Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 108 862
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 480
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Защо да е лесно. Ако бащата не иска да отглежда детето си, какво да се направи? Ако иска ще се бори, ако е по-добрия ще бъде основно отглеждащ родител. А 2 годишно да бъде лишено от жива и здрава майка, която иска да отглежда и обича детето си,  била тя и гей е нещо, което не бива да се допуска (според мен)

# 481
  • Мнения: 2 617
Вероятно, в този случай, бащата не е повдигнал въпроса с родителските права в негова полза или не е отговарял на изискванията.

# 482
  • София
  • Мнения: 24 839
Майката може да е добра майка , независимо от сексуалните си предпочитания
вече всичко е толкова нормално, съгласна съм с Луна
важното е детето да е обгрижвано, да е осигурено, дали от самотна майка, дали от самотен баща, дали от баща гей или майка лесбийка-все тая
единственото неблагоприятно за детето е да живее сред насилие и психически тормоз
всичко друго едва ли би му разрушило неговия си свят
децата приемат това , което им се предлага
а понякога то е всичко, което имаме

Пак смесваш нещата.
Майката може да е добра, но житейския опит, моделът са сбъркани в "семейство" на еднополови.
Права си, че сексуалните предпочитания не играят роля, но само докато не се изродят в "семейни".
В случая, детето има баща, та контактувайки с него, ще има модела, макар и в друга къща.

За мен е откровена жестокост това " децата приемат това, което им се предлага", защото те всъщност нямат право на глас и неприемане.
От нас зависи какво да имаме, за да им го предложим.
за съжаление, понякога "имането" се ограничава само до нашите нужди, а за детето- каквото и колкото остане.

# 483
  • София
  • Мнения: 19 143
При малко дете, и то момиченце, едва ли някой съд ще даде правата на бащата. А дали съдът изобщо е бил уведомен какво е новото семейство на майката? Те просто се развеждат по взаимно, и толкова

# 484
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
При малко дете, и то момиченце, едва ли някой съд ще даде правата на бащата. А дали съдът изобщо е бил уведомен какво е новото семейство на майката? Те просто се развеждат по взаимно, и толкова
Само така си мислиш. Баща ми е човек, който получава правата върху малкото си момиченце и го отглежда сам. И това преди 25+год.
Който иска ще се бори. В този случай бащата не иска, а майката иска да си гледа детето.

# 485
  • Мнения: 712
Само така си мислиш. Баща ми е човек, който получава правата върху малкото си момиченце и го отглежда сам. И това преди 25+год.
Който иска ще се бори. В този случай бащата не иска, а майката иска да си гледа детето.
Е аз нали аз това попитах - имаме ситуация с баща който е завел дело за родителски права , тоест иска си детето . Единственият му довод пред съда , защо трябва да му бъдат присъдени родтелските права е , че съпругата му живее на семейни начала с друга жена . Няма други доводи . Какво трябва да отсъди съда ?
Да приемем и че дето е момче . Макар че според мен пола на детето по никакъв начин не бива да повлиява върху решението на съда .
 И да помоля да се спре обсъждането на даденият от мен случай , ползвах го просто за илюстрация , че  има действителен такъв случай .
 

# 486
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако майката съжителства с друга жена, ще присъдя правата на мъжа.

# 487
  • Мнения: 456
И аз така, не е никак нормално син да живее при две майки, а да му липсва мъжкото начало в семейството. Дори ако щеш и стенанията по време на секс имат друга интонация от тези между стандартна двойка или между мъж и мъж.

# 488
  • Мнения: 15 619
Само така си мислиш. Баща ми е човек, който получава правата върху малкото си момиченце и го отглежда сам. И това преди 25+год.
Който иска ще се бори. В този случай бащата не иска, а майката иска да си гледа детето.
Е аз нали аз това попитах - имаме ситуация с баща който е завел дело за родителски права , тоест иска си детето . Единственият му довод пред съда , защо трябва да му бъдат присъдени родтелските права е , че съпругата му живее на семейни начала с друга жена . Няма други доводи . Какво трябва да отсъди съда ?
Да приемем и че дето е момче . Макар че според мен пола на детето по никакъв начин не бива да повлиява върху решението на съда .
 И да помоля да се спре обсъждането на даденият от мен случай , ползвах го просто за илюстрация , че  има действителен такъв случай .
 
