Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 378
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 270
  • Някъде там
  • Мнения: 16 026
Ами аз точно това имах предвид. Такъв партньор не искам да имам. За мен не струва.

# 271
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз и в друга тема съм писала, ама и тук да си кажа. Бях женена 6 години, с бившия ми мъж имаме 5 опита ин витро. Проблема е при мен, нямам маточни тръби от доста години(лекарско недоглеждане, да речем). Бившия възпитан, интилигентен, от добро семейство и т.н., правим цели 5 опита, ама се оказа, че видиш ли, всъщност той деца не искал и се надявал и аз да се откажа, при положение, че знаеше нагласата ми и ,че няма шанс никакъв за отказване. В последствие се оказа и сексуално извратен, та може би някоя висша сила ме е пазила от имане на деца с тоя човек. В момента е с жена с три деца от трима различни мъже, но сексуално му била мечта, ами честита да му е. Аз на свой ред бях вече на 37г. с един яйчник(пак лекарски грешки, от такива четири пъти са ме оперирали) и без тръби, ами няма да чакам принца. Докато обмислях стратегия за шести опит с донорска сперма, мой приятел ми предложи биологичен материал, приех(обмислих го много сериозно, не беше лесно решение). Забременях и вече имам дъщеря на 7 месеца. В момента ми е пълен абсурд да хукна да търся мъже, ако ще златни да са. Едно, че сме 24/7 с бебока, едно че моето осъзнато решение и отговорност не мога да си позволя да го тръсна на никой.А отделно и имам проблем с доверието. Не се виждам скоро търсеща връзка, пък по сайтове изобщо. Пък и в момента и до секс не ми е никак. Та така.

# 272
  • Мнения: 3 510
При децата всякакви псевдо-психолози ще докарат от 12 кладенеца вода и почти всяко родителско поведение може да се определи за вредно и източник на травма.

"Проба-грешка с различни мъже през няколко месеца,  местене в друг град заради новата "любов" , примиряване с неглижиращо отношение на новия мъж или вменяване на вина детето, че "мрази" новата половинка и е отговорно за неразбирателствата са доста често срещани при втори бракове  и упорито отричани и умаловажавани от родителя."

Ако няма нито едно от гореизброените и всичко е наред и цивилизовано, пак ли трябва да си посипвам главата с пепел? Че той може да се е травмирал само от факта, че има още сестри, а е искал да е едно дете. Само че кой го пита, тия неща не се решават според кефа на децата. Те и децата доста почнаха да се травмират, само малко да им развалиш кефа.
Ама защо ги правите тези деца въобще, като толкова ви сърбят генеталите?
За да има един ден кой да ви погребе ли?
Естествено, че всяко нещо е травма, освен това е и пример.
Да не се чудиш след време, ако за синът ти започне да прави деца на поразия и не поема отговорност за тях. В неговите очи най-вероятно това ще е нормално поведение.

# 273
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От темата разбрах, че има много хора, според които веднъж останала сама с дете/деца, жената на всяка цена трябва да е сама поне в близките 20 години. Само тогава животът й е достойно изживян и тя е достойна за похвала.
Каквото е за жените, такова е и за мъжете. Аз поне съм израстнала в този модел - без явни следващи партньори, съжителство/брак от страна баща ми и доведени или общи деца. Намирам го за справедлив и най-малко ощетителен за вече създадените деца. Не е казано за 20 години, но аз бях на 13 и заминах да уча в друг град, когато той заживя с жена и в последствие сключи брак. За мен това е отговорност към детето. Със сигурност не е живял монашески преди това, но аз не съм била част или свидетел на интимния му живот. Същият не е стоял над отговорността, която носи като баща отглеждащ сам детето си.
Според мен децата трябва да достигнат някаква емоционална и психическа зрялост преди да им се сервират партньори и други деца, също и избор как биха искали да живеят. Особено ако се чувстват добре и щастливи, да не им го отнемаме, или да ги постовяме в често меняща се среда, в която липсва постоянност.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:17 от Vermilion`

# 274
  • София
  • Мнения: 19 221
На който си му важна, ще чака. Ето, Cuckoo добре, че не е бързала - нищо не е изпуснала.
Ти пък намери кого да дадеш за пример  Joy  Joy
Не е точно това за чакането - всеки си има критична точка, и ако разиграваш някого, колкото и да те обича - в един момент ще му падне пердето
Моят пример показва човек, който не играеше честно и изпозва моята откровеност срещу мен. Не го обвинявам, че търпението му свърши, а за шикалкавенето и подмолните действия.

Хората са различни. Едни се посвещават изцяло на детето и забравят себе си, но детето пораства, заминава и...оставаш сама.
Други сакън да не останат без мъж,
Има и гледане в чуждата паничка. Жена, която лесно си намира нови партньори, в очите на друга може да изглежда разпусната, "само мъже са й в главата", "зарязала си е децата"

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:39 от Cuckoo

# 275
  • Мнения: 30 802
При децата всякакви псевдо-психолози ще докарат от 12 кладенеца вода и почти всяко родителско поведение може да се определи за вредно и източник на травма.

"Проба-грешка с различни мъже през няколко месеца,  местене в друг град заради новата "любов" , примиряване с неглижиращо отношение на новия мъж или вменяване на вина детето, че "мрази" новата половинка и е отговорно за неразбирателствата са доста често срещани при втори бракове  и упорито отричани и умаловажавани от родителя."

Ако няма нито едно от гореизброените и всичко е наред и цивилизовано, пак ли трябва да си посипвам главата с пепел? Че той може да се е травмирал само от факта, че има още сестри, а е искал да е едно дете. Само че кой го пита, тия неща не се решават според кефа на децата. Те и децата доста почнаха да се травмират, само малко да им развалиш кефа.
Ама защо ги правите тези деца въобще, като толкова ви сърбят генеталите?
За да има един ден кой да ви погребе ли?
Естествено, че всяко нещо е травма, освен това е и пример.
Да не се чудиш след време, ако за синът ти започне да прави деца на поразия и не поема отговорност за тях. В неговите очи най-вероятно това ще е нормално поведение.

Правим ги, за да им дадем живот и да се научат да му се наслаждават. Животът винаги е травмиращ, номерът е да се научиш и да му се наслаждаваш, без да обръщаш много внимание на травмите.

Аз лично не съм се събрала с втори мъж, за да си начесвам  крастата, а именно за да родя и отгледам повече деца. Защото смятам, че е хубаво нещо - по-хубаво, отколкото виенето като орлица над само 1 дете.

Ако първото дете нещо го стяга шапката...ще се научи да вижда хубавото и да не го стяга. Ако не се научи - негов проблем.

# 276
  • Мнения: 456
Нека и аз да попитам:

Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?

Ще готвиш всяка вечер ли? Ще даваш да ти държат главата по време на орална любов ли? Ще ходиш да пазаруваш вместо него ли? Ще го переш всеки ден ли? Ще се научиш ли да му пестиш парите? Какво точно давате вие с тежестта на още едно гърло за хранене и то от чужд мъж?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 208
Създава се впечатление,че доста от коментиращите жени са без деца,а някой от тях вероятно и никога няма да имат ( биологията тик-така),но иначе изказват "квалитетно" мнение и лепят етикети на родители с деца.Това е много грозно и определено говори за някакъв дефицит в поведението.Би трябвало да се замислят подобни индивиди,дали самите те не ощетяват себе си и бъдещето си.

# 278
  • Мнения: 30 802
Нека и аз да попитам:

Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?


Изключая циничните елементи, какво предлагам ли? Първо съм опитен родител, а не първескиня-примадона, която да му създава драми колко памперса е сменил. Тоест като се роди неговото дете, ще се изгледа неусетно и с по-малко драма и превземки.

Второ, необвързаната може да те прекара през сто теста и превземки, да не говорим какви пари ще трябва да налееш.

Но най-вече давам това, че аз съм аз и друга такава няма да намери - ако ме иска, вървя с детето. Ако не, свободен е да си избере друга.

# 279
  • София
  • Мнения: 19 221
Ако първото дете нещо го стяга шапката...ще се научи да вижда хубавото и да не го стяга. Ако не се научи - негов проблем.
Абсолютно съгласна. Правим децата заради себе си, заради нашето желание да ги имаме.
Та в този ред на мисли ми се струва мегаултра тъпо да питаш 15-годишен тийн (особено момче) има ли против друго дете. Разбира се, че има, той/тя гледа себе си, вече е свикнал да е сам. Дълбоко ме съмнява, че дъщеря ми щеше да одобри, ако я бях питала? Тя няма как да е другарче на брат си, по-скоро помощник-родител.
Синът ми предложи да си родим още едно (виждайки 2 момчета с малка разлика, които дивееха в магазина) - да си имал компания.
Нека и аз да попитам:
Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?
Ами аз съм си аз, дъ уан енд онли. Ако го кефя точно в ТАЗИ комбинация - нямам клонинги, ще ме взима. Да, има и по-млади, и по-хубави, и по-добри от мен, но сигурно ли е че ще ги срещне и те ще харесат точно него?
И моя личен опит едно предимство - доказала съм, че мога да забременея и износя здрави деца, без нужда от стимулиране. (имала съм 2 повода да го казвам на мъже, смятащи, че младата им жена е с гаранция)

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:57 от Cuckoo

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Нека и аз да попитам:

Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?

А аз да попитам, вЕрно ли си толкоз елементарен?!

# 281
  • Мнения: 12 473

Синът ти, доколкото си спомням, имаше някакви сериозни поведенчески и/или обучителни проблеми, а и не знам дали е чак толкова нормално да възприема спокойно среда с алкохолни изцепки, любовници и пр.

Опитът ти да ме захапеш не е особено сполучлив..)
Да, детето имаше такива проблеми - предполагам в резултат на тежката катастрофа с баща му, съчетана с раздялата и преместване в друг град на крехка възраст.
Колкото до това кое е нормално или не - всеки има право на преценка. И при такава или взимаш мерки или не. Аз взех мерки и това също се отрази и на мен и на детето - изцяло в положителен аспект.
И понеже сме изключително близки с него - смело мога да заявя, че знам кое как му се се отразило. И той също много добре се справя и управлява собствения си живот - гледам нормални и хубави връзки създава..)

# 282
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Трябва да си мега малоумен изобщо да задаваш подобни въпроси на деца. Нали затова си там да гледаш и водиш грижа как живея и се развиват децата ти. Да умееш да наблюдаваш и според ситуацията да се движиш.

# 283
  • Мнения: X
Създава се впечатление,че доста от коментиращите жени са без деца,а някой от тях вероятно и никога няма да имат ( биологията тик-така),но иначе изказват "квалитетно" мнение и лепят етикети на родители с деца.Това е много грозно и определено говори за някакъв дефицит в поведението.Би трябвало да се замислят подобни индивиди,дали самите те не ощетяват себе си и бъдещето си.

...

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 13:50 от Анонимен

# 284
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Нека и аз да попитам:

Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?

А аз да попитам, вЕрно ли си толкоз елементарен?!
Ти съмняваше ли се Simple Smile на опашка пред входа се редят необвързаните жени без деца за него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт