Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 394
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 577
Създава се впечатление,че доста от коментиращите жени са без деца,а някой от тях вероятно и никога няма да имат ( биологията тик-така),но иначе изказват "квалитетно" мнение и лепят етикети на родители с деца.Това е много грозно и определено говори за някакъв дефицит в поведението.Би трябвало да се замислят подобни индивиди,дали самите те не ощетяват себе си и бъдещето си.
spaceone, аз съм разведена, минала през стерилитет и детето ми е с хронично заболяване,  което изисква постоянна поддръжка. Това не ми пречи да мисля,че  първият ми и най-важен ангажимент е детето и отговорността към него предопределя да правя различни избори от тези, които бих направила, ако съм сама. В съседна тема много жени с втори брак недоумяваха какво спира жена с уреден живот в един град, с работа там, да зареже всичко и да се премести при мъж. Небходимо и достатъчно условие се явяваше да е влюбена в него. Това е ОК, ако си свободен електрон, но според мен е безотговорно спрямо детето, защото, ако нещата не се получат,  потърпевшо от действията на майка си ще е то.

# 286
  • София
  • Мнения: 19 221
TafTaf, а ако нещата за теб не се получат, след като отгледаш детето и то вече има свой живот?
Разбирам откъде идва твоята нагласа, но при едно пораснало дете (напр. над 10 години), без заболяване, както в твоя случай, не е ли оправдано майката да помисли и за себе си?

# 287
  • Мнения: 4 577
Не виждам противоречие между това майката да помисли за себе си и да остане отговорна към детето си.  Бившият ми мъж е израсъл в семейство с втори баща и брат от него, когато е бил вече на 12 г. От първо лице съм видяла травмите и дефицитите в резултат на нездравите отношения, които на пръв поглед изглеждаха съвсем нормални. Мъжът ми е по-успелият и често е даван за пример от негови роднини, но това не значи,че няма сериозни поражения върху психиката му, които рефлектираха и в нашите отношения.  Майка му никога не би признала,че е имало неглижиране и различно отношение към него и брат му, но то беше очевидно. Аз познавам хора с много успешни втори бракове. Но често се получава обратното и би трябвало родителят да може да запази трезвата си преценка и да бъде много внимателен при създаване на нова сериозна връзка, както и да е готов да си тръгне от нея, ако  вижда, че вреди на детето му.

# 288
  • София
  • Мнения: 24 839
TafTaf, а ако нещата за теб не се получат, след като отгледаш детето и то вече има свой живот?
Разбирам откъде идва твоята нагласа, но при едно пораснало дете (напр. над 10 години), без заболяване, както в твоя случай, не е ли оправдано майката да помисли и за себе си?

Защо се плашиш толкова от времето, в което няма да имаш ангажимент с детето?
Това са златните години, в които вече нямаш ангажимент и можеш да отделиш всичкото си време само за себе си и да направиш неща, които не си могла докато си била и омъжена, и с малко дете.

Истината е, че едно дете до 10 години се травмира силно от нов половин до майка мму и се чувства изоставено, но след 10 го хваща пубертета и става още по- сложно приемането на друг до нея.
Имаш ли идея какви мисли и видения им се въртят в главите, като тръгнете към спалнята?
И как се променя отношението към майката първо, а после и към "чукача"?
Останах с увиснало чене! #Crazy

# 289
  • Мнения: 12 473

Имаш ли идея какви мисли и видения им се въртят в главите, като тръгнете към спалнята?
И как се променя отношението към майката първо, а после и към "чукача"?
Останах с увиснало чене! #Crazy

Това от опит ли го казваш?

# 290
  • Мнения: 3 510
TafTaf, а ако нещата за теб не се получат, след като отгледаш детето и то вече има свой живот?
Разбирам откъде идва твоята нагласа, но при едно пораснало дете (напр. над 10 години), без заболяване, както в твоя случай, не е ли оправдано майката да помисли и за себе си?
Абсолютно...че то на 10 и на работа може да тръгне, даже, пък майката по любов.
Сега сериозно - наистина ли го мислиш? Точно тази възраст преди пубертета, когато детето е точно в тази възраст, в която лека полека започват да му се изграждат приоритетите, започва да възприема живота, а и по време на самия пубертет също, е изключително важно майката да е до детето и то да и е приоритет номер едно, а не да си вее байрака по мъжЕ.
Едни наши близки познати направиха грешката, всеки от тях да си поеме наново живота, точно когато общата дъщеря беше в пубертета и замаяни от новите пеперудки в стомаха и гаджета, така я изпуснаха, че.....

# 291
  • София
  • Мнения: 24 839

Това от опит ли го казваш?

Разбира се.

# 292
  • Мнения: 12 473
Ок.
Приеми, че не на всички деца им минават точно тези мисли.

# 293
  • София
  • Мнения: 3 050

Цитат
Истината е, че едно дете до 10 години се травмира силно от нов половин до майка мму и се чувства изоставено, но след 10 го хваща пубертета и става още по- сложно приемането на друг до нея.
Имаш ли идея какви мисли и видения им се въртят в главите, като тръгнете към спалнята?
И как се променя отношението към майката първо, а после и към "чукача"?
Останах с увиснало чене! #Crazy

Ей това и аз го мисля. Бившия ми се хвали скоро по месинджър каква сексуална мечта била новата, как правели тройки и не знам какво си(между другото, недоумявам защо ми ги пише тези неща, очевидно се хвали, ама защо на мен?)Аз зададох логичния въпрос всички тези щуротии нали ги правят извън дома и без знанието на децата? Той буквално ме разби с твърдението, че на децата нищо им нямало, даже 13 годишния им прочел кореспонденция във връзка с тройките и какво точно правели, ама запазил дипломатично мълчание. Аз му казах само, че плачат за социалните. Та не искам да си мисля тези деца какво ще попият, как ще чувстват майка си и изобщо хич не ми се мисли за бъдещото им развитие.

# 294
  • София
  • Мнения: 19 221
Защо се плашиш толкова от времето, в което няма да имаш ангажимент с детето?
Това са златните години, в които вече нямаш ангажимент и можеш да отделиш всичкото си време само за себе си и да направиш неща, които не си могла докато си била и омъжена, и с малко дете.
Аха...майка ми има една хубава приказка по въпроса: На дърт гъз - зелен бъз.
По клубове ли ще ходя?

Имаш ли идея какви мисли и видения им се въртят в главите, като тръгнете към спалнята?
И как се променя отношението към майката първо, а после и към "чукача"?
А на мен ми увисна ченето от твоята презумпция, че ще обявя на висок глас пред детето, че ние с чукача ще правим еди-какво си.
Да кажат преживелите го родители, ето синът на Сирен беше на 6-7 ако не бъркам, мрази ли я?

# 295
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Не е задължително да уведомявате детето какво ще правите, то не е малко - ще се сети само.

Затова не харесвам съвременните форми на сексуално възпитание, които наблягат върху здраве, техники, планиране, предпазване и съвсем бегло или въобще не  засягат емоционалната част на секса.

# 296
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Той това ще може да го каже след като самия той стане родител и дойде времето за равносметки. Моите лични наблюдения, а и опит са, че преди да се сблъскат с живия живот децата интуитивно са по-склонни на приемане и компромиси отколкото родителите. Не случайно катаклизмите са именно гръм от ясно небе.

# 297
  • Мнения: X
Едно дете се вижда как е расло и какви травми има, чак когато стане възрастен.
Пък хваленето как нашето гардже е най и не приема и предава глупостите на родителите ме остави безмълвна.

# 298
  • Мнения: 4 577
Да кажат преживелите го родители, ето синът на Сирен беше на 6-7 ако не бъркам, мрази ли я?
Не знам дали конкретно секса визираш, но не е нужно едно дете да те мрази, за да си му повлиял зле.  И осъзнаването кое е било добро и кое - лошо във възпитанието и отношението на родителите ти идва много по-късно.

# 299
  • София
  • Мнения: 38 431
Спорите за някакви глупости.
Аз пък много се радвам на мацки с деца, които си намериха нов мъж. Напоследък виждам доста такива.
Разбира се, събирането заедно, особено при налични тийнейджъри е малко особено, но полека-лека всичко става, ако има желание и любов.

Общи условия

Активация на акаунт