Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 479
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 5 883
the wishmaster, явно на теб твърде дълго трябва да ти се обяснява.


На някои кандидат свекърви предварително им личи, че ще изплискат легена...
Ако изперкам дотолкова, че да предявявам претенции към снахата, моля някой да дойде да ме застреля.

# 646
  • Мнения: 30 802
Те някои са с отклонения и разстройства - има си хистрионни личности, които си правят сценарий и чакат другите да им го играят.

# 647
  • Мнения: 15 619
the wishmaster, явно на теб твърде дълго трябва да ти се обяснява.


На някои кандидат свекърви предварително им личи, че ще изплискат легена...
Ако изперкам дотолкова, че да предявявам претенции към снахата, моля някой да дойде да ме застреля.
Да ти кажа, имам съмнения, че ако изперкаме дотам, че да предявяваме претенции към някой друг, в случая снахата,, ще позволим каквито и да било точни мерници да ни върнат обратно на земята... По-скоро биха имали обратен ефект и биха генерирали още повече озлобление и стръв.  Grinning Нещо като мечка стръвница и оса, две в едно, в атака.  Joy
Ще поживеем, ще видим, както казват.

# 648
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам жена второ венчило дали ще търпи маминка въобще - там отношенията са други и е много по-цивилизовано.

Скрит текст:
А по отношение на доведеното дете - толкова бързо порастват, че докато се чудиш дали-или, работата става съвсем нормална. В моя случай на таткото добре му пасна едно момченце, да има извинение да се занимава с дронове и играчки.

Няма. Те затова маминките са против връзки на синовете си с такива жени, не друго. Не е горещо желязото вече и не може да се кове.

Ми, не е затова, не се заблуждавайте.
Когато синовете ви доведат жена с дете, сетете се какви сте ги дрънкали, докато сте си представяли, че сте на пазара за мъже.
Няма майка, която да е възхитена че някое от децата ѝ, ще върви по този път с човек, който оттам се връща.

Самите вие си го казвате- не бихте взели мъж с дете не само ако въобще не сте били омъжени, ами и ако имате собствени деца.
Да не би вашите маминки да примрат от възторг, ако се захванете да отглеждате някой с 2- 3 деца?

# 649
  • Мнения: 30 802
Ма чакай сега, на мен за какво ще ми водят жена? Те си я взимат, на мен жена не ми трябва да ми водят. Щом е пораснал да взима жена, то одобрението на маминка вече не играе. И се надявам на тази възраст да имам по-интересни неща за правене от това да се вайкам как златният ми син ще има нещастен живот, щото ще гледа чужда семка или някакви такива простотии.

Виж вече за жените има двоен стандарт, но вече сме обяснявали защо за един мъж да отгледа чуждо дете е в пъти по-безболезнено, отколкото за жена.

# 650
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си обяснявала, но аз такова делене на децата си не мога да правя.
И не е редно аршина да е двоен.
Както ме е грижа за момичето, така и за момчето.

# 651
  • Мнения: 30 802
Е те маминките се грижат момчето нещо да не се пресили. Аз пък смятам, че мъжът трябва да е на педал, нищо няма да му стане да драпа за работни, кариерни и бизнес успехи. Това му е задачата. Мъжете са силни, не ги жаля. Мъж, направен слаб от мама и от жалене, е най-тъпата гледка. Бившият ми така го жалеше мама. А той си имаше сили, като беше за щуротии или да ми измисля сценарии - бликаше от енергия, ама иначе се жалва, че трябвало да изкарва пари и да плаща. Мъка бездънна! Що ли вторият мъж хич не съм чула да го жалят, че съм го почернила?

За момичетата ме е грижа, защото жените са по-слаби и с по-малко сили, а и с друг поглед към света.

# 652
  • София
  • Мнения: 24 839
Е те маминките се грижат момчето нещо да не се пресили. Аз пък смятам, че мъжът трябва да е на педал, нищо няма да му стане да драпа за работни, кариерни и бизнес успехи. Това му е задачата. Мъжете са силни, не ги жаля. Мъж, направен слаб от мама и от жалене, е най-тъпата гледка. Бившият ми така го жалеше мама. А той си имаше сили, като беше за щуротии или да ми измисля сценарии - бликаше от енергия, ама иначе се жалва, че трябвало да изкарва пари и да плаща. Мъка бездънна! Що ли вторият мъж хич не съм чула да го жалят, че съм го почернила?

За момичетата ме е грижа, защото жените са по-слаби и с по-малко сили, а и с друг поглед към света.

Дрън, дрън!
Говорим за съвсем друго нещо, ама нали не ти изнася, пак пусна латерната. Mr. Green

# 653
  • Мнения: 30 802
Кое е това друго нещо?

Ясно е, че вчерашната майка-орлица може по-лесно да се претвори в свекърва, яхнала метла, и пак да кръжи около златния си син.

# 654
  • Мнения: X
То още по-тъпото е да ти доведат свекърва. Като един познат, който се ожени за жена с дете от първи брак. Родиха си второ и в този момент свекървата реши, че е време да им помогне, напусна евтината квартира, в която беше живяла сигурно десетки години и се нанесе при младите, раздавайки безценни съвети както за бебето, така и за по-голямото дете. Доскоро даже работеха на едно място със синчето. Не го знам как се чувства така, постоянно по сянката и егидата на майка си. Пък за снахата не ми се мисли, имайки предвид властния характер на свекървата.

# 655
  • Мнения: 3 231
Да. Ако по някаква причина изляза на пазара отново, бих се обвързал с жена с дете.

Причини:
1. на възраст 40+ жените без деца са странни птици. не обичам странни птици.
2. обвързването с жена без деца таи огромен риск тази жена да иска да има деца. аз обаче съм обещал пред себе си, че полубратя и полусестри на настоящите си деца няма да създавам никога. с децата свърших за този живот.

# 656
  • Мнения: X
the wishmaster, явно на теб твърде дълго трябва да ти се обяснява.
Да, след като не умееш да се изразиш кратко, ясно и точно, ще ти се наложи да прибегнеш до обяснения. Дано в тях си по-добра.

Ма чакай сега, на мен за какво ще ми водят жена? Те си я взимат, на мен жена не ми трябва да ми водят. Щом е пораснал да взима жена, то одобрението на маминка вече не играе. И се надявам на тази възраст да имам по-интересни неща за правене от това да се вайкам как златният ми син ще има нещастен живот, щото ще гледа чужда семка или някакви такива простотии.

Доживях да се подпиша под всяка дума от пост на Мамасита.

# 657
  • София
  • Мнения: 5 883
Ех, ти си първата оплакала се, смятай...
Освен свекървата де, на нея се наложи да й обяснявам подробно някои работи, но явно и там съм се справила, вече няколко години не ме занимава с глупостите си.

absurT, може и да не си във възторг, но по-важното е как ще реагираш и да се държиш адекватно и на положение Sunglasses
Сложно е, не е лесно, но не можш да очакваш възрастен човек да те пита и да се съобразява с мнението ти, пък дори и да ти е дете...

# 658
  • Мнения: X
О, аз не се оплаквам. Дори не те бях забелязала, но ти се навираш с някакви въпроси и терзания.

# 659
  • София
  • Мнения: 5 883
Ако обичаш, спри да спамиш, като нямаш нищо смислено за казване Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт