Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 652
  • 731
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 859
Ясно. Тя нашата по - скоро иска да види как да постъпи в случай на необходимост.

Директорката е много свястна и ми каза че са имали и други деца в градината, и че с тях инциденти са нямали.
И аз още вчера у казах, че ги усещам нещата, и ако видя потенциален проблем, не го пускам на градина. До сега в яслата не сме имали проблем.
Та ще видим, но все пак очаквам да имаме някакъв сблъсък със сестрата. И в яслата беше така, но в един момент спряха да се държат неадекватно.Simple Smile

# 271
  • Мнения: 2 309
Ясно. Тя нашата по - скоро иска да види как да постъпи в случай на необходимост.

Директорката е много свястна и ми каза че са имали и други деца в градината, и че с тях инциденти са нямали.
И аз още вчера у казах, че ги усещам нещата, и ако видя потенциален проблем, не го пускам на градина. До сега в яслата не сме имали проблем.
Та ще видим, но все пак очаквам да имаме някакъв сблъсък със сестрата. И в яслата беше така, но в един момент спряха да се държат неадекватно.Simple Smile
Мен ме питаха какво да правят, ако стане. Обясних и това беше.

# 272
  • Мнения: 1 980
bebok_86, как така нямат право да слагат Диазепам, ако има предписание от лекар при гърч да се поставя? Ние родителите как слагаме?

# 273
  • Мнения: 2 309
На мен така ми казаха от яслата, и след това от градината. Изрично ги питах да им нося ли диазепам и тогава ми казахс, че нямат право да слагат. Ако стане нещо викат бърза помощ.

# 274
  • Мнения: 9 859
знаете ли колко е бърза нашата бърза помощ. Случвало ми се е да звънна на 112, докато дойде - минават по 20 минути. Линейата била не знам си къде, шофьорът бил нам си кво. Какво ме интересува реално

# 275
  • Мнения: 92
И аз трябваше да обяснявам в училище в какво се изразяват пристъпите. Те не дават медикаменти, викат бърза помощ. Така мисля, че е навсякъде.

# 276
  • Мнения: 1 980
За какво са там тогава тези медицински сестри? Забраната за определени действия при подобни случаи има ли я в някоя наредба, или това си е политика на градините и яслите? Вариантът явно е всеки от родителите да носи в себе си Диазепам, и ако недай Боже стане нещо, да  се обадят и на двамата, и който е по- близо да се изстреля до градината или яслата по възможно най- бързия начин, за да се погрижи сам за детето си, ако линейката още не е пристигнала. Има деца, които не излизат от гърч без Диазепам, та даже се и влошават. Много ми е интересно кой после ще е отговорен.

# 277
  • Мнения: 9 859
Моят е точно такъв. Оставих свещичка даже две. Дано да няма проблеми- макар никой да не е застрахован.

С най-голямото ми дете, като беше на 2 г., на рожденния му ден - нарязали тортата и той получил гърч. Отиде сутринта здрав с торта, след 3 часа в спешна помощ с 39+ Т. Та- никой не е застрахован.

# 278
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
В ДГ нося копия от всяка нова епикриза или ТЕЛК решение. Имат ректална туба диазепам + бележка от невролога по колко да слагат, те ми ги поискаха. Нося ги винаги дори и дежурните градини и обяснявам какво да правят при голям пристъп, като натъртвам ДА СЛАГАТ ДИАЗЕПАМА САМО ПРИ ГЪРЧ НАД 5 МИНУТИ. Досега за 5 години диазепам не са слагали защото най-дългия гърч беше 4 минути.

# 279
  • Мнения: 9 859
оф, то да но да няма ...

# 280
  • Мнения: 35
Момичета, здравейте!

Отдавна не съм писала, но тези дни направихме кръвните изследвания, които правим на всеки 6 месеца и ми се ще да изкоментираме някои от показателите.
По препоръка на ЛЛ този път решихме да изследваме и Б12, тъй като на предходните изследвания за детската градина (от преди 1,5мес) имаше един завишен показател, който бил свързан с Б12. Съжалявам, но не мога да си спомня точно за кой ставаше дума. И тогава решихме да направим изследването за витамина на следващото боцкане, което беше преди 2 дни.
Моята дъщеря е на 3г2мес и при рефер. стойности на Б12 145-569, при нея е 798pmol/l . Отделно досега хемоглобинът й винаги е бил в норма, този път е 141 (105-131) и еритроцити 5,4 (3.7-5.3).
Останалите показатели са в норма, чернодробните АСАТ и АЛАТ - също. Чакам валпроата и етосуксимида да излязат утре. От две години тя приема Конвулекс, Петинимид и Репитенд сиропи, като последният е заместен от един месец с Леветиракон, тъй като Репитенда спряха да го внасят.

Личната отказа да коментира, каза да се допитам до наблюдаващия невролог. Утре мисля да звъня в Св. Наум, където ни наблюдават.

Ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем/ има мнение какви могат да са причините за тези високи нива на вит Б12 - нека пише.

Благодаря ви предварително!

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 16:56 от gesoul

# 281
  • Мнения: 2 190
Има тема за Б12, потърси я и попитай там.На някои витамини референтните стойности са занижени може да е нормално нивото...

# 282
  • Мнения: 732
Аз знам,че за деца Б12 трябва да е около 1000,не мисля,че ви е високо.Аз преди две години давах на малкия едни пробиотици Пробием желирани мечета.Оказа се,че в тях има много витамини Б и за един месец и неговото Б12 беше около 1000 при референтни около 500.Тогава ми казаха,че според световните стандарти трябвало да е 1000,неясно защо у нас дават 500.

# 283
  • Мнения: 35
Има тема за Б12, потърси я и попитай там.На някои витамини референтните стойности са занижени може да е нормално нивото...

Може да. То имало значение и в каква мерна единица е резултата. Ще погледна темата. Благодаря Simple Smile

# 284
  • Мнения: 35
Аз знам,че за деца Б12 трябва да е около 1000,не мисля,че ви е високо.Аз преди две години давах на малкия едни пробиотици Пробием желирани мечета.Оказа се,че в тях има много витамини Б и за един месец и неговото Б12 беше около 1000 при референтни около 500.Тогава ми казаха,че според световните стандарти трябвало да е 1000,неясно защо у нас дават 500.
Благодаря, надявам се всичко да е в нормата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт