Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 427
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 208
Да бе - много двоен аршин?? Значи мъжът, чиято изоставена жена ражда в момента, може да си цъка из сайтовете - той е свободен мъж Simple Smile Ама жената не можело с бебе да влиза вечер из сайтове?? И защо? Ако ще и в родилното да е и да се запознава - приветствам! Животът си е неин - последствията - също. Откъде накъде мъжът - уж баща - може, а тя - не?
За мен не е двоен аршин:

http://old.bg-mamma.com/?topic=1051197.msg37086578#msg37086578

Не знам колко трябва да си неначесан, че от родилното или с малко бебе да хукнеш по любов. Или да влачиш върволица от сексуални партньори пред очите на детето си, току-що разделил се с баща му или майка му.
Там е работата, че последствията от такива решения са задължително и за децата, затова е гнусно, само че днес от предишната крайност, когато търпят цвл живот тормоз, без да се разделвт, много хора се юрнаха пак в крайност - аз съм най-важен, аз трябва да съм щастлив, ама сега и веднага, не мога да чакам, пък децата ще се греят от родителското щастие, което всъщност не родителско, а някакво лично. А понякога трябва да изчакаш, да си наместиш главата, да видиш кое е най-добре за всички и тогаеа да действаш.
кукумицинка Трудно ти е нали?Да осъзнаеш,че има и свестни жени с бебета който са сами,принудени да са такива поради неприятно стечение на обстоятелствата.Може и да го разбереш,може и не.Изборът си е твой и на другите,дето осъждат подобни жени.Струва ми се важно да се отбележи,че това което човек не е преживял,с лесна ръка съди и отсъжда,но ако някой ден и на него му се случи подобно изпитание,тогава самият той се обръща на 180 градуса и друга песен пее.
Както и казах,живот шарен.
На момите успех Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 5 883
Едва ли между кърменията си е хванала гадже потребителката с бебе на 3 месеца.
Сериозна поддръжка е имала.

# 257
  • Мнения: 18 957
На теб ти е по-трудно, отколкото на мен - да осъзнаеш какво пиша. Мъже и жени с пеленачета, тръгнали по любов, ми е неприемливо. Аз дете на родител с прибързан и необмислен втори брак и това е едно от нещата, които не мога да простя.

# 258
  • Мнения: 5 242
Гаджетата нямат общо с децата. Когато са на етап гаджета. Моите всички са се съобразявали с мен. А това, че имах кротко бебе и сънливо си е чист късмет.

# 259
  • Мнения: 12 473
Кукумицинке, някои деца не го изживяват толкова драматично.
Синът ми израсна сред мои и на баща си нови половинки и гаджета и грам не изглежда бъгнат от това. Съзнава, че има различни родители и е благодарен, че заради това е толкова самостоятелен и оправен.

# 260
  • Мнения: 30 802
Аз лично не бих докарала върволица от нови гаджета при което и да е от децата, главно като вид превенция срещу стрес, а дори и насилие. Впрочем всякакви хора с дори най-малък намек за проблем се разкарваха бързичко, без да се забавлявам, тествам или да си чеша крастата - в тоя ред на мисли, не съм се опитвала от всяко дърво да направя свирка и във всеки да виждам потенциален татко. То се вижда кой става и кой не.

Не знам това високи или ниски изисквания са.

# 261
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Социалния статус трябва са е сходен, иначе стават проблеми.
Защо ли мъжете си мислят, че жена с дете винаги драпа да се омъжва  Simple Smile голяма грешка  Simple Smile

# 262
  • Мнения: X
Лично познавам две вдовици,чийто бащи на децата са починали преди раждането,още две чиито мъже са починали преди детето да навърши 18 месеца.
Две други който са решили да забременеят от донорска сперма.
И още пет или шест свестни жени,който са изоставени от мъжете си поради поставени условия "махаш бебето или аз се махам".
Та....защо подобни жени да не са активни в сайт за запознанства или другаде или пък да не си търсят мъж и същевременно да са с благородни мотиви.
Както казах истории шарени.Не съм съгласен с нападки от подобен род,към жени претърпели описаните и подобни на това драми.

Дето се вика, пази Боже!
Но мисля, че съвсем ясно уточних за каква именно ситуация иде реч. Дори и жената да е овдовяла, изоставена итн., при толкова малко дете а и след преживения шок от загубата на мъжа, ако целенасочено тръгне да си търси и да се сваля с нов толкова скоро след раждането и другите неща, според мен има два варианта: или е лека в акъла, или е твърде пресметлива и бърза да си намери някой да я издържа.
Изключвам всички онези варианти, когато случайно жената намира нов свестен мъж.
Затова и казах, че много зависи каква е конкретната ситуация и не бих скочила да заплювам всеки мъж, който не иска да гледа чуждо дете. Понякога проблемът не е в детето, а в майката.
Както и аз като "мома" съм се запознавала с татковци, това, че не съм започнала нещо или останала с някой от тях по никакъв начин не се дължи на факта, че имат деца, а на други техни черти на характера и постъпки, които са ми показали, че нямам бъдеще с тях.
Съвсееем отделно пък са случаите, в които някоя жена като е родила две деца и се е развела, след това дори и да си намери някой свестен, не ще да ражда И от него, защото примерно 3 деца ще й станат вече множко. Ама пък няма нищо против той да отглежда предишните две.  Ако той не е ОК с това, може ли да му се сърди?

# 263
  • Мнения: 3 510
Да бе, ще се травмира от ходене на вила направо...

Със сигурност ще се опитва да ме изкарва виновна за какво ли не и травмиран о ткакво ли не, но съм се подготвила психически - той е мъж, има цял живот пред себе си да яде, пие, тия три неща, вместо да си чепка емоциите по фройдистки. Та така. Ако почне да ми мрънка, че съм го травмирала и съм му виновна, съм си научила наизуст моногола от Роки 4 ли беше, там дето обясниха на малкия, че никой не му е виновен за живота.

Може пък да ми е благодарен, че съм си свила ново гнездо, вместо да го хвана за перушината и да не го пускам да литне до има-няма 40 годинки.


 
Абе, я го дай в някой дом направо. Ще си играеш да го развозваш по вилите. Ей, големи са глезловци в днешно време децата.
Ако това, което пишеш не е майтап, напълно го разбирам бившия ти, каквото и да е станало между вас.

# 264
  • Мнения: 5 346
Няма лошо жена с дете да се омъжи пак за ерген или за разведен. Лошо е, когато развали чуждо семейство. А такива случаи никак не са единични.

# 265
  • Мнения: 18 957
Кукумицинке, някои деца не го изживяват толкова драматично.
Синът ми израсна сред мои и на баща си нови половинки и гаджета и грам не изглежда бъгнат от това. Съзнава, че има различни родители и е благодарен, че заради това е толкова самостоятелен и оправен.

Синът ти, доколкото си спомням, имаше някакви сериозни поведенчески и/или обучителни проблеми, а и не знам дали е чак толкова нормално да възприема спокойно среда с алкохолни изцепки, любовници и пр.
Ако питаш майка ми, на мен въобще не ми се е отразило негативно и драматично - нямала съм поведенчески и обучителни проблеми, нито някакви противообществени и криминални прояви, не вземам наркотици, не злоупотребявам с алкохола, не страдам от промискуитет... видимо съм с нормално поведение и реакции. Но ми се е отразило драматично на способността ми да създавам сериозни връзки във възрастта, в която голяма част от хората създават такива, направило ме е непримирима и към най-мижавите недостатъци на мъжете, при все, че и аз имам такива. Чак когато осъзнах, че ми се е отразило драматично, успях до някаква степен да го преодолея и да продължа напред. Но пък може и да е за добро - не съм била никога от тези свестни жени, на които им се "случват" връзки с гадни мъже - насилници, психопати, пияници, курвари и пр.

# 266
  • Мнения: 18 526
От темата разбрах, че има много хора, според които веднъж останала сама с дете/деца, жената на всяка цена трябва да е сама поне в близките 20 години. Само тогава животът й е достойно изживян и тя е достойна за похвала.

# 267
  • София
  • Мнения: 24 839
Нищо не си разбрала, ами пак демонстрираш "Гузен негонен бяга"! Joy

# 268
  • Мнения: 4 577
От темата разбрах, че има много хора, според които веднъж останала сама с дете/деца, жената на всяка цена трябва да е сама поне в близките 20 години. Само тогава животът й е достойно изживян и тя е достойна за похвала.
По-скоро че първо трябва да мисли за интереса на децата си и да минимизира евентуални вредни последици за тях от собствените й действия. Проба-грешка с различни мъже през няколко месеца,  местене в друг град заради новата "любов" , примиряване с неглижиращо отношение на новия мъж или вменяване на вина на детето, че "мрази" новата половинка и е отговорно за неразбирателствата, са доста често срещани при втори бракове  и упорито отричани и умаловажавани от родителя.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 13:55 от TafTaf

# 269
  • Мнения: 30 802
При децата всякакви псевдо-психолози ще докарат от 12 кладенеца вода и почти всяко родителско поведение може да се определи за вредно и източник на травма.

"Проба-грешка с различни мъже през няколко месеца,  местене в друг град заради новата "любов" , примиряване с неглижиращо отношение на новия мъж или вменяване на вина детето, че "мрази" новата половинка и е отговорно за неразбирателствата са доста често срещани при втори бракове  и упорито отричани и умаловажавани от родителя."

Ако няма нито едно от гореизброените и всичко е наред и цивилизовано, пак ли трябва да си посипвам главата с пепел? Че той може да се е травмирал само от факта, че има още сестри, а е искал да е едно дете. Само че кой го пита, тия неща не се решават според кефа на децата. Те и децата доста почнаха да се травмират, само малко да им развалиш кефа.

Общи условия

Активация на акаунт