Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 664
  • 731
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 92
За мен всичките лекарства от групата на бензодиазепамите са отвратителни. И колкото и лекарите да отричат за мен моето дете получи големите пристъпи именно от тях. Всичките ривотрили, клонарекси, фризиуми... това са толкова силни лекарства- в болницата ми казаха,че именно с ривотрил пускат системи, за да спрат тежки пристъпи. Дори и на нас пуснаха тогава такава. А ние приемахме по 2мг на ден като нормална доза,дете 25кг... Много ми е мъчно с колко боклуци трябва да тъпчем децата.

# 481
  • Мнения: 92
Ние спираме Ривотрил-а от 20 дни. От 10 дни е нещо страшно стана агресивен и много труден за справяне. После се успокои и стана като преди да се разболее. От 4 дни не взима Ривотрил и явно има някаква реакция на организма, че частичните пристъпи взеха да стават комплексни. Ще видим в селдващите дни как ще е. Гадна работа е този Ривотрил/Клонарекс. Ако можете - не го взимайте, че прецаква много здраво когнитивните функции и какво ли още не?
Каква доза взимахте и защо го спирате?Какво е новото лекарство?

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Каква доза взимахте и защо го спирате?Какво е новото лекарство?
0.5мг дневно разделено на два пъти, но не работеше, тъй като с още две лекарства си правеше големи припадъци. Включиха му 4-то и започнаха постепенно спиране на Ривотрил-а.

# 483
  • Мнения: 92
Ние сме с ново лекарство и от няколко дни няма пристъпи. Затова обаче нонстоп спи. Днес стана в 7 за лекарства, после спа около час и сега пак спи вече втори час.. В понеделник е на училище и изобщо не знам как ще стане. Това нормално ли е толкова много да спи от лекарствата?

# 484
  • Мнения: 182
Това нормално ли е толкова много да спи от лекарствата?
Всичко може да се очаква като смени лекарството. При нас ламотригинът в началото засили пристъпите и ги промени. Спряхме го, той пък се увеличава и намалява изключително бавно, та и това отне време. След година пак решихме да го въведем и подейства страхотно. Вие кои лекарства сте пробвали досега и сега  кои вземате?

# 485
  • Мнения: 92
Досега сме взимали петинимид,депакин,конвулекс,клонарекс,ривотрил,петинутин,фризиум,леветирацетам в различни комбинации. Сега махнахме леветирацетама и опитваме с петинимид и депакин високи дози.

# 486
  • Мнения: 2 309
Възможно ли е малката да има пристъпи преди да се разболее, или поне преди явно да се вижда, че е болна, и след като вече е болна да спрат? Защото май точно това се случи при нея - на 1 януари беше страшно, поне 10 записани, колко незаписани и невидяни не знам, на 2 януари вече нямаше или са били много малко и не сме ги видели и вечерта вече беше болна. И всичко спря след това. От 2 до днес няма нито един.

# 487
  • Мнения: 182
Досега сме взимали петинимид,депакин,конвулекс,клонарекс,ривотрил,петинутин,фризиум,леветирацетам в различни комбиtнации. Сега махнахме леветирацетама и опитваме с петинимид и депакин високи дози.
Свържете се с център по епилепсия, само там могат да ви помогнат. Имате ли фокус на ЯМР? От какво се отключи епилепсията, извинявай, ако вече си писала?

# 488
  • Мнения: 92
Не знам от какво се отключи- от февруари имаше хрема над месец и половина и не спираше да духа нослето и според мен от там тръгна всичко. Беше под формата на абсанси за по 3-4 секунди и след всички хапчета се влоши. Лекарят тогава беше супер спокоен и каза: това са абсанси и до 2 месеца ще изчезнат. Беше толкова уверен и аз се успокоих и му повярвах ... Сега - почти година по- късно сме при друг лекар в специална клиника за лечение на епилепсия.  В края на януари е планирано ЯМР, тридневно ЕЕГ и генетичен тест.

# 489
  • Мнения: 9 860
Възможно ли е малката да има пристъпи преди да се разболее, или поне преди явно да се вижда, че е болна, и след като вече е болна да спрат? Защото май точно това се случи при нея - на 1 януари беше страшно, поне 10 записани, колко незаписани и невидяни не знам, на 2 януари вече нямаше или са били много малко и не сме ги видели и вечерта вече беше болна. И всичко спря след това. От 2 до днес няма нито един.

Да, това е причината. И моят като тръгне да се разболява, прави гърчовете. При него първите признаци са: реване неизвестно от какво, кисел. Почне ли с този начин на поведение, веднага ми светва лампата и почвам с нурофена. По принцип е обичливо и усмихнато дете.

# 490
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Възможно ли е малката да има пристъпи преди да се разболее, или поне преди явно да се вижда, че е болна, и след като вече е болна да спрат? Защото май точно това се случи при нея - на 1 януари беше страшно, поне 10 записани, колко незаписани и невидяни не знам, на 2 януари вече нямаше или са били много малко и не сме ги видели и вечерта вече беше болна. И всичко спря след това. От 2 до днес няма нито един.

Да моята задължително на входа на вирусна инфекция зачестява пристъпите.  Даже миналата седмица като се разболя в четвъртък ми направи 3 фокални един след друг на ниска температура,  а на следващия ден беше с 39,7 и нямаше пристъпи.

# 491
  • Мнения: 2 309
Добре, при положение че са само преди разболяване, не би следвало да включваме друго лекарство,нали? Че невроложката искаше да влиза в болница за уточняване и евентуално за добавяне на нов медикамент. Обаче тя като спря и аз не съм търсила доктори и болници. Дали конвулекса е достатъчен в случая?

# 492
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте Мария,  на колко е детето?

# 493
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Аз си мисля, че може и тежка вирусна инфекция да отключи епилепсия.

# 494
  • Мнения: 190
Може, преди време даваха едно момиче по телевизията, отключила епилепсия и то трудно повлияваща се на лекарства, след ГРИП. И даваха че и е трудно да си намери подходяща работа да може да работи и да се издържа. Беше явно на +18 години.

Общи условия

Активация на акаунт