Как тренирам - 22

  • 65 293
  • 739
  •   2
Отговори
# 600
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Имам въпрос за маратон 5км. Предполагам,че за някои е смешна дистанция,но нямам представа как протича и дали ще се справя,а ми се иска да пробвам,навивам и дъщерята за 400м детска обиколка Simple Smile Има ли опция за спиране/ почивки ? Може ли да се върви или трябва да е само бягане ,макар и с ниска скорост ? Трябва ли да предвидя да си нося нещо с мен ? Има ли място (клетки)  за багаж или трябва да имам придружители,да ми държат нещата ?
По-добре ще ти помогнат момичетата от темата за бягането http://old.bg-mamma.com/?topic=1086020;topicrefid=19 Успех  Peace

Be_Special, радвам се, че си тук  Hug Чакаме редовни отчети.

Вчера се разписах с 40 минути пътека - 7.5км и 25мин корем. Ще взема да го заобичам кардиото  Joy
Днес ми е ден за почвика, но още не знам уикенда как ще е и може почивката да стане по-дълга от предвидената. Следват крака ....

# 601
  • Мнения: 1 488
Днес си направих една прекрасна тренировка основно за дупе - от "моите" си, които ме натоварват здраво.
Приключих с първия месец от програмата си, чакам новата и реших да обърна внимание на пренебрегваната през последния месец "задна визия" Grinning
Доволна съм - пет серии клекове със свободна тежест - лост 30 кг, шест серии хип тръст с 50 кг, 4 серии мъртва тяга с 40 кг, 4 серии ритници на долен скрипец с 10 кг и накрая пет суперсерии задно бедро и прасци.
Завърших (или по-скоро се довърших) с бързо ходене на пътеката под наклон от 12 градуса.
Следват два дни почивка. Замислих се, че и миналата седмица правих крака в петък и се чувствах чудесно с два дни почивка след това (само малко йога и много разходки). Май е логично най-тежката тренировка да е преди голямата почивка за седмицата и ще започна да се придържам към тази идея.

# 602
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Ооо, Ветрена, много яка тренировка. Вчера и аз правих крака. При мен пък те са точно след двата дни почивка. Максимално възстановена съм тогава и много добре ми действа тежката тренировка за долна част. Все още обаче не мога да свикна, че е само веднъж седмично, определено ми е малко, но ще мисля по въпроса следващия месец.
Днес ми е ден за гръб и гърди.  Peace

# 603
  • Мнения: 1 488
Ох, Ани, хубава тренировка беше - даже виждам, че съм пропуснала да пиша още едно упражнение - 4 серии абдуктор с тяло напред, дупе във въздуха и тежест 50 кг.
Няма да имам толкова силна тренировка скоро. Според моя онлайн треньор имам нужда от още чистене. Новата ми програма дойде днес и още я осмислям Anguished
Досега бях на около 1250 калории, сега ще се стремя към 1070 в съотношение на макросите П 40%, В 40% и М 20%.
Това вече ми е много малко ядене, признавам си, особено ако трябва цял месец да съм така. Ще се свърша.
И тренировките ми са 4, но с включено 25 минути кардио във всяка. И крака и дупе пак само веднъж. Не се трае така!! Ще го питам дали може да направим корекции, дано не се засегне нещо...

Редактирам се: не се засегна. Но ми обясни, че стратегията е да изчистя още малко, но (което било по-важно) да забързаме обмяната. После ще преминем към повече калории и по-тежки упражнения, вкл. изолиращи.
Все пак, за себе си реших, че ако се чувствам недобре с толкова малко трениране на крака и дупе, ще си подарявам по една допълнителна тренировка през уикенда (тъкмо повод да си хапна нещо отгоре Grinning). Пък не е нужно всичко да си признавам Grinning

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 17:03 от Vetrena

# 604
  • Мнения: 4 663
Ветрена ,пусни едно примерно меню за тези калории и аз гоня такива за определен период от време.

# 605
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Ветрена, права си.... наистина е много рестриктивно ..... Дори малко странно, защото ти все пак имаш отчетен минус, не е да си в застой и да се чудиш как да свалиш още. Може би трябваше да продължиш на 1250 и да видиш дали ще продължиш да сваляш и чак тогава да има други рестрикции. Но пък човекът сигурно има обосновка на решението така, че давай смело  Hug
И на мен ще ми е интересно какво се включва като храна в тези калории и най-вече в тези макроси, защото 20% мазнини каквото и да си говорим са доста малко  Peace
Да си кажа и аз, че ми е малко тренирането на долна част веднъж седмично. На 22-ри приключвам първия месец и ще мислим за някаква промяна, но само в тренировките. Засега калориите ще останат на 1700, даже май може и да ги вдигнем малко.

Вчера правих гръб, доста се понапънах, не съм вдигала тежестите, но правих повторенията до откат. Днес усещам, че точно под лопатките яко ми опъва, но при мен съществената мускулна треска винаги е на втория ден. Трябваше да ми е почивен ден, но ще тренирам, защото утре ми изникна ангажимент и вероятно няма да мога.

# 606
  • Мнения: 1 488
Ветрена, права си.... наистина е много рестриктивно .....  Но пък човекът сигурно има обосновка на решението така, че давай смело  Hug

И на мен ще ми е интересно какво се включва като храна в тези калории и най-вече в тези макроси, защото 20% мазнини каквото и да си говорим са доста малко  Peace

И аз съм решила да давам смело, защото след като поговорихме, успях да му повярвам Grinning
Ето как изглежда едно примерно меню:

Сутрин след тренировката - протеин (приемам суроватъчен изолат без никакви въглехидрати)
Закуска: палачинка от 82 мл белтъци, 40 г фини овесени ядки, канела. 1 супена лъжица мед.
Обяд: Пилешко филе 90 г, сладки картофи 200 г, броколи 100 г, 1 супена лъжица зехтин
Следобедна закуска: Пилешко филе 90 г или телешко 35 г, кафяв ориз 43 (претеглен несварен), краставица 100 г, 1 супена лъжица зехтин
Вечеря: 100 г сьомга, 200 г домати, 30 г тиквени семки, 1 супена лъжица зехтин

Това е в общи линии, ще има вариации, разбира се. Протестирах срещу пълната липса на плодове - "позволи" ми до 150 г ананас, грейпфрут или др. (от списък на сайта му).
Ще се стремя да спазвам режима без фанатизъм. И предишния месец беше така и резултатите са чудесни.
Най-малкото не съм сигурна в точността на т.нар. базов калориен разход. Белчо Христов ми го изчислява с някакъв фитнес калкулатор и го изкарва 1552 ккал/ден, докато моята гривна Гармин твърди, че горя около 1800-2000 ккал дневно. Затова приемам режима повече като препоръка, отколкото като рецепта Blush

# 607
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Затова приемам режима повече като препоръка, отколкото като рецепта Blush
Ето това е най-добрата философия, страхотно е, че си го приела този начин  Hug Hug
Има си ядене, не е като да няма, въпреки еднообразието си е добро меню.


# 608
  • Мнения: 1 427
Ветрена, а миналият месец какви бяха съотношенията на нутриентите?
Доста малко калории, но пък богато меню.

# 609
  • Мнения: 1 488
Ветрена, а миналият месец какви бяха съотношенията на нутриентите?
Доста малко калории, но пък богато меню.

Ох, друга ми е идеята за богато меню, ама... този месец ще е така Grinning
Съотношението на макронутриентите беше същото и миналия месец, но с около 200 калории повече на ден.
Основната разлика е липсата на въглехидрати на вечеря, сутрешната закуска е малко по-орязана, а порциите - намалени с някой и друг грам.

# 610
  • Мнения: 9 988
Ветрена, много са ми интересни нещата които споделяш. Извинявай, колко си висока? Защото калориите ме смаяха. Аз наистина ям ужасно много....С моя ръст май трябва да съм на 800кал.

Вчера горна част (бицепс, трицепс, гръб) + кардио

Днес ще се тича + крака.

# 611
  • Мнения: 1 488
Ветрена, много са ми интересни нещата които споделяш. Извинявай, колко си висока? Защото калориите ме смаяха. Аз наистина ям ужасно много....