Това, което знам, е, че съдът се съобразява със становището на социалните - та е до капацитета на социалния работник, следящ случая. Трудно е  да се даде някакво общо определение така, на килограм, важещо за всички подобни случаи. Нюансите във всеки случай са различни.
Последствията, не особено прекрасни, винаги са налице в някаква степен.
Е, как да се "присъди"?

# 489
  • Мнения: 54 056
Ако майката съжителства с друга жена, ще присъдя правата на мъжа.

И аз. Но само, ако бащата иска. Насила не.

Против съм да се отглеждат деца в хомобракове.

# 490
  • София
  • Мнения: 24 839
Това, което знам, е, че съдът се съобразява със становището на социалните - та е до капацитета на социалния работник, следящ случая. Трудно е  да се даде някакво общо определение така, на килограм, важещо за всички подобни случаи. Нюансите във всеки случай са различни.
Последствията, не особено прекрасни, винаги са налице в някаква степен.
Е, как да се "присъди"?

Не ставаш за съдия! Peace
Присъжда се според закона и според съвестта, и убедеността на съдията.

# 491
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Само така си мислиш. Баща ми е човек, който получава правата върху малкото си момиченце и го отглежда сам. И това преди 25+год.
Който иска ще се бори. В този случай бащата не иска, а майката иска да си гледа детето.
Е аз нали аз това попитах - имаме ситуация с баща който е завел дело за родителски права , тоест иска си детето . Единственият му довод пред съда , защо трябва да му бъдат присъдени родтелските права е , че съпругата му живее на семейни начала с друга жена . Няма други доводи . Какво трябва да отсъди съда ?
Да приемем и че дето е момче . Макар че според мен пола на детето по никакъв начин не бива да повлиява върху решението на съда .
 И да помоля да се спре обсъждането на даденият от мен случай , ползвах го просто за илюстрация , че  има действителен такъв случай .
 
Ако бащата може да осигури среда, изобщо по-добри условия и грижи за детето, и го докаже, бих. Но изначално сексуалната ориентация за мен лично  като единствен аргумент не е достатъчен за отсъждане в полза на другия родител. Съвсем отделен въпрос е че един зрял, отговорен, загрижен за развитието и интересите на биологичното си дете родител, не би поставил интимния си живот преди същите(за моя светоглед), независимо от сексуалната си ориентация.

# 492
  • Мнения: 15 619
Това, което знам, е, че съдът се съобразява със становището на социалните - та е до капацитета на социалния работник, следящ случая. Трудно е  да се даде някакво общо определение така, на килограм, важещо за всички подобни случаи. Нюансите във всеки случай са различни.
Последствията, не особено прекрасни, винаги са налице в някаква степен.
Е, как да се "присъди"?

Не ставаш за съдия! Peace
Присъжда се според закона и според съвестта, и убедеността на съдията.
Във форум, на база два обобщени реда, да, не ща да съм съдия, дори и на приказки само. Grinning Съгласна съм с теб. Пък който иска, да отсъжда тука и да съдийства обобщено и на килограм.
 

# 493
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, тук анонимни непознати тракат клавиатури и обсъждат други анонимни и непознати. Simple Smile
Нали това е смисъла на форума- да си кажеш какво мислиш по дадена тема.

# 494
  • Мнения: 712
Сега се  поразрових малко в интернет , и май  такова дело според бългаските закони въобще не може да се заведе . Казано с две думи , съдът работи с писмени документи и експертизи , и на тяхна база взема решение . Може един мъж да претендира за родителски права единствено ако може да го докаже с документи . Примерно психическо разстройство - след представяне на документ от лекарска комисия , липса на средства - ако жената не може да представи документи за доходи или авоари в банка , лоши условия на живот - след посещение на социални работници и доклад изготвен от тях .
   Това че жената живее с друга жена напрактика е недоказуемо . Общо взето се получава неговата дума срещу нейната . Загубена кауза .
  Остава единствено моралната присъда  на обществото и форумите .

Общи условия

Активация на акаунт