Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 390
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 20
, но бащата в крайна сметка не ме взе, точно защото бях с деца... Искаше да съм майка само на неговото дете...
Мисля, че е било за добро. Жена като вас няма нужда от такъв мъж...

# 751
  • Мнения: 2 286
Аз чета темата и един огромен въпрос ми се поражда, на база коментарите. Защо очаквате и изисквате (тези от вас, които го правят) партньорът ви да е толкова всеотдаен, колкото би следвало да е биологичният родител? Не следва ли тази всеотдайност да я очаквате само от биологичния родител на детето ви? Ако я има - добре дошла, но иначе...

# 752
  • Мнения: X
То не е изискване. Ти сама го каза- ако я има, добре дошла. Но ако я няма, значи или ще се разделим, или ще останем само гаджета за забавление, без да въвличам децата ми. Според ситуацията.

# 753
  • Мнения: 30 802
Този въпрос може да зададе само някой, който иска да се възползва от връзката, но без да полага необходимата грижа. Ами не става така. Просто като видех намек за "детето си е твой проблем", нещата се прекъсваха на момента. Не съм се опитвала да мяу-мяу убеждавам скъперниците по душа да стават доведени бащи, то се вижда отдалеч и просто избягващ такъв човек.

Та - ако не се вписва с положителен принос, просто няма връзка, лесно е. Но не може да има връзка, да получава от нея ползи, а детето да е мой проблем и той да гледа отвисоко.

# 754
  • Мнения: 31
Напълно споделям мнението на Сирен. Не приемам връзката за пълноценна, колкото и да ми сваля един мъж звезди, ако децата ми развалят комфорта му.

# 755
  • Мнения: 603
Да ви кажа, че се сетих един пример. Една майка на вече 50 с двама сина (22 и 16), eдното дете живее при нея, защото й помага в домакинството - готви, чисти, ходи й до работата да взима покупки, още е студент.
 Второто дете е избрало страната на баща си, но той е в чужбина и само праща пари на детето да си оправя само. Второто дете само си плаща квартирата, водата, тока и т.н. Само си готви и само живее, но още ходи на училище. Жената си живее с нов мъж ерген от 3 години, който издържа нея и единия й син. Признава си пред децата, че е с него само защото не може да се оправя сама финансово, не искала да ражда още деца. Гаджето на жената се грижи за синовете като с родни деца. Вие как бихте приели такава "самотна майка"?

# 756
  • Мнения: 18 879
Е, на 47-50 г. малко трудно да роди, даже и да искаше, поне аз не съм чувала за много забременели естествено на тази възраст. Малко измислено ми звучи история - жена в критическата се обяснява на синовете си тинейджъри, че не иска да ражда, пък те от своя страна обясняват на някакво Винтидж бюти, че застаряващата им майка им обяснявала, че не иска да ражда...

# 757
  • Мнения: 30 802
Ами няма какво да приемаме или да не приемаме - хората си живеят живота. Не знам какъв трябва да е моралният коректив в случая - майката плътно до синовете и да пере гащи и да мизерува?

# 758
  • Мнения: 603
Кукумицинка, синовете и те го усещат, но тя е казала само на големия. Той ми беше дългогодишно гадже. Проблемът не е в това дали иска да ражда, а факта че използва мъжа за финансова изгода, докато може, а реално той си е ерген от много време.

# 759
  • Мнения: 251
Кукумицинка, синовете и те го усещат, но тя е казала само на големия. Той ми беше дългогодишно гадже. Проблемът не е в това дали иска да ражда, а факта че използва мъжа за финансова изгода, докато може, а реално той си е ерген от много време.

И какъв е проблема ти? Че жената макар и на 50 е намерила спонсор, а ти - не?

# 760
  • Мнения: 1 297
Жените на 50, съвсем не са за изхвърляне.

# 761
  • Мнения: 603
 Аз проблем с нея нямам , въпреки че избълва змии и гущери срещу мен още от началото, но си личеше, че е материалистка и гледа колко изкарвам, а не характера ми. Това е друг въпрос. За мъжа ми е много мъчно, защото той е инвестирал наистина много чувства и към жената,и към децата  й.

# 762
  • Мнения: 18 879
Кукумицинка, синовете и те го усещат, но тя е казала само на големия. Той ми беше дългогодишно гадже. Проблемът не е в това дали иска да ражда, а факта че използва мъжа за финансова изгода, докато може, а реално той си е ерген от много време.
Аз на възрастта на синовете ѝ се чувствах силно дискомфортно дори при мисълта да обсъждам сексуалния и личния живот на майка ми. С баща или роднина от мъжки пол бих се чувствала още по-неприятно. А това са момчета... Даже не мога да си представя, че момче на тази възраст ще говори на такива теми с майка си и ще ѝ обсъжда личния живот с гаджетата си като някоя селска клюкарка.

Жената е на 50 г., казваш, че има връзка от 3 години с мъжа. Съмнявам се, че има мъже, които са толкова заблудени, че да имат очаквания свежа булка около петдесетака да им роди дете. Ако му бяха от първостепенна важност децата, щеще да се хване с някоя доста ло-млада. И се съмнявам, че жени на 50 ще обсъждат дали искат да раждат, все едно само да решата да го направят и веднага ще стане.

Колко пък да е инвестирал в децата ѝ? Едното е на около 20, пълнолетно, няма нужда от бащина фигура да го завива вечер, като си ляга, и от любовта на пастроци. Другото сигурно го вижда само по повод, щом  то не живее с майка си. Не го жали, намерил си е жена с жилище, за секс, да му готви и да му чисти, с вече самостоятелни деца, които не са му никакъв ангажимент. По-малкият, който евентуално би могъл да има нужда от баща и майка (аз бих се притеснила да оставя 16-годишен да живее сам без родител/настойник) го няма, а големият влачи гаджета у майка си дълги години (демек, голям човек се чувства), ама чака на бащи и пастрпци да го издържат. Ами и аз на мястото на майка му ще искам да си има някое по-платеспособно гадже синчето, че сигурно ѝ е писнало да го издържа. Ти работиш, той чака на майка си и на пастрока си за пари. За какво са ти такива гаджета?                                                                                                                                     

Последна редакция: сб, 11 авг 2018, 08:37 от кукумицинка

# 763
  • Мнения: 251
. Ти работиш, той чака на майка си и на пастрока си за пари. За какво са ти такива гаджета?                                                                                                                                     

Ами, тя не се е усетила, че се явява спонсор на големия син, явно... Семейна черта ще да им е, да си търсят будали, които да плащат за любовта им... Grinning

# 764
  • Мнения: 18 879
Като чета, майката работи - не е легнала на любовника си да я издържа. 20-годишен едва ли се скъсва от домакинстване, че чак някаква силна нужда да има майката синът ѝ да живее у тях, за да мие чинии и да бърше прах от телевизора. Трима възрастни са, от които двама ходят на работа и ги няма през деня да цапат. Любовникът и той голям спонсор се извъди - в жилището на жена, която работи и има някакви доходи, живее. Много ясно, че поне половинатз комунални разходи е редно да поеме той.

Общи условия

Активация на акаунт