Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 108 876
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Охарчването не се изключва. Всичко е с пари. Просто охарчването е най-малкото от целия ангажимент с децата.

# 691
  • Мнения: 30 802
За някои е най-големия и най-болезнения и емоционално натоварен.

# 692
  • Мнения: 712
Не. Огромният процент е емоционална инвестиция. Нищожно малко хора са способни на такава. Аз не съм.
Почне ли една жена да ти говори за емоции , наистина не става въпрос за пари . Не става въпрос и за много пари . Става въпрос за безумно адски неприлично много пари .

# 693
  • Мнения: 15 619
Не. Огромният процент е емоционална инвестиция. Нищожно малко хора са способни на такава. Аз не съм.
Почне ли една жена да ти говори за емоции , наистина не става въпрос за пари . Не става въпрос и за много пари . Става въпрос за безумно адски неприлично много пари .
Или радиоточката в теб се включва емоционално чак като го пречупи през - малко пари, много пари, адски неприлично много пари. И това е вариант не за подценване.

# 694
  • Мнения: 3 542
Не. Огромният процент е емоционална инвестиция. Нищожно малко хора са способни на такава. Аз не съм.
Почне ли една жена да ти говори за емоции , наистина не става въпрос за пари . Не става въпрос и за много пари . Става въпрос за безумно адски неприлично много пари .

Оригиналничиш и сам се вземаш на сериозно.

# 695
  • Мнения: 12 473
Не ти ли е минало през акъла, че те смята за елементарен и те проверява до къде ти е капацитета?)

# 696
  • Мнения: X
Не. Огромният процент е емоционална инвестиция. Нищожно малко хора са способни на такава. Аз не съм.
Почне ли една жена да ти говори за емоции , наистина не става въпрос за пари . Не става въпрос и за много пари . Става въпрос за безумно адски неприлично много пари .
Хм, не мислех, че на възрастен човек ще трябва да обяснявам като на тригодишно, но явно трябва. Емоционалният ангажимент към едно дете, за съжаление дори с неприлично много пари не може да се компенсира по простата причина, че той включва такива неща като притеснение защо сега това дете има температура, дали се чувства комфортно сред съучениците си, дали гръбначното му изкривяване е дребно или ще стане някой сакатлък, страх като закъснява да не му се е случило нещо и още хиляда такива неща. И не, не съм способна да ги изпитам за чуждо дете.

# 697
  • Мнения: 251
Не. Огромният процент е емоционална инвестиция. Нищожно малко хора са способни на такава. Аз не съм.
Почне ли една жена да ти говори за емоции , наистина не става въпрос за пари . Не става въпрос и за много пари . Става въпрос за безумно адски неприлично много пари .
Хм, не мислех, че на възрастен човек ще трябва да обяснявам като на тригодишно, но явно трябва. Емоционалният ангажимент към едно дете, за съжаление дори с неприлично много пари не може да се компенсира по простата причина, че той включва такива неща като притеснение защо сега това дете има температура, дали се чувства комфортно сред съучениците си, дали гръбначното му изкривяване е дребно или ще стане някой сакатлък, страх като закъснява да не му се е случило нещо и още хиляда такива неща. И не, не съм способна да ги изпитам за чуждо дете.

То човек трябва да има пари, за да разбере, че не в тях се крие цялата истина... Ама, като нямат, обясняват в бг-мамма за какво им говорят жените.

# 698
  • Мнения: X
Ах, да, забравих, че някои индивиди наричат "пари" стинките за сладолед.

# 699
  • Мнения: 4 577
Аз мисля, че съм способна на емоционално привързване към дете, което не е мое, съответно от втори партньор бих очаквала да има точно такова към моето. Ако максимумът, който може да даде на сина ми е "цивилизовано отношение" без искрена привързаност, категорично няма да е достатъчно.
Светец, крайно време е да разбереш, че не всички жени виждат в мъжа пачки и че голяма част от нас са способни спокойно да издържат себе си и дете, т.е. не си търсят провайдър, а спътник в живота. Нещо повече, аз лично не понасям мъже, които смятат, че задълженията им към семейството се изчерпват с хвърляне на пачки на масата, дори и тия пачки да са примерно 10 бона на месец.  

# 700
  • Мнения: X
Ако максимумът, който може да даде на сина ми е "цивилизовано отношение" без искрена привързаност, категорично няма да е достатъчно.
  
Точно така. Не е достатъчно и не е редно да бъде причинявано на никое дете.

# 701
  • Мнения: 2 760
Обаче искрената привързаност се постига с течение на времето и с положените грижи, не се включва винаги от първия миг. Има период на напасване, когато още не е съвсем ясно ще го бъде ли или не. Всеки пристъпва със своите страхове - аз с това дали децата му ще ме харесат и приемат, децата му вероятно са имали подозрения дали баща им не кара рязка критическа с някоя кифла и ква ли ще е тази, дето заема мястото на майка им. Та отначало няма как да се породи силна привързаност, първо трябва да се разсеят страховете и опасенията, за да се стигне до хармония.

# 702
  • Мнения: 4 577
Ако максимумът, който може да даде на сина ми е "цивилизовано отношение" без искрена привързаност, категорично няма да е достатъчно.
  
Точно така. Не е достатъчно и не е редно да бъде причинявано на никое дете.
Точно затова ми се струва много трудно да се прецени преди задълбочаване на отношенията. Собствено дете се обича безусловно, но за дете на друг партньор, развиването на привързаност зависи много от това дали го харесваш или не,  как идобщо ще се спогодите. При първи мимолетни срещи, това едва ли става ясно,  а ако новият партньор заживее със семейството вече е късно.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 310
Обаче искрената привързаност се постига с течение на времето и с положените грижи, не се включва винаги от първия миг. Има период на напасване, когато още не е съвсем ясно ще го бъде ли или не. Всеки пристъпва със своите страхове - аз с това дали децата му ще ме харесат и приемат, децата му вероятно са имали подозрения дали баща им не кара рязка критическа с някоя кифла и ква ли ще е тази, дето заема мястото на майка им. Та отначало няма как да се породи силна привързаност, първо трябва да се разсеят страховете и опасенията, за да се стигне до хармония.
Ами точно така е и всъщност на същата основа се градят отношенията мъж-жена. Привързването идва след първоначналната еуфория от любовта и се превръща в по-стабилни чувства. Идва и грижата, вниманието, съпричастност, отдаденост, разбиране, подкрепа и пр. И когато е взаимно е чудесно. Но трябва да има безусловно приемане, за да има дълбока обич. Така мисля.

# 704
  • Мнения: 712
Нещо повече, аз лично не понасям мъже, които смятат, че задълженията им към семейството се изчерпват с хвърляне на пачки на масата, дори и тия пачки да са примерно 10 бона на месец.  
А ако говорим за мъж с бизнес и печелещ по 10 милиона на година , пак ли щи ти е същото мнението ?
 
Исках да отговоря на Уиш , но нямам време . Евентуално утре , ако успея да намеря време .

Общи условия

Активация на акаунт