Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 433
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 30 802
Е сега, като сме станали семейство - бъркам, разбира се. Но не очаквам, че масовият ерген е готов с ентусиазъм да си отвори портфейла. Просто съм намерила такъв, за който не беше проблем. Ако беше стиснат - нямаше да е с мен, но нямаше и да го врънкам, просто нямаше да се получат нещата. Не съм търсила втори татко, мен ме намериха.

Ние всичките деца развозваме по баби и си играем на младоженци - че то и това си трябва.

# 226
  • София
  • Мнения: 5 883
Синът ти ще запомни със сигурност как си го пратила при баба му и дядо му, докато си виеш семейно гнезда с нов мъж и ново дете.

# 227
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз бях настроена да срещна мъж с дете/деца - не съм търсила ерген, нито изобщо съм търсила мъж. Предполагам, че съдбата си е направила майтап. Simple Smile Нямам друго обяснение.

Кое от всичките си и не си, че се обърках? newsm78 Peace
- настроена си да срещнеш мъж с деца
- не си търсила ерген
- не си търсила ВЪОБЩЕ мъж

Ама, като се появи ергенина и ти рече, що да не го грабна, като ми е мераклия, щото Господ го праща? Joy

# 228
  • Мнения: 30 802
Да бе, ще се травмира от ходене на вила направо...

Със сигурност ще се опитва да ме изкарва виновна за какво ли не и травмиран о ткакво ли не, но съм се подготвила психически - той е мъж, има цял живот пред себе си да яде, пие, тия три неща, вместо да си чепка емоциите по фройдистки. Та така. Ако почне да ми мрънка, че съм го травмирала и съм му виновна, съм си научила наизуст моногола от Роки 4 ли беше, там дето обясниха на малкия, че никой не му е виновен за живота.

Може пък да ми е благодарен, че съм си свила ново гнездо, вместо да го хвана за перушината и да не го пускам да литне до има-няма 40 годинки.

# 229
  • София
  • Мнения: 19 242
Дето казвате - човек да е честен. Обаче някои хора го използват.

1. след няколко месеца връзка - аз гък не съм казвала, негова идея да се събираме, нищо че съм с дете. Поколебах се и докато се чудех - ми намериха заместничка.
2. когато казах избирай - избра нея.....и след 2 седмици аман-заман, не му било добре.
3. ще се събираме вече и двамата уж на един акъл - обаче нещо започна да се усуква, техните как щели да ме приемат, къде да живеем, ама...
4. тегля една и се разделяме, той разбира се, си прикотква пак заместничката и заживяват заедно, ама...
5. той пак ще избира, и избира около година... познайте кого
6. забременявам и тогава се сеща, обаче късно е либе за китка
7. след още 1 година - бил сбъркал, не му пречели вече двете ми деца. Но да се бракуваме на всяка цена, което значи аз да се разведа.
ПП т.7 е била защото официалната приятелка не могла да забременее - не че той ми го е казал, чух го от друго място
Всичко това се развива в продължение на 12-13 години. И още 2-3 за преодоляване на последиците.

# 230
  • София
  • Мнения: 5 883
...

Може пък да ми е благодарен, че съм си свила ново гнездо, вместо да го хвана за перушината и да не го пускам да литне до има-няма 40 годинки.


Ако си такава пиявица, може и да е благодарен.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 208
Две други който са решили да забременеят от донорска сперма.
Другото е форсмажорни обстоятелства, но това е някак нагло. Значи, за мъжката работа в бебеправенето не й потрябвал мъж, обаче после й станало самотно и решила да се обвърже, натрисайки  своя абсолютно едноличен и осъзнат избор на някого. И като не намира мъж, и тя ли ще реве от мъжете? Е нали това дете с донор го е правила, за да няма близки срещи с мъже.
Нищо общо няма с вдовици или изоставени, не знам защо ги сравняваш.
Не си мисли,че жена която взима решение да забременее по този начин го е направила ей така,с лека ръка.
Напротив,решението е трудно и носи много негативни последици и за жената и за детето.Няма да изброявам...и сама може да се сетиш.Изисква се много смелост и настойчивост да постъпиш по този начин.И определено жените  престрашили се да го направят са жени с силен характер,заслужават дълбоко уважение и подкрепа,а не хулене и присмех.
Все ми се струва,че вие жените и майки трябва да сте по-толерантни,но явно не би!

# 232
  • Мнения: 18 957
Да бе - много двоен аршин?? Значи мъжът, чиято изоставена жена ражда в момента, може да си цъка из сайтовете - той е свободен мъж Simple Smile Ама жената не можело с бебе да влиза вечер из сайтове?? И защо? Ако ще и в родилното да е и да се запознава - приветствам! Животът си е неин - последствията - също. Откъде накъде мъжът - уж баща - може, а тя - не?
За мен не е двоен аршин:

http://old.bg-mamma.com/?topic=1051197.msg37086578#msg37086578

Не знам колко трябва да си неначесан, че от родилното или с малко бебе да хукнеш по любов. Или да влачиш върволица от сексуални партньори пред очите на детето си, току-що разделил се с баща му или майка му.
Там е работата, че последствията от такива решения са задължително и за децата, затова е гнусно, само че днес от предишната крайност, когато търпят цвл живот тормоз, без да се разделвт, много хора се юрнаха пак в крайност - аз съм най-важен, аз трябва да съм щастлив, ама сега и веднага, не мога да чакам, пък децата ще се греят от родителското щастие, което всъщност не родителско, а някакво лично. А понякога трябва да изчакаш, да си наместиш главата, да видиш кое е най-добре за всички и тогаеа да действаш.

# 233
  • София
  • Мнения: 24 839

Не си мисли,че жена която взима решение да забременее по този начин го е направила ей така,с лека ръка.
Напротив,решението е трудно и носи много негативни последици и за жената и за детето.Няма да изброявам...и сама може да се сетиш.Изисква се много смелост и настойчивост да постъпиш по този начин.И определено жените  престрашили се да го направят са жени с силен характер,заслужават дълбоко уважение и подкрепа,а не хулене и присмех.
Все ми се струва,че вие жените и майки трябва да сте по-толерантни,но явно не би!


Защо изместваш темата- за да можеш да обвиниш майките в нетолерантност? newsm78
Ми, не ти се получава не за друго, а защото липсва логика в струпването на факти и ситуации, които са в различни категории.

# 234
  • Мнения: X
Изисква се много смелост и настойчивост да постъпиш по този начин.И определено жените  престрашили се да го направят са жени с силен характер,заслужават дълбоко уважение и подкрепа,а не хулене и присмех.

Аз не се присмивам. Само напомням, че дете принципно се прави от двама родители. Самотна майка с донорска сперма е жена, която не е срещнала мъж, годен за баща,но е решила, че е достатъчно годна, за да бъде самотна майка. Да, много е неудобен въпросът как е решила изведнъж, че някой случайно срещнат е годен за баща, след като се е оправила без такъв.
Майчинството не е характер, а инстинкт. Майчинството с донорство е връх в този инстинкт.

# 235
  • Мнения: 5 242
Аз сигурно съм най-долната щом бебето ми като беше на 3 месеца си хванах гадже. А още по долна съм, че 4 пъти сън получавала предложения за брак пък не съм се бракувала. Ааа да вметна, все от ергени са били .

# 236
  • BG
  • Мнения: 892
Хора, мъже ами ако майката е била изоставена от мъжа си, защото на него му се хойка и живее ? Тя да плаща за това ли, да седи сама само защото ония разбрал, че бащинството не е за него ?
Защо тя да няма право на сайтове за запознанства ? Защо да няма право да излиза ? Прокажена ли е, какво ?
И ако вие почерпите с един сладолед за лев детето и какво ще ви стане ? Ако вие я харесвате, ако станете семейство, нали и нейните финанси ще отиват за общото семейство, да не би да каже "ааа не, аз мойте пари ще си ги харча само за мен и детето". Глупаво е за мен и сметкаджийско, а това няма как да е истинско. Ако обичаш някого истински и си го оценил, няма да смяташ в пари и детето няма да ти е проблем.

Именно!
Аз явно съм изключение, защото пак повтарям, че бих взела вдовец или разведен с дете, стига да не е разведен, защото е хойкал или пиел или е бил насилник.
Даже предпочитам като гледам коментарите на * видни* мамини ергенчета тук и в Сподели Simple Smile))))
Но да кажем за мъжете е ясно-сакън да не се минат...обаче женската злоба не мога да разбера...
С какво е виновна наистина една жена, че мъжът ѝ не се е наживял и не иска семейство вече, примерно?

# 237
  • Варна
  • Мнения: 208
Забременяла с донорска сперма или вдовица с новородено бебе на ръце да се юрне в сайт за запознанства, където ще налети на сволоч от ранга на Александро? О, каква изненада... Да не стане търкулнало се гърнето и си намерило похлупак.
Не се присмивай на чуждото нещастие.Живота предлага какво ли не!

# 238
  • Мнения: 18 957
Аз сигурно съм най-долната щом бебето ми като беше на 3 месеца си хванах гадже. А още по долна съм, че 4 пъти сън получавала предложения за брак пък не съм се бракувала. Ааа да вметна, все от ергени са били .

Ама похвално е, разбира се, с 3-месечно бебе да си хванеш гадже. На повечето жени им предлагат брак поне няколко пъти през живота им, важно е какви са предлагащите. Орден "Стара планина" ли чакаш за тези си "постижения"?

И да са те зарязали, и да пие, бие и изневерява мъжът, пак не е много умно веднага след раздялата да хукнеш по мъже, докато ще си с объркан мозък, че и хормони при някои, сакън да не изпуснеш шанса. На който си му важна, ще чака. Ето, Cuckoo добре, че не е бързала - нищо не е изпуснала.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 21:36 от кукумицинка

# 239
  • Варна
  • Мнения: 208

Не си мисли,че жена която взима решение да забременее по този начин го е направила ей така,с лека ръка.
Напротив,решението е трудно и носи много негативни последици и за жената и за детето.Няма да изброявам...и сама може да се сетиш.Изисква се много смелост и настойчивост да постъпиш по този начин.И определено жените  престрашили се да го направят са жени с силен характер,заслужават дълбоко уважение и подкрепа,а не хулене и присмех.
Все ми се струва,че вие жените и майки трябва да сте по-толерантни,но явно не би!
Защо изместваш темата- за да можеш да обвиниш майките в нетолерантност? newsm78
Ми, не ти се получава не за друго, а защото липсва логика в струпването на факти и ситуации, които са в различни категории.
Не измествам нищо.Ти не четеш,както ти се случва често.

Общи условия

Активация на акаунт