Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 475
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 30 802
Не знам жена второ венчило дали ще търпи маминка въобще - там отношенията са други и е много по-цивилизовано.
Няма. Те затова маминките са против връзки на синовете си с такива жени, не друго. Не е горещо желязото вече и не може да се кове.

Аз още се опитвам да дешифрирам какво искат маминките от снахата точно...

# 631
  • Мнения: X
Когато станеш свекърва, ще имаш отговор от първа ръка.

# 632
  • Мнения: 30 802
Е какво да искаш от човек, дето не ти живее в къщата? Подробни инструкции как да ми гледа сина ли, що ли? Шантаж срещу хАпартамент? Честно, не знам каква е идеята.

# 633
  • Мнения: X
Откъде да те знам каква ти е идеята. Като станеш свекърва, ще разбереш. Всеки с идеите си.

# 634
  • Мнения: 922
[bAngel_wing][/b] БНД-то търси ли своето дете , грижи ли се за него ? Ти с детето ли беше на плажа ?

# 635
  • София
  • Мнения: 5 883
Когато станеш свекърва, ще имаш отговор от първа ръка.
Е, задължително ли е да изтрещиш, като станеш свекърва?

# 636
  • Мнения: X
Кой казва, че е задължително?

# 637
  • София
  • Мнения: 5 883
Ти, щом ще има отговор. Ако не, откъде ще дойде тоя отговор?

# 638
  • Мнения: 12 473
[bAngel_wing][/b] БНД-то търси ли своето дете , грижи ли се за него ? Ти с детето ли беше на плажа ?
О, да. Чудесен баща е. Синът ни е барман на бийч бара, където се засякохме.
П. С - имам по темата още един чуден пример:
С близка приятелка съм тези дни. Отгледана от 3 годишна от втората съпруга на баща си, заедно със сестра си. Имат и по-малък брат от нея. Е няма такова семейство и любов помежу им.
40 г по-късно. Уникални. Боготворят се всички.

# 639
  • Мнения: 251
Що за заглавие е това? Жена с дете? Това "дете" някаква болест ли е? Заразно ли е? Започна да ме сърби зад ухото. Май хванах "вируса" само от прочитане на заглавието!

# 640
  • Мнения: 1 121
.......Are closer than they appear
Ти кога се регистрира в бг-мама, кога почна да те сърби Wink

# 641
  • Мнения: 9 196
Когато станеш свекърва, ще имаш отговор от първа ръка.
Е, задължително ли е да изтрещиш, като станеш свекърва?

Не, само ако е тъпа по природа. Тъпите действат по инстинкт, а той е - конфронтация с другите жени, най-вече в семейството. Борба за надмощие. Със дъщерите това го минават много по-рано - през пубертета вече е ясно, кой е отгоре, но снахата е новодошла, нова битка.

# 642
  • Мнения: X
Ти, щом ще има отговор. Ако не, откъде ще дойде тоя отговор?
Ти четеш ли изобщо и ако четеш, успяваш ли да схванеш написаното? Явно не, след като извади подобно заключение. ОК, сега ще ти преведа диалога ми със Сирената максимално опростено. Тя попита какво искат свекървите от снахите. Аз ѝ отговорих, че ще разбере когато самата тя стане свекърва, защото това ще бъде информация от първа ръка. Допреди да стане свекърва, човек си мисли, че ще бъде едикаква си и ще има едикакви си отношения със снахата, но често очакванията и реалността се разминават и затова едва когато стане свекърва, ще е наясно какво иска от снаха си и какви отношения ще има с нея. Сега стана  ли ясно, че по-просто няма как да го напиша?

# 643
  • Мнения: 30 802
Аз по-скоро питах за традиционните свекърви, защото като че ли има един митопоетичен набор от ритуали и показване на уважение, който обаче не е достигнал до мен. Едно време са говяли по три години снахите:) а по TLC ромските булки прекарваха време със свекървите, да не нарушат някакви правила и табута, и да ги видят дали старателно чистят по цял ден. Правеха им и забележка, ако бъркат с вилица, като готвят - било табу, лош късмет.

Та подозирам, че е някакъв микс от табута, надмощие и следене булчето да не кръшне.

За мен какви ще са отношенията е друг въпрос, аз питах за точно тоя мистерийно-аграрен уклон с елементи на култ към старейшините. Щото аз лично не се чувствам като някакъв резервоар от знания, или единствения човек, който може да изкъпе новородено на тая планета, та да очаквам да ме гледат зяпнали и да попиват мъдрост. Нормално е - все пак аз съм била снаха, отгледала 100% сама бебетата си без свекървенска магия, та като стана свекърва, едва ли ще долетя с метлата, да се уверя, че снахичката знае как се сапунисва бебе.

# 644
  • Мнения: X
За мой късмет, не съм имала сблъсък с традиционна свекърва. Всъщност, никога не съм имала свекърва. Предполагам само, че всички свекървенски драми идват от борбата за власт на хора, които си нямат друга работа. Защото само който си няма достатъчно интересен собствен живот драпа за власт над живота на другите, включително и снахите.

Общи условия

Активация на акаунт