Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 357
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2
Позволявате или не,те разводите си вървят,че напоследък май и се увеличават.

# 421
  • Мнения: 18 524
Боже, аз не само че го позволих, ами чак търчах да се развеждам. То като няма оправия, ти върви не го допускай хехе

# 422
  • Мнения: 30 802
Да не искат да кажат, че и да се развеждат, няма да позволят сеир? То сеир винаги има, впрочем.

# 423
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Жени като вас? може ли кратък профил що за жени сте, че не става много ясно...

Не се заричай, разводът изкарва неподозирани мрачни страни от всички.
Когато се налага, съм си мрачна и сега. Не ми трябва развод, за да се развихря. С важните за мен неща не правя компромиси. През останалото време съм бяла и добра. Всеотдайна и вярна до припадък. Какво още те интересува?

# 424
  • Мнения: 30 802
Сърнела, не знам откъде кацна в темата, ама изобщо не ме интересуваш, нито ти познавам ника дори. Ако искаш форумна терапия, пиши си, не ми пречиш. Ако искаш кажи каква толкова специална жена-снежинка си и какво не би позволила в живота. Така де, като си толкова самоуверена, хвърли една ръкавица на Вселената:) и виж дали кармата не е кучка.

# 425
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Сърнела, не знам откъде кацна в темата, ама изобщо не ме интересуваш, нито ти познавам ника дори.
Питаш – отговарям ти. Нещо не ти допада ли? Искаш сигурно да поискам от теб официално разрешение да се изказвам по темата.

О, шамарила ме е. Знам много добре за какво говориш.  

# 426
  • София
  • Мнения: 24 839

ами то по тази логика и с биологичните си родители може да има конфликт детето, какво правим тогава ?
Ще позволим на детето да си върти кончето ли?

Няма начин да е по същата логика и дори не виждам смисъл да се обяснява разликата.

# 427
  • Мнения: 5 239
Никой не те и кара да я обясняваш, не съм цитирала теб.

# 428
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Ох, като се почне: няма какво да кажеш и най-лесно е да обявиш другия за натрапник.

Това е форум - всеки може да си пише и да се включва когато поиска, без да се допитва предварително до вас. Като искате да си общувате с определени хора, има си лични.

# 429
  • Мнения: 4 577
Всеки има различни разбирания и възприятия. Аз нямам нищо против вторите бракове, стига да е подходено внимателно и отговорно. Също така, родителят да е запазил адекватната си преценка и да може да прецени кога едни отношения с новия човек са вредни за детето му и ако няма воля да се разрешат проблемите, да действа  първо в интерес на детето си. За мен мнения от сорта: "Е какво ненормално има да потърсиш някой още докато имаш бебе; какво толкова, че майка ми го гледа; какво толкова, че детето се е запознало с три гаджета за три години, какво толкова, че мъжът ми общува само"служебно" с детето, нали не му крещи и не го бие; обичам го, защо да не се преместим при него (нищо, че ще остана без работа и ще сменям средата на детето, то трябва да свикне) и т.н. за мен показват неглижиране. Такъв родител, по принцип си е неглижиращ, не е въпрос само на поява на втори човек или не. Естествено, че другата крайност - свръх контролиращ родител, който буквално се вкопчва в детето си и не го оставя да порасте, да се отдели и да стане пълноценен възрастен е патология. Но тази патология се проявява и в семейства, не само при самотен родител.

# 430
  • Мнения: 18 524
Хич не ми се разсъждава вече, честно казано случите са ужасно различни един  от друг и няма общовалидна рецепта.

# 431
  • Мнения: 19 821
Вкопчването в статуквото, принципа, нормата е липса на гъвкавост.
А животът е шарен. И слава Богу.

# 432
  • Мнения: 30 802
Всъщност кои са големите рискове при втори брак?

1. Насилие и конфликти.
2. Финансово облагодетелстване, дори измама, за сметка на жената с дете.

Тия неща могат да се предвидят и митигират. Ясно е, че има и случаи на влюбени-загубени. Само че като говоря за "майката заслужава да е щастлива", аз говоря за прагматично щастие, да си продължи живота. Ако само гони пеперуди в стомаха, явно не е наясно какво точно трябва да търси от живота, но хора всякакви. В такъв случай не бих насърчила втори брак, ако е само по някаква загубена любов, а ги няма налице другите елементи. Изобщо, една жена с дете трябва много бързо да разгонва неподходящите, дори да са й на сърце. И всъщност не може да си позволи да е 100% влюбена-загубена.

# 433
  • София
  • Мнения: 24 839
Никой не те и кара да я обясняваш, не съм цитирала теб.

Не е до цитирането, а до виждането ти за детето като личност и за поне малко грижа за емоционалното му състояние.
Как можеш въобще да сравниш отношенията с биологичните родители с отношенията между някакъв, когото си довела вкъщи, щото на теб ти е мил и драг, ама за детето- непознат и враг?

И да смяташ, че то трябва безрезервно, като теб, да се влюби в новия?
Само защото е с мама му.

# 434
  • Мнения: 18 524
А защо непременно новия е непознат и враг? Доста бързо децата свикват с него, а и той, представи си, може да има съвсем нормално човешко отношение към тях. 

Общи условия

Активация на акаунт