Как тренирам - 22

  • 65 283
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Жестока си, Ани! Hug

# 706
  • Мнения: 910
Ани, къде ги видя тия бричове? Изобщо не мога да си представя, че изобщо си имала. Супер си!
Аз косата я връзвам с тези хлабавите ластики дето са като телефонен кабел (когато имаха кабели де), по хлабава е и не ми става черта и не ми стяга. Рядко може и щипка за коса да ползвам. После я издухвам малко, където се е потила, че съм забелязала, че ми се схваща врата само, докато си стигна до колата. Ама аз не се потя толкова много така или инъче.

# 707
  • София
  • Мнения: 11 942
аз съм със сравнително къса коса, но въпреки това ми пречи и слагам диадема.
В края на тренировката косата ми е мокра като след баня. Мия я често нямам друг избор.

Ани, все по-добър релеф показваш.

# 708
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 288
Благодаря ви, момичета  Hug Flutter
Парушева, имах и още как ... може би и затова съм толкова доволна, че вече имам видим резултат точно в тази област  Mr. Green

# 709
  • София
  • Мнения: 1 047
Ани си е фитнес модел  newsm10 smile3501 Аз друга такава майка на 3 деца не съм виждала!
Косата ми е дълга, но тънка и я мия през ден, независимо от тренировките. Връзвам я на кок, не много стегнато.
Бричовете: моите са ужасяващи на повече кила, тренировките не им влияят, само чистене е спасението. Имам снимка "преди" - като/ако отслабна ще ви покажа и "след" , стискайте палци  Peace

# 710
  • Мнения: 1 231
Момичета, аз ви чета и ви се възхищавам! Свалих 2-та килограма, но нахалствам и искам да се стегна като вас. Колегата твърди, че няма как без добавки да ми се получи. Той постоянно поръча едни туби с прахове, а аз един аспирин ми е гадно да изпия, камо ли с прах да се тъпча. Какво е вашето мнение?

# 711
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 288
Момичета, аз ви чета и ви се възхищавам! Свалих 2-та килограма, но нахалствам и искам да се стегна като вас. Колегата твърди, че няма как без добавки да ми се получи. Той постоянно поръча едни туби с прахове, а аз един аспирин ми е гадно да изпия, камо ли с прах да се тъпча. Какво е вашето мнение?
Ако се храниш балансирано и приемаш достатъчно протеини, изобщо не ги мисли добавките. Пробвай първо с храната, с увеличаване на силовите тренировки и  чак след това мисли за друго. Аз лично пия аминокиселини по време на тренирвака и протеинов шейк след нея. В дните, в които не тренирам пия колаген сутрин на гладно. Също така пия омега 3 и витамин С, но не мисля, че това влиза в числото "добавки без които няма да изградя мускулна маса" В основата на всичко е храната и тренирането.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 434

Здравейте, дами! Следя ви от изестно време и в момента съм в дилема Thinking
От 2 - 3 м. тренирам в зала, където опцията е само с индивидуален инструктор. Само с тежести и собствено тегло.
Няма нито един кардио уред. На един инструктор се падаме по няколко човека, защото в часовете, в които ходя, се струпва повечко народ и логично няма как на 20 човека да има 20 инструктора. Като цяло се справят да ни обърнат внимание, но се налага да изчаквам за нещо ново което правя или да ме "пази", когато сме увеличили тежестта. Странно ми е и мнението им, че разгряването е "надценявано"! Не разгрявам, защото няма време и ме подхващат от вратата. Постът ми в никакъв слуай не е с цел хейтване на въпросният клуб! За момента съм доволна и имам видимо развитие за тези нищо и никакви месеци, но абонаментът е равен на 4 в "масова" зала. Също, наблюдавам трениращите там от няколко години и виждам, че правят абсолютно същите десетина упражнения, но с много по-големи тежести т.е. няма голямо разнообразяване с времето. Усещам се, че 2 пъти седмично вече ми е малко. Успоредно си взех и карта за близкия фитнес, която вече тече от 1-ви. С нея мога да ходя всеки ден ако искам на 4-5 пъти по-ниска цена. Сигурна съм, че мога и сама да правя упражненията от сегашната зала, но не мисля, че без помощ и "пазене" мога да увеличавам значително тежестите с времето. Особено клековете с щанга или правилното изпълнение на суинг с много по-тежка пудовка и т.н. Преди година пак ходих в такъв клуб за няколко месеца и реших, че ще мога да продължа сама. Продължих, но без да успея да градирам и с постепенно затихване. Накрая и спрях да ходя в залата ( зимата - мързел - зимен сън ). Имам усещането, че на определен период от време ми е необходим инструктор, но тези в масовите зали не работят както аз си представям, че трябва. Наблюдавам ги с клиенти жени и ми се вижда "лигава" работа. Та, вие как се справяте с надграждането сами? Някак не си представям след време, че без правилните насоки ще мога да направя набиране например или да клякам с 50 кг. (сега са 30 ) без "пазене". В залата правим 4 серии по 5 повторения. Ако не увеличавам драстично тежестите, мога ли просто да правя повече поторения и повече серии и необходимо ли е изобщо да се увеличават кг. прекалено?
Извинете за дългият пост, но наистина се чудя дали да продължа още няколко месеца в този клуб или да се пробвам отново сама. Истината е, че не мога да си ги позволя за постоянно, а и мааалко не съм сигурна, че си заслужават на 100%. Има друг подобен клуб, където съм тренирала и са върха! Явно с тях сравнявам, но са още по-скъпи...Rolling Eyes Мислила съм да ходя за по 2-3 м. и после пак сама и да редувам, но някак започват с друго око да ме гледат, когато веднъж съм "изчезнала".

# 713
  • Мнения: 2 320

 Та, вие как се справяте с надграждането сами? Някак не си представям след време, че без правилните насоки ще мога да направя набиране например или да клякам с 50 кг. (сега са 30 ) без "пазене". В залата правим 4 серии по 5 повторения. Ако не увеличавам драстично тежестите, мога ли просто да правя повече поторения и повече серии и необходимо ли е изобщо да се увеличават кг. прекалено?

Впечатлението, което добивам от целия ти пост е, че в общи линии са ви попромили малко мозъците колко са важни и значими инструкторите в тази зала. Научили са ви да им вярвате на 100% и да не четете и опитвате нищо встрани сами. А за поглеждането с други очи след липса... какво да ти кажа, опитват се да се продадат за голямата работа - клубно, ексклузивно членство, принадлежност, помощ и подкрепа на участниците, вАй, вАй.

Обективно погледнато, 50 кг не е кой знае какво постижение за клек, за 30 да не говорим.
Увеличаването обикновено е схематично и напълно възможно да го направиш сама - не съм твърде наясно, защото аз увеличавам интуитивно, но се започва от увеличаване или на броя серии, или на броя повторения.
И за набиранията си има схема Simple Smile

Интуитивно: Ако можеш да направиш 4 х 5 с 30 килограма, със сигурност можеш поне 5 повторения с 35 килограма.  
Правиш ги, почиваш, правиш още 5, почиваш. Преценяш. Ок, може би днес не се чувстваш достатъчно силна за повече от 2 сета, значи спираш. Или чувстваш, че можеш да продължиш, значи даваш смело.

Конкретно при клек - можеш първите няколко пъти с нова тежест да използваш смит машина, няма нужда никой да те "пази". А ако толкова има нужда, викни някой от трениращите наблизо. Обикновено хората нямат нищо против, дори да не е в "културата" на конкретния фитнес.

С две думи: Зарязвай ги и си ходи смело на фитнес. Ако имаш възможност - обиколи, за да откриеш инструктор, който работи с жени по начина, по който ти си го представяш. Има и такива - сядат с теб, обсъждате цели и наистина дават адекватни съвети, следят те, окуражават те. Ако пък само един фитнес ти върши работа по ред причина, давай сама  - като има въпроси, пиши тук, четем здраво, пробвали сме неща, не всяка разбира от всичко, но винаги ще се намерят 2-3 момичета да дадат някаква информация по конкретния въпрос.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 434
Благодаря, bambinnah!
Не се чувствам с промит мозък и не им вярвам на 100% . Както писах, има неща, които не ми допадат и оправдават подобен разход и по тази причина клоня към самостоятелно трениране. По-скоро се чувствам неопитна все още и се притеснявам от контузии ако не изпълнявам правилно упражненията. Сега, непрекъснато има някой, който да ме поправи за стойка, крив гръб и т.н. Но, ще се тествам и ще питам тук Simple Smile Гледам и доста клипчета, чета и така.
Не съм ептен "боса", но съм си начинаеща Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 320
Не беше критика към теб, извинявам се, ако така е прозвучало.

А за научаването на форма - гледаш клипове, избираш си фитнес с огледала и молиш инструктор да те погледне, дам.
С по-опитна приятелка също можеш да отидеш - не се притеснявай да помолиш, никой не си "жертва" тренировка заради теб. Хората, които тренират от повече време, знаят отлично как да си структурират тренировката покрай твоята, как от нищо да направят нещо и въобще как да тренират качествено при всевъзможни условности. Освен че наистина е кеф да помогнеш на някого Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 1 434
О! Определно не го приех за критика! Винаги съм благодарна на страничен поглед. А и най-вероятно от части си права за този тип усещане за принадлежност.
Някак се създава среда и започваме да си общуваме помежду си, защото сме малко. Готино е Simple Smile И хората са такива.
Докато в големият фитнес всеки си е вглъбен и наистина се чувствам неудобно да питам или моля за някаква помощ, точно, за да не го прекъсвам нещо Simple Smile Но пък съм общителна и ще се пробвам Simple Smile

# 717
  • Мнения: 4 661
Че какво ще ти пазят на суинга ? Важното е да усвоиш бейсик техниката на основните упражнения и после си ходи в обикновен фитнес ,може от време на време да се консултираш с инструктор.

# 718
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 288
Франи, добре дошла в темата.  Hug Интересни са нещата при теб, така че се надявам да споделяш с нас. Винаги можеш да опиташ да тренираш сама във фитнес, да видиш как ще потръгне и тогава да решиш дали ще се отказваш от другите тренировки с инструктор.
Също, наблюдавам трениращите там от няколко години и виждам, че правят абсолютно същите десетина упражнения, но с много по-големи тежести т.е. няма голямо разнообразяване с времето.
.....
Та, вие как се справяте с надграждането сами? Някак не си представям след време, че без правилните насоки ще мога да направя набиране например или да клякам с 50 кг. (сега са 30 ) без "пазене". В залата правим 4 серии по 5 повторения. Ако не увеличавам драстично тежестите, мога ли просто да правя повече поторения и повече серии и необходимо ли е изобщо да се увеличават кг. прекалено?
Като се замисля, май така се получава в един момент. Аз вече тренирам от две години и въртя едни и същи упражнения. Да, имам прогрес в тежестите, правя ротации в тренировките и редувам ники тежести с повече повторения и обратното, но като цяло няма кой знае какво разнообразие.
Те тежестите се увеличават до един момент и оттам нататък вече експериментира човек. При мен надграждането е с пробване на различно изпълнение на упражненията. Имах за цел да се науча да се набирам - и за няколко месеца упоритост и наблягане на тези упражния успях. Тръгнах от 3 набирания, вече правя 8. За такива неща не смятам, че е нужен инструктор. Колкото до клякането сигурна съм, че добри резултати ще имаш както с 5 по 50, така и с 12 по 30.

Така, че давай смело и да споделиш как я караш и занапред  Hug Hug

Аз починах добре събота и неделя. Днес ще правя гръб и корем.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 434
ani_d, благодаря за топлото посрещане и разяснения HugHug
Видях ги първите ти три набирания! Дано някой ден и аз се похваля с такова тяло и издържливост!
Абонаментите ми се засичат и така и ще стане този месец. Ще редувам залите пък да видим...

Общи условия

Активация на акаунт