да е с лятната униформа, с това поне мога да съм полезна. 😁

# 196
  • Мнения: 1 525
Относно учебниците, имате ли изрично потвърждение, че трябва да купим точно същите учебници като миналогодишните? Никак не ми се иска да купуваме два пъти...

П. П. Намерихме таб-че Учебници 2023-2024. Налага се малко да се търси из секциите, не са същите таб-чета като на скрийшот-а, но се намират. Благодаря!

# 197
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
На сайта има списък за тази година. Не знам за кой клас питате, но за 8 клас при записването казаха да не бързаме с купуването.

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 210
Здравейте,
На сайта на НТБГ вече има информация за началото на учебната 2023/2024г

# 199
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Мисля, че информацията за началото на учебната година е допълнена. Поне аз сега видях, че има информация за родителска среща и класните ръководители. Тъкмо се чудех вече какво става.
https://www.ntbg.bg/bg/news/nova-uchebna-godina-3

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 210
    Здравейте,
Отговора относно цветята за първият учебен ден вече е даден на сайта. Ще се събират пари вместо букети за лечение на болно момиче от НТБГ

# 201
  • Мнения: 23
Здравейте! Имате ли информация за панаирите, които се провеждат от НТБГ? В Ню Йорк, например?

Общи условия

Активация на акаунт