Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 36 482
Красавец! Обаче някой му е оскубал опашката, или е млад и още не е поникнала.

# 167
  • Мнения: 1 133
Здравейте! В края на октомври плануваме да посетим Шумен, Плиска и Преслав. Препоръчайте ми място за нощувка и примерен маршрут. Благодаря предварително!

# 168
  • Мнения: 18 552
Много има за гледане по тези места.
Аз съм видяла всичко там. Не бих препоръчала Шумен за отсядане.
Но то е, защото на мен не ми харесва този град.
Русе, Търново са наблизо.
Иначе паметника "Създатели на българската държава" е хубаво да се види в Шумен. И това е.
Има и музей,близо до Военния Университет.
Плиска, Преслав наоколо, крепостите, Мадарският Конник, Дворът на Кирилицата, Мисионис(ако се отклоните към Търговище).
В Русе, в Търново пък има толкова места за гледане.
Бих се огледала в околностите на Шумен или около Преслав бих търсила къщички или комплекси в гориста местност.
Но зависи вие какво какво харесвате.
Със сигурност и в Шумен има хубави хотели.
Все пак е голям областен град.
За съжаление много неприятен за мен като атмосфера, за което ми става дори малко тъжно.
Затова и не бих останала да спя в самия град.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2022, 16:40 от Caroline_Bingley

# 169
  • Мнения: 8 239
Здравейте! В края на октомври плануваме да посетим Шумен, Плиска и Преслав. Препоръчайте ми място за нощувка и примерен маршрут. Благодаря предварително!
Осмарски къщи с.Осмар
Преслав -музея -имат хубав филм за самият Преслав и неговото развитие. В самиите руйни нямаше екскурзовод.
Шумен според мен джамията е задължителна. Самият служител ни помоли да изчакаме и ни разказа и показа интересни неща. Иначе всичките къщи на забележителни личности и паметника над града.
Един от дните ние ходихме на Тракийската гробница след Разград която все пак е национално богатство. В Разград са интерсни разкопките и интерактивният им музей.
На Плиска сме били по друго време, там взехме беседа в музея, посетихме столицата и Базиликата. В двора на буквите децата бяха ходили с училището.
В същият ни престой посетихме и Мадарският конник - място което си заслужава. В с.Мадара видях доста хубави къщи за гости.

Между другото приятно бях впечатлена от Шумен. Хареса ми като град. Разходихме се по главната улица и обядвахме в страхотна италиянска пицария е една от преките й.

# 170
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
Определено бих посъветвала настаняване в Преслав, отколкото в Шумен. И хотелчетата, и заведенията са в пъти по-добри, отколкото в Шумен. Ако отсядате в Шумен, търсете някое малко семейно хотелче.
Ето какво може да се види
https://pochivka.bg/shumen-zabelezhitelnosti-g74

# 171
  • Мнения: 1 133
Много има за гледане по тези места.
Аз съм видяла всичко там. Не бих препоръчал Шумен за отсядане.
Но то е, защото на мен не ми харесва този град.
Русе, Търново са наблизо.
Иначе паметника "Създатели на българската държава" е хубаво да се види в Шумен. И това е. Има и музей,близо до Военния Университет.
Плиска, Преслав наоколо, крепостите, Мадарският Конник, Дворът на Кирилицата, Мисионис(ако се отклоните към Търговище).
В Русе, в Търново пък има толкова места за гледане.
Бих се огледала в околностите на Шумен или около Преслав бих търсила къщички или комплекси в гориста местност.
Но зависи вие какво какво харесвате.
Със сигурност и в Шумен има хубави хотели.
Все пак е голям областен град.
За съжаление много неприятен за мен като атмосфера, за което ми става дори малко тъжно.
Затова и не бих останала в самия град.
Много ви благодаря!

# 172
  • Мнения: 1 614
Преди няколко години обикаляхме района , нощувахме в комплекс “ Стара Плиска “. Разгледахме Плиска, Мадара , Шумен и Преслав.

# 173
  • Мнения: 234
За  мен Шумен има много приятна атмосфера. Ако решите да нощувате в града, има хотели за всеки вкус, в Booking.Com има отзиви. Като посетите монумента Създателите на Българската държава, който се намира на Шуменското плато, ви съветвам да се разходите наоколо, ако е хубаво времето. Има и горски маркирани пътеки-много леки, върви се по равно.
Друго място за разходка в Шумен е парк Кьошковете.
Пицарията, която се препоръчва по-горе, сигурно е Otto Napoletana. Аз също я препоръчвам, с много автентичен вид е и е много вкусно . Има и едно заведение Барбароса, което е малко встрани от града, намира, се на брега на езеро, като съм ходила преди Коронавируса, всичко беше на ниво.
Препоръчвам и Комплекс Старият Шумен, с автентични къщи от началото на миналия век, доста от които са музеи, предлага се и екскурзоводка беседа.
За Преслав: освен историческия музей и археологическия комплекс, препоръчвам ресторант Панорама, който се намира много близо до музея. Около ресторанта се намира симпатичен парк, а след него е градския център-много е близо, препоръчвам да отидете да го разгледате, защото според мен има атмоафера - църквата, читалището, както и една вековна черница. Там има едно интересно стълбище с цветна мозайка.
Плиска: Освен археологическия комплекс и музея, препоръчвам Двора на Кирилицата, където има и много интересни восъчни фигури.
В близост до Плиска се намира Винарна Царев брод. Ако имате време и желание, можете да си резервирате винен тур при тях или просто да се отбиете и да си купите няколко бутилки вино. По мое мнение вината им са много хубави.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2022, 21:11 от StIvanova

# 174
  • Мнения: 8 239
Винарната Цари Брод и аз я препоръчвам. Произвеждат първото естествено пенливо вино в България. От ризлинг. На мен лично ми хареса, доста прилича на Просекото но е по-леко.

# 175
  • Мнения: 1 133
Благодаря на всички за препоръките! Ще се възползвам максимално от всички ❤️

# 176
  • гр. София
  • Мнения: 40
Преди 2 г. бяхме за 3 нощувки в Шумен и много ми хареса.  Хотела, в който бяхме отседнали се казва Отантик, много чист и приятен, с безплатен паркинг. В града ходихме до Томбул джамия, разходихме се в Градската градина, има паметник на Тодор Колев, изкачихме се на паметника 1300 години България.По програма обиколихме Преслав , Плиска, Мадарския конник, Двореца на Кирилицата и дори до Варна стигнахме. Пак бих отишла, със сигурност  има още какво да се види.

# 177
  • Мнения: 302
Здравейте момичета писах в една тема, но си изгубих мнението и не успях да видя отговори. Има ли някой, който е ходил в/ около Сакар планина ? Да препоръча изби, винарни, хотел, хижи, спа и какво сте посетили наоколо ? Благодаря предварително ❤️

# 178
  • Мнения: 18 552
Да, Томбул джамия определено си заслужава да се види. Ние миналата година ходихме специално заради нея.
Но аз имам някакво  влечение към джамиите, много ме впечатляват и са ми интересни.

# 179
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
В посока Варна, близо до Девня са Побитите камъни, Музеят на мозайките в Девня, Златаревския манастир.

Общи условия

Активация на акаунт