Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 454
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 705
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Направо един през друг се прескачат милионери.😂😅

# 706
  • София
  • Мнения: 24 839

А ако говорим за мъж с бизнес и печелещ по 10 милиона на година , пак ли щи ти е същото мнението ?
 
Исках да отговоря на Уиш , но нямам време . Евентуално утре , ако успея да намеря време .

Аз ще ти отговоря, според моето виждане.
Ако печели толкова, ако са минали пеперудите, с лекота ще го приема като провайдър и хич няма да ми пука, че не е покрай детето ми- не му е баща и то няма да страда от липсата му.
Аз също няма да се напрегна много, щом така е решил- ще приема и ще изградя своя живот.
Ще го уважавам колкото и той - мен.
Това се нарича бррак по сметка.
Че, сметката се е появила по- късно, е без значение. Mr. Green

Ще е доказателство за верността на максимата "Мир вкъщи и любов навън". Simple Smile

# 707
  • Мнения: 4 577
Нещо повече, аз лично не понасям мъже, които смятат, че задълженията им към семейството се изчерпват с хвърляне на пачки на масата, дори и тия пачки да са примерно 10 бона на месец.  
А ако говорим за мъж с бизнес и печелещ по 10 милиона на година , пак ли щи ти е същото мнението ?
 
Исках да отговоря на Уиш , но нямам време . Евентуално утре , ако успея да намеря време .
Не познавам милионери, но пък от първа ръка виждам колко "пълноценен" семеен живот води Главен изпълнителен директор на голяма компания - филиал на чужда фирма. Категорично не бих искала да съм на мястото на жена му и не бих направила нейните жертви.  Човекът, освен богат, е сериозен,  не е кръшкач или контролиращ нарцистичен тип, но е тотално погълнат от работата си и от стреса, свързан с нея. За да не почнеш да ми даваш примери с едва свързващи двата края - не и това не е вариант.  В моята пирамида на потребностите здраве, любов и себереализация остават най-важните, за съжаление съм постигнала само последното. Другите две нито се купуват с пари, нито се получават с едностранни  усилия, а винаги са подарък в живота.

# 708
  • Мнения: X
В тази твоя пирамида мъжете трябва да печелят добре, без да си дават зор... е няма такъв филм. А и виж мъжете в тази група (среден доход) как са след 40 Simple Smile

# 709
  • Мнения: 4 577
В тази твоя пирамида мъжете трябва да печелят добре, без да си дават зор... е няма такъв филм. А и виж мъжете в тази група (среден доход) как са след 40 Simple Smile
В моята пирамида къде видя да се говори за пари? Аз нямам нужда от мъж на всяка цена. Оправям се в живота и без такъв. Мъжете в бг-мама едва ли са представителна извадка, пък и не съм забелязала да си споделят доходите. В моята среда (приятели основно още от училище и студентските години), хората са образовани, амбициозни и с хубави професии.  Много малко от тях са богаташи и сноби, но пък и не изобилстват и мързеливи неудачници, които все не могат да си намерят правилната работа и висят на нечий чужд гръб. Аз самата си давам зор и много добре знам, че парите не падат от небето. Но и бизнесмен, който живее във фирмата 24/7 и семейството му е просто фон,   няма как да бъде пълноценен партньор и баща. Последното, което ми е проблем, е да си намеря мъж с подходящите "кариерни характеристики". Виж такъв, който да ме обича, на когото да мога да разчитам и да е способен да изпита емоционална привързаност към сина ми, е друго нещо.

# 710
  • Мнения: 9 196

Че то е същото и със собственото дете, никаква разлика. Когато е малко. Когато е по-голямо, хич не му пука, че двойката е насаме, не иска ходене подире му, нито грижи кой знае какви - иска приятна, нормална за живот среда, с хора, които го уважават, подкрепят и помагат.

Ти, поне едно чуждо отгледа ли, за да го твърдиш това?
Поне веднъж чу ли " не си ми майка, за да ми казваш какво да правя"?
Собственото ти дете дали теб ще продължи да обича, или ще заобича моментално някоя друга, заела мястото  ти?

И тая мантра- " иска приятна, нормална среда, с хора които го уважават, подкрепят и помагат", на практика как си я представяш?
- когато то просто не те иска
- когато за него средата не е приятна, поради твоето присъствие и вниманието, което ти се отделя на теб, вместо на него
- когато вижда и чувства, че не е от новото " ние", което е създадено.

Когато попаднеш в такова положение и се справиш, тогава говори че било едно и също дали детето е твое или доведено/ заварено.

Собствени или чужди, децата са си деца. Всички имат периоди в които се опитват да избягат от "нареждането". В къщи, в училище, в обществото. И какви са тия простащини - НЕ ТЕ ИСКА, НЕ ТЕ ИСКА, повтаряно, като в транс. Ми за да не те иска, значи не ставаш. В коша. Щом дете те ненавижда, ще да си много скапано човече и трябва да си ненавиждано.
Заемане на места, простотии, кой щял да те обича. Ако има защо - ще те обичат, ако не - и твоите ще те мразят.

Доведено, заварено, родено, приемно - няма статус на детето, който ти позволява да си изпускаш скапаните нервички пред него, да го биеш, обиждаш, неглижираш, тормозиш. Това, че си го създал, не го прави по-малко самостоятелен човек. А това, че не си го родил, не е причина за да не те харесват или обичат.

Вниманието ... отделяло се на някой, ВМЕСТО на друг. Вниманието в семейството не е предмет, който всеки ползва по график. То би следвало да си циркулира според ситуацията. И никой да не страда от липса на внимание. Ако се случи срив там - вината е в некадърните възрастни. Не в произхода на детето.

# 711
  • Мнения: 712
Хм, не мислех, че на възрастен човек ще трябва да обяснявам като на тригодишно, но явно трябва. Емоционалният ангажимент към едно дете, за съжаление дори с неприлично много пари не може да се компенсира по простата причина, че той включва такива неща като притеснение защо сега това дете има температура, дали се чувства комфортно сред съучениците си, дали гръбначното му изкривяване е дребно или ще стане някой сакатлък, страх като закъснява да не му се е случило нещо и още хиляда такива неща. И не, не съм способна да ги изпитам за чуждо дете.
Да започнем с това което знам за теб от твоите мнения във форума .  На 38 някъде си останала вдовица с две деца . По това време си работела някаква престижна работа , но от тия ниско платените , и доходите от тая работа не са стигали да се издържате ти и двете ти деца , и спешно е трябвало да си търсиш по-добре платена работа .
На 41-42 сте се събрали със сегашният ти съпруг , който по спомен беше 4-5 г. по-голям от теб (тук може и да греша) . Та сегашният ти съпруг е бил 46-47 годишен когато сте се събрали .
    Така . Сега да погледнем нещата от друг ъгъл . Да речем че аз съм на 46  и искам да съм с теб ( бррр нещо ма стегнаха ребрата) . Когато стана  на 46 , големият ми син ще е 20 годишен . Та да попитам нещо :
        Ще се притесняваш, че 20 годишното магаре има температура ? Ай посмали малко, може ли ?
        Дали се чувствал комфортно сред съучениците си ?    WTF ????
        Дали имал гръбначно изкривяване ? WTF 2 ???
        Страх като закъснява 20 годишно говедо  ? Хайде и тук да посмалим лицемерието , а ?

А сега позволими да предположа какъв ти е проблема с 20 годишният ми син . Проблема е , че по това време все още ще е студент , и  част от доходите ми ще отиват за   неговата издръжка . А  теб това не те устройва по никакъв начин , нали ?
    Емоции , да бе , да . Не знам откога математиката стана емоционална наука .

Направо един през друг се прескачат милионери.😂😅
Е нали и аз това казвам , щото няма милионери , за това го караме на емоции  .

Мъжете в бг-мама едва ли са представителна извадка, пък и не съм забелязала да си споделят доходите.
Абе стига стия доходи .   На всички първата им работа е къде съм работел , че и на каква позиция . Нали щяхме да си говорим за чувства , емоции , пърхане с мигли , търкане на нослета , такива работи .Sweat Smile 
  TafTaf разбрах че милионери не ти трябват , такива с 10к заплата , също не ги щеш , че то аз с моите 600 лв. съм идеалният кандидат за теб . Прати една снимка по бански на лични , пък може да излезе нещо . Ти с добри доходи , аз добър къщовник - пере , готви, чисти . Ммммм семейство мечта . Laughing
         
       

# 712
  • Мнения: X
Светец, говорим за деца. 20-годишните не са деца. На 20 години е/ би трябвало да е самостоятелен човек. Такъв не ме бърка. Той няма нужда от майка в мое лице. Малките деца обаче имат, а аз не бих могла да им бъда такава.

Иначе, за доходите, аз си имам. Не само от заплата. Не връщам мъжовите, но мога и без тях. Конкретно за мен, най-важният лукс е да правя каквото си искам, ако изобщо поискам. На този етап, мога да си го позволя.

# 713
  • Мнения: 10 993
Светец при така поставената хипотеза -ако остана сама с децата, а ти имаш голям син на който му даваш цялата ти заплата -те взимам. Пари не искам да ми даваш -пари и жилище имам -даже няколко. И не искам да готвиш и чистиш - това го мога. Искам да ми взимаш децата от училище, детска градина, тренировки -да ги водиш по спортни събития, да ги гледаш, да ги водиш в парка, да играеш футбол с тях. Не искам при конфликт между моите деца и твоето да взимаш страната на твоето. Не искам твоето дете да живее с нас, може да идва, но не за постоянно. Пари няма нужда да даваш по моите деца-аз ще ти оставям. Но няма денем, няма нощем децата ми нон сгоп трябва да са обгрижени. Нямаш право да ги удряш, да им се караш, трябва да им търпиш лигавщините денонощно. Ти ок ли си с това.
Аз ти предлагам дом, храна и почивки, както и секс. Пари не ти искам. Но не ти искам родата.

# 714
  • Мнения: 2 617
Защо ще трябва да го прави, Кристина?

# 715
  • Мнения: X
Кристина, така, както си го описала, звучи малко като да си наемеш детегледач 24/7. А ти към неговия син никакъв ангажимент ли няма да поемеш?

# 716
  • Мнения: 10 993
Значи ако остана сама с децата от такъв мъж ще имам нужда и такъв ще търся. Ако не може да се намери друг не ми трябва. Към неговия син не мога да поема ангажимент -може би бих му ходайствала за работа и бих го посрещнала на гости, но повече не мога да направя.

# 717
  • Мнения: 2 617
Аз попитах, защо един мъж би направил това? Въпросът ми е различен и неслучайно го зададох. Simple Smile

# 718
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А защо на една жена самостоятелна и финансово стабилна, със собствен дом и възможности, предполага се с развод което е лош опит принципно, 'и трябва мъж, че и детето му? За какво 'и е освен за секс? Затова не 'и трябва нито да 'и е в къщата, нито всички останали "екстри".

# 719
  • Мнения: 30 802
За компания, ама ако става за компания.

Общи условия

Активация на акаунт