164 см съм и в момента - 54 кг. след загубата на две килца.
Имам да чистя още.
Едва сега разбирам колко е важно човек да си следи порциите. Бях уверена, че всичко ми е наред, защото тренирах редовно и се хранех здравословно. Но бях пропуснала тънкия момент с контрола на количествата Joy

# 612
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Привет, привет  Hug
Не знам как да опиша чувството, но съм сигурна, че само вие може да ме разберете  Joy
Вчера направих първото си бицепсово набиране ... и то цели 3 повторения ... боже просто си нямате на идея какъв кеф изпитах ..... толкова съм доволна, че няма повече накъде. Преди около месец се бях мъчила последно, но без особен успех и тогава се захванах по-сериозно всеки път като тренирам горна част да правя упражнения и на асансьора. Мислех да пробвам и негативните набирания, както ме бяхте посъветвали тук и вчера точно се чудех къде ще ми е най-удобно. И понеже лостът е доста високо поставен реших, че няма да стане моята работа с негативните и с голяма неохота реших за пореден път да пробвам да се набера. И взех, че успях  newsm44 newsm68 . Леле... идеше ми да разцелувам момчето дето правеше коремни преси срещу мен на лежанката.  Mr. Green Joy hahaha За първи път ми се случва да изпитам такова удовлетворение в залата.
Другият път има вероятност да съм с приятелка и ще я накарам да ми направи клипче. То това си заслужава да се документира. Снощи като разказвах на мъжа ми, той каза, че толкова радостна не съм била дори при покопука на люмима рокля или чанта /понеже знае, че са ми слабост/

# 613
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 747
След седмица почивка подхванах Jilian Michaels Body Revolution, правя ги с 3кг тежести,но не го чувствам особено като предизвикателство ... Определено BodyShred повече ми хареса.

Моля за съвет - колебая се дали са взема трекинг обувки с GTX или без ... Доколкото разбирам  това спира от мокрене,ако се стъпва във влага,т.е. са за по-екстремни терени и сезони ? А запарват ли повече,лятото по планините на 40 градуса ? Изобщо,ако някой има поглед ще се радвам да сподели впечатления,защото са и по-скъпи,дали си струва,благодаря Simple Smile

P.P. Още един въпрос - има ли разлики в дадена серия трейл обувки за деца и за възрастни ? Например Адидас Терекс 38 номер има и в детската и в дамската,като детските са с доста по-ниска цена ...

# 614
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Моля за съвет - колебая се дали са взема трекинг обувки с GTX или без ... Доколкото разбирам  това спира от мокрене,ако се стъпва във влага,т.е. са за по-екстремни терени и сезони ? А запарват ли повече лятото по планините на 40 градуса ? Изобщо,ако някой има поглед ще се радвам да сподели впечатления,защото са и по-скъпи, дали си струва,благодаря Simple Smile
Аз имам такива със, купувах ги за лятна ваканция в Норвегия и единственото, за което съжалявам е, че не си взех по-високи - щяха да са ми по-универсални! Чудесни тракинг маратонки, невероятно сцепление дори по мокри камъни, не се мокрят, доста просторни са за мен и липсва фактора краката ми да са се подули от ходене и да ми стягат; лятото са също толкова комфортни (за мен) , колкото и при по-ниски температури, макар, че не съм ги пробвала при отрицателни (имам много стари зимни високи тракинг обувки, които ползвам при сняг и ботуши Ugg катo мине -20C). Вярно е, че не са много красиви, но това да им е кусура - като цяло аз такива обувки предпочитам да купя по-качествени и очаквам да нося поне 10 години. За тичане според мен не стават.

https://www.amazon.com/Adidas-Terrex-Swift-Gtx-Granite/dp/B01HNF … 3-spons&psc=1

PS Не зная дали има разлика между дамския и детския модел, бих пробвала на крак. Мъжките модели универсално са по-широки от женските, понякога има и други различия. От модел до модел дори на една и съща фирма има разлики. Трябва да се пробва! И не забравях за тракинг трябва да ги усещаш поне 1 номер по-дълги, че като тръгнеш по хълма надолу се набиват пръстите - падали са ми големите нокти на краката след такава травма!

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 18:17 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт