Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 409
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 30 802
Ма чакай сега, то и аз с три деца да не съм луда, да хвана разведен с още едно, ако се наложи...много ясно, че ще е или всичко, или нищо - и ако се случи пак всичко, хипотетично де, няма да чувствам вина, както сега не чувствам вина, че докато госпо'иците се накумят, им взех ергена.

# 211
  • Мнения: 18 524
И какво ако не искат? Аз съм мега хипер нагла значи, защото с три деца съм се развела. Може би е трябвало в затвора при престъпниците да потърся новата си половинка хихихи Ама като съм нагла - ужас значи.

# 212
  • София
  • Мнения: 24 839
То ако се случило еди-как си, няма проблем,но най-голямата наглост в темата са примадоните, дето по две деца вече имали, но заявяват, че разведен с дете не искат. Grin

Аз тях се опитвам да приземя, но без успех.
Убедени са, че на жените и с дузина деца, им се полага ерген, който да ги отгледа като свои.
А, разведен, дори и децата да не са при него- у лево! Mr. Green

Бианка, твоя работа е с колко деца зад гърба си ще се разведеш.
Смешното е, че развяваш "благородното" си възмущение срещу мъже, които биха искали, точно като теб, да си вземат необременена половинка.

# 213
  • София
  • Мнения: 5 883
Ами наглост е. Демек вие чужди деца отказвате да гледате, обаче Въй,въх, Александро какъв простак бил.

# 214
  • Мнения: 64
По въпроса на темата - то е ясно , че едни ще кажат да, други - не. За мен лично въпроса е някак излишен. И много се забавлявам да чета мненията обаче Simple Smile. Светът е шарен, хубаво е повече хора да го осъзнаят - не всичко е затворено в тяхната малка удобна кутия. Аз лично познавам жена, която се омъжи за разведен с четири деца, всичките при него. Така че - наздраве!  Wink Живейте живота си, както намерите за добре, но ако сте възрастни хора, бъдете наясно със собствените си желания.

# 215
  • Мнения: 30 802
Двойният стандарт е, защото мъжът може да печели пари и да гледа и 12 деца - ама жената дава сили и емоции, а те не са безкрайни. Та така, различен ресурс, затова не бих взела мъж с дете. Ако можеше само да хвърлям пари по проблема и да не ме ангажират емоционално - ОК, само че много ясно, че не искам още емоционално натоварване.

# 216
  • София
  • Мнения: 24 839
Двойният стандарт е, защото мъжът може да печели пари и да гледа и 12 деца - ама жената дава сили и емоции, а те не са безкрайни. Та така, различен ресурс, затова не бих взела мъж с дете. Ако можеше само да хвърлям пари по проблема и да не ме ангажират емоционално - ОК, само че много ясно, че не искам още емоционално натоварване.

Не се прави на умряла лисица! Mr. Green
Тук никоя не е говорила дори за пари- все за приемане на децата като свои, е приказката.
За грижи и емоции иде реч.

# 217
  • Мнения: X
Аз май не се изразих добре.
Самотната майка не че няма право да е в елмаз. Има. Но не и да се сърди, че предпочитат момите. В крайна сметка кандидатите са кандидат-любовчии. Да ги вижда като кандидат-бащи е.... нереалистично.

# 218
  • Мнения: 30 802
Двойният стандарт е, защото мъжът може да печели пари и да гледа и 12 деца - ама жената дава сили и емоции, а те не са безкрайни. Та така, различен ресурс, затова не бих взела мъж с дете. Ако можеше само да хвърлям пари по проблема и да не ме ангажират емоционално - ОК, само че много ясно, че не искам още емоционално натоварване.

Не се прави на умряла лисица! Mr. Green
Тук никоя не е говорила дори за пари- все за приемане на децата като свои, е приказката.
За грижи и емоции иде реч.


Аз съм писала и преди - не съм очаквала "приемане като свои", само нормално и грамотно отношение. И да не е ганьо и булгарише мачо спрямо детето.

# 219
  • Мнения: 4 577
Двойният стандарт е, защото мъжът може да печели пари и да гледа и 12 деца - ама жената дава сили и емоции, а те не са безкрайни. Та така, различен ресурс, затова не бих взела мъж с дете. Ако можеше само да хвърлям пари по проблема и да не ме ангажират емоционално - ОК, само че много ясно, че не искам още емоционално натоварване.

Не се прави на умряла лисица! Mr. Green
Тук никоя не е говорила дори за пари- все за приемане на децата като свои, е приказката.
За грижи и емоции иде реч.


Аз съм писала и преди - не съм очаквала "приемане като свои", само нормално и грамотно отношение. И да не е ганьо и булгарише мачо спрямо детето.
Сирен, какво за теб означава нормално отношение? И в него предполага ли се мъжът ти, например, да покрива разходи на детето за спорт, частни уроци за кандидатстване след 7-ми клас, учене в чужбина? Влиза ли да отидат да карат заедно колело или да го вземе от училище? Достатъчно ли е да се разминават като съквартиранти? Ако детето ти каже, че се чувства второ качество, излишен, в голямото ви семейство, каква ще ти е реакцията? Като ходите при свекървата водите ли го с вас, той получава ли внимание или е част от нормалното отношение да си седи настрани с телефона/таблета?

# 220
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
То пък какъв е този зор да ти приемат детето като свое. Аз точно ей за това не бих си подложила детето на това да му натрапя друг "татко" (то баща си има)и връзките на майка му, какво остава и за други деца.

# 221
  • София
  • Мнения: 19 221
Да не забравяме, че и мъжете може да бъдат меркантилни. Ако попаднат на успешна жена с деца, дори и малко по-голяма да е... стига да ги кефи достатъчно, ще си направят още 1 и пълен напред.
Да, вторият брак вече е по-рационална постъпка, хем се стараеш повече, хем сваляш изискванията.
Скрит текст:
Аз си имам теория, че Америка е силна именно защото е страна на втория шанс - много от жителите като не са случили в основната си родина, свиват гарда и бачкат здраво, доволни че са приютени. И заради мащабите, разбира се

# 222
  • Мнения: 30 802
Разходи - нормалните, като за неговите деца - дрехи, храна, уроци, колела, играчки, техника. Това влиза в графата "гледане чрез пари". Включва ритане на топка, разходки, излизане с колело - абе като другите деца. Само че тия неща може да ги прави и без сърдечни трепети, и без да примира. Като тимбилдинг. Колегиални отношения, забава, без пренебрегване. Не държа да се умилява и да му е уау, както е със своите, там е друга емоция - но нямаше да взема някой, който се прави, че синът ми е невидим, или се държи пасивно-агресивно. Говорят си, имат си свои занимания и така...

Цивилизовано отношение значи разговори, емоции, разбиране за детското развитие. Да, и водене и взимане от градина и училище може да се включват.

Изобщо - нормална и грамотна комуникация. Какво ти пренебрегване, това е за отрепките и уайт траша.

Разбира се, не бих изизквала горното от всеки "чичко", не бих и избрала такъв модус операнди - да хващам мъже и насила да ги направя татковци. Просто съм избрала човека, който показа, че може да има това грамотно поведение, че е готов да върви напред и да се държи по тоя начин.

То и при три деца положението е така напечено, че не се мисли мое-твое, всеки хваща най-удобното в момента и действа.

# 223
  • София
  • Мнения: 5 883
Изкарвай и ти пари де, мамасито. Пак се оплете като пате в кълчища. Нали на предната страница контрира потребителя, че не бъркаш по джобовете за пари за чужди деца, пък сега можело да изкарва н'ам си колко да гледа...

Остави ги парите обаче, най-важното е децата от първия си брак в каква позиция ще поставите.
Как ше понасят "нормалното" отношение на новя мъж/мъже на майка си, дали ще ги шунтирате при баби и дядовци, докато си играете на младоженци, или ще са втора ръка, трета цедка, докато се обгрижва новопоявил се наследник. Тия товари децата от семейства със сложни конфигурации си ги носят доживот и им личи винаги, че са такива. Подобни простотии не бих причинила на децата си, както вече писах.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 18:58 от Елица

# 224
  • Мнения: 18 524
Аз бях настроена да срещна мъж с дете/деца - не съм търсила ерген, нито изобщо съм търсила мъж. Предполагам, че съдбата си е направила майтап. Simple Smile Нямам друго обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт