Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 347
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 214
Майката може да е добра майка , независимо от сексуалните си предпочитания
вече всичко е толкова нормално, съгласна съм с Луна
важното е детето да е обгрижвано, да е осигурено, дали от самотна майка, дали от самотен баща, дали от баща гей или майка лесбийка-все тая
единственото неблагоприятно за детето е да живее сред насилие и психически тормоз
всичко друго едва ли би му разрушило неговия си свят
децата приемат това , което им се предлага
а понякога то е всичко, което имаме

Пак смесваш нещата.
Майката може да е добра, но житейския опит, моделът са сбъркани в "семейство" на еднополови.
Права си, че сексуалните предпочитания не играят роля, но само докато не се изродят в "семейни".
В случая, детето има баща, та контактувайки с него, ще има модела, макар и в друга къща.

За мен е откровена жестокост това " децата приемат това, което им се предлага", защото те всъщност нямат право на глас и неприемане.
От нас зависи какво да имаме, за да им го предложим.
за съжаление, понякога "имането" се ограничава само до нашите нужди, а за детето- каквото и колкото остане.
отново не ме разбра
четеш както ти е  удобно
точно затова казах - понякога това е всичко, което имаме
на детето си, аз лично давам всичко, на което съм способна
приемат това, което им се предлага- в моя случай се налага да приеме , че ще живее само с майка
да не кажа, че моите нужди съм ги свела до минимум, точно защото нуждите на детето ми са на първо място
и да- от нас зависи какво да имаме- но мога да работя зверски, за да му осигуря добър стандарт
виж - неща независещи от мен -не мога и да искам шпагат да направя
това имах предвид

# 496
  • София
  • Мнения: 19 221
Това че жената живее с друга жена напрактика е недоказуемо . Общо взето се получава неговата дума срещу нейната. Загубена кауза. Остава единствено моралната присъда  на обществото и форумите .
Доказуемо е, ако живеят на един и същи адрес и съседите се навият да свидетелстват. А си мисля, че ще са склонни, предвид обществените нагласи.
Отношенията са по-трудни за доказване, но не е невъзможно.

# 497
  • Мнения: 18 524
Ситуацията е прекалено хипотетична, а все още и рядко срещана.

# 498
  • София
  • Мнения: 5 883
Ама защо трябва да се доказва нещо си? Да не е забранено или подсъдно жена да живее сдруга жена и да отглежда детето си?

# 499
  • Мнения: X
Разбира се че не е претендирал за родителските права .  Доколкото разбрах момчето много тежко е понесло новината , и категорично е отказал към него момент да води дела .
След като "разбира се" не е претендирал за родителските права, разбира се детето няма нужда от такъв баща. След като крехката му душа му е по-важна от детето му, да не се напъва. Няма нужда от него.

# 500
  • София
  • Мнения: 19 221
Явно е потресен, че пред него са предпочели....жена. Ако беше друг мъж - ясно.
Имаше филм с такава сюжетна линия, но в леко комедиен план - ....търся името, май беше английски
Imagine Me & You

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 14:48 от Cuckoo

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 14 346
 Но да си задам въпроса по-друг начин - в стил "Съдебен спор " . Представете си , че сте съдия по такова дело за родителски права , и трябва да отсъдите в такава ситуация . Какво ще е  вашето решение ? На кой от родителите бихте дали родителските права ?
Ти нали не мислиш, че по делата за родителски права се изяснява само сексуалната ориентация на родителите? Grinning

----
Цитат
Сега се  поразрових малко в интернет , и май  такова дело според бългаските закони въобще не може да се заведе . Казано с две думи , съдът работи с писмени документи и експертизи , и на тяхна база взема решение . Може един мъж да претендира за родителски права единствено ако може да го докаже с документи .
Кое е това "го"? Изречението ти е малко от типа "излизайки от къщи, заваля дъжд". По същество: няма такова нещо за непременно документи според българските закони, или си прочел нещо невярно, или не си разбрал.

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 15:55 от Магдена

# 502
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами всъщност подобно нещо е една много сериозна измама и е нормално да е истински шок за другата страна. Едва ли жената е  станала лесбийка от днес за утре, направо си е ползван за донор. Ако се освести има пълното право и основание да 'и съдере шортите от съдилища.

# 503
  • Мнения: X
Да се освести, ама крехката му душевност е съсипана и той е зает да ближе рани. Не бива да се отклонява от това важно занимание заради някакво си там дете и грижите за него.

# 504
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Познавам 2 жени, които след брак с мъж и деца са предпочели връзка с жена. И двете запазиха приятелски отношения със съпрузите си, които активно се включиха в отглеждането и възпитанието на децата. Въпросните деца вече са големи, поели по своя път, реализирани в невероятни професии и по нищо не личи изборът на майката да им е повлиял по какъвто и да е начин. Така че, не виждам защо и въпросният татко-момче да не може да се нагоди и да намери своето място в новосъздалата се ситуация. Всичко е до желание и приоритети.  

# 505
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да се освести, ама крехката му душевност е съсипана и той е зает да ближе рани. Не бива да се отклонява от това важно занимание заради някакво си там дете и грижите за него.
Факт.
Ивенно, ако беше чак толкова наранена крехката му душевност би си "спасил" детето и би я разкостил за измама.

# 506
  • София
  • Мнения: 24 839
Ама защо трябва да се доказва нещо си? Да не е забранено или подсъдно жена да живее сдруга жена и да отглежда детето си?

Също и един гей да живее с друг и да гледат заедно детето на единия, по възможност- момче?
ПП.
Уиш, имам позната, на която мъжът ѝ след 20 години брак по сегашно време, без някой да го е спирал за каквото и да е, ѝ изневери с мъж, с когото живеят вече 3 години.
Повярвай, тя се чувства много по- смазана, отколкото ако го беше направил с жена.

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 15:32 от bubanka

# 507
  • Наблизо
  • Мнения: 6 060
Да и какъв е проблемът?
Хомосексуалните са готови да налетят на всеки и всички са и педофили?
Не може ли да имат връзка,в която да се обичат,да имат различно желание за секс един с друг,като хетеросексуалните двойки и да си избира партньорите,а не да е сериен изнасилвач-педофил,който си ляга с всичко де що докопа?

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 15:33 от bubanka

# 508
  • Мнения: X
Въпрос на приоритети. На един приоритет ще му е детето. На друг- собствената му наранена психика. Всеки с приоритетите си и с последиците от тях.

# 509
  • София
  • Мнения: 24 839

Да и какъв е проблемът?
Хомосексуалните са готови да налетят на всеки и всички са и педофили?
Не може ли да имат връзка,в която да се обичат,да имат различно желание за секс един с друг,като хетеросексуалните двойки и да си избира партньорите,а не да е сериен изнасилвач-педофил,който си ляга с всичко де що докопа?

Само ти ли не разбра къде и какъв е проблема?
Нека си има всеки връзка с когото си иска.
Но, дете се отглежда и възпитава на нормалност в нормално семейство, състоящо се от мъж и жена.

Хайде пак да не започваме дърляници и обяснения защо 2+2 = 4

Общи условия

Активация на акаунт